PDA

View Full Version : Βελτιωση cbr 125



P70
27/10/2005, 13:31
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ forum ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ cbr.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΡΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ cbr.ΔΗΛΑΔΗ ΑΞΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΚΑΖΟΦΟΝΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ 2ΧΡΟΝΑ?ΕΓΩ ΕΧΩ cbr 125. ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΗΡΑ.ΕΙΧΑ ΕΝΑ CRYPTON R ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟ DAYTONA.ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ cbr ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΗΧΑΝΗ.ΕΧΩ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ''ΠΕΙΡΑΞΕΙ'' ΤΟ cbrΑΚΙ!ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΜΕ 200 Η' 300? ΑΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΛΟΓΙΚΑ ΤΑ 150 ΧΛΜ ΘΑ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ(ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ε?)!ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΟ ΓΙΑ ΜΕΣ ΤΗΝ ΠΟΛΗ(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ TDM ΠΧ) ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΚΙΟΛΑΣ(ΣΟΒΑΡΗ ΥΠΟΘΕΣΗ Η ΥΓΡΟΨΥΞΗ)ΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ?

PetranGR
19/06/2011, 10:29
δεν ξέρω εάν είναι παλιό το θέμα,απλά επειδή έψαχνα για το CBR έτσι θέματα, έπεσα πάνω σου.

Είμαι κάτοχος του HRC Repsol 2005 Model,απο τα τελευταία,έχω 17 άλογα έναντι του κλασσικού CBR, που έχει 13,3 hp.
Μόνος ποιάνω το μαξ 130 σε ευθεία, σε ελάχιστη κατηφόρα 145,και εάν βάλεις 1 ακόμα άτομο πάνω και μια τσάντα με λίγα κιλά δεν θα πάει πάνω απο 110.

Το πείραγμα ,ρίξε το μόνο εάν έχεις λεφτά.Αν δεν έχεις κράτα τα για την επόμενη μηχανή σου,προσωπικά το έχω φουλ εργοστασιακά όλα,και μου είναι όπως το βλέπεις στην ταχήτυτα ,εντάξει είναι κουραστικό αλλά δεν χρειάζετε τίποτα άλλο κάνει αυτά που θέλω. Αισίως (την σκότωσα την λέξη) έχω κάνει σε 4 μήνες περίπου εντός Πόλης 4200 χλμ περίπου κάπως υπερβολικά πολλά και κάθε φορά που ανεβαίνω μ'αρέσει και δεν έχω προβλημα.

Τα ΚΙΤ Malossi το φτιάξιμο κτλ κτλ .προσωπικά τα βλέπω ως σπατάλη χρημάτων σκέψου οτι θα σου βγέι ένα φίλτρο κοντά στα 50 ευρώ,μια εξάτμιση πες 280 ευρώ στην αισχάτη των περιπτώσεων ένα ΚΙΤ καμία 200 με πιστόνι , δηλαδή τουλάχιστον 500 ευρώ,γιατί δεν τα κρατάς να τα ρίξεις σε πρόγραμμα κτλ στην επόμενη μεγάλη μηχανή σου ? ;)

Αυτά τα λέω καθαρά ω΄ς δικη μου σκεψη χωρις να θελω να σε παροτρυνω για οτιδηποτε,εγω απλα συζηταω και σου λεω την γνωμη μου.

Να'σε καλα και παντα με κρανος ;)