PDA

View Full Version : Κάγκουρες πάψτε πια να απασχολείτε την ελληνική αστυνομία



nikonian
22/03/2015, 18:48
Μεσημέρι, ώρα 2 , το λεωφορείο σταματά στην 16η στάση Μενιδίου, κατεβαίνει μια αγέλη από καμιά 20αριά πρεζόνια τελειωμένα, περνούν απέναντι και χώνονται σε ένα στενάκι.
Η σκηνή αυτή επαναλαμβάνεται 24-7.
Είναι βέβαιο ότι αν δυο αστυνομικοί αναμιγνύονταν με τα πρεζάκια, θα κατέληγαν σε ένα σπίτι με τόνους πρέζας, αφού εξυπηρετεί ίσαμε χίλιους πελάτες την ημέρα. (Το σημείο που αναφέρω είναι μόλις 2χλμ από την Αμυγδαλέζα και την σχολή της αστυνομίας).
Που να προλάβει όμως η ΕΛ.ΑΣ. να ασχοληθεί , αφού όλη μέρα κόβει κάτι χιλιάρικα πρόστιμα στα παιδάκια που μοιράζουν τους καφέδες, με κάτι ρημάδια παπάκια αξίας 10% του προστίμου;

notakos600
22/03/2015, 20:08
Χιλια δικια εχεις.

menelaos46
22/03/2015, 20:11
Μεσημέρι, ώρα 2 , το λεωφορείο σταματά στην 16η στάση Μενιδίου, κατεβαίνει μια αγέλη από καμιά 20αριά πρεζόνια τελειωμένα, περνούν απέναντι και χώνονται σε ένα στενάκι.
Η σκηνή αυτή επαναλαμβάνεται 24-7.
Είναι βέβαιο ότι αν δυο αστυνομικοί αναμιγνύονταν με τα πρεζάκια, θα κατέληγαν σε ένα σπίτι με τόνους πρέζας, αφού εξυπηρετεί ίσαμε χίλιους πελάτες την ημέρα. (Το σημείο που αναφέρω είναι μόλις 2χλμ από την Αμυγδαλέζα και την σχολή της αστυνομίας).
Που να προλάβει όμως η ΕΛ.ΑΣ. να ασχοληθεί , αφού όλη μέρα κόβει κάτι χιλιάρικα πρόστιμα στα παιδάκια που μοιράζουν τους καφέδες, με κάτι ρημάδια παπάκια αξίας 10% του προστίμου;

Και γιατί πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό?? Πως το εξηγείς εσύ αυτό ας πούμε???

Pan (dvs)
22/03/2015, 20:14
Χιλια δικια εχεις.

Μπορει,αλλα η χαρακτηρισμοι του για τα παιδια ειναι τελειως απαραδεκτοι.Θεωρω οτι καλο ειναι να το διορθωσει.:beer:

granazi
22/03/2015, 20:30
Μεσημέρι, ώρα 2 , το λεωφορείο σταματά στην 16η στάση Μενιδίου, κατεβαίνει μια αγέλη από καμιά 20αριά πρεζόνια τελειωμένα, περνούν απέναντι και χώνονται σε ένα στενάκι.
Η σκηνή αυτή επαναλαμβάνεται 24-7.
Είναι βέβαιο ότι αν δυο αστυνομικοί αναμιγνύονταν με τα πρεζάκια, θα κατέληγαν σε ένα σπίτι με τόνους πρέζας, αφού εξυπηρετεί ίσαμε χίλιους πελάτες την ημέρα. (Το σημείο που αναφέρω είναι μόλις 2χλμ από την Αμυγδαλέζα και την σχολή της αστυνομίας).
Που να προλάβει όμως η ΕΛ.ΑΣ. να ασχοληθεί , αφού όλη μέρα κόβει κάτι χιλιάρικα πρόστιμα στα παιδάκια που μοιράζουν τους καφέδες, με κάτι ρημάδια παπάκια αξίας 10% του προστίμου;

διαβαζοντας καγκουρες μονο στους ντελιβεραδες δεν πηγε το μυαλο μου, τωρα οσο αφορα το τι κανει πως το κανει και γιατι το κανει η δεν το κανει η ΕΛΑΣ......ειμαστε εξω απο το χορό και πολλα τραγουδια ξερουμε. ασε που αναφερεσαι σε εντελως ασχετες μεταξυ τους υπηρεσιες..

menelaos46
22/03/2015, 20:33
διαβαζοντας καγκουρες μονο στους ντελιβεραδες δεν πηγε το μυαλο μου, τωρα οσο αφορα το τι κανει πως το κανει και γιατι το κανει η δεν το κανει η ΕΛΑΣ......ειμαστε εξω απο το χορό και πολλα τραγουδια ξερουμε. ασε που αναφερεσαι σε εντελως ασχετες μεταξυ τους υπηρεσιες..

Ναι ρε φίλε αλλά ο άνθρωπος έχει μία λογική απορία... σου λέει γιατί η πρέζα να ρέει άφθονη ενώ δε μπορείς να κυκλοφορήσεις χωρίς κράνος ας πούμε....

amyroukai
22/03/2015, 20:37
Το επομενο "λογικο" βημα ειναι το "εδω αυτοι της λιΤΣας λαγκαρντ ειναι εξω και πΧιανετε εμενα τον πτωχο πολιτη για οτιδηποτε"...

granazi
22/03/2015, 20:41
Ναι ρε φίλε αλλά ο άνθρωπος έχει μία λογική απορία... σου λέει γιατί η πρέζα να ρέει άφθονη ενώ δε μπορείς να κυκλοφορήσεις χωρίς κράνος ας πούμε....

γιατι στην πρεζα ψαχνουν τα μεγαλα κεφαλια (ευχη) χωρις να στεκονται στα δυστυχα παιδια, ενω στην υποθεση κρανος μιλαμε για τις συνεπειες του δικου μας κεφαλιου χωρις να φταιει καποιο μεγαλυτερο κεφαλι ισως?

teogtp
22/03/2015, 20:41
Ναι ρε φίλε αλλά ο άνθρωπος έχει μία λογική απορία... σου λέει γιατί η πρέζα να ρέει άφθονη ενώ δε μπορείς να κυκλοφορήσεις χωρίς κράνος ας πούμε....

Μαλλον δεν καταλαβες τον συλλογισμο του συγραφεα.

menelaos46
22/03/2015, 20:44
Μαλλον δεν καταλαβες τον συλλογισμο του συγραφεα.

Για πες??? :a014:

menelaos46
22/03/2015, 20:45
γιατι στην πρεζα ψαχνουν τα μεγαλα κεφαλια (ευχη) χωρις να στεκονται στα δυστυχα παιδια, ενω στην υποθεση κρανος μιλαμε για τις συνεπειες του δικου μας κεφαλιου χωρις να φταιει καποιο μεγαλυτερο κεφαλι ισως?

Αυτό λέει ο άνθρωπος να ακολουθήσουν τα πρεζάκια να δουν ποιό είναι το σπίτι με τους τόνους πρέζας στο Μενίδι...

granazi
22/03/2015, 20:45
Για πες??? :a014:

δεν ειμαι ο στρατιωτης Ραϊαν ειμαι ο Μπραϊαν.

teogtp
22/03/2015, 20:48
Ειναι ξεφτιλα λιγα "μετρα "απο μπατσοφωλια να φερεται οτι υπαρχει γιαφκα πωλησης ουσιων,και η ΕΛΑΣ να κατεβαζει ΜΑΤ για να πιασει τους κοντρακιδες.......
Αλλα τα προστιμα θα φερουν εισοδημα,ενω τα ντραγκια;

MG-KTiNoS
22/03/2015, 20:52
Ρε δεν πάτε καλά ρε....
:wave2:

nikonian
22/03/2015, 20:56
Μπορει,αλλα η χαρακτηρισμοι του για τα παιδια ειναι τελειως απαραδεκτοι.Θεωρω οτι καλο ειναι να το διορθωσει.:beer:
...κι εκείνος κοιτούσε το δάκτυλο.
Η ορολογία τράβηξε την προσοχή σου; Πρόκειται για δολοφονημένα παιδιά, που κυκλοφορούν σαν ζόμπι περπατώντας ταυτόχρονα και στα δυο ρεύματα της λεωφόρου. Έχεις την άδειά μου να τους ονομάσεις όπως θέλεις εσύ.

