PDA

View Full Version : Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ..!!



panagiotis dim
20/03/2015, 13:05
Ηταν περίπου μεσάνυχτα .. ο Κελευστής ηταν λούφα κάτω απο ενα μεγάλο πεύκο και κρύωνε συνέχεια..ετρεμε σαν τον βρεγμένο σκύλο απο τις 8 περίπου που επιασε τη θέση . Οτι κλαδιά βρήκε τα εβαλε απο πάνω του και το διχτυ παραλλαγής το σκεφτόταν σαν πάπλωμα. Περίμενε να αρχίσει να χαράζει για να αρχίσει η καταδρομική στα σχοινάκια που ηταν περίπου στα 3 μίλια κάτω απο την πλαγιά του . Είχε κλείσει ασύρματο και περίμενε . Ηταν ο θόρυβος που τον ανησύχησε και τα μάτια του ανοιξαν σαν κάτι να εσπασε . ναναι ζώο και εσφιξε το χερι στο οπλο που είχε δίπλα του . Οι αισθήσεις του σε ετοιμότητα τα μάτια του να τρυπάνε το σκοτάδι . Ακουσε ξεκάθαρα μιά πνιχτή φωνή . Οχι δεν ήταν φαντασία του ακουγε καθαρά ανθρωπό . Ακουγε πνιχτές φωνές και το μυαλό του επλασε το πρώτο σενάριο.

Μας την πέσανε ..με πήρανε χαμπάρι . σκέφτηκε να αλλάξει θέση οχι τέτοιο λάθος δεν είσαι πρωτάρης ρε..

αφουγκράστηκε και ενιωσε μέσα στο κρύο τις σταγόνες ιδρώτα να κυλάνε στα μάτια του . η πνιχτές φωνές συνεχίζονταν .. είναι ανθρωπος ρε μαλάκα και φωνάζει βοήθεια ..

τον επιασε μεγάλη ταραχή . να σηκωθώ να πάω η είναι επίτηδες να δηλώσω την θέση μου και να βρεθώ μπλεγμένος . γαμώ τα κερατά μου είναι ασκηση η πουτάνα ..

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ η φωνή του εσπαγε το ηθικό . οχι ρε αποκλείεται κάποιος εχει χτυπήσει . Αποφάσισε να αφήσει τη λούφα και με το δίχτυ να προχωρήση από πλάγια με στόχο εκεί που ακουγε τη φωνή .

πατούσε οσο μπορούσε πιο αθόρυβα μεσ τη νύχτα και οταν εφτασε σε εκείνο το ανάχωμα απο φύλλα πεύκου και βράχο τον βρήκε να είναι πεσμένος το ενα πόδι σε μιά σχισμή του βράχου σπάσμένο στον αστράγαλο και τον οπλισμό του πεταμένο πίο δίπλα. Μην μιλάς μην ανασαίνεις του ψιθύρησε και σχεδόν το χέρι του ηταν ετοιμο να του κλείσει το στόμα .

Τι κάνεις εδώ ρε κωλόψαρο είσαι μόνος σου που είναι οι άλλοι ???.

ο φαντάρος σχεδόν μισόπνοος απο τον πόνο και από το φόβο του κλαψούρισε . πονάνω ρε σώσε με συνάδελφος είμαι .. που είναι η ομάδα σου που είναι οι άλλοι??? οι ερωτήσεις του κελευστή ηταν επιτακτικές . με εστειλαν για αναγνώριση ξέρουμε οτι θα γίνει ένέργεια , εβαζα σύρμα με κουτάκια κοκα κόλας περιμετρικά επεσα γαμήθηκα το πόδι μου εχει μάλλον σπάσει βοήθησε με η φωνή του γινόταν ολο ένα και πιό βαριά .

panagiotis dim
20/03/2015, 13:06
Μονομιάς τα ξέχασε ολα τα αβολίδοτα τις κροτίδες, τα φωτιστικά τα <<κατεστράφη >> .ολα εγιναν ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ !!!

μπορεί να προλάβω να τον κατεβάσω στην ομάδα μου και ισως να γυρίσω εγκαιρα πίσω το ξημέρωμα σκέφτηκε .

