PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΠΛΙΕΛΑ ΣΤΟ INNOVA 125 KΑΡΜΠΥΛΑΤΕΡ ? ΤΙ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ?



nikbel2000
29/04/2015, 14:22
Παιδια Γεια σας ......Πηρα το innova 125 καρμπυρατερ απο τον Γαμπρο μου που τον εχασα πριν 5 μηνες ( με 72.000 χλμ..) .....Ξεχασα ( και αδιαφορησα επειδη ηταν πολυ συνεπης ο Γαμπρος μου οσον αφορα το innova) να ελεγξω τα λαδια κανει ενα περιεργο και δυνατο θορυβο η μηχανη του και σε μαστορα που το πηγα μου ( ειδαμε οτι σχεδον δεν ειχε καθολου μεσα λαδια) ειπε οτι βαρεσε μπιελλα .....Τι σημαινει αυτο ,πρεπει να το παω σε καποιον που να ξερει καλα απο μηχανακια , θελει να προσεξω κατι ιδιαιτερα οσον αφορα καποιο ανταλλακτικο που θα αγορασει ο μαστορας , Να το κυκλοφορω για καμμια δεκαρια ημερες μεχρι να το φτιαξω και ποσο περιπου κοστιζει η επισκευη του ? Ευχαριστω παιδια και να προσεχω αλλη φορα σαν τα ματια μου και καλυτερα το innovaki μου .........

thunder ace
29/04/2015, 18:28
Aς απαντησουν οι ειδικοι .Καλη τυχη.

georgezzr600
29/04/2015, 18:44
:a014:
αρκει να σου πω οτι 3 χρονια μετα...ακομα τρεχω.

SHOOTER045
29/04/2015, 19:21
Άνοιγμα του μοτέρ στο εσωτερικό, λύσιμο γενικό, έλεγχος και πιθανόν αλλαγή συριακού, μπιελας, ρουλεμάν.
Έλεγχος ποστονιου και μάλλον αντικατάσταση, κυλινδρος έλεγχος ή και ρεκτιφιέ ή αντικατάσταση.
Βαλβίδες έλεγχος ή και αντικατάσταση.
Ίσως και καδένα αν φρέναρε το μοτέρ.
Κόστος περίπου 200-300 η και παραπάνω.