pipe_smoker
22/03/2015, 20:57
Αλλα τα προστιμα θα φερουν εισοδημα,ενω τα ντραγκια;

Δυσμενείς μεταθέσεις.....:bawl:

SHOOTER045
22/03/2015, 21:01
Στο σημείο που λέει ( διασταύρωση - φανάρι,θρακομακεδονων) 300/400 μ από την σχολή τής αστυνόμιας, είναι πιάτσα χρηστών που σταματάνε τα αυτοκίνητα ζητωντας χρήματα, τελευταία φορά που έμεινα μέρες εκεί ( 2008) τούς έβλεπα σχεδόν καθημερινά, όπως νομίζω και αυτοί που ήταν κανονικά υπηρεσία εκεί.
Φαντάζομαι ότι δεν άλλαξε κάτι, οι πιάτσες και τα στέκια δεν αλλάζουν.
Αλλά το συμπέρασμα ότι αφού μαζεύονται σε ένα σπίτι - σημείο - στέκι θα έχει κιλά η τόνους, μάλλον άκυρο είναι.
Το να τούς πιάσεις να πάρεις την< ψιλή > που έχουν δεν θα έχει και μεγάλο αντίκτυπο.
Ούτε θα σου πουν από πού το πήραν.
Η φράση < από έναν Αλβανό - Πακιστανό- Αφρικανό - > είναι ευρέως διαδεδομένη.
Τα άτομα αυτά είναι άρρωστα, και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται, ούτε αποξένωση ούτε χλευασμό θέλουν, εξάλλου δεν μπορούν να αντιδράσουν.
Τώρα τι κάνουν οι αρμόδιες αρχές εκεί δεν το ξέρω.
Αλλα δεν ειναι πρόβλημα μόνο τής αστυνόμιας, ούτε μόνο εκείνης της περιοχής

ggs
22/03/2015, 21:02
:lol:
https://youtu.be/uPuc-1IDsQo

menelaos46
22/03/2015, 21:07
:lol:
https://youtu.be/uPuc-1IDsQo

Εεεεεεεεεε μα ναι πως το ξέχασα αυτό... τώρα εξηγούνται όλα...

nikonian
22/03/2015, 21:17
Στο σημείο που λέει ( διασταύρωση - φανάρι,θρακομακεδονων) 300/400 μ από την σχολή τής αστυνόμιας, είναι πιάτσα χρηστών που σταματάνε τα αυτοκίνητα ζητωντας χρήματα, τελευταία φορά που έμεινα μέρες εκεί ( 2008) τούς έβλεπα σχεδόν καθημερινά, όπως νομίζω και αυτοί που ήταν κανονικά υπηρεσία εκεί.
Φαντάζομαι ότι δεν άλλαξε κάτι, οι πιάτσες και τα στέκια δεν αλλάζουν.
Αλλά το συμπέρασμα ότι αφού μαζεύονται σε ένα σπίτι - σημείο - στέκι θα έχει κιλά η τόνους, μάλλον άκυρο είναι.
Το να τούς πιάσεις να πάρεις την< ψιλή > που έχουν δεν θα έχει και μεγάλο αντίκτυπο.
Ούτε θα σου πουν από πού το πήραν.
Η φράση < από έναν Αλβανό - Πακιστανό- Αφρικανό - > είναι ευρέως διαδεδομένη.
Τα άτομα αυτά είναι άρρωστα, και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται, ούτε αποξένωση ούτε χλευασμό θέλουν, εξάλλου δεν μπορούν να αντιδράσουν.
Τώρα τι κάνουν οι αρμόδιες αρχές εκεί δεν το ξέρω.
Αλλα δεν ειναι πρόβλημα μόνο τής αστυνόμιας, ούτε μόνο εκείνης της περιοχής

1.Το σημείο που αναφέρω είναι στη Λ.Δημοκρατίας κοντά στην Ατ. Οδό.
2.Θα ήταν ηλίθιο να συλλάβουν τους χρήστες, όταν κατά χιλιάδες συρρέουν σε ένα συγκεκριμένο σημείο. Στο σημείο αυτό προφανώς γίνεται χονδρεμπόριο. Χρόνια τώρα.
3. Ο Δήμος έχει ζητήσει παρεμβάσεις δεκάδες φορές. Αλλ' εις μάτην.