Ελα ρε θα σε πάρω πάνω μου να σε κατεβάσω .. δεν σε πάω στους δικούς σου θα καρφωθώ θα πάμε στούς δικούς μου υπάρχει και ασθενοφόρο . τον φορτώθηκε μαζί και ολον τον οπλισμός τους και σιγά σιγά αγκομαχώντας κατέβηκε την πλαγιά προσέχοντας καιεπειτα απο τρείς ώρες εφτασε σχεδόν πεθαμένος απο την κούραση ..

διαβολοβδομάδα και μαλακίες σκεφτόταν και ολο τον κουβέντιαζε πισω στον σβέρκο του ολο και του ελεγε φτάσαμε . οταν τον καταλάβαινε οτι λυποθυμούσε τον κατέβαζε και τον επανέφερε και πάλι φορτωμα στην πλάτη του . εκαιγε ολόκληρος .εφτασε σχεδόν ξημέρωμα τον αφησε στο ασθενοφορο μισολιπόθυμο και εφυγε για την ασκηση να προλάβει .. 1984 ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

Μαιος του 2013. Σήμερα δεν γλύτωνε την βόλτα με τίποτα . είχε κάνει σέρβις είχε αλλάξει λάστιχα αλυσίδα και δεν τον κρατούσε τίποτα αλλο στο κρεβάτι . φορεσε τις φόρμες του κράνος γάντια . Πάντα οταν την κοιτούσε ηταν σαν να του ελεγε λυσε με ανέβα πάνω να φύγουμε . χαμογέλασε μέσα απο το κράνος ..εντάξει κυρά μου θα σε γκαζώσω οσο δεν φαντάζεσαι .

σκεφτόταν κάτι ωραία στροφιλίκια που έιχε περάσει με το αμάξι πρίν αρκετό καιρό και τα λιγουρεύτηκε πάλι.
εκεί θα σε πάω μανταμίτσα μου εκεί θα σε στρίψω να το καταλάβεις .. και γκάζωσε ξέφρενα μεσα στο πρωινό για το ταξίδι .

Οταν ανοιξε τα μάτια του φορούσε ακόμα το κράνος του προσπάθησε να θυμηθεί Οχι ρε πούστη μου θέλω να μπορέσω να κουνήσω το χέρι μου οχι οχι ο πόνος ηταν αφόρητος στα πόδια του .

panagiotis dim
20/03/2015, 13:07
γυρισε λίγο το κεφάλι και προσπάθησε να θυμηθεί ΄΄.. τα γαμημένα τα νερά απο τα χιόνια μέσα στην στροφή ο φριχτός θόρυβος απο το σύρσιμο της μηχανής δίπλα του το πόδι του ναι χτύπησε στο δέντρο μαζί με τη μηχανη .. θεέ μου γαμήθηκααα.

ηθελε να βάλει τα κλάματα . πρέπει να συρθώ πρέπει να γίνω καλά οχι δεν πρέπει να μείνω εδώ . γύρισε και προσπάθησε να συρθεί στις λάσπες να βγεί ξανά στον δρόμο . σφάδαξε απο τον πόνο

Οχι δεν ήθελε να δεί το πόδι του ουτε να σκεφτεί μόνο να βγει στον δρόμο εβγαλε το κράνος του και αρχισε να αρπάζει χώματα και λάσπες ρίζες και οτι εβρισκε μπροστά του να βγεί με κάθε δύναμη στην ακρη του δρόμου .

Οταν εφτασε ,κατάλαβε πως ολα αρχιζαν να σκοτεινιάζουν . τα μάτια του εκλειναν και ενιωθε χαρούμενος τελικά πολύ χαρούμενος . ηταν σαν γλυκιά νάρκωση και του φάνηκε σαν ονειρο οι φωνές που ακουγε στο βάθος δύο ΄χερια που τον σήκωναν και το βουητό του αμαξιού μετα ολα χάθηκαν .

