PDA

View Full Version : Πρωινό Ξύπνημα με Διας στο κατώφλι.



7Tolis
24/03/2015, 10:20
Αραχτός στο σπίτι,άκουγα μουσική ο,τι είχα ξυπνήσει.Στο βάθος άκουγα συν έναν ήχο.Χαμηλώνω μουσική και ήταν το τηλεκοντρόλ του συναγερμου.Alarm general λέω θα γίνει της τάνας.Εκει που είναι το μηχανάκι δε περνάει κόσμος,πας μόνο αν ξέρεις ο,τι είναι εκεί.Αρα κάποιος ήξερε ο,τι είναι εκεί.Βγάζω κεφάλι απο το παράθυρο και βλέπω την ομάδα Δίας να τριγυρίζει το μηχανάκι.
-Ψάχνετε κάτι;
-Δικό σου είναι το μηχανάκι;
-Ναι δικό μου αλλα πως το βρήκατε εδώ και γιατί;
-Μου λες τη πινακίδα του;
-τάδε τάδε κτλ και έρχομαι κάτω.

Ένα συνεργείο όπου το παράθυρό του βλέπει στο άδυτο, είδε το μηχανάκι,νόμιζε πως είναι κλεμμένο και ενημέρωσε την Α.Δ.

Εφόσον έγιναν οι απαραίτητες ενέργειες,χαρτιά μηχανής κτλ, έφυγαν οι άνθρωποι.Απο τη μια σκέφτηκα καλά έκανε ο άνθρωπος και ενημέρωσε (μακάρι να γινόταν και πριν 8 χρόνια όταν μου είχαν φάει τη ρωξάνη),αλλά,με μια δευτερη σκέψη, μου ήρθε το εξής:
Ρε φίλε αν ενημερώνεις για κλεμμένο στον χώρο της πολυκατοικίας των λιγοστών διαμερισμάτων οπου, ξέρεις ποιοι μένουν,είναι σα να έχεις υπόνοιες πως έχω κλεμμένο μηχανάκι ΕΓΩ ως φρεσκότερος κάτοικος στη γειτονιά.
Δεν πήγα καν να πιάσω κουβέντα με τον άνθρωπο που έκανε την κλήση, ουτε για ευχαριστώ,ούτε για το γιατί όμως.Οσο περνάει η ώρα τώρα όμως,ενοχλούμαι περισσότερο με την ενέργειά του αυτή.

teogtp
24/03/2015, 10:29
Το μηχανάκι δεν έχει επάνω πινακίδα ;

sniper
24/03/2015, 10:29
....
Δεν πήγα καν να πιάσω κουβέντα με τον άνθρωπο που έκανε την κλήση, ουτε για ευχαριστώ,ούτε για το γιατί όμως.Οσο περνάει η ώρα τώρα όμως,ενοχλούμαι περισσότερο με την ενέργειά του αυτή.

1 ασπιρίνη πρωι και βραδυ μετά το φαγητό και ξεκουραση. Θα σου περάσει.

George_Sp
24/03/2015, 10:29
Το συνεργείο δεν είχε ξαναδεί τη μηχανή σε εκείνο το σημείο αραγμένο; Αν το έβαλες για πρώτη φορά εκεί, δε βλέπω κάτι το μεμπτό για σε πονοκεφαλιάσουν.

Μην βλέπεις συνομωσία εκεί που δεν υπάρχει.

Εγώ θα σου πρότεινα να πας από το συνεργείο να ενημερώσεις για το συμβάν και να πεις και μια καλημέρα στο γείτονα σαν να μην τρέχει κάστανο. :)

freco
24/03/2015, 10:31
Σε γνωρίζει προσωπικά;
Νομίζω πως καλά έκανε και αν το κάναμε όλοι θα βρίσκονταν κάποια από τα κλεμμένα / παρατημένα κλπ μηχανάκια. Δεν νομίζω πως πρέπει να παρεξηγήσεις τις προθέσεις του γείτονα.


...Εγώ θα σου πρότεινα να πας από το συνεργείο να ενημερώσεις για το συμβάν και να πεις και μια καλημέρα στο γείτονα σαν να μην τρέχει κάστανο. :)

+990

7Tolis
24/03/2015, 10:44
Το μηχανάκι δεν έχει επάνω πινακίδα ;

Kανονικά πινακίδα φλάς φουλ πανσιον.


Το συνεργείο δεν είχε ξαναδεί τη μηχανή σε εκείνο το σημείο αραγμένο; Αν το έβαλες για πρώτη φορά εκεί, δε βλέπω κάτι το μεμπτό για σε πονοκεφαλιάσουν.

Μην βλέπεις συνομωσία εκεί που δεν υπάρχει.

Εγώ θα σου πρότεινα να πας από το συνεργείο να ενημερώσεις για το συμβάν και να πεις και μια καλημέρα στο γείτονα σαν να μην τρέχει κάστανο. :)
Πρώτη φορά το βλέπει εκει όντως αλλα δε λέει κάτι αυτό.Το τι έχω εγώ στην αυλή μου δε του πέφτει λόγος.

Σε γνωρίζει προσωπικά;
Νομίζω πως καλά έκανε και αν το κάναμε όλοι θα βρίσκονταν κάποια από τα κλεμμένα / παρατημένα κλπ μηχανάκια. Δεν νομίζω πως πρέπει να παρεξηγήσεις τις προθέσεις του γείτονα.



+990

Με γνωρίζει ως γείτονα που δεν μιλάει σε κανέναν γείτονα,γνωρίζει όμως και τι κάνω λόγω στολής κτλ ενάμιση χρόνο τώρα.

George_Sp
24/03/2015, 10:47
χαλάρωσε :beer:

teogtp
24/03/2015, 10:56
Εντάξει δεν έγινε και τίποτα.
Απλά μου προξενεί εντύπωση πως ένα προβλεπε μηχανάκι μπορεί να θεωρηθεί κλεμμένο.

7Tolis
24/03/2015, 10:59
Δυσκολευομαι να χαλαρώσω μετά απο αυτό.Έστω θα μπορούσε μετά να μου πεί ο χαφ..άνθρωπος οτι ρε φίλαι μπαρδόνε ξερω γω ωστε να απαντήσω κατάλληλα και εγώ.

Υγ συνεργείο μοτοσυκλετών έχει ο καλοθελητής.

sniper
24/03/2015, 11:03
Δυσκολευομαι να χαλαρώσω μετά απο αυτό.Έστω θα μπορούσε μετά να μου πεί ο χαφ..άνθρωπος οτι ρε φίλαι μπαρδόνε ξερω γω ωστε να απαντήσω κατάλληλα και εγώ.

Δεν τον ξέρεις, δεν σε ξέρει, γιατί θα έπρεπε να ξέρει τι και ποιος είσαι;

Είδε ένα μηχανάκι ξέμπαρκο και ΑΡΙΣΤΑ έκανε και φώναξε τα στρουμφ.

Όταν δεν μιλαέι κανένας είναι μαλ@κες και στ@ρχιδιστές, όταν μιλάνε χαφιέδες;
Πάτε καλά ή σε πειραξε η πολλή βροχή φέτος;

7Tolis
24/03/2015, 11:07
Δεν τον ξέρεις, δεν σε ξέρει, γιατί θα έπρεπε να ξέρει τι και ποιος είσαι;

Είδε ένα μηχανάκι ξέμπαρκο και ΑΡΙΣΤΑ έκανε και φώναξε τα στρουμφ.

Όταν δεν μιλαέι κανένας είναι μαλ@κες και στ@ρχιδιστές, όταν μιλάνε χαφιέδες;
Πάτε καλά ή σε πειραξε η πολλή βροχή φέτος;

Ξέρει ποιος είμαι μωρέ μεσοτοιχία είμαστε.Απλά δεν έχει χρειαστεί να μιλήσουμε.Το μηχανάκι το έχει ξαναδεί στο πεζοδρόμιο,εκεί που αφήνει τα δικά του μηχανάκια.

Αίντε λέμε μπιτ δατ.

DAYMAN
24/03/2015, 11:08
δεν ξερουμε τι θελουμε και τι μας φταιει.:uplate:

amyroukai
24/03/2015, 11:12
Εναμιση χρονο και δεν το πας στο γειτονα; παρτα στη μαπα τσογλανε με το κλεμμενο :bawl:

Eversman
24/03/2015, 11:13
Ποιός σε πείραξε λεβέντη μου?

Δέν έρχεσαι από εδώ λέω 'γώ, να πιούμε ένα καφεδάκι, να σου πώ ιστορίες για τον Ζαχαρία, να χαλαρώσεις και να πάρεις και τα αυτοκόλλητα? :)

vaska
24/03/2015, 11:15
Kανονικά πινακίδα φλάς φουλ πανσιον.


Πρώτη φορά το βλέπει εκει όντως αλλα δε λέει κάτι αυτό.Το τι έχω εγώ στην αυλή μου δε του πέφτει λόγος.


Με γνωρίζει ως γείτονα που δεν μιλάει σε κανέναν γείτονα,γνωρίζει όμως και τι κάνω λόγω στολής κτλ ενάμιση χρόνο τώρα.

Οι πιο πολλοί που σκέφτονται ότι δεν τους πέφτει λόγος κάνουν την πάπια κι όλοι εμείς έχουμε να θρηνούμε από ένα κλεμμένο. Καλύτερα ο μισάνθρωπος που λες να παίρνει και κανένα τηλέφωνο ακόμα κι αν είναι εμφανές ότι το έκανε για να στην σπάσει, παρά να είναι αδιάφορος.
Τώρα εσύ γιατί χαλάστηκες που κατέβηκες κι έδειξες τα χαρτιά σου και το θέμα έληξε εκεί, δεν το πολυκατάλαβα.

Ηρέμησε!

7Tolis
24/03/2015, 11:18
Εναμιση χρονο και δεν το πας στο γειτονα; παρτα στη μαπα τσογλανε με το κλεμμενο :bawl:
Ωρε λες;

Ποιός σε πείραξε λεβέντη μου?

Δέν έρχεσαι από εδώ λέω 'γώ, να πιούμε ένα καφεδάκι, να σου πώ ιστορίες για τον Ζαχαρία, να χαλαρώσεις και να πάρεις και τα αυτοκόλλητα? :)

Δε θα μπορέσω σήμερα ξεκίνησα μαγείρεμα.
Η όλη φάση θυμίζει, τις οικοδομές και τον αριθμό άδειας που γράφουν με μπογιά να φαίνεται, για να μην τους πρήζονται τα μέζεα απο τους ρουφιανογείτονες.

7Tolis
24/03/2015, 11:21
Οι πιο πολλοί που σκέφτονται ότι δεν τους πέφτει λόγος κάνουν την πάπια κι όλοι εμείς έχουμε να θρηνούμε από ένα κλεμμένο. Καλύτερα ο μισάνθρωπος που λες να παίρνει και κανένα τηλέφωνο ακόμα κι αν είναι εμφανές ότι το έκανε για να στην σπάσει, παρά να είναι αδιάφορος.
Τώρα εσύ γιατί χαλάστηκες που κατέβηκες κι έδειξες τα χαρτιά σου και το θέμα έληξε εκεί, δεν το πολυκατάλαβα.

Ηρέμησε!


Γιατί εγώ, απο ενέργεια άλλου, κλήθηκα να αποδείξω την ιδιοκτησία μου, επί της ιδιοκτησίας μου.

pipe_smoker
24/03/2015, 11:32
Αραχτός στο σπίτι,άκουγα μουσική ο,τι είχα ξυπνήσει.Στο βάθος άκουγα συν έναν ήχο.Χαμηλώνω μουσική και ήταν το τηλεκοντρόλ του συναγερμου

Ννννναι....

Χθες δεν είπες ότι το φόρεσες αυτό το καινούριο πράμα επάνω?

Μήπως είχε γίνει και τις προηγούμενες μέρες τίποτα κι επειδή δεν είχες το τηλεκοντρόλ δεν είχες πάρει χαμπάρι, και σήμερα που πήρες στα σκάσανε μαζεμένα?
Λέω εγώ.

Μπορεί να είχε δει ο μάστορας το μηχανάκι να το ζαχαρώνουνε ή να το πασπατεύουνε τίποτα φάτσες ανθυγιεινές και να είχε ξανακαλέσει την αστυνομία κι εσύ να μην είχες πάρει γραμμή.
Και σήμερα λόγω του μπίου μπίου ήταν η τυχερή σου μέρα.

Από κει και πέρα ναι οκ καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου, κι εγώ το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα πρωινιάτικα θα ήταν να πιάνω παρτίδες με τσέους και δώσ'του άδειες και κάτσε να δω πού έχω το δίπλωμα ααααα το διάβαζα στο πρωινό χέσιμο και το ξέχασα στην τουαλέτα κάτσε να ανέβω να σας το φέρω.

Αλλά οκ μην τρελαίνεσαι.

Κι αν θες τη γνώμη μου πάαινε μια βόλτα από το μάστορα και ρώτα τον τί και πώς (όχι τσαμπουκαλιδικα).
Οι τσέοι μπορεί να σου είπαν ότι ο τάδε το νόμιζε για κλεμμένο και τους κάλεσε, δε σημαίνει ότι ισχύει και στο απόλυτο.
Μπορεί να είδε κάποιους να το ζαχαρώνουν και να τους κάλεσε, ή να είδε τίποτα ύποπτο και να τους κάλεσε.
Άκου και τη δική του εκδοχή, μπορεί να βγεις και κερδισμένος.

lykourgi
24/03/2015, 11:32
μακάρι να γινόταν και πριν 8 χρόνια όταν μου είχαν φάει τη ρωξάνη

Συ είπας. :)


(Μακάρι να γίνονταν περισσότεροι τέτοιοι έλεγχοι)

pipe_smoker
24/03/2015, 11:36
Συ είπας. :)


(Μακάρι να γίνονταν περισσότεροι τέτοιοι έλεγχοι)

Ναι μην το παρακάνουμε όμως.
Να βάλουμε κι από ένα μπάτσο στο βρακί μας να φυλάει τον κWλο μας να κοιμόμαστε ήσυχοι ότι δε θα μας τον φορέσουν.

lykourgi
24/03/2015, 11:42
Ναι μην το παρακάνουμε όμως.
Να βάλουμε κι από ένα μπάτσο στο βρακί μας να φυλάει τον κWλο μας να κοιμόμαστε ήσυχοι ότι δε θα μας τον φορέσουν.

Συμφωνώ με το πνεύμα σου 1000%.

Απέχουμε πολύ από αυτό, όμως. Πάρα πολύ.

(Προσοχή!! Μιλάω για κλοπές και ελέγχους οχημάτων. Μην το γενικεύσουμε, δεν θα παίξω.)

pipe_smoker
24/03/2015, 11:44
Συμφωνώ με το πνεύμα σου 1000%.

Απέχουμε πολύ από αυτό, όμως. Πάρα πολύ.

(Προσοχή!! Μιλάω για κλοπές και ελέγχους οχημάτων. Μην το γενικεύσουμε, δεν θα παίξω.)

I know:beer:

Απλά για να μην ξεφύγουμε από τα όρια της λογικής το έγραψα, δεν πήγαινε σε σένα.

lykourgi
24/03/2015, 11:45
:a10:

7Tolis
24/03/2015, 11:46
@pipe ναι χθες το έβαλα το χλιμιτζίρι όντως.Το μηχανάκι το άφησα εκτός πάρκινγκ χθες μόνο οπότε ναι, σωστή ολόσωστη η σκέψη σου αν θα είχαν προηγηθεί και άλλες μερες παρακαρίσματος.Στο πεζοδρόμιο ο ρουφ...άνθρωπος το έχει δει και άλλες φορές δίπλα στα δικά του μηχανάκια οπότε ξέρει και τίνος είναι.Εκτός αν έπαθε αμνησία οπότε πάσσο.Ειναι σα να μην έχεις προσέξει τι αμάξι έχει ο γειτονάς σου και ας μην μιλάτε.Τωρα,το είδε παρκαρισμένο σε θέση άδυτο-άβατο και δεν το γνώρισε;Τι να πω.

@Lykoyrgi ναι,εγώ το είπα και το βρίσκω οκ σαν σκέψη.Το δευτερο σκέλος όμως είναι ενοχλητικό.

spyrakos35
24/03/2015, 11:53
Καλοπροαιρετα - Μπινια στη μεση
1 - 1

stam2
24/03/2015, 12:01
εγώ προτείνω να πάρεις τα στρούμφ και να τους πεις ότι το συνεργείο είναι διαλυτήριο κλεμένων μηχανών και διακινητής ανταλλακτικών... ύστερα να κάτσεις να χαζεύεις το σκηνικό...



....η άλλη επιλογή είναι να χαλαρώσεις... καλά έκανε και πήρε τηλ.

Ζεύκας
24/03/2015, 12:04
Τόλη κακό στη ψυχολογία σου κάνει όλη αυτή η ιστορία. Πήρε ένας τηλ να τσεκάρει εαν η μηχανή είναι κλεμμένη.

Δεν την πήρες πεταμένη στο πεζοδρόμιο, ούτε βρήκες κανά περίεργο σημείωμα στο ρεζερβουάρ

Pan (dvs)
24/03/2015, 12:41
Ρουφ...άνθρωπος?υπερβαλεις.

1)Δεν βλεπω να εχει προσωπικο ωφελος
2)Το εκανε επωνυμα
3)Αν ηθελε να σε πιασει πελατη,θα εβρισκε αλλον τροπο.
4)Παρε καναδυο λεξοτανιλ και αυριο που θα τον βρεις ρωτα τον στα ισα

5)Σβησε το φαγητο γιατι θα το καψεις.

Cpt. Haddock
24/03/2015, 12:47
Γιατί εγώ, απο ενέργεια άλλου, κλήθηκα να αποδείξω την ιδιοκτησία μου, επί της ιδιοκτησίας μου.

Ναι και την απεδειξες ευκολα, επιτοπου και τέλος. Κουλ, δεν εγινε κατι σοβαρο, ουτε ηρθε η Διας στην πορτα σου οπως λεει ο τιτλος. Στην τελικη αυτοι τη δουλεια τους εκαναν.

Panos76
24/03/2015, 12:48
Σαν τρίτο μάτι λέμε καλά έκανε ο επαγγελματίας κ μακάρι να το έκαναν όλοι.

Σαν εμπλεκόμενοι θα νιώθαμε και εμείς κάπως προσβλητικά και δικαίως ίσως. (για ένα κούτελο ζούμε)

Αυτό που θα έπρεπε να ξεκαθαριστεί είναι αν πράγματι υπάρχουν άλλα κίνητρα πίσω από αυτή την ενέργεια ή έγινε ''καλή τη πίστη''.

Έτσι και εγώ όπως είπαν πιο πάνω τα παιδιά και για να μην είμαι σκασμένος θα πήγαινα με φιλική διάθεση στο συνεργείο κ θα το συζητούσα.

sniper
24/03/2015, 12:54
Βάλε ένα τετοιο στην πορτα σου και ηρέμησε.

332961

SHOOTER045
24/03/2015, 12:57
Ποιός σε πείραξε λεβέντη μου?

Δέν έρχεσαι από εδώ λέω 'γώ, να πιούμε ένα καφεδάκι, να σου πώ ιστορίες για τον Ζαχαρία, να χαλαρώσεις και να πάρεις και τα αυτοκόλλητα? :)

Όταν παραλαβεις.
Θα σού πω να τον καλέσεις

nikonian
24/03/2015, 13:00
Χρησικτησία μήπως;
Μήπως το συνεργείο καταλαμβάνει το χώρο αυτό , χρόνια τώρα και θεώρησε ότι παρκάρησες στο ιδιωτικό του πάρκινγκ;

Το κάνουν πολλοί . Όταν κάποιος παρκάρει μπροστά στο σπίτι τους, του κάνουν από τσαμπουκάδες και ζημιές, μέχρι αστυνομία.

buckley
24/03/2015, 13:19
Είπες ότι ήταν σε ιδιόκτητο χώρο, επίσης ότι είσαι νέος στη γειτονιά ? Μπας και ήθελε να σου πει κάτι ο παλιός ? Ούτε εμένα μου αρέσει και δεν μπορώ εύκολα να σου πω χαλάρωσε ,σόρυ.

Bob_o_mastoras
24/03/2015, 13:40
Nα ξερεις Τολη αμα ειναι να σουφρωσεις κανα μηχανακι στο μελλον μην το αφησεις εκει.. :lol::lol::p:p

7Tolis
24/03/2015, 14:15
Τα διάβασα όλα τα μηνύματα.Χαλαρός δεν είμαι,προτιμώ τη φωτό του sniper.Να παω να του πιάσω κουβέντα του άλλου δεν πρόκειται γιατι μετά ή θα έχω να λέω μια καλημέρα παραπάνω ή ενα μπινελίκι παραπάνω.Και στις 2 περιπτώσεις το αποφευγω.
@Buckley νεότερος στη γειτονιά ενάμιση χρόνο.Στην αρχή που μετακόμισα είχα πρόβλημα και με το αμάξι που σταθμευω, αλλα στου κουφου τη πόρτα κλάιν πουτς παραμάσχαλα.
@nikonian Οχι δεν μπήκα στον προσωπικό του χώρο.Οταν είμαι για λίγη ωρα στο σπίτι (45-90 λεπτά),το μηχανάκι το αφήνω στο πεζοδρόμιο για να μπορώ να το βλέπω στα 2-3 μέτρα μακρυά απο τα δικά του μηχανάκια.Λόγω του ο,τι το έβαλα σε άλλο σημείο εχθές,(εκτός κοινής θέας) συνέβη αυτό.Το θέμα είναι πως το μηχανάκι το γνωρίζει,και τωρα το γνωρίζουν και άλλοι πως είναι εκεί ιφ γιου νοου γουατ αη μην.Δε σεηφ χαους χαζ μπην κομπρομαηζντ με τον παπάρα.

Bob_o_mastoras
24/03/2015, 14:21
Ποιοι αλλοι το ξερουν;; Οι Διες και ο μαστορας μονο.

7Tolis
24/03/2015, 14:23
Ειναι ήδη αρκετοί.

spyrakos35
24/03/2015, 14:23
Ποιοι αλλοι το ξερουν;; Οι Διες και ο μαστορας μονο.

Ο οποιος μαστορας επιβεβαιωσε ποιο μηχανακι ειναι και αν εχει συναγερμο.....

sniper
24/03/2015, 14:28
Ο οποιος μαστορας επιβεβαιωσε ποιο μηχανακι ειναι και αν εχει συναγερμο.....


Βάλε ένα τετοιο στην πορτα σου και ηρέμησε.

332961

Aυτό κανε λεμε.

pipe_smoker
24/03/2015, 14:29
Τόλη, μία είναι η λύση...

Αρχινάς να το πηγαίνεις το μηχανάκι σου σε αυτόν το μάστορα.

Κι όταν του λες "τί χρωστάω" μαζί με τα φράγκα θα του χώνεις στην τσέπΑ κι ένα 100αρικάκι παραπάνω και θα είναι το μηχανάκι σου safe και θα κοιμάσαι ήσυχος.

Προστασία φάση κι έτσι.

Σωστά ξηγήθηκε ο μάστορας, ήθελε να σου περάσει το μήνυμα, αλλά..... "Λίγοι τα πιάνουν τα νοήματα Αρτέμη.... Λίγοι τα πιάνουν":smokin:

:lol::lol::lol:

Bob_o_mastoras
24/03/2015, 14:29
Ειναι ήδη αρκετοί.

:a55:
Aς τους λιγοστεψουμε λοιπον... :smokin:

332964





:lol::lol::p:p

7Tolis
24/03/2015, 14:35
:a55:
Aς τους λιγοστεψουμε λοιπον... :smokin:

332964







:lol::lol::p:p
Ας ακουσομεν το hail and kill απο manowar και ας ηρεμήσετε.Μα τον μπήξε δείξε πρωινιάτικα μου την έσπασε ρε γαμώτο.Α στα διάλα.

Bob_o_mastoras
24/03/2015, 14:37
Αφησε μια συκωταρια εξω απο το συνεργειο αυριο.. :D

7Tolis
24/03/2015, 14:38
Σε περίπτωση που δεν ήμουν στο σπίτι ωστε να το αντιληφθω τι θα έπαιζε;

notakos600
24/03/2015, 14:40
Τι να ηρεμήσουμε;
Σοβαρά μιλάς ότι σου ξηγήθηκε έτσι ο πουσταρ@ς;
Γείτονας και @@.
Πήγες καθόλου από το μαγαζί να δεις τι μέρος του λόγου είναι;
Ο συναγερμός γιατί ενεργοποιήθηκε; Κούνησε τη μηχανή ο γείτονας; Για ποιό λόγο την άγγιξε;
Τέσπα, εγώ πάντως στράβωσα.

7Tolis
24/03/2015, 14:42
Ο συναγερμός ενεργοποιήθηκε γιατι πήγαν κοντά οι Διας και μετά την περιεργαζόντουσαν μιας και τους έβλεπα απο ψηλά.Μέσα στο μαγαζί του δεν έχω μπει ουτε σκοπευω.Συνεργειο μοτό έχει ο χαφ..άνθρωπος.

spyrakos35
24/03/2015, 14:42
Αμα εχει και κανα ρ1 για σερβις/επισκευη.......

Bob_o_mastoras
24/03/2015, 14:42
Οι Διας την ακουμπησαν. Αυτος απλα τους καλεσε.
Καλο θα ηταν παντως να πας απο το μαγαζι Τολη. Δεν χανεις κατι (αντε ενα r1 το πολυ :p).

MAIK72
24/03/2015, 14:42
Πάρε την αστυνομία και εξηγησέ τους ότι έχεις έναν καραγκιόζη για γέιτονα που το παίζει νταβάς.Παραγγελία από εισαγγελέα και παράπανο στην αστυνομία.Και του κόβεται η μαγκιά .Είναι και ένας τρόπος να προστατέψεις την περιούσία σου.

7Tolis
24/03/2015, 14:44
Οι Διας την ακουμπησαν. Αυτος απλα τους καλεσε.
Καλο θα ηταν παντως να πας απο το μαγαζι Τολη. Δεν χανεις κατι (αντε ενα r1 το πολυ :p).
Ασε με το r6 σε 4 μέρες εχει μνημόσυνο και ψάρι πλακί. 8 χρόνια.


Πάρε την αστυνομία και εξηγησέ τους ότι έχεις έναν καραγκιόζη για γέιτονα που το παίζει νταβάς.Παραγγελία από εισαγγελέα και παράπανο στην αστυνομία.Και του κόβεται η μαγκιά .Είναι και ένας τρόπος να προστατέψεις την περιούσια σου.

Δε νομίζω να το παίζει νταβας δεν υπάρχει λόγος για αντιδικίες.Αψυχολόγητη ενέργεια ήταν αλλά ενοχλητική πολύ.Τουλ9άχιστον εγώ τη θεωρώ αψυχολόγητη.Με αυτη του τη λογική αν κάποιος πάρει νέο αμάξι τι θα κάνει;Θα πάρει να δηλώσει πιθανό κλεμένο αμάξι;

spyrakos35
24/03/2015, 14:47
Πηγαινε παρε απο εναν γιατρο μια ποδια μεσα στα αιματα..

Φορα την....

Παρε το κουζινομαχαιρο και......





Πηγαινε απο το μαγαζι και ζητα του να το τροχισεις στον τροχο "γιατι δεν κοβει το μηριαιο οστο οπως παλια...."


Νομιζω μετα θα εισαι οκ....

notakos600
24/03/2015, 14:48
Πηγαινε παρε απο εναν γιατρο μια ποδια μεσα στα αιματα..

Φορα την....

Παρε το κουζινομαχαιρο και......





Πηγαινε απο το μαγαζι και ζητα του να το τροχισεις στον τροχο "γιατι δεν κοβει το μηριαιο οστο οπως παλια...."


Νομιζω μετα θα εισαι οκ....

Τι μλκς :bawl: :bawl: :bawl:

Ζεύκας
24/03/2015, 14:51
Τόλη να του αφήσεις ένα νεκρό ποντίκι στη πόρτα του.

Εμένα η γάτα μου έτσι κάνει.

spyrakos35
24/03/2015, 14:53
Τόλη να του αφήσεις ένα νεκρό ποντίκι στη πόρτα του.

Εμένα η γάτα μου έτσι κάνει.

Δεν ειναι γατακι ο Τολης ρε

notakos600
24/03/2015, 14:55
Τελικά γατάκια είμαστε όλοι...
56 απαντήσεις για έναν ρουφιάνο μαστροχαλαστή...

7Tolis
24/03/2015, 14:56
Η γάτα τα φέρνει για να σε ευχαριστήσει που τη φροντίζεις.Τελοςπάντων παιδιά.Οπως έγραψα και πρίν δε θα το πάω πιο πέρα να το συζητησω μαζί του.Πολύ επιθετικό μάρκετινγκ έκανε πάντως :bawl:

spyrakos35
24/03/2015, 14:56
Τελικά γατάκια είμαστε όλοι...
56 απαντήσεις για έναν ρουφιάνο μαστροχαλαστή...

Γιατι, το αλλο με την εομ ήταν καλυτερο;

Bob_o_mastoras
24/03/2015, 14:58
Τελικά γατάκια είμαστε όλοι...
56 απαντήσεις για έναν ρουφιάνο μαστροχαλαστή...

Σε δουλεια να βρισκομαστε... :D
Αντε να περασει το Πασχα να αρχισω δουλεια γιατι εχω λιωσει.. :yawn:

notakos600
24/03/2015, 14:59
Γιατι, το αλλο με την εομ ήταν καλυτερο;

Σπύρο, άστα βράστα, δεν γινόμαστε άνθρωποι.

MAIK72
24/03/2015, 15:00
Η γάτα τα φέρνει για να σε ευχαριστήσει που τη φροντίζεις.Τελοςπάντων παιδιά.Οπως έγραψα και πρίν δε θα το πάω πιο πέρα να το συζητησω μαζί του.Πολύ επιθετικό μάρκετινγκ έκανε πάντως :bawl:

για το ίδιο πράγμα μιλάμε ..:wave2: Καμία αντιδικία.Θα τον πάρουν ένα τηλεφωνάκι και θα του φύγει η 'ορεξη

teogtp
24/03/2015, 15:49
Πηγαινε παρε απο εναν γιατρο μια ποδια μεσα στα αιματα..

Φορα την....

Παρε το κουζινομαχαιρο και......





Πηγαινε απο το μαγαζι και ζητα του να το τροχισεις στον τροχο "γιατι δεν κοβει το μηριαιο οστο οπως παλια...."


Νομιζω μετα θα εισαι οκ....

Σπύρο . ......
βρες επειγόντως μηχανάκι. ......:lol:

teogtp
24/03/2015, 15:52
για το ίδιο πράγμα μιλάμε ..:wave2: Καμία αντιδικία.Θα τον πάρουν ένα τηλεφωνάκι και θα του φύγει η 'ορεξη

Όπως το ίδιο θα κάνουν για την κυρά Τασούλα που τις βρώμισε η ρουφιάνα του 3του την μπουγάδα. .......

dimmie_72
24/03/2015, 16:09
Επειδή σαν πρώην "αγανακτισμένος" έχω περιπέσει πλέον σε μια καταθλιπτική απραξία σκέφτομαι να ανάψω κάρβουνα στην ψησταριά να ψήσω εκείνα τα λουκάνικα Αριδαίας. Στον 3ο είμαι, λες να μου τους στείλουν;

SHOOTER045
24/03/2015, 16:14
Φάτε ρε,γιατι μετα το Πάσχα δεν θα περισσεύουν.




* την άλλη βδομάδα έχει αποστολή, ποίος θα βγει εθνική?
Εσύ η ο καφετζής?

dimmie_72
24/03/2015, 16:20
* την άλλη βδομάδα έχει αποστολή, ποίος θα βγει εθνική?
Εσύ η ο καφετζής?

άμα είναι εκείνη με τα παπιά πληρώνω θέση και στη μαύρη αγορά :lol: