PDA

View Full Version : Γνωμες για το KLX 650 1997



spiraleon
20/04/2015, 23:36
Βρηκα ενα με 700 και σκεφτομαι να το παρω

Panos76
21/04/2015, 08:16
Τσεκάρεις τεντωτήρα καδένας εκκεντροφόρων και καρμπιρατέρ για αρχή. Κατά τα λοιπά δεν έχω ακούσει ιδιαίτερα προβλήματα.

Πες μας δυο λόγια για την κατάσταση του.

Bob_o_mastoras
21/04/2015, 12:47
enduro ή sm??
Καλο μηχανακι με μπολικο γκαζι. Λιγο ατσαλο στις στροφες μου φανηκε αλλα μπορει να φταει και το συγκεκριμενο που οδηγησα.
Αν ειναι σε καλη κατασταση αξιζει σιγουρα για 700 euro.

spiraleon
21/04/2015, 13:57
sm ειναι
τον τεντωτήρα καδένας εκκεντροφόρων πως τον βλεπω?

Panos76
21/04/2015, 14:01
sm ειναι
τον τεντωτήρα καδένας εκκεντροφόρων πως τον βλεπω?

Η ασφαλέστερη οδός είναι το να τσεκάρει (ακούσει) κάποιος μάστορας, μαζί με όλα τα υπόλοιπα που τυχόν χρειαστεί, ώστε να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα για το τι θα χρειαστείς κ πόσο θα βγει το κοστούμι στο σύνολο.

Λευκάδιος
21/04/2015, 14:15
Λιγο ατσαλο στις στροφες μου φανηκε αλλα μπορει να φταει και το συγκεκριμενο που οδηγησα.


Φταιει το συγκεκριμένο που οδήγησες,ίσως το πιο μανιτζέβελο τζαπάν μεγάλο μονοκύλινδρο της αρχαικής εποχής.Και λέω ίσως γιατί αυτό που έχεις ηταν άμεσος ανταγωνιστής του σε αυτόν τον τομέα .

notakos600
21/04/2015, 14:40
Πολύ φθηνά το βρίσκεις σήμερα, από αγγελίες που χαζεύω, δεν το έχω οδηγήσει.
Για 700 το έπαιρνα με τη μία.

Bob_o_mastoras
21/04/2015, 15:32
Φταιει το συγκεκριμένο που οδήγησες,ίσως το πιο μανιτζέβελο τζαπάν μεγάλο μονοκύλινδρο της αρχαικής εποχής.Και λέω ίσως γιατί αυτό που έχεις ηταν άμεσος ανταγωνιστής του σε αυτόν τον τομέα .

Πιθανον να εφταιγε αυτο που οδηγησα γιατι ηταν σε ασχημη κατασταση (λαστιχα, προχειρη μετατροπη σε sm κλπ). Απο δυναμη ομως ηταν πιστολι, βελτιωμενο μοτερ και με fcr.
Πως ομως ηταν ανταγωνηστης του domi? Αρκετα διαφορετικη μου φαινεται η χρηση για την οποια προοριζονται. Με το XR-L ναι.

Λευκάδιος
21/04/2015, 15:58
Πιθανον να εφταιγε αυτο που οδηγησα γιατι ηταν σε ασχημη κατασταση (λαστιχα, προχειρη μετατροπη σε sm κλπ). Απο δυναμη ομως ηταν πιστολι, βελτιωμενο μοτερ και με fcr.
Πως ομως ηταν ανταγωνηστης του domi? Αρκετα διαφορετικη μου φαινεται η χρηση για την οποια προοριζονται. Με το XR-L ναι.
Άμεσος ανταγωνιστής όσον αφορά τις ασφάλτινες δυνατότητες.Συμφωνώ για το 650L ,είναι πιο κοντά στο KLX αλλά και το ντομι δεν απέχει πολύ σε χρήση/απόδοση απ'τα άλλα δυο(λίγο πιο ασφάλτινο).
Πάντως το KLX είναι πραγματικό 50-50 ον-οφ μηχανάκι,κρίμα που η Kawasaki δεν επέμεινε σε αυτό και επικεντρώθηκε στο KLR.Είχα το μιζάτο και όταν το έκανα μοταρντ χωρίς άλλες βελτιώσεις το κατέστρεψα οδηγικά,η αγνοια των νιάτων βλέπεις ..

alexandrosgs
21/04/2015, 19:55
Για αρχή κοίτα αν έχει πληρωμένα τέλη κυκλοφοριας:D