PDA

View Full Version : Τι να πω....



alexzafeir
28/03/2015, 13:50
Δεν το βάζω στα στραβα και αναποδα γιατι εχω παψει να ασχολουμε με το χρημα εδω και καιρο.... (αφου δεν εχω ...)
Εξηγούμαι :
Επεσα το 2003 στην Μυτιληνη σε λακούβα με CBR600FS (4 μηνων μοτο) με αποτελεσμα να πεσω και η μηχανη να παθει ζημιες περιπου 9000ευρω
εγω δεν επαθα τιποτα ουτε γρατσουνια (δοξα το Θεο - φορουσα διαιρουμενη φορμα γαντια κρανος μποτακι)
Κανω μήνυση στον δημο και νομαρχια και δικαιώνομαι το 2012 με ποσο 9000 ευρω. Μου κάνουν εφεση και πριν λιγο μαθαίνω οτι απορρίφθηκε και δεν πέρνω τιποτα. Μετα απο 12 χρονια το κρατος και η δικαιοσύνη μου λεει οτι δεν δικαιουμαι τιποτα. Ισως αν είχα σκοτωθει τοτε να είχα δικαιωθει...:a36:

notakos600
28/03/2015, 14:25
Λυπάμαι...

alexzafeir
28/03/2015, 14:35
Aν ήμουν σε αλλη χώρα σε δυο χρόνια θα ειχα βρει το δίκιο μου δεν λυπαμαι για τα λεφτα δοξα το Θεο τα πράγματα μου πηγαν πολυ καλα τα 12 αυτα χρόνια ΑΛΛΑ στην χωρα που οι πολιτικοι κανουν λαμογιες δεν τιμωρούνται ο Παπακωνσταντίνου αθωος ... μηπως λεω μηπως η Ελλαδα εχει χρεοκοπήσει και απο δικαιοσύνη ...

Billymuse
28/03/2015, 14:42
Η κοινωνία και όλες της οι δομές έχουν χρεοκοπήσει μαν. Μη σκας πάντως μετα απο τόσα χρόνια κράτα οτι σου
πήγαν καλά τα πράγματα στα επαγγελματικά σου και τουλάχιστον σε αυτο τον τομέα δεν είχες ατυχίες και
συνεχίζεις να καβαλάς :beer:

notakos600
28/03/2015, 14:42
Aν ήμουν σε αλλη χώρα σε δυο χρόνια θα ειχα βρει το δίκιο μου δεν λυπαμαι για τα λεφτα δοξα το Θεο τα πράγματα μου πηγαν πολυ καλα τα 12 αυτα χρόνια ΑΛΛΑ στην χωρα που οι πολιτικοι κανουν λαμογιες δεν τιμωρούνται ο Παπακωνσταντίνου αθωος ... μηπως λεω μηπως η Ελλαδα εχει χρεοκοπήσει και απο δικαιοσύνη ...

Μην χαλιέσαι τσάμπα.
Το μπουρδέλο δεν γίνεται αξιοπρεπές σπίτι ποτέ.

alexzafeir
28/03/2015, 14:44
Να σαι καλα, η αληθεια ειναι οτι δεν σταματησα ποτε να καβαλαω μοτο

buckley
28/03/2015, 14:49
εχω παψει να ασχολουμε με το χρημα εδω και καιρο.... (αφου δεν εχω ...)

δεν λυπαμαι για τα λεφτα δοξα το Θεο τα πράγματα μου πηγαν πολυ καλα τα 12 αυτα χρόνια



Κάτι δεν κατάλαβα...

Billymuse
28/03/2015, 14:57
Κάτι δεν κατάλαβα...

Ωπά έχεις δίκιο το διάβασα σαν ''εχω πάψει να ασχολούμε με το θέμα εδω και καιρό"
δεν ειδα οτι έλεγες για το χρήμα :confused: με μπέρδεψες τώρα..

yiannis172
28/03/2015, 15:11
Δεν το βάζω στα στραβα και αναποδα γιατι εχω παψει να ασχολουμε με το χρημα εδω και καιρο.... (αφου δεν εχω ...)
Εξηγούμαι :
Επεσα το 2003 στην Μυτιληνη σε λακούβα με CBR600FS (4 μηνων μοτο) με αποτελεσμα να πεσω και η μηχανη να παθει ζημιες περιπου 9000ευρω
εγω δεν επαθα τιποτα ουτε γρατσουνια (δοξα το Θεο - φορουσα διαιρουμενη φορμα γαντια κρανος μποτακι)
Κανω μήνυση στον δημο και νομαρχια και δικαιώνομαι το 2012 με ποσο 9000 ευρω. Μου κάνουν εφεση και πριν λιγο μαθαίνω οτι απορρίφθηκε και δεν πέρνω τιποτα. Μετα απο 12 χρονια το κρατος και η δικαιοσύνη μου λεει οτι δεν δικαιουμαι τιποτα. Ισως αν είχα σκοτωθει τοτε να είχα δικαιωθει...:a36:

Δε μπορεις να προσβαλλεις την εφεση;
Ή δεν εχεις ορεξη να ασχοληθεις αλλο;

tzimidis
28/03/2015, 15:19
Η κοινωνία και όλες της οι δομές έχουν χρεοκοπήσει.........

+ 1.000.000

nick_VFR
28/03/2015, 15:26
Aν ήμουν σε αλλη χώρα σε δυο χρόνια θα ειχα βρει το δίκιο μου δεν λυπαμαι για τα λεφτα δοξα το Θεο τα πράγματα μου πηγαν πολυ καλα τα 12 αυτα χρόνια ΑΛΛΑ στην χωρα που οι πολιτικοι κανουν λαμογιες δεν τιμωρούνται ο Παπακωνσταντίνου αθωος ... μηπως λεω μηπως η Ελλαδα εχει χρεοκοπήσει και απο δικαιοσύνη ...

Δεν θέλω να μετατρέψω το θέμα σε Habemus papam (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144065) αλλά ναι, η Ελλάδα έχει χρεοκοπήσει από δικαιοσύνη (και δεν μιλάω μόνο για τα όσα γίνονται στα δικαστήρια), όπως έχει χρεοκοπήσει και από παιδεία, όπως έχει χρεοκοπήσει και από αξίες και ιδανικά... αυτοί άλλωστε είναι οι λόγοι που χρεοκόπησε και οικονομικά!


Λυπάμαι για αυτό που σου έτυχε. Κράτα το ότι τουλάχιστον είσαι καλά στην υγεία σου.

spyrakos35
28/03/2015, 15:30
Κατσε μετα που θα ανοιξω το θεμα με τα ανασφαλιστα να δεις χρεοκοπια....

devil's animal
28/03/2015, 15:35
αν τα ειχες παρει το 2012 και στα ζητανε τωρα, ελπιζω να τα εχεις..
αν δεν ειχες παρει τιποτα και περιμενες την εφεση...no big deal...τι ειχες? τι εχασες? μεσα στα 12 χρονια θα'αλλαξες μηχανακι...

alexzafeir
28/03/2015, 15:46
-Οταν λεω δεν ασχολούμαι με τα λεφτα εννοώ δε σκαω, δεν στεναχωριεμαι πως να το πω -να παει να γ@μ@θ@@..
-στα 12 χρονια αλλαξα 7 μηχανακια
- Δεν ειχα παρει λεφτα - μπορω να το παω στο επικρατειας γιατι ειναι διοικητικα δικαστηρια
- Το μηχανακι τοτε το ειχα παρει μετρητα και μολις διαλύθηκε αναγκάστηκα και πηρα δανειο (πηρα ενα φτηνο αμαξι και το 2004 το z750)
Παντως τωρα που το μοιραστηκα με ''φιλους'' νοιωθω αρκετα καλυτερα
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Bob_o_mastoras
28/03/2015, 17:00
Alex δεν βρισκεις ακρη...
Και 'γω μερικες φορες σκεφτηκα να κανω μηνυση για φθορες που προξενηθηκαν σε οχημα μου απο διαφορες κακοτεχνιες ή παραληψεις και ουδεποτε το επραξα γιατι γνωριζα την καταληξη. Αν και σε ολες τις περιπτωσεις ειχα δικιο. :(

o_gavros
28/03/2015, 19:02
Μάστορα με πονάει η εκβαση της υπόθεσης σου, γιατί είμαι εκεί που ήσουν εσύ πριν απο δέκα χρόνια (ήδη δυο χρόνια μετά απο την τούμπα στον ανοιχτό τάφο & έχω να περιμένω μινιμουμ αλλα 4) με τη μόνη διαφορά ότι εμένα μόνο καλά δε μπορώ να πω ότι μου πάνε τα πράγματα.
Ήδη έφαγα και δεύτερη τουμπα σε λακούβα προ διμήνου όπου, παρά την οικονομική ζημιά,δυστυχως δεν είχα το κουράγιο να ανοίξω και νέα δικαστική διαμάχη.


Aν ήμουν σε αλλη χώρα σε δυο χρόνια θα ειχα βρει το δίκιο μου δεν λυπαμαι για τα λεφτα δοξα το Θεο τα πράγματα μου πηγαν πολυ καλα τα 12 αυτα χρόνια ΑΛΛΑ στην χωρα που οι πολιτικοι κανουν λαμογιες δεν τιμωρούνται ο Παπακωνσταντίνου αθωος ... μηπως λεω μηπως η Ελλαδα εχει χρεοκοπήσει και απο δικαιοσύνη ...

ρητορικά προφανώς αναρωτιέσαι.

κατα τα άλλα,της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα γαλανό,σουβλίστε τους,πλακώστε τους και τα τοιαύτα.