PDA

View Full Version : ΜΑΪΜΟΥ Dainese!!!!



jinks
28/10/2005, 15:43
μου το ειπαν και δεν το πιστευα!σε <γνωστο> μαγαζι στην αγ. βαρβαρα με διαφορα αλλα υπαρχει και η γωνια του μηχανοβιου!!! dainese μονο race type δερμα και toyring type απο goretex.δοκιμασα τομ μοντελο atlas οπως λεγεται με αριστη εφαρμογη προστατευτικα κλπ.συνεχιζοντας την ερευνα μου πηγα σε επισημο της dainese και διαπιστοσα οτι ειναι απλα ....ιδιο το μονο που του ελλειπε ειναι τα 250 $ εξτρα που ζητουσε ο επισημος.τιμη αγ. βαρβαρας 150$!!!!!!!
το αντιστοιχο στο mototama.it με κοστος πανω απο 300$.η αληθεια ειναι οτι εψαχνα κατι ποιο ευκολοφορετο σε σχεση μ'αυτο που εχει σκληρους εξωτερικους ομους κλπ. παντως σε κανει να προβληματιζεσαι1-εγω τουλαχιστον-βεβαια ισως δεν καλυπτει το 100% του original σε περιπτωση πτωσης αλλα σε σχεση με τα πολιτικα η τα αντιστοιχα ,εστω και της dainese ,στα 150$ ειναι super.οι φανατικοι θα προσπερασουν, οι υπολοιποι παντως ασ δουν πρωτα......


-εγω παντως και να αγορασω σιγουρα δεν θα ειναι απο καταστημα-internet ole-

περιμενω νεα σας!!

adam_tsouk
28/10/2005, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks
στην αγ. βαρβαρα
.
.
.
.
250 $
.
.
.
.
150$!!!!!!!
.
.
.
.
300$.



Ναι καλά, Σάντα Μπάρμπαρα και απορείς........ :rolleyes:


Και αυτά τα $ τι είναι; Το νέο ευρώ; :uplate: (ή μιλάμε για την ορίντζιναλ Σάντα Μπάρμαρα; ):lol:

zeli
28/10/2005, 19:12
Μακρυα λέμε! Το μπουφάν δεν το φοράμε για μούρη άλλα για προστασία πανω απ όλα.

Δηλ ρε φιλαράκι για να καταλάβω θα πάς και θα πετάξεις 150€ για ένα πράγμα αμφιβόλου ποιοτητας εφαρμογής (γιατι σε 1 μήνα θα το έχεις πετάξει στάνταρ) και πάνω απ όλα ξαναλέω ασφάλειας και τσιγκουνέυεσαι αλλά 100€. 100€ κοστολογείς την σωματική σου ακεραιότητα:confused:

Τελοσπάντων εντελώς πληροφοριακά αναφέρω οτι βολτάροντας στην Καλλιρόης πέρασα και απο το Dainese Pro Shop και στα πολλά που χάζευα επεσε το μάτι πάνω σε ενα μπουφάν 3/4 και μιας και το δικό μου (dainese) έχει αρκετές εκατοντάδες χλμ είπα να το δοκιμάσω....Ειλικρινά αν ήταν λίιιιιγο διαφορετικά τα πράγματα για μένα αυτή την εποχή θα το επαιρνα. Dainese T-SUNAMI GORE-TEX 290€:uplate:
Τώρα εσυ αν έχεις κοινωνικές ευαισθησίες και θες να βοηθήσεις την συμπαθή κατα τα άλλα φυλή των αθιγγάνων με γεια σου με χαρά σου :lol:

jinks
28/10/2005, 21:58
φιλε adamtsuk σε βρισκω ουσιαστικο και επι του σημειου!το $ σε πηραξε....απλα το εχω πιο ευκολο στο πληκτ. για τα αλλα συμφωνω, απλως μια παρατηρηση εκανα δεν ειναι αναγκη να .....:confused:

το επιχειρημα μου εχει να κανει πως με 150$$$ παιρνεις απλα κατι για τον αερα κι αν...μερικοι φορουν ακομη τα πολιτικα jackets οποτε σε σχεση με αυτα οτι προσφερει προσφερει....
τοποθετησεις τυπου πανω απ'ολα ηασφαλεια και ποσο κοστολογεις τη ζωη σου τις θεωρω απλα ..δεδομενες..αν ηταν ετσι ολοι θα οδηγουσαν rolls ,θα ετρωγαν μονο βιολογικα, θα φορουσαν μονο arai,δεν θα καπνιζαν κλπ,κλπ,κλπ!
:smokin: :beer:

adam_tsouk
28/10/2005, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks
φιλε adamtsuk σε βρισκω ουσιαστικο και επι του σημειου!το $ σε πηραξε....απλα το εχω πιο ευκολο στο πληκτ. για τα αλλα συμφωνω, απλως μια παρατηρηση εκανα δεν ειναι αναγκη να .....:confused:

το επιχειρημα μου εχει να κανει πως με 150$$$ παιρνεις απλα κατι για τον αερα κι αν...μερικοι φορουν ακομη τα πολιτικα jackets οποτε σε σχεση με αυτα οτι προσφερει προσφερει....
τοποθετησεις τυπου πανω απ'ολα ηασφαλεια και ποσο κοστολογεις τη ζωη σου τις θεωρω απλα ..δεδομενες..αν ηταν ετσι ολοι θα οδηγουσαν rolls ,θα ετρωγαν μονο βιολογικα, θα φορουσαν μονο arai,δεν θα καπνιζαν κλπ,κλπ,κλπ!
:smokin: :beer:


Άκου να δεις την αποψή μου.....

(τα $$$$ ήταν το αστείο του θέματος, τεσπα)

Προσωπικά δεν το σκέφτομαι καν να πάρω ένα τέτοιο μπουφάν. Αν όμως δεν υπήρχε σάλιο θα το έπαιρνα και πιαθότατα να το φχαριστιόμουν και για πολλά χρόνια. Δεν πιστεύω ότι είναι τόσο χάλια, είναι σαν κάτι απομιμήσεις παπούτσια κτλ. Καμία διαφορά.
Και τα προστατευτικά... σιγά τ'αυγά, ασφάλεια και σκατά! Φόρα του κολλητού σου και δες αν ειναι τα ιδια!

Από κει και πέρα, η επιλογή μου ήταν ένα μπουφάν (2 μέρχι στιγμής- πάω για 3ο) ποιοτικό, επώνυμο και από σοβαρό κατάστημα.


:wave2:

jinks
28/10/2005, 22:31
OK.κουβεντα να γινεται!αυτο το καιρο ψαχνω στο μοτοραμα.ιτ για d-dry dainese.ειναι καλες τιμες!μαζι με τα μεταφορικα...δεν ξερω..σκοπευω ομως να παω για ερευνα συντομα.απ'οτι βλεπω το πολυ να κερδισω 50$...θα δουμε.
οι περισσοτεροι παντως λενε οτι γενικα εχουν ξεφυγει οι τιμες!!!οχι μονο σε αυτα αλλα λεμε τωρα!

adam_tsouk
28/10/2005, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks
OK.κουβεντα να γινεται!αυτο το καιρο ψαχνω στο μοτοραμα.ιτ για d-dry dainese.ειναι καλες τιμες!μαζι με τα μεταφορικα...δεν ξερω..σκοπευω ομως να παω για ερευνα συντομα.απ'οτι βλεπω το πολυ να κερδισω 50$...θα δουμε.
οι περισσοτεροι παντως λενε οτι γενικα εχουν ξεφυγει οι τιμες!!!οχι μονο σε αυτα αλλα λεμε τωρα!


Προσωπική γνώμη, για 50 ευρωπουλαίους δεν αξίζει να το παρεις απ' έξω.

makis206
28/10/2005, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Προσωπική γνώμη, για 50 ευρωπουλαίους δεν αξίζει να το παρεις απ' έξω.

Συμφωνώ κι εγώ. Καλύτερα να το δοκιμάσεις πρίν το αγοράσεις και για 50 ευρώ διαφοράς να αποφύγεις το οποιοδήποτε ρίσκο παίρνεις με την παραγγελία απ'το εξωτερικό.

:wave2:

fire
31/10/2005, 09:29
με περιπου 200 ευρω ισως και λιγοτερο παιρνεις ενα καλο bering...πιστευω αξιζει πολυ περισσοτερο απο μια αμφιβολου ποιοτητας μαιμου...