PDA

View Full Version : Αναρτήσεις σε παπί honda wave



Cycloholic
07/04/2015, 23:18
Καλησπέρα, σκέφτομαι να βελτιώσω λίγο τις αναρτήσεις από το παπί μου μιας και σκοπεύω να το "παντρευτώ" μέχρι να σπάσει. Όχι ό,τι είναι άσχημες οι μαμά αλλά θα ήθελα να βάλω κάτι καλύτερο. Έχω δει στο εμπόριο κάτι YSS τις οποίες σαν εταιρία με ψήνουν αλλά αναρωτιέμαι αν είναι αυθεντικές γιατί κοστίζουν μόλις 40 ευρώ. Επίσης με ψήνουν κάτι kayaba περισσότερο με κόστος 80 ευρώ και σαν ποιότητα μου άρεσαν κάτι apido που σαν εταιρία δεν την συμπαθώ καθόλου! Τι έχετε να μου προτείνετε;

Επίσης για τις μπουκάλες μπροστά, αν βάλω κάποιο επώνυμο ελατήριο και άλλα υγρά θα έχει καλύτερη συμπεριφορά ή δεν αξίζει το κόπο; Οι kayaba μπουκάλες του kriss τι λένε; Άραγε ταιριάζουν στο wave?!

(Καγκουροαναρτήσεις, χαμηλώματα και άλλα τέτοια κόλπα απαγορεύονται δια ροπάλου. Με ενδιαφέρει μόνο η χρηστικότητα τους).

Ευχαριστώ!

SHOOTER045
08/04/2015, 00:44
Κατ αρχήν βεβαιώσου ότι το μήκος των αμορτισέρ είναι του ίδιου μήκους με αυτά που φοράς.
Τα yss έχω διαβάσει ότι είναι καλά.
Τα kyb είναι ποίο επώνυμα, τα apido τα φοράνε πιτσιρικάδες.
Για μπροστά υπάρχουν προοδευτικά ελατήρια κοίτα στα παπιομαγαζα.
Αλλά με μια αλλαγή λαδιών βάζοντάς ποίο χοντρά θα δεις διαφορά

toyar
08/04/2015, 07:22
αν ειναι να βαλεις κινεζικα αμορτισερ κρατα τα δικα του

notakos600
08/04/2015, 07:29
Κράτα τις μαμά αναρτήσεις και πιες του το αίμα. Εκτός από λεφτά για service και βενζίνες μην του ρίξεις ούτε ένα ευρώ, παπάκι είναι.

yiannis172
08/04/2015, 08:01
αν ειναι να βαλεις κινεζικα αμορτισερ κρατα τα δικα του

Που κι αυτα κινεζικα ειναι :lol:

Bowleno
08/04/2015, 08:11
Που κι αυτα κινεζικα ειναι :lol:

Να πάει από Κινέζικα σε κινέζικα και να ξοδευτει, δεν λέει... είναι σαν να λέμε και κερατάς και δαρμένος....:lol:

toyar
08/04/2015, 08:11
γι αυτο το λεω........
αυτα τουλαχιστον ειναι τσαμπα κι εχουν περασει ποιοτικο ελεγχο του κατασκευαστη

akis_trevor
08/04/2015, 16:09
στο κρυπτον μου εχω βαλει 2 φορες yss στα 15 χρονια που το εχω.εχουν 4 νομιζω "σκαλες" σκληροτητας και οταν με τον καιρο πεσει λιγο,γυρνας ενα κλικ.
την πρωτη φορα που τις εβαλα,μετα απο 2-3 χρονια εκλασε μια τσιμουχα στο κατω μερος αν θυμαμαι καλα και τις εβγαλα.τωρα τις εχω πανω πριν απο το 2010 και ακομα ειναι μια χαρα..