PDA

View Full Version : ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw



novo45
27/10/2005, 20:20
Λοιπόν καλησπέρα παρέα
Να πω κιεγώ το πρόβλημά μου και όποιος έχει κάποια λύση...
R1100RT του 1996,΄πτώση στις 25 Ιουλίου 2005 και η...ντόλυ μου είναι ακόμα στον Παναγιωτόπουλο περιμένοντας ...ανταλλακτικό...Αν είναι ποτέ δυνατόν. Η BMW (Ελλάδας? Γερμανίας?) δεν έχει τη βάση του φέιριγκ (46632321224 ο κωδικός). Η Γερμανία σε email δεν μου απαντά, η BMW Hellas το ίδιο. Σε επικοινωνία τηλεφωνική, ο υπεύθυνος των ανταλλακτικών μου είπε πως δεν τα έφερε ο προμηθευτής στους Γερμανούς. ΜΑΛΙΣΤΑ!!!. Μιλάμε για την BMW ε?
Τι να πω ρε γαμώτο. Αν κάποιος φίλος έχει κάποια ιδέα πού θα μπορέσω να βρω αυτήν την καταραμένη βάση, ας μου απαντήσει ρε παιδιά. Αυτό που έμαθα τελικά είναι ότι
1. Δεν έχουμε ποτέ ατύχημα τον Ιούλιο γιατί οι Γερμανοί και οι Έλληνες της BMW πάνε διακοπές και
2. ...Πέφτοντας, προφυλάΞΤΕ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΆ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥς ΈΦΕΡΕ Ο ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΉς...

RTnick
28/10/2005, 09:58
Γειά σου φίλε nono,

Προσπάθησε να κάνεις ένα post εδώ

http://bmwsporttouring.com/

Θα βρεις σίγουρα άκρη. Μιλάμε για ένα BMW forum από όλο τον κόσμο με ποιότητα ανθρώπων, που απαντούν σε όλα τα posts.

RT Nick

novo45
29/10/2005, 00:16
Ευχαριστώ φίλε Nick
θα κάνω μια προσπάθεια να δω τι θα προκύψει. Είμαι ήδη 3 μήνες χωρίς τη...Ντολυ, έχω φρικάρει!!

whiteran
05/11/2005, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από novo45
Αν είναι ποτέ δυνατόν. Η BMW (Ελλάδας? Γερμανίας?) δεν έχει τη βάση του φέιριγκ (46632321224 ο κωδικός). Η Γερμανία σε email δεν μου απαντά, η BMW Hellas το ίδιο. Σε επικοινωνία τηλεφωνική, ο υπεύθυνος των ανταλλακτικών μου είπε πως δεν τα έφερε ο προμηθευτής στους Γερμανούς. ΜΑΛΙΣΤΑ!!!. Μιλάμε για την BMW ε?



Wellcome to the club !!!! Dystixos .....

:look: :look: :look:

novo45
07/11/2005, 23:07
Giati dystyxws?
Mia xara einai edw file

whiteran
08/11/2005, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από novo45
Giati dystyxws?
Mia xara einai edw file

Mia xara einai oso kabalas thn Mpempa ....:sun: :sun:

Otan mple3eis me ta synergia omos e3oysiodothmena h mh .... ASTA !!!! :confused: :confused:

Mporeis na diabaseis proigoumena posts me talaipories poy exoyme trabi3ei oloi me ayta ....

To dystixos einai oti exoyme dosei oloi ena skasmo lefta kai polles fores mas antimetopizoun san na mas kanoun kai xarh ....

