PDA

View Full Version : Καλησπερα σε ολους! 1ο μου παπι!! :D



JimMarmas
04/05/2015, 17:04
Καλησπερα φιλοι και φιλες του moto.gr!
Ειναι το πρωτο μου post στο forum με θεμα "1ο μου παπι"
Λογω συνθηκων αποφασισα με τους γονεις μου να κανουμε αγορα παπιου για εμενα (ηλικια 20)
Ξερω οτι εδω μεσα θα ακουσω τις καλυτερες γνωμες γι'αυτο και θελω να μου προτεινεται καποιες μηχανες,διοτι δεν εχω και καθολου πειρα!!
Αυτο που θελω εγω ειναι να
1)Εμφανισιμο.Δηλαδη να μου αρεσει αυτο που οδηγω.
2)Οσο πιο γινεται ασφαλες.Δηλαδη τα φρενα και τα κρατιματα του να ειναι γερα.
3)Να ειναι δυνατο παπι.
.
Απο εκει και περα αυτα που θελω απο αυτο ειναι αποστασης περιπου 10-30 χιλιομετρων(περιπου καθημερινα) και να μου κρατησει αρκετο καιρο!!
Δεν με νοιαζει αν ειναι μεταχειρισμενο(φυσικα να ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση ή και καινουργιο)τα χρηματα που διαθετω ειναι το μεγιστο ποσο των 1.300 με το ζορι 1.500 Ευρω!!
Σας ευχαριστω πολυ που μπηκατε στον κοπο να το διαβασετε,ακομα πιο πολυ αν με βοηθησετε κιολας!! :P

SHOOTER045
04/05/2015, 17:17
CRYPTON R H X
Καλως ορισες.

Και βαλε στο μπάτζετ σού το κράνος κλπ
Εντιτ

Δίπλωμα υπάρχει?

Ζεύκας
04/05/2015, 17:20
Πάρε ένα γιαπωνέζικο παπάκι και είσαι μια χαρά.

honda wave / yamaha crypton r / kawasaki kaze r

JimMarmas
04/05/2015, 17:34
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!!
Ναι διπλωμα υπαρχει!!

thunder ace
04/05/2015, 17:37
με αυτα τα λεφτα περνεις ΠΟΛΥ καλο crypton r η σχετικα καλο Χ.

mikepap
04/05/2015, 18:13
αυτα που δεν χωρουν συζητηση και θα συμφωνησουν ολοι οι παλιοι ειναι -διπλωμα -ασφαλεια-κρανος,γαντια κλπ .κοιτα και τα 125cc μοτοσυκλετακια οπωςCBF125.εχουν νομιζω καλητερη συμπεριφορα οπως αναρτησεις ,φρενα,κρατηματα.φιλικα mike

makis1984
14/06/2015, 20:39
paidia kalispera se olous.exw ena themataki.prin 5 meres parelava to kainourio kaze r 2015 montelo.de lew ola kala mexri simera pou tou eriksa to prwto tou plisimo.otan meta apo kamia writsa piga mia volta gia kana xiliometro mperdeve.fisika se xamiles strofes gt to strwno kiolas.logika apo kapou prepei na pernaei nera alla den einai periergo olokainourio mixanaki na kanei tetoio thema?eyxaristw

Billymuse
14/06/2015, 20:44
H θα πήρε νερά η εξάτμιση ή οι μπουζόπιππες

lykourgi
14/06/2015, 20:45
Πρώτος ύποπτος στα παπιά είναι η πίπα του μπουζί.
Βγάλε τη, φύσα τη και μάλλον θα ησυχάσεις.

makis1984
14/06/2015, 20:48
ante k einai i pipa.kathe fora pou tha to plenw tha exw afto to provlima?k se kamia vroxi ti tha ginei?

7Tolis
14/06/2015, 21:24
ante k einai i pipa.kathe fora pou tha to plenw tha exw afto to provlima?k se kamia vroxi ti tha ginei?

Θα αποκτήσει νόημα η λέξη παπί.

Bob_o_mastoras
14/06/2015, 21:25
Τσεκαρε αν ειναι η μπουζοπιπα. Ειδικα αν το επλυνες με πιεστικο. Φυσα την και ριξε ενα σπρεϋ επαφων ή wd40 που απομακρυνει την υγρασια.
Στο πλυσιμο πρεπει να προσεχεις που ριχνεις νερο. Δεν ειναι θεμα του παπιου.
Μακρια το νερο με πιεση απο μπουζι και κυλινδρους, ζεστες δισκοπλακες, φυσες, εισαγωγες αερα, σωματα ψεκασμου ή καρμπυρατερ και εξατμιση.
Και οταν ριχνεις με το πιεστικο φροντισε να κρατας το πιστολι σε μια αποσταση απο το μηχανακι. To καλυτερο βεβαια ειναι να το πλενεις με σκετο λαστιχακι και σφουγγαρι, χωρις πιεστικο.

lykourgi
14/06/2015, 21:44
Πρώτα πρόσεξε αυτά που σου είπε ο bob.
Επίσης άλλαξε πίπα με μία καλής ποιότητας (πχ σιλικόνης). Θα δεις ότι εφαρμόζει πολύ καλύτερα στο μπουζί. Το δε κόστος είναι αστείο.
Γενικά τα παπιά πάσχουν εκεί διότι το μπουζί τους είναι ιδιαίτερα εκτεθειμένο, λόγω θέσης.


Τώρα κάνε μας και εσύ μία χάρη. Γράφε Ελληνικά,σε παρακαλώ.