Οταν ξύπνησε ήταν απόγευμα ενιωσε το στόμα του ξερό ηρθε ο γιατρός ,εγινε επέμβαση στο πόδι

ευτυχώς το σώσαμε .. ενιωσε ανακούφιση . Είναι κάποιος που θέλει να σε δεί ..αυτός που σε εφερε είναι μαζί με τον γυιό του να του πω να περάσουν??? ..Ναι γιατρέ μου ..
Σου χρωστάω μεγάλη ευγνωμοσύνη αν δεν περνούσες απο κεί δεν ξέρω που θα ημουν τώρα τους είπε χαμογελαστα .. Περαστηκά φίλε μου του απάντησε μεγάλη τύχη ημουν με το γυιό μου κυνήγι και ευτυχώς σε είδα . Τι τις θές τις μηχανές τώρα στα γεράματα και γέλασαν και οι δύο τους . είχα και γώ παλιά σαν την δικιά σου αλλά τωρα γεράσαμε και πάλι γέλια ελα ρε σιγά 50 φεύγα να λές δεν είμαστε παπούδια .!!!!

Καταγμα είναι μην ανησυχείς θα σου πάρει κανα τρίμηνα ασε τα πέρασα και γώ στα νιάτα μου τα ιδια .

Ευτυχώς με πήγανε σε καλό ορθοπεδικό ξέρεις τώρα απο στρατό .. Τι ? στο στρατό το έπαθες . Ναί σε μιά ασκηση περιμέναμε καταδρομική και με εστειλαν να στείσω περίμετρο μην μας πιάσουν στον ύπνο και τσακίστηκα γέλασε και κοιτάχτηκε με τον γυιό του

ανασήκωθηκε στο μαξιλάρι και κάρφωσε τα μάτια του πάνω του .. Πού ησουνα ρώτησε ? ασπροβάλτα αν ξέρεις στον σταυρό καμμιά δεκαριά χλμ απο την ρεντίνα.

αν δεν ήταν εκεί ενας συνάδελφος να με κατεβάσει ακόμα εκεί θα ήμουνα γέλασε ξανά καί κοίταξε με λατρεία τον γυιό του !!!

amyroukai
20/03/2015, 13:13
Το γαμημενο το καρμα... :)

sapila racing
20/03/2015, 13:17
Πολύ δυνατό Παναγιώτη. :beer:

McGyver
20/03/2015, 13:23
:a23::a23::a23::a23::a23::a23::a23:

spyro
20/03/2015, 13:24
:beer:

όπως πάντα.

akis_trevor
20/03/2015, 13:35
:beer:

vaska
20/03/2015, 13:49
ναι ρε φίλε συμβαίνουν κι αυτά και όταν συμβούν οι άντρες λυγίζουν, αγκαλιάζονται και κλαίνε σαν κοριτσόπουλα.

Εβίβα Πάνο!
:beer::beer:

bulmont
20/03/2015, 13:52
:beer::beer::beer:

SHOOTER045
20/03/2015, 13:53
:beer:

zannisvel
20/03/2015, 13:56
Πολυ καλο!!!! :beer:

teogtp
20/03/2015, 14:20
Ωωωω ρε φιλε τι μου θυμισες...................:beer:

taisteal
20/03/2015, 14:29
:beer::beer::beer:

devil's animal
20/03/2015, 14:34
δυνατο...
:beer::beer:

spyrakos35
20/03/2015, 14:44
:a20:

ggs
20/03/2015, 14:47
:beer::beer::beer::beer:

theofilos888
20/03/2015, 15:33
Δουναι και λαβειν!!!! Εξαιρετικο!!!!! :beer:

Ζεύκας
20/03/2015, 16:47
φοβερό!

Meni0s
20/03/2015, 17:22
:beer:

georgezzr600
20/03/2015, 17:53
ρεντινα......

SHOOTER045
20/03/2015, 18:05
ρεντινα......

βρασνα μαλλον οπου γινοταν η θαλασσια εκπαιδευση και διαφορες αλλες με Π.Ν

PetranGR
20/03/2015, 18:14
απίστευτο :)

panagiotis dim
20/03/2015, 18:21
ρεντινα......

στίβο αυτοπεποίθησης???

macedonas
20/03/2015, 20:38
:beer:

GiorgosLa
20/03/2015, 20:44
:beer:

Shaolin Monk
20/03/2015, 22:32
:beer::beer::beer:

jimmis5
20/03/2015, 23:29
Πολυ υγρασια φετος και μαλλον πονα το ποδι..
Εισαι Αρχοντας!!!