menelaos46
22/03/2015, 21:20
1.Το σημείο που αναφέρω είναι στη Λ.Δημοκρατίας κοντά στην Ατ. Οδό.
2.Θα ήταν ηλίθιο να συλλάβουν τους χρήστες, όταν κατά χιλιάδες συρρέουν σε ένα συγκεκριμένο σημείο. Στο σημείο αυτό προφανώς γίνεται χονδρεμπόριο. Χρόνια τώρα.
3. Ο Δήμος έχει ζητήσει παρεμβάσεις δεκάδες φορές. Αλλ' εις μάτην.

Και δεν καταλαβαίνεις γιατί συμβαίνει αυτό???

George_Sp
22/03/2015, 21:29
Πριν κλειδωθεί....

http://www.youtube.com/watch?v=eXvBjCO19QY

SHOOTER045
22/03/2015, 21:33
Ναι βρε Γιώργο, τι μας λέει το τραγούδι?

George_Sp
22/03/2015, 21:36
Δημήτρη τα lyrics υπάρχουν διαθέσιμα στο google ;)

nikonian
22/03/2015, 21:39
Και δεν καταλαβαίνεις γιατί συμβαίνει αυτό???

Ειλικρινά, όχι.
Δεν πάει ο νους μου σε κάτι απλοϊκό απροκάλυπτο και βρώμικο μέσα στην ΕΛ.ΑΣ.
Κάποιος πιο περίπλοκος στρατηγικός σχεδιασμός, θα με έπειθε περισσότερο. Έχω διαβάσει πολλά μυθιστορήματα φαίνεται.

menelaos46
22/03/2015, 21:54
Ειλικρινά, όχι.
Δεν πάει ο νους μου σε κάτι απλοϊκό απροκάλυπτο και βρώμικο μέσα στην ΕΛ.ΑΣ.
Κάποιος πιο περίπλοκος στρατηγικός σχεδιασμός, θα με έπειθε περισσότερο. Έχω διαβάσει πολλά μυθιστορήματα φαίνεται.

Το να κόψεις μία κλήση για κράνος π.χ. είναι κάτι πολύ απλό. Βλέπεις κάποιον χωρίς κράνος και τον γράφεις. End of story.
Σε αντίθεση το να συλλάβεις κάποιον για πώληση-εμπορία ναρκωτικών είναι κάτι πολύ σύνθετο που απαιτεί οργάνωση, σχεδιασμό, θέληση, και πολλά ακόμη αρχικά και έπειτα μπαίνουμε στο γραφιοκρατικό-διαδικαστικό κομμάτι που απαιτεί χρόνο, δικηγόρους, δικαιώματα, δικαστήρια, εφετεία και πολλά πολλά ακόμη.....

Και στην τελική το να κόψεις μία κλήση έχει περισσότερο αποτέλεσμα από το να κάνεις μία τέτοια διαδικασία.... (πρακτικά και ουσιαστικά όχι θεωρητικά).

tzimidis
22/03/2015, 22:05
Το κακό ξεκίνησε όταν βγήκε σε σύνταξη ο Θεοχάρης............................

akis_trevor
22/03/2015, 22:26
τωρα αληθεια,δεν ξερετε τουλαχιστον 2-3 λογους που γινεται ολη αυτη η ιστορια;;;;
στα 700-800 μετρα απτο σπιτι μου ειναι καταυλισμος γυφτων.εχουν μαλιστα κλεισει εναν δημοσιο δρομο(ασχετα αν οδηγει μετα απο λιγο σε αδιεξοδο)και ειναι γκετο κανονικοτατα.
περα λοιπον απτις κλοπες που κανουν στα σπιτι οταν βρουν ευκαιρια,καθε μα καθε μα καθε μερα,περνανε απο 10 μεχρι 30 ατομα και πανε και κανουν τα δικα τους εκει.
οσες φορες κανουν ντου,συνηθως διας και ζητα,σταματανε ΜΟΝΟ αυτους που πηγαινοερχονται..
ο κοσμος το χει τουμπανο κι αυτοι κρυφο καμαρι..

MAIK72
23/03/2015, 00:29
τωρα αληθεια,δεν ξερετε τουλαχιστον 2-3 λογους που γινεται ολη αυτη η ιστορια;;;;
στα 700-800 μετρα απτο σπιτι μου ειναι καταυλισμος γυφτων.εχουν μαλιστα κλεισει εναν δημοσιο δρομο(ασχετα αν οδηγει μετα απο λιγο σε αδιεξοδο)και ειναι γκετο κανονικοτατα.
περα λοιπον απτις κλοπες που κανουν στα σπιτι οταν βρουν ευκαιρια,καθε μα καθε μα καθε μερα,περνανε απο 10 μεχρι 30 ατομα και πανε και κανουν τα δικα τους εκει.
οσες φορες κανουν ντου,συνηθως διας και ζητα,σταματανε ΜΟΝΟ αυτους που πηγαινοερχονται..
ο κοσμος το χει τουμπανο κι αυτοι κρυφο καμαρι..

αφοπλισμό της αστυνομίας και να παει να τους μοιράσει και λουλούδια.Μην μας πουνε και ρατσιστές :bawl:

taisteal
23/03/2015, 00:36
:lol::lol:

332878

bros400pgm
23/03/2015, 07:56
τωρα αληθεια,δεν ξερετε τουλαχιστον 2-3 λογους που γινεται ολη αυτη η ιστορια;;;;
στα 700-800 μετρα απτο σπιτι μου ειναι καταυλισμος γυφτων.εχουν μαλιστα κλεισει εναν δημοσιο δρομο(ασχετα αν οδηγει μετα απο λιγο σε αδιεξοδο)και ειναι γκετο κανονικοτατα.
περα λοιπον απτις κλοπες που κανουν στα σπιτι οταν βρουν ευκαιρια,καθε μα καθε μα καθε μερα,περνανε απο 10 μεχρι 30 ατομα και πανε και κανουν τα δικα τους εκει.
οσες φορες κανουν ντου,συνηθως διας και ζητα,σταματανε ΜΟΝΟ αυτους που πηγαινοερχονται..
ο κοσμος το χει τουμπανο κι αυτοι κρυφο καμαρι..



Στα Βραχνεικα, οι μπατσοι φοβουνται να μπουν, μιας κ εχουν να κανουν με εγκληματιες κ δεν ξερουν την καταληξη. Φανταζομαι το ιδιο γινεται κ σε σενα.

akis_trevor
23/03/2015, 08:11
Στα Βραχνεικα, οι μπατσοι φοβουνται να μπουν, μιας κ εχουν να κανουν με εγκληματιες κ δεν ξερουν την καταληξη. Φανταζομαι το ιδιο γινεται κ σε σενα.

Αρα ειναι ανικανη η αστυνομια να κανει την δουλεια της.ακουσια η θελημενα ομως........;;;

Bowleno
23/03/2015, 08:16
Πάλι προσπαθείτε να κουρέψετε αυγά εσείς; :wave2:

amyroukai
23/03/2015, 08:18
Αρα ειναι ανικανη η αστυνομια να κανει την δουλεια της.ακουσια η θελημενα ομως........;;;

Ακη αμα ζωστουν και κατεβουν για πολεμο, γιατι η απεναντι πλευρα ειναι διατεθειμενη να τον κανει, θα πουμε μπραβο για το ξεκαθαρισμα η θα ουρλιαζουν ολοι για χουντα και φασιστες; Θα παιξουν και μερικα πλανα με νεκρους και η κοινη γνωμη θα θελει την κεφαλη των αστυνομικων που συμμετειχαν επι πινακι.

VANDA
23/03/2015, 09:33
Καλά.. φανταστικό θρεντ, υπέροχος τίτλος. Γιατί δεν κυνηγάνε τα πρεζάκια, γιατί δεν πιάνονται οι έμποροι.. :hmm:
Μα γιατί κυνηγάνε τους ακράνωτους ντελιβεράδες κάγκουρες! :rolleyes:

toyar
23/03/2015, 09:42
με βαση την περιοχη που αναφερεται, το προβλημα δεν ειναι πρεζονια vs καγκουρες αλλα η παραβατικοτητα των ρομα η οποια ειναι πολυ βαθυτερη και δεν λυνεται με αστυνομικα μετρα
ειναι θεμα νοοτροπιας η οποια πηγαζει απο την παιδεια που ΔΕΝ δεχονται και χρειαζονται γενιες για να αλλαξει
σημερα αν κανει ντου η αστυνομια να πιασει παραβατες τους την πεφτουν εκατονταδες για συμπαρασταση και μια απλη συλληψη γινεται πολεμος

SHOOTER045
23/03/2015, 10:05
Πρόσφατα δεν έγινε στην Αθηνα( ζεφυρι )το σκηνικό που πυροβόλησαν κάποιους τη ΔΙ. ΑΣ με καραμπίνα.
Έχετε δει σε επιχείρηση σε καταυλισμό να σου πετάνε πέτρες, κατσαρόλες τραπεζοκαθισματα?
Να πέφτουν στις ρόδες γυναικόπαιδα για να γλιτώσει ο φταίχτης!
Να μαζεύετε σχεδόν όλος ο καταυλισμός στο δικαστήριο και να λένε διάφορα?
Δεν έχετε ιδέα τι συμβαίνει.
Αυτά που πιθανόν βλέπουν κάποιοι δεν είναι ούτε το 1/10 από ότι πραγματικά συμβαίνει.
Και θέληση υπάρχει και μέσα υπάρχουν, βουληση δεν υπάρχει.
Και να πιαστούν 10-20 θα βγουν καινούργιοι και παλι απ την αρχή.
Αν σε κάποιες περιπτώσεις - αν όχι σε όλες -αφησουν την αστυνομία να κάνει την δουλειά τής, θα μειωθούν κατα πολύ αυτά τα φαινόμενα.
Αλλά μην τα ρίχνουμε όλα στους αθίγγανους, υπάρχουν και δικοί μας - ημεδαποί - και αλλοδαποί που επιδίδονται στο χρυσοφορο αυτό επάγγελμα.
Πρόσφατα εδώ τοπικά πιάστηκε χρήστης ( κατά τ αλλα) με 500 ναρκωτικά χάπια και 17 δενδρύλλια.
Άντε τα δενδρύλλια, τα 500 χάπια ποίος τού έγραψε συνταγές?
Ποιος φαρμακοποιός τα έδωσε?
Αν ποσταρω την δραστηριότητα μιας ημέρας σε συλλήψεις για ναρκωτικά, δεν θα διαβάσουμε τίποτα άλλο.
Και μην μπερδεύετε καποιοι τον τροχονόμο που γράφει για κράνη με τα ναρκωτικά τις κλοπές την πορνεία κλπ.
Ο καθένας στο είδος του

kostas777
23/03/2015, 10:16
Ποιοί κάγκουρες, πέρισυ με σταμάτησαν για έλεγχο ΔΙΑΣ σχεδόν έξω από το σπίτι μου και αφού με ακολουθούσαν για κανα χιλιόμετρο επειδή ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕ :a016::a018:

menelaos46
23/03/2015, 10:48
Ποιοί κάγκουρες, πέρισυ με σταμάτησαν για έλεγχο ΔΙΑΣ σχεδόν έξω από το σπίτι μου και αφού με ακολουθούσαν για κανα χιλιόμετρο επειδή ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕ :a016::a018:

Δηλαδή τι θες να πεις??? Να μη σε σταματάνε οι ΔΙΑΣ??? Να ξέρουν που είναι το σπίτι σου???? Η να σταματάνε μόνο όσους έχουν παράβαση????:rolleyes:

pipe_smoker
23/03/2015, 11:58
Και γιατί πιστεύεις ότι συμβαίνει αυτό?? Πως το εξηγείς εσύ αυτό ας πούμε???


Για πες??? :a014:


Και δεν καταλαβαίνεις γιατί συμβαίνει αυτό???


Δηλαδή τι θες να πεις??? Να μη σε σταματάνε οι ΔΙΑΣ??? Να ξέρουν που είναι το σπίτι σου???? Η να σταματάνε μόνο όσους έχουν παράβαση????:rolleyes:


Αχ λατρεία.....

Εσύ και οι απορίες σου:a07:

kostas777
23/03/2015, 12:16
Αχ λατρεία.....

Εσύ και οι απορίες σου:a07:

Πως κάνει μπαμ ότι είναι μπάτσος, κι εκείνοι ακριβώς τα ίδια μου είπαν. Θα το γράφει στο manual :bawl:

menelaos46
23/03/2015, 12:29
Πως κάνει μπαμ ότι είναι μπάτσος, κι εκείνοι ακριβώς τα ίδια μου είπαν. Θα το γράφει στο manual :bawl:


Κερδίζεις μαντολάτο...... και ήθελα τόσο πολύ να μείνει κρυφό.

Cpt. Haddock
23/03/2015, 12:30
Την προλαβαινει την παρελαση το θρεντ αραγε? :D

pipe_smoker
23/03/2015, 12:38
Την προλαβαινει την παρελαση το θρεντ αραγε? :D

Are you serious?

Μέχρι το απόγευμα και αν.....

kostas777
23/03/2015, 12:38
Κερδίζεις μαντολάτο...... και ήθελα τόσο πολύ να μείνει κρυφό.

Μη μασάς ρε φίλε. Συνεχίστε έτσι.. με ασφάλεια :rolleyes:

nikonian
23/03/2015, 12:42
Και μην μπερδεύετε καποιοι τον τροχονόμο που γράφει για κράνη με τα ναρκωτικά τις κλοπές την πορνεία κλπ.
Ο καθένας στο είδος του

O καθένας στο είδος του, αλλά γίνεται λίγο προκλητικό , όταν οι ΔΙΑΣ σταματάνε και γράφουν τα παπάκια και γυρίζουν πλάτη όταν μπροστά τους περνάνε δυο ντουζίνες παραπαίοντες οι "πελάτες" και χώνονται στο στενάκι.

Μου θυμίζει μια φίλη - ευφυέστατη - που δούλευε στην Ευελπίδων και όταν έλαβε απειλητικό τηλεφώνημα για βόμβα απάντησε το ΑΘΑΝΑΤΟ: " Που τη βάλατε είπατε, στο κτίριο Γ΄; Λυπάμαι , εδώ είναι το κτίριο Β΄. Δεν είμαστε αρμόδιοι"

menelaos46
23/03/2015, 12:57
O καθένας στο είδος του, αλλά γίνεται λίγο προκλητικό , όταν οι ΔΙΑΣ σταματάνε και γράφουν τα παπάκια και γυρίζουν πλάτη όταν μπροστά τους περνάνε δυο ντουζίνες παραπαίοντες οι "πελάτες" και χώνονται στο στενάκι.

Μου θυμίζει μια φίλη - ευφυέστατη - που δούλευε στην Ευελπίδων και όταν έλαβε απειλητικό τηλεφώνημα για βόμβα απάντησε το ΑΘΑΝΑΤΟ: " Που τη βάλατε είπατε, στο κτίριο Γ΄; Λυπάμαι , εδώ είναι το κτίριο Β΄. Δεν είμαστε αρμόδιοι"

Αυτό δεν έχει να κάνει με αρμοδιότητες.... φαντάσου πόσο προκλητικό είναι να ξέρεις ποιός πουλάει και να μη μπορείς να τον πιάσεις.....

dimmie_72
23/03/2015, 12:57
ρε φίλε νικολάκι δεν την σταματάς τώρα λίγο την ιστοριούλα; αρκετά δεν την τράβηξες; και την πλακίτσα σου έκανες κι απ' όλα....

άντε στο καλό!

nikonian
23/03/2015, 13:05
Μπήκε κάποιος χθεσινός , να με διώξει, ή λάθος κατάλαβα;

kostas777
23/03/2015, 13:09
Μπήκε κάποιος χθεσινός , να με διώξει, ή λάθος κατάλαβα;

Μπάτσος κι αυτός :D

GFawkes
23/03/2015, 13:12
εγω λεω να γραφουν για πρεζα
και να συλλαμβανουν για κρανος....


ποσο κοσμος θα σωθει...
:bawl:

Cpt. Haddock
23/03/2015, 13:14
Εγω λεω να ξεχασετε το θρεντ. :wave2: