PDA

View Full Version : e...re...kaimeni mana..



monstermind
04/03/2004, 00:40
ti pernaei i kaimeni... oi dio megaloi tis gioi exoun sport mixanakia...

asximo pragma... na vlepeis ton aderfo sou mprosta sou na peftei se eksodo ethnikis ... kai na prepei na frenareis se strofi me glistero odostroma me xaliki kai xwmata apo petamena mpaza gia na min peraseis apo panw tou... na kratiseis ton elegxo ekei pou enas pio empeiros odigos ton exase...

gamw tin ellada mou...

den exw zisei tragiki empeiria... me diko mou anthropo mixanobio... kai den thelw na zisw...
auti einai i apantisi se osous me rwtane giati pigainw taksidia monos mou...

glistero odostroma me xaliki kai xwmata apo petamena mpaza se eksodo ethnikis...

spasmena plastika kai ena gdarmeno tzin... i zimia... tpt gia alli mia fora...

na tw pw omos??? tha to pw....
mexri pote tha xamogelaei i tixi???

periklisk
04/03/2004, 07:45
Έπεσε ο αδελφός σου???? Περαστικά man!!!!

NLS
04/03/2004, 15:51
περαστικά και προσοχή

nimbus
04/03/2004, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
ti pernaei i kaimeni... oi dio megaloi tis gioi exoun sport mixanakia...

asximo pragma... na vlepeis ton aderfo sou mprosta sou na peftei se eksodo ethnikis ... kai na prepei na frenareis se strofi me glistero odostroma me xaliki kai xwmata apo petamena mpaza gia na min peraseis apo panw tou... na kratiseis ton elegxo ekei pou enas pio empeiros odigos ton exase...

gamw tin ellada mou...

den exw zisei tragiki empeiria... me diko mou anthropo mixanobio... kai den thelw na zisw...
auti einai i apantisi se osous me rwtane giati pigainw taksidia monos mou...

glistero odostroma me xaliki kai xwmata apo petamena mpaza se eksodo ethnikis...




spasmena plastika kai ena gdarmeno tzin... i zimia... tpt gia alli mia fora...

na tw pw omos??? tha to pw....
mexri pote tha xamogelaei i tixi???

ΑΔΙΚΟ ΕΧΕΙΣ? ΤΑ ΜΟΝΑΧΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ. ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ. Η ΠΑΡΕΑ, ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΤΑΞΙΔΙΟΥ, ΠΟΥ ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΩΝΕΙ ΜΟΝΟ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ. ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΥ....

Wizard13
04/03/2004, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
na tw pw omos??? tha to pw....
mexri pote tha xamogelaei i tixi???

Yπάρχει και το μισογεμάτο ποτήρι... :rolleyes:

Αυτή τη φορά δε σου χαμογέλασε η τύχη, αλλά η ατυχία. Απλά δεν ήταν μεγάλη...

Το θεωρείς τύχη αυτό που έγινε? Όχι φυσικά. Ατυχία ήταν, απλά ευτυχώς δεν ήσουν πολύ άτυχος :winka:

almalibera
04/03/2004, 19:32
..ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ Η ΤΥΧΗ???......

Συνηθισμένη ερώτηση χωρίς ομως απάντηση.
Για άλλους αποτελει σοβαρο λόγο να διακοψουν την οποια σχέση τους με τις μοτο. Και για άλλους, λογο να συνεχίσουν να τις καβαλένε.
Το να απομονώνεσαι ομως και να ταξιδεύεις μόνος, δεν ειναι παντα η σωστη λύση. Αν παλι ετσι αισθανεσαι καλως..
Εγώ αυτο που πιστεύω ειναι οτι η μηχανή ειναι για ένα ατομο. ΕΣΥ την πήρες και ΕΣΥ την διαλλεξες για τους ΔΙΚΟΥΣ σου λογους και ΕΣΥ θα την χαρεις! Αλλα μην ξεχνας οτι ο ανθρωπος δεν ειναι μοναχικό πλασμα. Εχει ανάγκη να βρίσκεται και με αλλους ομοειδεις ανθρώπους. Γι'αυτο και τα ομαδικα ταξίδια.
Γιατι μην ξεχνας οτι σε μια δύσκολη στιγμή (χτύπα ξύλο) οι συνταξιδιώτες σου θα σε βοήθησουν και σπανια ενας ξενος...



Περαστικά στον αδελφο σου!!!!!!



:wave2:

Electra
04/03/2004, 19:40
...στον αδερφό σου!!!
Στο δρόμο δέ πρέπει να οδηγάμε επειδή ξέρουμε πώς είμαστε τυχεροί και πως σε μας σπάνια συμβαίνουν ατυχήματα!!!
Όλος ο κόσμος είναι επιρρεπής σε οτιδήποτε!!!
Προσοχή χρειάζεται και αυτοσυγκέντρωση! Μή ξεχνάμε πως πάνω στη μηχανή είμαστε εκτεθιμένοι 100%!!!!

Όπως επίση θα συμφωνήσω με την alma στο θέμα του ότι δέ χρειάζεται να οδηγείς μόνος σου για να αποφεύγεις τέτοιου είδους ατυχήματα. Σκέψου ο αδερφός σου να ήταν μόνος του!! Ποιός και πότε θα σταμάταγε να τον βοηθήσει και να δεί άν είναι καλά????

Όσο για τους δρόμους της Elladas δέ το συζητώ!

Και πάλι περαστικά του και ποτέ ξανά!!

periklisk
04/03/2004, 20:17
Δε μπορώ να τα κάνω quote όλα!!!!

Συμφωνώ!!! Περαστικά και πάλι!!!!!

nimbus
04/03/2004, 22:31
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ, ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Η ΠΙΚΡΑ. ΕΙΤΕ ΦΤΑΙΣ, ΕΙΤΕ ΟΧΙ...ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...:"ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ...ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΣ..." ΚΙ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙΣ, ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΣΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ...ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ, ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΝΑ ΚΥΡΙΕΥΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΚΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΘΕΩΡΟΥΝ "ΑΨΥΧΟ", ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΣΟΥ ΣΥΜΜΑΧΟΣ....

Wizard13
04/03/2004, 23:05
Επειδή αυτό το έχω ακούσει πολλές φορές αλλά οι περισσότεροι το κατανούν λάθος, που ακριβώς είναι πιό ασφαλές το αυτοκίνητο??? :confused:

ΜΟΝΟ στην περίπτωση που θα τρακάρεις. Εκεί συνήθως με τη μοτο έχεις πρόβλημα.

Τι γίνεται όμως με όλες τις άλλες περιπτώσεις που δεν τρακάρει και θα τράκαρες αν είχες αυτοκίνητο?
Τι γίνεται που οι μοτό φρενάρουν στα 2/3 της απόστασης ενός αυτο?
Τι γίνεται που αν κάποιος σε κλείσει, η μοτό έχεις πολλές περισσότερες πιθανότητες να περάσει?
Τι γίνεται που λόγο κίνησης οι οδηγοί αυτο είναι πολύ πιο εκνευρισμένοι και απρόσεκτοι?

Δε νομίζω ότι μια στατιστική ατυχημάτων μπορεί να δείξει και πολλά... Οι λόγοι είναι πολλοί. Επίπεδο οδηγών, ασφαλτοτάπητας, συνθήκες... Εγώ κρίνω από τον εαυτό μου πάντως. Θεωρώ ότι οδηγώ πολύ προσεκτικά και έχω 2 πτώσεις (φυσικά από μαλακίες άλλων, αλλά αυτό δεν έχει σημασία) μέσα σε 10 χρόνια οδήγησης. Αν ακολουθήσουμε τη στατιστική που λέει ότι έχουμε ένα ατύχημα κάθε 2 χρόνια, τότε κάποιοι άλλοι πέφτουν πολύ συχνά για να βγει αυτός ο μέσος όρος :wacko:

Να έχεται στο νου σας, ότι εμείς δεν έχουμε ΠΟΤΕ δίκιο... Το δίκιο είναι για τους κληρονόμους που λέει και ένας φίλος.

Αλλά πέραν από τα ατυχήματα της πόλης, εμείς έχουμε και αυτά της γρήγορης οδήγησης. Οπότε εδώ η στατιστική μπερδεύεται ακόμα περισσότερο. Πόσοι από εμάς έχουν μηχανές για να βγαίνουν βόλτες στα στροφιλίκια? Πόσα αυτοκίνητα κάνουν το ίδιο? Μήπως τελικά θα έπρεπε να μετράμε τα παπάκια με τα αυτοκίνητα μαζί? Και οι άλλες μοτό να μπαίνουν χωριστά?

Πολλά... Μην ακούτε τι λέγεται γύρω σας. Απλά προσέχετε όσο μπορείτε και να οδηγείτε με σύνεση. Από εκεί και πέρα καθόμαστε σε 2 ρόδες και πέφτουν... :look:

periklisk
04/03/2004, 23:12
Sumfwnw me ton wiz.....

Sthn energhtikh asfaleia (apofugh atuxhmatos) oi motosukletes upertairoun.....

Sthn pa8htikh..... asta.....

Opote prosoxh kai kalo ntusimo!!! ....gia na meiwsoume thn pi8anothta na sumboun ta xeirotera!!!

nimbus
04/03/2004, 23:44
ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΞ ΙΔΙΩΝ...ΚΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΞΕΤΥΛΙΓΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΑΣ ΒΙΩΜΑΤΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΗ, ΜΑΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΝ. ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ. ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ, ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΕΙΤΕ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ. ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ. ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ, ΣΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΔΙΚΟ, ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ. ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΟΥΝ, ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ, ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΘΛΙΒΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ'ΟΛΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ. ΤΑ ΔΕ ΠΑΠΑΚΙΑ ΜΟΝΙΜΩΣ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...

nimbus
04/03/2004, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Wizard13
Επειδή αυτό το έχω ακούσει πολλές φορές αλλά οι περισσότεροι το κατανούν λάθος, που ακριβώς είναι πιό ασφαλές το αυτοκίνητο??? :confused:

ΜΟΝΟ στην περίπτωση που θα τρακάρεις. Εκεί συνήθως με τη μοτο έχεις πρόβλημα.

Τι γίνεται όμως με όλες τις άλλες περιπτώσεις που δεν τρακάρει και θα τράκαρες αν είχες αυτοκίνητο?
Τι γίνεται που οι μοτό φρενάρουν στα 2/3 της απόστασης ενός αυτο?
Τι γίνεται που αν κάποιος σε κλείσει, η μοτό έχεις πολλές περισσότερες πιθανότητες να περάσει?
Τι γίνεται που λόγο κίνησης οι οδηγοί αυτο είναι πολύ πιο εκνευρισμένοι και απρόσεκτοι?

Δε νομίζω ότι μια στατιστική ατυχημάτων μπορεί να δείξει και πολλά... Οι λόγοι είναι πολλοί. Επίπεδο οδηγών, ασφαλτοτάπητας, συνθήκες... Εγώ κρίνω από τον εαυτό μου πάντως. Θεωρώ ότι οδηγώ πολύ προσεκτικά και έχω 2 πτώσεις (φυσικά από μαλακίες άλλων, αλλά αυτό δεν έχει σημασία) μέσα σε 10 χρόνια οδήγησης. Αν ακολουθήσουμε τη στατιστική που λέει ότι έχουμε ένα ατύχημα κάθε 2 χρόνια, τότε κάποιοι άλλοι πέφτουν πολύ συχνά για να βγει αυτός ο μέσος όρος :wacko:

Να έχεται στο νου σας, ότι εμείς δεν έχουμε ΠΟΤΕ δίκιο... Το δίκιο είναι για τους κληρονόμους που λέει και ένας φίλος.

Αλλά πέραν από τα ατυχήματα της πόλης, εμείς έχουμε και αυτά της γρήγορης οδήγησης. Οπότε εδώ η στατιστική μπερδεύεται ακόμα περισσότερο. Πόσοι από εμάς έχουν μηχανές για να βγαίνουν βόλτες στα στροφιλίκια? Πόσα αυτοκίνητα κάνουν το ίδιο? Μήπως τελικά θα έπρεπε να μετράμε τα παπάκια με τα αυτοκίνητα μαζί? Και οι άλλες μοτό να μπαίνουν χωριστά?

Πολλά... Μην ακούτε τι λέγεται γύρω σας. Απλά προσέχετε όσο μπορείτε και να οδηγείτε με σύνεση. Από εκεί και πέρα καθόμαστε σε 2 ρόδες και πέφτουν... :look:


WIZ... ΣΥΜΦΩΝΩ. ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. ΕΝΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ, ΗΤΑΝ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΕΝΤΟΝΗ ΜΙΖΕΡΙΑ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΠΡΟΛΛΑΒΟΥΝ ΤΙ? ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ....ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΛΗΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ ΚΙ ΑΣΗΜΑΝΤΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ...

XTMPAM
05/03/2004, 00:00
ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΟΛΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!ΝΑΙ ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!
ΜΟΥ ΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΧΤ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΤΗΝ DYNAMIC HELP ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ?
ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΣΠΑΣΕ Η ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ!ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ?ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΕ?ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΑΒΗΞΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΕ ΣΧΟΙΝΙ!
ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΩ ΓΙΑ ΠΕΣΙΜΑΤΑ ΕΤΣΙ?ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΝ!
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΙΑ ΜΑΚΡΙΝΗ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!


ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ :wave2:

Μικρή Λουλού
05/03/2004, 00:20
ΜΟΝΣΤΕΡ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΣΟΥ.
ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ,ΨΥΧΡΑΙΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ
ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ..
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΗΟ ΣΕ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ.
ΑΛΛΑ Κ ΣΥ ΠΡΕΠΕΙ, ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΑΛΛΟΝ Η ΗΤΤΟΝ,ΝΑ ΔΕΧΘΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙΣΑΙ ΕΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ "ΣΥΜΒΑΝΤΑ"...


ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ...


ΜΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΕΝ ΘΕΡΜΩ....

Spazz
05/03/2004, 02:47
περαστικα του!κι εγω δε συμφωνω για τις μοναχικες βολτες.να πω παλι το κλασσικο>>>>γαμω την ελλαδα μου γαμω.......

milaber
05/03/2004, 05:00
Περαστικά στο αδερφάκι σου...
Ελπίζω να μη χτύπησε άσχημα μόνο!
:wave2: :wave2: :wave2:
Άσχημη φάση έζησες, αλλά τι να γίνει:
δυστυχώς θα ζούμε και θα ξαναζούμε άσχημες φάσεις με το κόλλημα μας...
:( :) :(

monstermind
06/03/2004, 05:48
to aderfaki mou den epathe tpt apolitos... i aitia itan to klama pou ebale i mana mou... prin 1 mina eimoun egw sto nosokomeio... (to eipa se ena allo post)

exw dei atiximata live ... alla oxi dikon mou anthrwpwn...

i mixani kirioi oso "sobaroi" kai an to paizoume exei gazi.... exei trelo gazi... gazi gia na kavlwseis, gazi gia na iremiseis, gazi gia na kindinepseis...

kai eidika otan eisai me parea... me grigora mixanakia

skepseis eipa... xwris saltses auto pou skeftomai einai... xilies fores na mou meinei to mixanaki kai na to sprwxnw 2 meres apo oti, mia fora na biwsw egw, oi na biosoun oi filoi mou eksetias mou, ena sobaro atixima.

pws na peis omos stin ginaika sou... "mwro mou tha paw monos taksidi" ???

vlepw odigous me sport mixanes ... na exoun pisw to koritsi tous, xwris kranos kai na trexoun sa treloi... egw tis zitisa na parei ton pio akribo eksoplismo... apla gia na anebainei...

oute tin mixani tha afisw, oute ta omadika taksidia... prospathw na vrw tropo na eksorkisw skepseis pou den me afinoun na xarw aploxera auta pou i zwi panw stin mixani deinei

kai pali thnx gia to endiaferon...

periklisk
06/03/2004, 07:17
Αυτές τις σκέψεις αγαπητέ τις κάνουμε όλοι..... Κάθε φυσιολογικός άνθρωπος που δεν είναι κολλημένος σκέφτεται όλες τις πλευρές... Δε σου κρύβω πως πολλές φορές μου περνάνε και μένα τέτοιες σκέψεις.... Κάλο είναι όμως γιατί με βοηθάει να κρατάω τις ισορροπίες μου.... Όπως είπες και συ είναι πολύ το γκάζι.... ακόμα και του 400.....

Τώρα για τους μ@#$!*ς που πηγαίνουν τάπα με συνεπιβάτη χωρίς κράνος είναι επιεικώς για κλωτσιές.....


Άντε καλές βόλτες με ασφάλεια!!!

milaber
06/03/2004, 08:42
Επιτέλους ρε σωστοί άνθρωποι!!!
Και εμένα να φανταστείς με κορόιδευαν όταν πήρα δωράκι κράνος στην κοπέλλα μου!!!
Χαίρομαι που ακούω πως το αδερφάκι σου είναι καλά!
Εγώ απορώ με κάτι τύπους 40ρηδες και πάνω που υποτίθεται και ότι οδηγάν χρόνια και είναι κυριλε χωρίς το κράνος και με γκόμενα πίσω ξεκράνωτη επίσης! Δηλαδή αυτοί δεν έπεσαν ποτέ ρε γαμώτο; Αλλά να πέσουν να γίνει λίγο η μούρη τους κιμάς (λίγο, μην καταστραφούν κιόλας) να δουν τι ωραία θα είναι να πλουτίζεις τον φουστάνο να σε φτιάξει όπως ήσουν! Μεγάλη κακία έβγαλα αλλά το είχα απωθημένο!

Μικρή Λουλού
06/03/2004, 16:40
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΧΕΙ ΟΡΙΟ ΗΛΙΚΙΑΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ 40+ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΑΛΙΟΙ,ΚΑΛΟΙ ΟΔΗΓΟΙ.
ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΑΓΟΡΑΣ ΜΟΤ/ΤΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.
ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ 40+ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ(ΕΚΤΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ) Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΛΙΜΠΑΙΔΙΣΜΟΥ....


ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΩΣ....ΖΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ...

milaber
06/03/2004, 21:46
Αυτός ο παίμπαιδισμός σας θα σας φάει!
Από τις χειρότερες καγκουριές που έχω δει ως τώρα στο δρόμο ήταν αυτές που εκτελούσε ένας 50άρης με KTM LC8! Το έσκιζε το μηχάνημα! Και φυσικά ΟΧΙ κράνος!

stefanos
07/03/2004, 03:02
Παιδειά επειδή ξέρουμε που κυκλοφορούμε καλό είναι να προσέχουμε και να μην πηγαίνουμε χωρίς αύριο.
Ακόμα και στους δρόμους που ξέρουμε.
Το ότι θα έχει χαλίκια στη στροφή ή λάδια απο τον προηγούμενο που έπεσε δεν είναι δικαιολογία.
Πάντα πρέπει να υπάρχει περιθόριο να αλλάξει η γραμμή στη στροφή για να αποφύγουμε κάτι.
Βασικοί κανόνες.
Τα περί Ελλάδας είναι γνωστά και δεν αποτελούν δικαιολογία.
Η μανα σου δηλαδή την παντόφλα έπρεπε να πάρει, οχι να βάλει τα κλάματα.

monstermind
09/03/2004, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Παιδειά επειδή ξέρουμε που κυκλοφορούμε καλό είναι να προσέχουμε και να μην πηγαίνουμε χωρίς αύριο.
Ακόμα και στους δρόμους που ξέρουμε.
Το ότι θα έχει χαλίκια στη στροφή ή λάδια απο τον προηγούμενο που έπεσε δεν είναι δικαιολογία.
Πάντα πρέπει να υπάρχει περιθόριο να αλλάξει η γραμμή στη στροφή για να αποφύγουμε κάτι.
Βασικοί κανόνες.
Τα περί Ελλάδας είναι γνωστά και δεν αποτελούν δικαιολογία.
Η μανα σου δηλαδή την παντόφλα έπρεπε να πάρει, οχι να βάλει τα κλάματα.

En meri simfwnw ka8ws o mixanobios einai ekte8imenos katepilogi tou, alla min ta isopedonoume ola... to oti mpike me megali taxitita sti strofi einai diko tou lathos... to odi den mporese na frenarei eksetias xalikiwn se -gia onoma tou theou- e8niko dromo... poso ftaiei... o ka83nas mas...

Stin e8niki eimoun perisi tetoia epoxi... kai mou eskase to lastixo kai strabwse i zanta apo lakouba se ipofotismeno simio tis diadromis... kai milame gia ethniki... an epefta tha me patagane oi apo pisw... poso 8a eutega tote? pws esi i kapoios allos tha to glitwne? diplwma odigou exoume... oxi mentioum kai zogler
Tin pantoflia prepei na tin fane alloi, oxi oi odigoi.