:yuck: :yuck:

novo45
09/11/2005, 17:57
Loipon
eytyxvs oi dikes mou empeiries, meta apo 15 xronia sth BMW, einai mallon uetikes, oson afora sta service ths Athinas. Gia Thessaloniki kai Xanthi...asta
Mia sketh pikra sou lew.
Sthn Athina, eimai xronia ston Panagiotopoulo kai eytyxws pou yparxei kai aytos. Na pw thn alh8eia den dokimasa kai kanena allo service. Alla gia ton Panagiotopoulo, mexri kai ...thleiatrikh ekane oso hmoyna sthn eparxia.
Kalo brady kai na...organw8oume re paidia.
Me ton NickRT 8a ta kataferoume na bre8oyme. Opoios allos pistos na dhlwsei parousia
Vaggelis

tasoshle
17/08/2008, 20:16
ΦΙΛΕ NOVO 45 ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ , ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ R 1100 RT

novo45
17/08/2008, 21:38
Εδώ είμαι πάντα φίλε
Αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι και μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω με χαρά
Βαγγέλης

tasoshle
09/09/2008, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από novo45
Λοιπόν καλησπέρα παρέα
Να πω κιεγώ το πρόβλημά μου και όποιος έχει κάποια λύση...
R1100RT του 1996,΄πτώση στις 25 Ιουλίου 2005 και η...ντόλυ μου είναι ακόμα στον Παναγιωτόπουλο περιμένοντας ...ανταλλακτικό...Αν είναι ποτέ δυνατόν. Η BMW (Ελλάδας? Γερμανίας?) δεν έχει τη βάση του φέιριγκ (46632321224 ο κωδικός). Η Γερμανία σε email δεν μου απαντά, η BMW Hellas το ίδιο. Σε επικοινωνία τηλεφωνική, ο υπεύθυνος των ανταλλακτικών μου είπε πως δεν τα έφερε ο προμηθευτής στους Γερμανούς. ΜΑΛΙΣΤΑ!!!. Μιλάμε για την BMW ε?
Τι να πω ρε γαμώτο. Αν κάποιος φίλος έχει κάποια ιδέα πού θα μπορέσω να βρω αυτήν την καταραμένη βάση, ας μου απαντήσει ρε παιδιά. Αυτό που έμαθα τελικά είναι ότι
1. Δεν έχουμε ποτέ ατύχημα τον Ιούλιο γιατί οι Γερμανοί και οι Έλληνες της BMW πάνε διακοπές και
2. ...Πέφτοντας, προφυλάΞΤΕ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΆ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥς ΈΦΕΡΕ Ο ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΉς...

tasoshle
09/09/2008, 23:27
ΦΙΛΕ ΒΑΓΓΕΛΗ

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΝΑ R1100RT KAI ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΥΣΑΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ SERVICE MANUAL.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΙ ΛΑΔΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΟ ΣΑΖΜΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΗΝΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ MANUAL?
ΕΣΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑΣΟΣ

Bavarian
10/09/2008, 02:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tasoshle
ΦΙΛΕ ΒΑΓΓΕΛΗ

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΝΑ R1100RT KAI ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΥΣΑΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ SERVICE MANUAL.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΙ ΛΑΔΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΟ ΣΑΖΜΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΗΝΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ MANUAL?
ΕΣΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑΣΟΣ




Το κιβώτιο δεν παίρνει λάδια αλλά βαλβολίνη 75W-90 850 ml ποσότητα.Ομοίως και ο άξονας αλλά 250 ml ποσότητα.Στο μοτέρ βάζεις 20W-50 ορυκτέλαιο 3.8 λίτρα με αλλαγή φίλτρου και 3.5 λίτρα χωρίς αλλαγή φίλτρου...Τα λινκς για το μάνιουαλ που έχει εδώ μέσα δεν δουλεύουν...τι άλλο θέλεις να μάθεις ?

k100rs
10/09/2008, 12:02
καλημερα.
Αυτο το τσεκαρισμα στο κατω αριστερα μερος (μεσα απο το fairing, ενα στρογγυλο τζαμακι), τι λάδια απαιτει? Εννος αυτο που το συμπληρονεις με το κλειδακι...ναι ξερω πως τα γραψα κ@@@ς αλλα ελπιζω να καταλαβε κανεις τι εννοωω
(για το R1100RT μιλαω)

AntoD
10/09/2008, 12:11
οποιος θελει μανουαλ ...π.μ.