PDA

View Full Version : Zen για μοτοσυκλετιστες



Nikol1979
17/04/2015, 03:03
Παιδια ευχαριστω για το καλωσορισμα!

Ελεγα, ετσι για την πλακα μας, να σας κανω την εξης ερωτηση:

Ποια ειναι αυτα που σας εκνευριζουν περισσοτερο οταν οδηγειτε μηχανη μεσα στην πολη??

(για να ξεκινησει καποιος, εμενα μου τη σπαει οταν τα αυτοκινητα στις βροχερες μερες μπαινουν τιγκα στις λακκουβες και με κανουν λουτσα και οταν δινω προτεραιοτητα σε δρομο διπλης κατευθυνσης και αυτος που αφηνω να περασει ευχαριστει το αυτοκινητο στο αλλο ρευμα, κι εμενα με το μηχανακι συνδεση με Κάιρο.......)

:moutza: :D

taisteal
17/04/2015, 03:04
Τα ποδηλατα


:cool:

Nikol1979
17/04/2015, 03:06
Τα ποδηλατα


:cool:

χα χα και ειναι και πολλα παναθεμα τα.......

amyroukai
17/04/2015, 03:10
Τα τσουτσεκια "συναδελφοι" διτροχοι που κοιμουνται η ειναι κατουρημενοι απο φοβο, παντα αργα και αριστερα και στα φρυδια τους το χαος απο πισω.

taisteal
17/04/2015, 03:15
χα χα και ειναι και πολλα παναθεμα τα.......

Και το χειροτερο...με προσπερνανε :lol::lol:

Nikol1979
17/04/2015, 03:22
Ναι σιγα, τι τρωνε, σπανακι??? :D

7Tolis
17/04/2015, 05:52
Τα λυτά σκύλια.Τα κολωνάκια στις πλατείες,οι φράχτες στα πεζοδρόμια και όσοι είναι σε ακτίνα 20 μέτρων.

thunder ace
17/04/2015, 06:38
Καλημερα.Οταν ειμουν στην Αθηνα ,ειχα φτασει σε σημειο να με νευριαζουν τα παντα.Τα αμαξια,η κινηση ,η οδηγικη μαλακια,αδιαφορια,ασχετοσυνη,μαγκια.........και σχεδον δεν ηθελα να οδηγαω.Ισως να γιναμε πολλοι σε λιγο χωρο.Ενιωθα σαν να ειμουν στο πειραμα καλχουν.Εδω στην επαρχεια εστρωσα λιγο και ηρεμησα.

lykourgi
17/04/2015, 07:14
Οι δίτροχοι "συνάδελφοι" που κουβαλάνε μικρά παιδιά με τις μηχανές.

Billymuse
17/04/2015, 07:16
Ταρίφες και ποδήλατα:moutza:

SHOOTER045
17/04/2015, 07:27
Τα γρηγορότερα παπιά, απ το δικό μου

bulmont
17/04/2015, 07:45
Tα γ@μημένα τα σαμαράκια.......

(όχι τα παιδιά του σαμαρά.....)

Eversman
17/04/2015, 08:12
Να βλέπω θηλυκού γένους συνεπιβάτες st/ss χωρίς κοντή φούστα και στριγκάκι. Πού πάτε βρέ κορίτσα χωρίς μίνι και στριγκάκι? Ένα "μάτι" μας έμεινε και σε μας τους ταλαίπωρους :lol:

(Ώχ .. το διάβασε η γυναίκα μου και έρχεται παντόφλα με τρελά fps :lol:)

teogtp
17/04/2015, 08:23
Τα μπουγαδονερα της κυρά Κούλας σε κάθε στροφή, ο προπορευομενος King of the road (σταματάω ξεκινάω αλλάζω λωρίδα όπου θέλω οπότε θέλω ) και οι γκομενιτσες με αυτοκίνητα. .......

pipe_smoker
17/04/2015, 08:27
Τα ποδήλατα είναι εκνευριστικά μέχρι εκεί που δεν παίρνει.
Άλλο πράγμα όμως αυτό. Θα "βρίσω", θα προσπεράσω, θα μου περάσει.

Αυτό όμως που πραγματικά μου χαλάει το ζεν, την ηρεμία, το peace of mind κλπ είναι οι κόρνες.

Δεν έχω χειρότερο.

Δε με νοιάζει αν απευθύνονται σε μένα, σε άλλον, σε πεζό, σε ΙΧ, σε ταρίφα, αν φταίει, αν δε φταίει, αν οτιδήποτε.

Ρίχ'του Χριστοπαναγία, κατέβα και πλάκωσέ τονε στο ξύλο, έχε spare πέτρες μέσα στο αμάξι να πετάς στους μαλάκες.

