PDA

View Full Version : Ride Day (CSS) Σάββατο 4/4/2015



Hayate
02/04/2015, 19:03
Και μιάς και κάθισα και τα σκέφτηκα τα πράματα,λέω καλά το κάναμε το level 1,έβγαλαν και ανακοίνωση οι υπεύθυνοι του CSS οτι διοργανώνουν TD αυτό το Σάββατο οπότε λέω καιρός για λίγο προσωπική ευχαρίστηση και να δω και τι διάολο μας έμαθαν σε αυτό το CSS και πως μπορούμε να τα εφαρμόσουμε στην πράξη.Για πείτε θα έρθει κανένα λεβεντόπαιδο απο εδώ;(Καταλαβαίνω οτι οι καιροί είναι δύσκολοι μεν αλλά η βελτίωση στην Πίστα είναι κάτι σημαντικό αφού καβαλάμε).

Vagelis26b
02/04/2015, 19:54
μεχρι το απογευμα να υποθεσω ετσι?

Hayate
02/04/2015, 19:55
Ναι αν και εχω δηλώσει για 3 session θα τα κάνω με κενά να αράξω ως το απογευματάκι..

kostaskk
02/04/2015, 21:11
ειναι κανονικο track day ή μονο css (μαθημα)?

τιμες ξερεις?

Hayate
02/04/2015, 21:19
Κανονικό Track day, 15€ το session ή 55 € τα 5 session μαζί.Mάθημα την Κυριακή απ'όσο ξέρω

kostaskk
02/04/2015, 21:58
ευχαριστω!!! αμα ξερεις και ωρα που αρχιζει μας εφτιαξες

Hayate
02/04/2015, 22:12
Για κρατήσεις θέσεων στα τηλέφωνα της σχολής καθώς θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.Ώρα προσέλευσης: 08:30 πμ καθώς ΠΡΕΠΕΙ όλοι οι συμμετέχοντες να παρακολουθήσουν τους κανόνες ασφαλείας.Τιμή: τα 5 session χ 23 λεπτά = 55 ευρώ (με φπα)
ή 15 ευρώ ανά session.Πιστεύω σε κάλυψα πλήρως :D. http://www.superbikeschool.co.gr/

Ζεύκας
02/04/2015, 23:52
θα ήθελα να ερχόμουν αλλά δυστυχώς μπορώ να διαθέσω χρόνο και χρήματα μόνο για το css της Κυρικής.

καλά να περάσουν όσοι πάνε :beer:

xaotikos
03/04/2015, 02:40
Θα είμαστε παρέα 6-7. Οι περισσότεροι στους ενδιάμεσους κάποιοι στους αρχάριους.
Αν δεις smt,990 adv,daytona μαζεμένα έλα για ένα γεια.

7Tolis
03/04/2015, 05:37
Όπου ride Day, απλά ορμάτε και γύρω γύρω όλοι; Κορντουρες επιτρέπονται;

Hayate
03/04/2015, 08:56
Τόλη απ'όσο γνωρίζω όχι κορντούρα μόνο δέρματα για ευνόητους λόγους,στο σχολείο λόγω των μικρών ταχυτήτων βέβαια την επιτρέπουν...ε καλα δεν ορμαμε κιόλας :D

Xaotikos έγινε!

Ζευκας, να σου πω την αληθεια αν ειχα λεφτα και εγω την Κυριακή μαζί σου θα ήμουν για το level 2 :beer: .Έτσι κ αλλιώς θα κάνουν κ άλλα ride day οπότε στο επόμενον θα μπείς κ με άλλο αέρα

Ζεύκας
04/04/2015, 09:44
Καλημέρα. Όσοι μπουν σήμερα ας γράψουν σε τι κατάσταση είναι η πίστα :wave2:

Ζεύκας
04/04/2015, 09:47
Ζευκας, να σου πω την αληθεια αν ειχα λεφτα και εγω την Κυριακή μαζί σου θα ήμουν για το level 2 :beer: .Έτσι κ αλλιώς θα κάνουν κ άλλα ride day οπότε στο επόμενον θα μπείς κ με άλλο αέρα

ναι ναι. παλιά το 2007 είχα κάνει το 0-300 riding school.

και στο επόμενο τρακντευ μπήκα με έναν αέρα...τι να σου πω! με πήρε κ με σήκωσε στην κ-πιτς! :lol:

Hayate
04/04/2015, 15:51
Μόλις γύρισα!Προσοχή στην Κ9 Μπάμπη....με το ξεκίνημα της μέρας δυστυχώς ένα παλικάρι έφαγε με το ασθενοφόρο high-side και ένα φιλαράκι τη γλύτωσε στο τσάκ,έιχε μαζέψει λίγο μούργκα....,παγωσα λιγάκι με το που τον είδα να κάνει το αεροπλανικό και μετά απο 40 λεπτά πάλι έφυγε ενας στην Κ6....Οπότε με σύνεση και υπομονή,γενικά είχε χαλικάκι η πίστα και λίγο χώμα οπότε θέλει προσοχή αυριο...πήγαινε να το ευχαριστηθείς....


Εγώ τουλάχιστον αν και κόλωσα και ήθελα να φύγω με μετέπεισαν τα παιδιά και έμεινα και το χάρηκα δεόντως...333586

Ζεύκας
04/04/2015, 18:14
βασικά δεν εέχω σκοπό να πάω προς το όριο. ούτως ή αλλως δεν είναι αυτό το νόημα του σχολείου.

τουλ δεν μου είπες ότι έχει μαζέψει νερά σε καμιά Κ1 ή Κ6.
όταν είχα κάνει το riding school είχε νερά η Κ6 και είχα μια ανασφάλεια τότε (καλά ήμουν κ πρωτάρης τότε)

τέσπα, ευχαριστώ και για το πμ. να'σαι καλά :beer:

Hayate
04/04/2015, 18:20
Όχι νερά δεν είχε καθόλου στεγνό ήταν απλά είχε "βρώμα" η πίστα στους πρώτους γύρους...Ελπίζω να έχετε λιακάδα γιατί το πρωί νωρίς ήταν λίγο μαλακια οι γύροι δεν ζεσταινονταν τουλάχιστον τα λάστιχα εύκολα είχε κρύο και η πρόσφυση καταλαβαίνεις πήγαινε λίγο περίπατο.η Κ6 απλά έχει μπαλώματα και ένα σκίσιμο ταπεινή μου άποψη (σαν κουλάδι που είμαι) όσο πιο κλειστά μπορείς να την πηγαίνεις.Ευχαρίστησις ρε σύ μη το συζητάς,γιατί το έχουμε το ρημάδι αν δεν δίνουμε και καμμια πληροφορία...να το κλείσουμε το μαγαζί.Καλή διασκέδαση θα σου ευχηθώ και περιμένω να μου πείς εντυπώσεις όταν γυρίσεις αύριο.:beer:

Έντιτ: Μόλις συνειδητοποίησα οτι έχασα τα γυαλιά μου κάπου στην πίστα και ξενέρωσα.Κρίμα και η μέρα ήταν πολύ καλή ρπστμ.

xaotikos
05/04/2015, 10:59
Η πίστα ηταν ενα μαυρο χαλι (οχι πως δεν ηταν και πριν). Η κ6 εχει μπαλωματα και λακουβες που αποσυντονιζουν εναν αρχαριο ενω το βασικοτερο, εκτος αγωνιστικης γραμμης ειναι φουλ στη σκονη και στα χαλικακια το οποιο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Το παλικαρι με το high ειναι φιλος, την γλιτωσε φθηνα με μια εξαρθρωση αντιχειρα και μελανιες ενω η μηχανη ειχε ελαχιστες ζημιες.

Για σχολειο οκ ειναι σαν πιστα, για τους αγωνιζομενους...αυτοι ξερουν καλυτερα. Για τους αρχαριους/ ενδιαμεσους που θελουν να βρουν τα ορια τους η τουμπα καραδοκει σε αρκετα σημεια.
Αντε σε ενα μηνα να παμε σερρες να δοκιμασουμε περισσοτερα!