PDA

View Full Version : Sym Citycom 300i Καινούριο η Μεταχειρισμένο?



vaggelis23
08/04/2015, 19:30
Καλησπέρα! Αυτές τις μέρες ψάχνω να αγοράσω σκουτεράκι για τις μετακινήσεις μου μέσα στην πόλη και τελικά μετά απο αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο citycom 300i.Αρχικά σκεφτόμουν το beverly cruiser 300 αλλα είδα ότι εμφανίζει σε διάφορους προβλήματα πιο συχνά απ ότι στα υπόλοιπα και έχει και ακριβά ανταλακτικά και σερβις οπότε το άφησα στην άκρη(παρόλο που το θεωρώ πολύ όμορφο!).Οπότε κατέληξα στο citycom και ενώ σκεφτόμουν μεταχειρισμένο κατα κάποιο τρόπο με έπεισε ο έμπορος με τον οποίο μίλησα ότι αφού σκοπεύω να το πάρω με δόσεις με συμφέρει καλύτερα να το πάρω και καινούριο!ποια είναι η γνώμη σας? επίσης μου είπε πως μέχρι το τέλος της βδομάδας θα φερει και το citycom s 300i με διαφορά 100 ευρώ.Ποια η βασική τους διαφορά? Αξίζει μήπως καλύτερα αυτο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

teo_g7
08/04/2015, 20:08
Η βασική τους διάφορα είναι το καινούργιο μοτερ που φοράει το S που βγάζει 35 αλογα σε σύγκριση με τα περιπου 27 του παλιού.Και κάτι ψιλοδιαφορες στη σχεδίαση ανευ σημασίας για μένα.
Τώρα για εκατό ευρώ διαφορά δε νομιζω αλλά για να το λες εσύ κατι θα ξέρεις...
Α επίσης σίγουρα αξίζει καινουργιο στα 3500€ όταν τα μεταχειρο ζητάνε 2800+ για 2ετιας μηχανάκια και τα θελουνε και ντουκου

Στείλε μου αν θες με πμ σε ποιον έμπορα το βρηκες γιατί με ενδιαφέρει και μένα

byron
08/04/2015, 20:51
Το S έχει 4 άλογα διαφορα από το απλό. Το απλό έχει 22-23 και σίγουρα έχει καλύτερες επιδόσεις από το απλό citicom.
Γύρω στα 3800-3900 πάει το S.

Το είδα από κοντά, δεν με τρελλανε κιολας. Ιδίως τα πλαστικά του στο ταμπλό, εσωτερικό ποδιας φαίνονταν φτηνής ποιότητας.
Απ'οτι λένε είναι αξιόπιστα όμως.

vaggelis23
08/04/2015, 20:53
θα το δω την παρασκευη απο κοντα και θα σου πω! ;) ευχαριστω πολυ παντως!