Αυτό το "ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠ", και ειδικά όταν είναι έτσι μακρόσυρτο κι όχι ίσα ίσα για να ξυπνήσει ο άλλος που κοιμήθηκε στο φανάρι ας πούμε, με τρελαίνει.

Στην κυριολεξία μπορεί να μου γαμήσει τη μέρα.

MAIK72
17/04/2015, 08:49
οι ταρίφες και τα σμαρτ που είναι σαν νευρικά μοτοσακό και δεν ξέρεις πότε θα στρίψουν απότομα:look:
Τα πολύ μεγάλα 4χ4 καρακιτσαριά .Προτιμω να κάθομαι πίσω από σκουπιδιάρα και να ευωδιάζω με τον φάρο .
Η συναυλία από τους σκύλους μόλις πατήσεις μισή μιζιά. Τι στον π..ο !??:hunter:

DrBig
17/04/2015, 08:53
Το να μην δουλευουν καλα οι αναρτησεις μου.

gior-gos
17/04/2015, 09:00
Οταν λογω κινησης ανεβαζει θερμοκρασια το μηχανακι μου και δεν μπορω να τρεξω λιγο για ν ανασανει. Νιωθω οτι πνιγεται, το ματι μου ασυναισθητα κοιταει συνεχεια τον δεικτη θερμοκρασιας, κι αυτο μ εκνευριζει.

nikos_abel
17/04/2015, 10:08
Τα παπιά :lol:

dimmie_72
17/04/2015, 10:49
Αυτό που μου τη σπάει απεριόριστα είναι όταν ευγενικά σταματώ βλέποντας πεζό να έχει την πρόθεση να διασχίσει το δρόμο και αυτός όχι μόνο δεν ευχαριστεί αλλά το κάνει λες και περιδιαβαίνει τα αρχαιολογικά ευρήματα της Εφέσου. :a52:

pipe_smoker
17/04/2015, 10:54
Αυτό που μου τη σπάει απεριόριστα είναι όταν ευγενικά σταματώ βλέποντας πεζό να έχει την πρόθεση να διασχίσει το δρόμο και αυτός όχι μόνο δεν ευχαριστεί αλλά το κάνει λες και περιδιαβαίνει τα αρχαιολογικά ευρήματα της Εφέσου. :a52:

Μου θυμίζεις άλλο σπαστικό....

Μαλάκας που ανοίγει γκάζια για να βγει από το στοπ λες και βιάζεται (και πάει στα κομμάτια αν βιαζόταν), αλλά με το που μπει στη λωρίδα κόβει και πηγαίνει σαν κότα.

Τί το έσκισες βρε παπάρα να προλάβεις να μπεις μπροστά μου αφού είσαι στα @@ σου?

Panos76
17/04/2015, 11:11
Πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μ'αυτό που μου φέρνει τρόμο είναι οι απότομες αλλαγές λωρίδας από τα ΙΧ και κυρίως από γυναίκες κ ηλικιωμένους.

Έχω φτάσει σε σημείο το μάτι μου να κοιτάζει τα χέρια των οδηγών στο τιμόνι (και άλλοτε τις ρόδες τους) 2 αμάξια παρακάτω, ώστε να καταλάβω τι σκοπό έχουν. (θα μου πεις ας πηγαίνεις από πίσω τους, αμ τότε τι το θέλω το μηχανάκι; :D )

Επίσης με τρελαίνουν οι λακκούβες και οι ανοιγόμενες πόρτες εν αιθρία.. στην Μεσογείων, Κηφισίας, κλπ.

Bowleno
17/04/2015, 11:34
ΟΛΑ όσα έγραψαν οι από πάνω και ΟΛΑ όσα θα γράψουν οι από κάτω...... :D

teogtp
17/04/2015, 11:45
Τα ποδήλατα είναι εκνευριστικά μέχρι εκεί που δεν παίρνει.
Άλλο πράγμα όμως αυτό. Θα "βρίσω", θα προσπεράσω, θα μου περάσει.

Αυτό όμως που πραγματικά μου χαλάει το ζεν, την ηρεμία, το peace of mind κλπ είναι οι κόρνες.

Δεν έχω χειρότερο.

Δε με νοιάζει αν απευθύνονται σε μένα, σε άλλον, σε πεζό, σε ΙΧ, σε ταρίφα, αν φταίει, αν δε φταίει, αν οτιδήποτε.

Ρίχ'του Χριστοπαναγία, κατέβα και πλάκωσέ τονε στο ξύλο, έχε spare πέτρες μέσα στο αμάξι να πετάς στους μαλάκες.

Αυτό το "ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠ", και ειδικά όταν είναι έτσι μακρόσυρτο κι όχι ίσα ίσα για να ξυπνήσει ο άλλος που κοιμήθηκε στο φανάρι ας πούμε, με τρελαίνει.

Στην κυριολεξία μπορεί να μου γαμήσει τη μέρα.

μΠαναη εσυ;
https://www.youtube.com/watch?v=MgyfN0rVmuk
(στο 1:01):lol:

pipe_smoker
17/04/2015, 11:58
μΠαναη εσυ;
https://www.youtube.com/watch?v=MgyfN0rVmuk
(στο 1:01):lol:

Όχι φίλε μου.

Εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=pDsBgpJxWNA&t=5m7s) είμαι εγώ.

Γιατί κάποιες φορές η μούτζα μόνο με το χέρι δεν είναι αρκετή:lol:

nikos_abel
17/04/2015, 13:10
Σοβαρά τώρα. Και ισχύει και με κουτί και πεζός και με ποδήλατο και με τρακτέρ και ότι άλλο φανταστείτε.

Όταν υπάρχει ένα κομβόι που περνάει μπροστά σου στη διασταύρωση, περιμένεις υπομονετικά στο ΣΤΟΠ να τελειώσουν τα οχήματα
για να περάσεις σωστά και νόμιμα και...


...ο τελευταίος (μαλάκας) της σειράς, κόβει σιγά σιγά με ευγένεια κάνοντάς σου σήμα με τα φώτα για να σε αφήσει να περάσεις.

Αποτέλεσμα η καθυστέρηση η δικιά του που σταματάει και σε περιμένει να ξεκινήσεις μέχρι να καταλάβεις ότι σε αφήνει και
η δικιά σου που αμφιβάλεις αν είναι σήμα να περάσεις ή πίσω και σ' έφαγα.

Μα τη μΠαναγία με εξοργίζει τρελά

Bob_o_mastoras
17/04/2015, 14:04
Τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!! ΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!! ΟΛΑΑΑΑΑΡΚΓΧΧ :a023::a37::a52:

Ζητω η επαρχια και οι ανοιχτοι δρομοι!!! :sun:

SHOOTER045
17/04/2015, 14:14
Τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!! ΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!! ΟΛΑΑΑΑΑΡΚΓΧΧ :a023::a37::a52:

Ζητω η επαρχια και οι ανοιχτοι δρομοι!!! :sun:

Με τα γελάδια ( δίποδα και τετράποδα)
Με τα αδέσποτα τρακτέρ
Με το οργωνω τον δρόμο αν γουστάρω


Άσε μωρέ

dimmie_72
17/04/2015, 15:00
Τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!! ΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!! ΟΛΑΑΑΑΑΡΚΓΧΧ :a023::a37::a52:



φλρκ, τα νεύρα σου... να το κοιτάξεις! :a7:

theofilos888
17/04/2015, 15:15
ΠοδηλατΑααααα δεν εχω χειροτερο.....

devil's animal
17/04/2015, 15:19
το να εχει κανει μ@λακια ο αλλος, να του το λες και να βγαινει και απο πανω φωναζοντας και βριζοντας...μολις κατεβει ο καθρεφτης του, ηρεμω και συνεχιζω...

zannisvel
17/04/2015, 15:47
Να χαιρετας και να μην ανταποδιδουν.... Νιωθεις μια αμηχανια εκεινη την ωρα που σε χαλαει. :rolleyes:

Επισης αυτους που ερχονται απο πισω σου, αναβοσβηνουν φωτα, οδηγουν στο ποντο απο τη πινακιδα σου, για να σε περασουν...
Και μετα να κολανε στη κινηση. Μου ερχεται να τους δωσω "μια" στο καθρευτη... :evil:

Allst@rf
17/04/2015, 17:32
Οι γιωταχιδες...

:smokin:

georgezzr600
17/04/2015, 18:01
μου τη δινουν απιστευτα οι λακουβες στους δρομους. τα σπασιματα και τα ξυσιματα σε μεγαλες οδους, και η λογικη του περναω στο αντιθετο ρευμα για να αποφυγω τη λακουβα και εγω που πηγαινω στο δικο μου ειμαι υποχρεωμενος να μαντεψω οτι εσυ θα βγεις και να προλαβω να κανω το σταυρο μου και να ζητησω συγχωρεση πριν "αποδημησω" .ασε με τουλαχιστο να κανω τη προσευχη μου. μη παω αδιαβαστος...
και συνεχιζω...
οι βλακες που οδηγουν αυτοκινητα -μηχανες-νταλικες-ποδηλατα -πατινια..αν εισαι βλακας ..εισαι βλακας...δεν το σωζεις με τιποτα
οι κατοχοι gsxr που μετακινουνται χωρις γυναικα συνεπιβατη.....κατσε ρε μαγκα...η συγκεκριμενη μηχανη ειναι η επιτομη του "ματιου" μη μας το χαλατε.

kostas777
17/04/2015, 18:39
Πάρε μηχανή σου λέει μετά, να γλυτώσεις από τα νεύρα και το άγχος. Που αν ρωτήσεις κουτάκηδες το ίδιο σου απαντάνε αμέσως «οι μοτοσυκλετιστές, που δεν προλαβαίνω καν να τους δω και που χώνονται και με προσπερνάνε από παντού»

BLiTzER
17/04/2015, 18:59
Οι κόρνες.

Τα φλας που δε χρησιμοποιούνται.

Οι τύποι (κυρίως θηλυκού γένους), οι οποίοι κάνουν μαλακία και, όταν τους φτάνεις, κοιτάζουν τον ουρανό ή ευθεία μπροστά σαν να μην έχουν καταλάβει τίποτα, αντί να ζητήσουν ένα γαμημένο ΣΥΓΓΝΩΜΗ.

Οι πεζοί και οι ποδηλάτες, οι οποίοι είναι πιο Eλληναράδες από τους οδηγούς.

Nikol1979
17/04/2015, 20:27
Tα γ@μημένα τα σαμαράκια.......

(όχι τα παιδιά του σαμαρά.....)

:lol::lol::lol: εμενα παντως και τα αλλα σαμαρακια μου τη σπανε....μη σου πω και περισσοτερο :dizzy:

Nikol1979
17/04/2015, 20:35
Επισης να ειναι μπροστα σου φορτηγο, να κανει οπισθεν, να μη σε βλεπει απο τον καθρεφτη ( η να μην κοιταει τον καθρεφτη), πισω σου να ειναι κολλητα αυτοκινητο, ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΟΡΝΑ ΣΟΥ!!!! τρομος σας λεω......

toyar
19/04/2015, 04:57
ο μπροστινος που σερνεται ενω το φαναρι ειναι πρασινο και το παταει μολις γινει πορτοκαλι και με αφηνει στο κοκκινο:yuck:
οι οδηγοι καθε οχηματος που μιλουν στο κινητο:moutza:

mikes
19/04/2015, 08:36
εμενα με τη μηχανη με εκνευριζει γενικως (και όχι μονο μεσα στη πολη) το ότι όταν οδηγω, δε μπορω να καπνισω, να φαω κανα σάντουιτς, να διαβασω την εφημεριδα μου, να τσεκαρω τις ενημερώσεις στο Facebook, να γραψω κανα τουιτ, να απαντησω σε κανα θρεντ στο μοτο, να πλεξω κανα πουλόβερ... ενώ με το αμαξι δεν εχω θεμα, μπορω να τα κανω όλα αυτά...

thunder ace
19/04/2015, 08:39
εμενα με τη μηχανη με εκνευριζει γενικως (και όχι μονο μεσα στη πολη) το ότι όταν οδηγω, δε μπορω να καπνισω, να φαω κανα σάντουιτς, να διαβασω την εφημεριδα μου, να τσεκαρω τις ενημερώσεις στο Facebook, να γραψω κανα τουιτ, να απαντησω σε κανα θρεντ στο μοτο, να πλεξω κανα πουλόβερ... ενώ με το αμαξι δεν εχω θεμα, μπορω να τα κανω όλα αυτά...

Εισαι νεος ,αμα περασουν τα χρονια τα καταφερνεις και με μοτο.:D

g_m900
19/04/2015, 08:54
1. Ταριφοσκυλα.
Κατηγορια King of the Road και ποιοι ειμαστε εμεις που θα αντιμιλησουμε στους τριμεγιστους γνωστες της μετακινησης.

2. Κατοχοι Τζηποτράκτερων.
Ειδικα αν ειναι και Mercedes...την βαψαμε. Ολικη αδιαφορια για τους υπολοιπους χρηστες του δρομου.

3. Κορν...εδες.
Λες και η κορνα ειναι για οποιον την πατησει πιο γρηγορα. Τρελα νευρα οταν ακους την κορνα πρωτα απο τον τελευταιο μιας ουρας 20 αυτοκινητων γιατι θελει να προλαβει το φαναρι.

4. Οι Στονεραδες.
Ειναι αυτοι που σε τσιγκλανε να ανοιξεις γκαζι η σε αγχωνουνε κολλωντας απο πισω σου σε διηθηση με κανα καλο "εργαλειο". Γενικα ψαχνονται για γρηγορες καταστασεις...αλλα ξαφνικα...εγκαταλειπουν νωρις.

5. Οι Αστροναυτες.
Ειναι η κατηγορια των οδηγων λεωφορειων (ΕΘΕΛ-ΤΡΟΛΛΕΥ-ΟΛΑ).
μονο οταν δεις ξαφνικα να βγαινει απο λεωφορειολωριδα καταλαβαινεις οτι οι τυποι ειναι απο αλλο συμπαν...παραλληλο.

Αμα συνεχισω...αφηστε καλυτερα.

Lioulios
20/04/2015, 00:30
Ο ίδιος μας ο εαυτός

GFawkes
20/04/2015, 08:35
Τα τσουτσεκια "συναδελφοι" διτροχοι που κοιμουνται η ειναι κατουρημενοι απο φοβο, παντα αργα και αριστερα και στα φρυδια τους το χαος απο πισω.

Το αυτο!!!
:beer:

Λευκάδιος
20/04/2015, 10:10
Τα αργότερα δίτροχα(παπιά-ποδήλατα) που πατάνε στην διάβαση πεζών για να μπουν μπροστά μου όταν εχει κόκκινο φανάρι.Και μόλις πρασινίσει σέρνονται καθυστερόντας ακόμα και οδηγούς αυτοκινήτων.

PortisHead
20/04/2015, 11:53
Οταν σε πυκνή κινηση , ολα τα μοτό κανουμε μια γραμμή και περνάμε π.χ. απο αριστερα (διήθηση) τα αργο-κινούμενα I.X. ,τα οποια στην πλειονοτητα μας κανουν χώρο για να περάσουμε...και ΥΠΑΡΧΕΙ ο ΕΝΑΣ ο Μ@Λ@Κ@Σ ο δίτροχος που αποφασίζει να περνάει απο δεξια ,οποτε τα Ι.Χ. δεν ξερουν απο που να αφήσουν χώρο τελικα (δεξια ή αριστερα) και να κολλάμε όλοι τελικά.

OldMan
20/04/2015, 12:37
Τα threads που ανοίγονται αξημέρωτα Παρασκευής...

(αν ήμουν τετοια ωρα ξυπνητός θα βελόνιαζα καπνά...) :smokin:

MAIK72
20/04/2015, 12:42
Οταν σε πυκνή κινηση , ολα τα μοτό κανουμε μια γραμμή και περνάμε π.χ. απο αριστερα (διήθηση) τα αργο-κινούμενα I.X. ,τα οποια στην πλειονοτητα μας κανουν χώρο για να περάσουμε...και ΥΠΑΡΧΕΙ ο ΕΝΑΣ ο Μ@Λ@Κ@Σ ο δίτροχος που αποφασίζει να περνάει απο δεξια ,οποτε τα Ι.Χ. δεν ξερουν απο που να αφήσουν χώρο τελικα (δεξια ή αριστερα) και να κολλάμε όλοι τελικά.

Αυτό δεν είναι ζεν ..κάρμα είναι :bawl:

Bowleno
20/04/2015, 14:26
Τα threads που ανοίγονται αξημέρωτα Παρασκευής...

(αν ήμουν τετοια ωρα ξυπνητός θα βελόνιαζα καπνά...) :smokin:

Ενδιαφέρον.....σου ετοιμάζω κάτι...... :D

Nikol1979
21/04/2015, 23:01
Τα threads που ανοίγονται αξημέρωτα Παρασκευής...

(αν ήμουν τετοια ωρα ξυπνητός θα βελόνιαζα καπνά...) :smokin:

:a13:

GiorgosLa
21/04/2015, 23:27
:a13:

Nikol άσχετο. Αυτό με την υπογραφή σου είναι τσεκαρισμένο? Έδωσα ένα σεβαστό ποσό στην εφορία τις προάλλες. Έχω ελπίδες? :confused:

Panos76
22/04/2015, 08:23
Nikol άσχετο. Αυτό με την υπογραφή σου είναι τσεκαρισμένο? Έδωσα ένα σεβαστό ποσό στην εφορία τις προάλλες. Έχω ελπίδες? :confused:

Βεβαίως, οι φόροι που πληρώνεις είναι ανταποδοτικοί, έχεις δρόμους, καθαριότητα, σχολεία ολοήμερα, άρτιο σύστημα υγείας και πλήθος άλλων κοινωνικών παροχών (που συνήθως αγνοούμε).

Nikol1979
22/04/2015, 13:53
Nikol άσχετο. Αυτό με την υπογραφή σου είναι τσεκαρισμένο? Έδωσα ένα σεβαστό ποσό στην εφορία τις προάλλες. Έχω ελπίδες? :confused:

Τα λεφτα εξαιρουνται. Αμα δανεισεις ειδικα, ισχυει το ακριβως αντιθετο.

SONone
25/04/2015, 00:46
οσοι δεν εχουν οδηγική συμπεριφορά και πανε στους δρομους ειναι λες και ειναι στο καναπε τους μπροστα στην τηλεόραση με ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ για τους γυρο τους και κλασικα παραδειγματα που ολοι ειπατε ποδηλατες, ταριφες, οχηματα τροφοδοσιας και φυσικα οι πιο στα @@ τους απο ολους οι ΔΙΑΣ που ορισμενοι ειναι τοσο πανω απο τον νομο που θεωρουν οτι ειναι και πανω απο τον νομο της βαρύτητας και ανωτεροι απο τις αρχες της κρουσης 2 σωματων.

αλλα πιο πολυ μου την σπαει να αναγκαζομαι να μπω σε αυτοκίνητο.

Nikol1979
25/04/2015, 01:48
χα χα χα χα χα!

μα συγνωμη να ρωτησω, γιατι λετε ολοι σας οτι σας τη σπανε οι ποδηλατες? Στις πολεις σας δηλαδη οι ποδηλατες κυκλοφορουν στον κανονικο δρομο??????

taisteal
25/04/2015, 01:53
χα χα χα χα χα!

μα συγνωμη να ρωτησω, γιατι λετε ολοι σας οτι σας τη σπανε οι ποδηλατες? Στις πολεις σας δηλαδη οι ποδηλατες κυκλοφορουν στον κανονικο δρομο??????


Ναι.
Και εχουμε κανει αιτηση στο στρατο να μας στειλει ελευθερους σκοπευτες
να ακροβολιστουν σε καθε φαναρι που σφαζουν οι ντυμενοι λες και ερχονται απο τον γυρο της Γαλλιας ποδηλατες,
και να τους εκτελουν εν ψυχρω

:lol:

SONone
25/04/2015, 02:07
στην αττικη σχεδον δεν υπαρχουν ποδηλατοδρομοι. αλλα δεν ειναι το προβλημα οτι κυκλοφορουν στον δρομο αλλα το πως..

Nikol1979
25/04/2015, 02:09
Αιτηση ε? καλα περιμενε!

Να κι ενα καλο που εχει αυτη η πολη που ειναι βασανο να οδηγεις σ αυτην, τουλαχιστον ειναι γεματη ποδηλατοδρομους, οι οποιοι μαλιστα χρησιμοποιουνται! ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ!

οσοι εχετε πραγματικα μεγαλο προβλημα με τους ποδηλατες, μαζεψτε τα μπογαλακια σας και βουρ για ρεθυμνο! θα σας βρω εγω σπιτι!

SONone
25/04/2015, 02:18
Αιτηση ε? καλα περιμενε!

Να κι ενα καλο που εχει αυτη η πολη που ειναι βασανο να οδηγεις σ αυτην, τουλαχιστον ειναι γεματη ποδηλατοδρομους, οι οποιοι μαλιστα χρησιμοποιουνται! ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ!

οσοι εχετε πραγματικα μεγαλο προβλημα με τους ποδηλατες, μαζεψτε τα μπογαλακια σας και βουρ για ρεθυμνο! θα σας βρω εγω σπιτι!

στηλε φωτογραφια σε π.μ ... το σπιτι ε??? :p και χανια να ειναι σιγουρα θα βρεις και αλλους πολλους που θα ηθελαν να ζησουν κρητη.

Nikol1979
25/04/2015, 02:26
Τα Χανια ειναι καλυτερα απο πολλες αποψεις, αλλα δυστυχως εκει ποδηλατοδρομους δεν εχουμε! :)

dimmie_72
25/04/2015, 08:42
μαζεψτε τα μπογαλακια σας και βουρ για ρεθυμνο! θα σας βρω εγω σπιτι!

αρκεί να πάμε με ταξί... :rolleyes:

Ζεύκας
25/04/2015, 09:27
Ο ίδιος μας ο εαυτός

πςςς καλά τι είπε ρε παλικάρι. φίλαι σκλήρυναν οι ρώγες μου

Ζεύκας
25/04/2015, 09:35
Εμένα με τσαντίζουν όσοι μιλούν στο κινητό και παραβιάζουν τη προτεραιότητα.


Βέβαια ενοχλούμαι και από άλλα πολλά αλλά δεν δίνω σημασία γιατί δεν επηρεάζουν την ασφάλεια μου.
Κι εγώ μπορεί να κάνω πράγματα που να ενοχλούν κάποιους.

Nikol1979
25/04/2015, 15:16
αρκεί να πάμε με ταξί... :rolleyes:

Αντε ρε απο κει.

Εσενα θα σε παρω δικαβαλο και θα σε αλυσοδεσω κιολας να δω τι θα κανεις....οριστε μας!

GiorgosLa
25/04/2015, 17:40
Αντε ρε απο κει.

Εσενα θα σε παρω δικαβαλο και θα σε αλυσοδεσω κιολας να δω τι θα κανεις....οριστε μας!


Τα πόδια μην του τα δέσεις. Άστον να ποδαρίζει πίσω για να βοηθάει να βγάλετε με τέταρτη την ανηφόρα.

amyroukai
25/04/2015, 18:49
Αν τελειωσατε τα παντρολογηματα του ακινητου των 50 αποχρωσεων με τσ'αλυσιδες τσε τα ζμπρωξιμαρα στ'ανηφορι, επανερχομαι στο προκειμενο.

Τα σκυλια που σου την πεφτουν χωρις λογο. :lol:

Τα μηχανακια που κανουν τοσο θορυβο που χανεις την αισθηση της κατευθυνσης του ηχου και απλα ξερεις οτι καπου εχεις εναν μακακα τριγυρω.

SONone
25/04/2015, 20:06
μαλακες εχει πολλους γυρο σου να εισαι σιγουρος απλα αυτος κανει και φασαρια.

mikes
25/04/2015, 20:37
μαζεψτε τα μπογαλακια σας και βουρ για ρεθυμνο! θα σας βρω εγω σπιτι!

να ερθουμε ρε κοπελια, δεν εχουμε αντιρρηση, αλλα.....

...δεν εχει πλοιο... ακομα "επσκευαζεται..." και η κρεταν σας ζηταει λεφτα αλλα εσεις δε βαζετε το χερι στη τσεπη...

Bob_o_mastoras
25/04/2015, 20:40
να ερθουμε ρε κοπελια, δεν εχουμε αντιρρηση, αλλα.....

...δεν εχει πλοιο... ακομα "επσκευαζεται..." και η κρεταν σας ζηταει λεφτα αλλα εσεις δε βαζετε το χερι στη τσεπη...

H εταιρια ζηταει λεφτα απο τον κοσμο για να επισκευασει το πλοιο;;; Να κλαψω ή να γελασω;;;
Ζουν ακομα μετα απο τετοια επιδειξη θρασους;;;

teogtp
25/04/2015, 20:49
Εδω ζει ο Μπενι ο Αντουαν κλπ κλπ....

amyroukai
25/04/2015, 20:49
H εταιρια ζηταει λεφτα απο τον κοσμο για να επισκευασει το πλοιο;;; Να κλαψω ή να γελασω;;;
Ζουν ακομα μετα απο τετοια επιδειξη θρασους;;;

Εδω ζηταει η εκκλησια "δια την αποπερατωσιν του ιερου ναου", η πλοιοκτητρια θα κολωσει;

Bob_o_mastoras
25/04/2015, 20:58
334488

mikes
25/04/2015, 21:19
H εταιρια ζηταει λεφτα απο τον κοσμο για να επισκευασει το πλοιο;;; Να κλαψω ή να γελασω;;;
Ζουν ακομα μετα απο τετοια επιδειξη θρασους;;;
ναι! υποτειθεται ότι είναι εταιρεια "λαικης βασης" και μετοχοι είναι ολοι οι ρεθυμιωτες που εβαλαν το χερι στην τσεπη για να ναυλωθεί αρχικα το πλοιο και στη συνεχεια να αγοραστει.. (το οποιο σημειωτεον ηταν από πριν προσημειωμενο καθως και το πλοιο και η προηγουμενη εταιρεια του χρωσταγαν τα αντερα τους..)
ξεκινησε το 2009 τελικα καταφεραν να ξεκινησουν δρομολογια το καλοκαιρι του 2012, δουλεψε για δυο μηνες μεχρι που βαρεσε η δεξια κυρια μηχανη, και δεν ειχαν λεφτα να την επισκευασουν..
οοολο αυτό το διαστημα (από το 2009) η εταιρεια το μονο που ξερει να κανει καλα είναι να ζηταει συνεχως λεφτα από τους "μετοχους" ρεθυμιωτες μιας και ο καημος τους είναι να εχουν ακτοπλοϊκη συνδεση με τον πειραια.. εμενα παντως για αρπαχτη μου κανει το ολο σκηνικο...

Bob_o_mastoras
25/04/2015, 21:22
δουλεψε για δυο μηνες μεχρι που βαρεσε η δεξια κυρια μηχανη


Δεν θα ηταν Honda. :D:lol:

dimmie_72
25/04/2015, 21:30
Άστον να ποδαρίζει πίσω για να βοηθάει να βγάλετε με τέταρτη την ανηφόρα.

πανοραμική θέα και μλκίες, παραλία δίπλα στο μεσιτικό γραφείο θα το πάρω το οικόπεδο... :bawl:

Nikol1979
26/04/2015, 17:24
Αν τελειωσατε τα παντρολογηματα του ακινητου των 50 αποχρωσεων με τσ'αλυσιδες τσε τα ζμπρωξιμαρα στ'ανηφορι, επανερχομαι στο προκειμενο.


Το βρηκα τι εισαι. Εισαι σαν υγρο μπαταριας.


να ερθουμε ρε κοπελια, δεν εχουμε αντιρρηση, αλλα.....

...δεν εχει πλοιο... ακομα "επσκευαζεται..." και η κρεταν σας ζηταει λεφτα αλλα εσεις δε βαζετε το χερι στη τσεπη...

Κοιτα τωρα να δεις. Εγω δεν ειμαι απο ρεθυμνο, πρωτο και κυριοτερο. Το θεμα ομως του πλοιου που δεν υπαρχει, να σας τα πω επιγραμματικα, δεν ειναι ουτε χρηματων ουτε βλαβης. Ειναι οτι δεν θελουν το πλοιο οι μαφιοζικες οικογενειες της πολης, και γι αυτο ,πολυ απλα και δεν υπαρχει. Εμενα σκασιλα μου, τοσο το καλυτερο να περναει περισσοτερος κοσμος απο τα Χανιά.....

Επισης να προσθεσω οτι μου τη σπανε οι πεζοι που περπατανε στη μεση του δρομου, πλατη στην κινηση, και δε συγκινουνται με τιποτα....α ρε να μην εχω κορνα!!!!!

SHOOTER045
26/04/2015, 18:45
http://m.alibaba.com/product/1650773060/car-cow-horn-locomotive-air-horns.html
Με μια τέτοια θα είσαι οκ πιστεύω...

Bowleno
26/04/2015, 19:00
Επισης να προσθεσω οτι μου τη σπανε οι πεζοι που περπατανε στη μεση του δρομου, πλατη στην κινηση, και δε συγκινουνται με τιποτα....α ρε να μην εχω κορνα!!!!!

Βάλε ένα τέτοιο και θα δεις..... :D

334560

Nikol1979
26/04/2015, 19:13
τι ειναι αυτο που τα ενωνει? σα σφεντονα μοιαζει...αν ειναι οντως, τοτε τελεια, αυτη θα παρω!!

BLiTzER
26/04/2015, 19:22
Σωληνάκια λέγονται και μεταφέρουν το αέριο που τις ενεργοποιεί :P

GiorgosLa
26/04/2015, 19:58
τι ειναι αυτο που τα ενωνει? σα σφεντονα μοιαζει...αν ειναι οντως, τοτε τελεια, αυτη θα παρω!!

Δεν είναι σφεντόνα. Κόρνα είναι.

Nikol1979
26/04/2015, 23:18
Δεν είναι σφεντόνα. Κόρνα είναι.

Ευχαριστω, δεν το ειχα καταλαβει. :a9: :p

Bowleno
26/04/2015, 23:45
Ευχαριστω, δεν το ειχα καταλαβει. :a9: :p

Για την ακρίβεια, αεροτενόρος, ανασταίνει πεθαμένους, κουφά αυτιά, (εμένα :D ) δεν μένει τίποτα στον δρόμο σου, λέμε :p

Nikol1979
26/04/2015, 23:54
Bowleno στο φαρμακειο σου την ειχες κι αυτη? Πως θα την ηθελα παντως, ΠΩΣ θα την ηθελα.........

amyroukai
27/04/2015, 00:01
Bowleno στο φαρμακειο σου την ειχες κι αυτη? Πως θα την ηθελα παντως, ΠΩΣ θα την ηθελα.........

Οχι, για πες, πως;

teogtp
27/04/2015, 00:15
Οχι, για πες, πως;

334578

μωρε εισαι........:D

amyroukai
27/04/2015, 00:18
μωρε εισαι........:D

Vision, εσυ;

Nikol1979
27/04/2015, 00:35
Οχι, για πες, πως;

:a55:

panagiotis1974
04/04/2016, 16:34
1)Αυτοί με τα παπιά που βαράνε προσπέραση σε άλλα παπιά που προσπερνούν αυτοκίνητο.
Και δεν φτάνει που είναι μαλάκες αλλα λένε μαλάκα ατόν που περνάει προσεκτικά το αυτοκίνητο κι όχι σαν να του έχουν βάλει νέφτι στο κωλί.
2)Αυτοί που λένε τα αυτοκίνητα κουτιά.Το αυτοκίνητο είναι μέσο μετακίνησης της οικογένειας,έχει δαπανηθεί χρόνος και χρήμα για να φτάσει στο επίπεδο ασφάλειας και άνεσης που βρίσκεται σήμερα.Κουτί σίγουρα δεν το λές...

nicksior
04/04/2016, 18:25
Η Αγένεια!
Μ'ενοχλεί και με θλίβει!

larry
03/05/2016, 13:20
Όταν σε φανάρι σε κορνάρουν για τα 43ms που άργησες να ξεκινήσεις και στο καπάκι (πριν "βγεις" από τη διασταύρωση) έχει 2-3 καπάκια υπονόμων, 8 μπαλώματα στην άσφαλτο, 1-2 βουλιάγματα στην άσφαλτο και έναν ανθυποσουμάχερ ταρίφα κολλημένο πίσω σου. (αυτόν που σε κόρναρε)


edit: και τα πολυαγαπημένα βουλιάγματα του δρόμου σε σχεδόν κάθε έξοδο εθνικής

duke200
03/05/2016, 13:24
με ενοχλει να πρεπει να κατεβάσω μεχρι και 4η για να ξεκολήσω απο τα 80 χλμ όταν έχει πολύ αέρα κοντρα.

νταξ, 200 κυβικά είναι αυτά, τι περιμενα?