PDA

View Full Version : Περίεργο συμβάν κλοπής καθρεπτών



johnpan
26/04/2015, 20:20
Μου έκλεψαν τους μαμίσιους καθρέπτες από το CBR 600F 2003. Παρκαρισμένο σε πεζοδρόμιο έξω από το σπίτι μου, απλώς με μια αλυσίδα :wave2:
ΟΚ, πήρα το μάθημά μου, από αύριο σε κλειστό γκαράζ (30ε / μήνα :moutza:) τεσπα, η ζωή συνεχίζεται.

Όμως, το πράγμα είναι λίγο περίεργο. Επί μήνες, έβρισκα τον καθρέπτη που ήταν προς την πλευρά του δρόμου, κουνημένο, έως και τελείως κλειστό. Προσέχω πάντα να μην ενοχλώ όπως παρκάρω, μπορούσε πάντα να περάσει ακόμα και αναπηρικό καροτσάκι δίπλα χωρίς ενόχληση. Θεώρησα πως πρόκειται για κάποιον κολημένο γείτονα και δεν έδωσα σημασία :moutza::moutza:. Και από την άλλη σκέφτομαι, ποιός και με τι κέρδος θα ρισκάριζε να έκλεβε τους καθρέπτες? Οπότε έχω καταλήξει ότι αυτός ο ψυχάκιας τους ξήλωσε και τους πέταξε. Μπορεί μάλιστα να βρίσκονται στον διπλανό κάδο. Θα έμπαινα στον πειρασμό να ψάξω αν δεν ήταν τόσο τίγκα σκουπίδια. Αυτός λοιπόν ο ψυχάκιας, θέλω και πρέπει να βρεθεί... Κάθε εμπόδιο λένε για καλό, και μπορεί να με έσωσε από ολική κλοπή αφού πάει πλέον για γκαράζ, αλλά με τρώει και πάντα θα με τρώει ποιο είναι το μουνάκι αυτό που με το έτσι θέλω με χρεώνει 30 ε / μήνα....

Ηθελα απλά να το μοιραστώ... :sad::sad:

lykourgi
26/04/2015, 20:59
Επί μήνες, έβρισκα τον καθρέπτη που ήταν προς την πλευρά του δρόμου, κουνημένο, έως και τελείως κλειστό.

Μήπως προεξείχε, έξω από το πεζοδρόμιο προς τον δρόμο, με τρόπο που να εμποδίζει κάποιο αυτοκίνητο να παρκάρει πολύ κοντά στο πεζοδρόμιο;

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, παρατήρησε ποιο αυτοκίνητο παρκάρει συχνά εκεί ή ποιο σταμάτησε να παρκάρει μετά το συμβάν.


Σημ. : Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό που έγραψες.

johnpan
26/04/2015, 21:01
Μήπως προεξείχε, έξω από το πεζοδρόμιο προς τον δρόμο, με τρόπο που να εμποδίζει κάποιο αυτοκίνητο να παρκάρει πολύ κοντά στο πεζοδρόμιο;

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, παρατήρησε ποιο αυτοκίνητο παρκάρει συχνά εκεί ή ποιο σταμάτησε να παρκάρει μετά το συμβάν.


Σημ. : Αν έχω καταλάβει σωστά αυτό που έγραψες.

Όχι, το πεζοδρόμιο είναι τόσο φαρδύ ώστε με ανοιχτούς καθρέπτες περνάει δίπλα αναπηρικό καροτσάκι.

lykourgi
26/04/2015, 21:28
Οκ, κατάλαβα.

Πάντως είναι σίγουρα κάποιος περίοικος, αφού το φαινόμενο (κλείσιμο καθρέφτη) ήταν επαναλαμβανόμενο.

Πιστεύω πως ρωτώντας στη γειτονιά κάτι θα μάθεις.

foogr01
26/04/2015, 21:30
:sick: :eleison:

Εύχομαι να βγάλεις άκρη... Δε πάει καλά ο άνθρωπος (γενικά) ...

tzimidis
26/04/2015, 22:03
μπορεί να μην ειναι σώνει και καλά γείτονας.....
αφού επί μήνες απλά έκλεινα κάποιος τον καθρέφτη , για ποιο λόγο τώρα ξαφνικά να τους βγάλει και τους 2??? άμα ήταν θα το είχε κάνει μετά από λίγες μέρες...........

Στην αθήνα υπάρχει παζάρι όπου πουλάνε καθρέφτες 1€ το τεμάχια , λογικά κάπου εκεί θα βρίσκονται και οι δικοί σου τώρα (ή σε άλλο cbr)