PDA

View Full Version : Ανάκληση για κάτι που έχω αλλάξει και πληρώσει...



RAMMSTEIN
21/03/2015, 15:38
καλησπέρα
προ διετιας σε κανονισμενο servis σε γνωστο συνεργειο BMW βρηκαν το μουαγιε ραγισμενο. μου το αλλαξαν εννοείται και αν θυμαμαι καλα πληρωσα το ανταλλακτικο κατι γυρω στα 200 ευρω συν την εργασια. ρωτοντας τον μαστορα στην συνεχεια μου ειπε ο τι το αρχικο μουαγιε ηταν από μαντεμι γιαυτο και ραγιζαν και τωρα είναι αλουμινενια αρα δεν εχω φοβο πια. αλλα η αλλαγη υλικου μου εκανε εντυπωση, δεν αλλαζει η εταιρια το υλικο αν δεν εχει διαπυστωσει ότι υπαρχει πρόβλημα. στην περιπτωση μου λοιπον που είναι ηδη αλλαγμενο το ανταλακτικο και πληρωμενο ξερετε αν μπορω να κανω κατι η απλα είμαι από τους ατυχουσ που εμφανιστηκε το πρόβλημα πριν την ανακληση οποτε απλα δεν γινεται κατι.
ευχαριστω.

McGyver
21/03/2015, 15:46
Διαχωρίστηκε από το thread της ανάκλησης.

Αν έχεις παραστατικά που να αποδεικνύουν πως έκανες τις εργασίες της ανάκλησης πριν αυτή ανακοινωθεί και τις πλήρωσες, επικοινώνησε με την BMW στην Ελλάδα και μετά στη Γερμανία.

Κράτα μικρό καλάθι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

RAMMSTEIN
21/03/2015, 15:47
δευτερα θα περασω να ρωτησω εννοείται απλα ειπα μηπως εχει τυχει σε καποιον στο παρελθον και ξερει

toyar
21/03/2015, 16:35
αν η ανακληση αφορα τον αριθμο πλαισιου σου πρεπει να αποζημιωθεις

tomy
21/03/2015, 16:54
Οταν παράγγειλα την μηχανη, πισω το 2010 απο τον Παναγιωτοπουλο, ειχα ζητήσει σαν επιπλεον εξοπλισμό drop sensor που εως τοτε δεν ηταν μέρος του βασικού εξοπλισμού. Ειχα διαβάσει πως σε περιπτωση απλής πτώσης ο κινητήρας συνέχιζε να λειτουργεί, γέμιζε λάδι και καταστρεφόταν ή πάθαινε σημαντικές ζημιές. Τελικα η bmw αναγνώρισε το λάθος της και στα πλαίσια ευρύτερης ανάκλησης τοποθετούσε και drop sensor. Προς τιμη του ο κος Παναγιωτοπουλος πιστωσε το ποσο, αν θυμάμαι καλα 180€, άμεσα..
Πιστεύω οτι και εσυ αν διεκδικήσεις επιστροφή των χρημάτων σου δεν θα εχεις θεμα..

harris_x
22/03/2015, 21:09
το μόνο που δικαιούσαι είναι να κάνεις την ανάκληση αν φυσικά το πλαίσιό σου είναι εντός της λίστας.

:beer: