PDA

View Full Version : Διεύθυνσης Μεταφορών Ευβοίας: Το κόλπο με τα παράβολα



alexzafeir
22/03/2015, 22:12
http://www.iefimerida.gr/news/196593/skandalo-ypexairesis-apo-ypalliloys-tis-dieythynsis-metaforon-eyvoias-kolpo-me-ta

Την πατησα σαν μαλ@κ@ς
Παω να κανω μεταβιβαση - ρωταω τι πραβολο να κοψω
-Ποσα κυβικα;
-Μηχανη 1100cc
-135 ευρω
Παω να τα καταθεσω μου λενε λαθος παραβολο κοψε νεο των 69 ευρω και κανε μια αιτηση επιστροφης των 135 που δεν θα κανεις χρηση
Τα κανω ολα καλα, περναει ενας μηνας τιποτα, δυο μου λενε δεν μπορουν να βρουν την αιτηση
Τους λεω στα @ρχ@δ@@ μου εχω τον αριθμο πρωτοκόλλου προβλημα σας
Μετα απο συνολικα 3 μηνες μου λενε οτι χαθηκε η αιτηση και να βγαλω αντιγραφο παραβολου απο την τραπεζα και να πληρωθω
Τους απανταω δεν ειναι δικη μου δουλεια να παω στην τραπεζα τους δινω τον αρ.πρωτοκολλου και την ακριβη ημερομηνια που εκοψα το παραβολο
και τους λεω να το βρειτε εσεις απο ενημερωση του λογαριασμου της περιφερειας. Μου απαντανε θετικα και φευγω.
Παω την προηγουμενη εβδομαδα και βρισκω τον εισαγγελέα και τους υπαλλήλους χεσμένους
Ευτυχώς το δικο μου δεν προλαβαν να το εισπραξουν και σε κανα μηνα θα δωθει αποδευσμευση του λογαριασμου και μαλλον θα τα παρω πισω

GFawkes
23/03/2015, 13:59
Κ@##λες...

ποτε ρε π@## θα μπει μια ταξη στο μο@##λοκρατος...

Νιος ημουν και γερασα....

notakos600
23/03/2015, 14:55
Κ@##λες...

ποτε ρε π@## θα μπει μια ταξη στο μο@##λοκρατος...

Νιος ημουν και γερασα....

Πιθανώς ποτέ...

paramedic
23/03/2015, 15:39
Στην προκειμένη δεν φταίει το κράτος αλλά τα λαμόγια που σκέφτηκαν το κόλπο για να εξαπατήσουν πολίτη και κράτος. Και το πιο πιθανό είναι κάποιοι να μην πήραν το μερίδιό τους και τους κάρφωσαν μιας και το άρθρο αναφέρει οτι "η αποκάλυψη της υπόθεσης οφείλεται σε υπηρεσιακά στελέχη της Περιφέρειας".

alexzafeir
23/03/2015, 23:12
Στην προκειμένη δεν φταίει το κράτος αλλά τα λαμόγια που σκέφτηκαν το κόλπο για να εξαπατήσουν πολίτη και κράτος. Και το πιο πιθανό είναι κάποιοι να μην πήραν το μερίδιό τους και τους κάρφωσαν μιας και το άρθρο αναφέρει οτι "η αποκάλυψη της υπόθεσης οφείλεται σε υπηρεσιακά στελέχη της Περιφέρειας".

Μάλλον καποιος φοβήθηκε και τους εδωσε γιατι ο κόσμος ειχε αρχίσει να το ψάχνει... και ακουγοντουσαν πράγματα.. κλειστή κοινωνία ....

McGyver
24/03/2015, 07:48
Ιδια λογική με phishing emails...

alexzafeir
24/03/2015, 19:40
Ιδια λογική με phishing emails...

Ναι αλλα με μια διαφορα: Πισω απο αυτα κρυβεται ενας χακερ ενα οργανωμενο συστημα - εδω στην Χαλκιδα το κανανε κατι θειαδες .....:bawl:

332977