PDA

View Full Version : Φιλικο προς μοτο Κτεο θεσσαλονικη?



astroman76
05/05/2015, 10:22
πηγα να περασω το ΚΤΜ συπερμοτο και μου λενε οτι ενω το λαστιχο πισω ειναι σε μετρια κατασταση οτι δεν θα μου το περασουν ελεος... δεν φενονται λινα αλλα θεσσαλονικη για καθε μερα οπως γληστραει βγαζει 2 μηνακια ακομη...

ειπαρχει καποιο κτεο που ειναι λιγο πιο χαλαρο... η γηνανε ολλα ΜΟΤ αγγλιας?:rolleyes:

nickald
05/05/2015, 11:36
Που το πηγες?

Ειχα περασει στο autovision του αεροδρομιου νομιζω το τουονο με τραγικο λαστιχο..... Ο ανθρωπος δεν θα μπορουσε να είναι πιο πιεστικος, συγκεκριμένος, αναλυτικος και επαγγελματιας πανω στο ποσο αμεση ηταν η αναγκη αλλαγης του πισω αλλα με περασε για να μην ξανατραβιέμαι αφου του υποσχεθηκα ότι παει αμεσα για αλλαγη.... ε με εκοψε σοβαρο φαινεται ξερωγω....

Pan (dvs)
05/05/2015, 12:54
Αν ητανε σε μετρια κατασταση θα σε πηγαινε κανα 8 μηνο.Αφου ΔΕΝ ειναι σε μετρια κατασταση,δεν κανεις μια να το αλλαξεις,γιατι ποτε δεν ξερεις?

Cpt. Haddock
05/05/2015, 12:58
Αν καταλαβα καλα, ψαχνεις ενα ΚΤΕΟ που θα σου περασει το μηχανακι ενω σε 2 μηνες πρεπει να αλλαξεις λαστιχο.

Ειναι παραξενοι ανθρωποι εκει στα ΚΤΕΟ και θελουν το κακό σου.

Αχ, οι παλιες εποχες των κρατικώνΕ που εδινες το κατιτιΣ σου και περναγε το σαραβαλο αέρα... :lol:

astroman76
05/05/2015, 13:06
το λαστιχο για την ασφαλεια μου ειναι μια χαρα το γνωριζω καλητερα απο τον πιτσιρικο στο ΚΤΕΟ λογο εμπηριας.. δηλαδη αν παω και βαλω ενα ξεραμενο 10ετιας που εχει αβλακια στο κεντρο θα ειναι ΟΚ ... καλητερα δηλαδη ενα ChichChain κενουργιο παρα ενα Diablo Rosso που εχει ακομη ψωμι...

και το μηχανακι μου απεχει αρκετα απο το να θεωρηθει σαραβαλο


335061

astroman76
05/05/2015, 13:11
Αν ητανε σε μετρια κατασταση θα σε πηγαινε κανα 8 μηνο.Αφου ΔΕΝ ειναι σε μετρια κατασταση,δεν κανεις μια να το αλλαξεις,γιατι ποτε δεν ξερεις?

Αν ητανε σε καποιο βαρυ μηχανακι και καλη ασφαλτο ναι αλλα θεσσαλονικη που δεν μπορεις να φηγεις απο το φαναρι και με το ΚΤΜ μαλλον βγαζει καλοκαιρι, το μηχανακι δεν το κυκλοφορω συχνα

astroman76
05/05/2015, 13:12
Αν ητανε σε καποιο βαρυ μηχανακι και καλη ασφαλτο ναι αλλα θεσσαλονικη που δεν μπορεις να φηγεις απο το φαναρι και με το ΚΤΜ μαλλον βγαζει καλοκαιρι (μετα βαζω τα εντουρο λαστιχα που εχω), το μηχανακι δεν το κυκλοφορω συχνα

p@nos
05/05/2015, 13:15
χαχαχαχ σοβαρα σου παν τετοιο πραγμα?

astroman76
05/05/2015, 13:20
λεει δεν περναει με αυτο το λαστιχο του λεω σοβαρα πρεπει να βαλω κενουργια λαστιχα για να περασω ΚΤΕΟ? το λαστιχο σχεδιαστικα δεν εχει αυλακια στο κεντρο ο αλλος νομιζει οτι εχουν εξαφανηστει... ευτηχως προσεχει για την ασφαλεια μου ΛΟΛ!


θα παω να βαλω 10ετιας λαστιχο και να το περασω ετσι για τον χαβαλε.....

Cpt. Haddock
05/05/2015, 13:22
το λαστιχο για την ασφαλεια μου ειναι μια χαρα το γνωριζω καλητερα απο τον πιτσιρικο στο ΚΤΕΟ λογο εμπηριας..[...]

Sorry αδερφε αλλα λαστιχο που βγαζει δυο μηνακια - κατα δηλωση σου - και μαλιστα καλοκαιρινα, απεχει πολύ απο το να θεωρηθει μια χαρα. Ειδικα οπως το βλεπω στη φωτο και ειδικα για το αθλιο οδοστρωμα της Θεσσαλονικης.

Απο εκει και πέρα, εσυ το οδηγας, σε μας δεν πεφτει λογος :wave2:

p@nos
05/05/2015, 13:26
καλα οτι να ναι...εγω ειχα περασει με λιωμενα σλικ...απλα ο τυπος ειχε καβλες μαλλον...η πηγαινε αλλη μερα η απλα πηγαινε αλλου αμα δε φαινονται λινα ειναι παραλογο να μη σε περασει...εδω εχουν περασει μηχανακια χωρις φλας με εξατμισεις μπουρια...

zopas
05/05/2015, 13:34
καλα οτι να ναι...εγω ειχα περασει με λιωμενα σλικ...απλα ο τυπος ειχε καβλες μαλλον...η πηγαινε αλλη μερα η απλα πηγαινε αλλου αμα δε φαινονται λινα ειναι παραλογο να μη σε περασει...εδω εχουν περασει μηχανακια χωρις φλας με εξατμισεις μπουρια...

Και μετα φταιει η κακη τυχη και μοιρα όταν συμβει θανατηφορο εξ αιτιας π.χ λιωμενου λάστιχου 'η χαλασμενων δισκων, μα ποτε ,μα ποτε εμεις...και όταν μερικοι σοβαροι ανθρωποι κανουν το αυτονοητο τους ονομάζουμε "μη-φιλικους" προς τα μοτο επειδή και μονο κανουν σωστα και αψογα τη δουλεια τους και αντι για μπραβο τους δινουμε μουντζες και προσπαθουμε με λαμογια να τη σκαπουλαρουμε..

Συγγνωμη οποιος δεν μπορει να συντηρησει σωστα μια μηχανη παιρνει παπακι η καθεται σπιτι του...

Θα ηθελα να εβλεπα τη φατσα του καθενα μας αν χασουμε φιλικο προσωπο από κακοσυντηρημενο αμαξι ή μηχανη...

Ααα..ξεχασα..θα φταιει ο υπάλληλος τοτε στο ΚΤΕΟ που τον αφησε να περασει ενώ εμεις την λαμογια με τον υπαλληλο την καναμε κανονικα..

παντα φταινε οι αλλοι...this is Greece...

astroman76
05/05/2015, 13:38
Sorry αδερφε αλλα λαστιχο που βγαζει δυο μηνακια - κατα δηλωση σου - και μαλιστα καλοκαιρινα, απεχει πολύ απο το να θεωρηθει μια χαρα. Ειδικα οπως το βλεπω στη φωτο και ειδικα για το αθλιο οδοστρωμα της Θεσσαλονικης.

Απο εκει και πέρα, εσυ το οδηγας, σε μας δεν πεφτει λογος :wave2:

το αθλιο οδοστρωμα της θεσσαλονικης δεν το κανεις καλα με κανενα λαστιχο και σιγουρα ο τυπος δεν νιαζετε για την ασφαλεια μου αν το εκανε θα κοιταζε την ημερομηνια του Ελαστικου οχι μονο σε ποσο βαθμο εχει φθαρει..

Επισης τα λαστιχα τα σοβαρα κανουν 180e απλα δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα οποτε γουσταρει ο αλλος να παω να τα αλαξω..θα το αλαξω εγω οταν θα ξερω οτι δεν μου παρεχει ασφαλεια οδηγικα τωρα με τον τροπο που οδηγω ειναι μια χαρα δεν ειναι το πρωτο μου μηχανακι

p@nos
05/05/2015, 13:39
πωπω οτι να ναι ειστε μερικοι...φιλε τα ατυχηματα γινονται λογω των σκατοδρομων που εχουμε...επειδη ο κοσμος στελνει μηνυματα ενω οδηγαει...επειδη δεν τηρουν τον κωδικα διαφοροι κλπ κλπ κλπ...οχι απο ενα λαστιχο που απλα δεν εχει πολυ ψωμι ακομα...αντε καληνυχτα τωρα

astroman76
05/05/2015, 13:41
πωπω οτι να ναι ειστε μερικοι...φιλε τα ατυχηματα γινονται λογω των σκατοδρομων που εχουμε...επειδη ο κοσμος στελνει μηνυματα ενω οδηγαει...επειδη δεν τηρουν τον κωδικα διαφοροι κλπ κλπ κλπ...οχι απο ενα λαστιχο που απλα δεν εχει πολυ ψωμι ακομα...αντε καληνυχτα τωρα


+1000

arisrodolivos
05/05/2015, 15:23
πηγαινε στο ικτεο πυλαιας...

zopas
06/05/2015, 08:09
Και εγω οταν πηγα ΚΤΕΟ τα λαστιχα μου ηταν προς τα τελειωματα τους αλλα το παλικαρι καταλαβε οτι ηταν ακομα ασφαλη και δεν μου εκανε θεμα...Για να σου κανει θεμα τετοιο ο μαστορας ή ειναι πολυ ιδιοτροπος ή σωστος επαγγελματιας, τεινω προς το δευτερο..Οσο για το αν ενα λαστιχο δεν φταιει για ατυχηματα, οταν στην Συγγρου ξαφνικα γινεται τροχαιο με μηχανη απο το πουθενα και υπαρχει διαμελισμενο σωμα τοτε αλλαζεις γνωμη ..γιατι τα λαστιχα του ηταν στην χειροτερη κατασταση..για αυτο και επιμενω στις αποψεις μου..

astroman76
06/05/2015, 09:31
βασικα δεν ητανε μαστορας αλλα υπαλληλος που εχει ενα check list , οταν του ειπα οτι το εκανα μοταρτ και εχω και μαμα λαστιχα δεν μπορουσε να καταλαβει τι ενοω με αυτο χαχαχαχαχα.....

το λαστιχο ειναι αρκετα χμ απο τα λινα... δεν σκανε ετσι τα λαστιχα μην τρελαθουμε

sv1000s
06/05/2015, 09:32
βαλε 2 λαστιχα βρε μαστορα που σου φταιει το κτεο που θελει να κανει τι δουλεια του.
βγαινεις δημοσια και στο φορουμ και ρωτας που θα πας να σε περασουν αερα με το καραφλο το λαστιχο!
αντε αλανια ολα εγω ξερω δεν γληστραει και το κτεο δεν ξερει και αλλα ομορφα!

lykourgi
06/05/2015, 09:58
βασικα δεν ητανε μαστορας αλλα υπαλληλος που εχει ενα check list

Και έτσι πρέπει.



οταν του ειπα οτι το εκανα μοταρτ και εχω και μαμα λαστιχα δεν μπορουσε να καταλαβει τι ενοω με αυτο

Επίσης αυτό είναι το σωστό.

Και για να μην το πάρεις προσωπικά, πιθανόν εσύ να γνωρίζεις και να έχεις στήσει το μηχανάκι καλύτερα και από τον αρχικό του σχεδιασμό.
Αυτό όμως δεν μπορεί να το πιστοποιήσει το ΚΤΕΟ. Αυτοί ελέγχουν και μετρούν συγκεκριμένα πράγματα. Και μόνο αυτά.
Αλοίμονο αν αποφάσιζε κάθε ΚΤΕΟ ή κάθε υπάλληλος ΚΤΕΟ για την ορθότητα των διάφορων μετατροπών.

menelaos46
06/05/2015, 13:23
Να πας να βάλεις λάστιχα ρε φίλε, σκέφτηκες ποτέ ότι το λάστιχό σου μπορεί να είναι επικίνδυνο για σένα????

menelaos46
06/05/2015, 13:28
Και αυτό με τα κονέ πιά έχει παραγίνει... δηλαδή εμείς που είμαστε τυπικοί βγαίνουμε μαλάκες??? Άντε με τον κάθε κάγκουρα πια...

andreaspetr
06/05/2015, 16:09
Να πας να βάλεις λάστιχα ρε φίλε, σκέφτηκες ποτέ ότι το λάστιχό σου μπορεί να είναι επικίνδυνο για σένα????

και τους υπολοιπους στον δρομο...

ΘΑΝΟΣ27
06/05/2015, 19:43
το οτι πρεπει αυτοκινητα κ μοτοσυκλετες να ειναι σωστα συντηρημενα για την ασφαλεια μας κ των γυρω μας εννοειται.αν ομως το λαστιχο εχει ακομη λιγη ζωη κ γινεται συνετη χρηση της μηχανης κ ο καθενας αναλογα με την τσεπη του καθυστερει λιγο την αλλαγη εφοσον δεν την κυκλοφορει συχνα δε νομιζω πως ειναι προβλημα.υπαρχουν πολλες μοτο που οδηγουν μπαρμπαδες κ ειναι με λαστιχα 10ετιας+.ουτε μπορεις να πεις στον αλλον αν δε το αντεχεις πουλα το κ παρε παπια.κ γω καποτε κυκλοφορουσα συχνα τη μηχανη κ τη συντηρουσα ακομη συχνοτερα τωρα ομως που αλλαξε η οικονομικη μου κατασταση την κυκλοφορω ελλαχιστα (2000χλμ το χρονο)κ κανω μονο τα απαραιτητα.κ δε μπορει κανεις να μου πει δωστην γιατι για να την αγορασω εκανα 2 δουλειες κ εφτυνα αιμα,δε μου τη χαρισε κανεις.αν ημασταν σαν τους γερμανους(τυχαιο το παραδειγμα) κ περναμε 2000-3000 μηνα θα επρεπε να μην υπαρχει το παραμικρο ψεγαδι τωρα ομως με 500 τη να πρωτοκανεις?ουτε μπορουμε να σταματησουμε να ονειρευομαστε η να κανουμε αυτο που μας ευχαριστει.αντι λοιπον να την πεφτουμε στο παιδι που ζοριζετε να αλλαξει λαστιχο ας την πεφταμε καλυτερα στα λαμογια που μας κυβερνουν μηπως αλλαξει κατι σ'αυτη τη χωρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Cpt. Haddock
06/05/2015, 19:51
Οσο ψαχνουμε τροπους να προσπερασουμε/παρακαμψουμε τους ελεγχους και τους κανονισμους δεν προκειται να αλλαξει τιποτα σε αυτη τη χωρα :wave2:

pipe_smoker
06/05/2015, 20:50
ΚΤΕΟ γιατί θες να την περάσεις?

Αφού λες ότι είσαι οκ και σε 2 μήνες θα αλλάξεις λάστιχα, άλλαξέ τα τότε, και πήγαινε να το περάσεις τότε το ΚΤΕΟ.

Θα πληρώσεις ένα πρόστιμο (μικρό είναι αν θυμάμαι καλά) και είσαι οκ.

pipe_smoker
06/05/2015, 20:52
Οσο ψαχνουμε τροπους να προσπερασουμε/παρακαμψουμε τους ελεγχους και τους κανονισμους δεν προκειται να αλλαξει τιποτα σε αυτη τη χωρα :wave2:

Όντως.
Αν δεν τους αλλάξουμε μόνο προς το χειρότερο θα πηγαίνουμε.

Pan (dvs)
06/05/2015, 21:32
το οτι πρεπει αυτοκινητα κ μοτοσυκλετες να ειναι σωστα συντηρημενα για την ασφαλεια μας κ των γυρω μας εννοειται.αν ομως το λαστιχο εχει ακομη λιγη ζωη κ γινεται συνετη χρηση της μηχανης κ ο καθενας αναλογα με την τσεπη του καθυστερει λιγο την αλλαγη εφοσον δεν την κυκλοφορει συχνα δε νομιζω πως ειναι προβλημα..........

..................
μηπως αλλαξει κατι σ'αυτη τη χωρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Τι λες ρε Θανο (και με το συμπαθιο),παλι οι αλλοι θα αλλαξουνε την χωρα?Εμεις θα κανουμε την λαμογια και τα πραγματα θα κουμπονουνε μονα τους?

ΘΑΝΟΣ27
06/05/2015, 23:11
δεν ειμαι υπερ της λαμογιας αλλα οταν ο αλλος τα βγαζει περα δυσκολα νομιζω θα πρεπει να υπαρχει σε καποιες περιπτωσεις μια ανοχη.κ γω ζοριζομαι να αλλαξω λαστιχα αν κ δουλευω 15 ωρες ημερισιως γιατι παντα εχει προτερεοτητα κατι αλλο.ετσι μας εκαναν με το καλοστημενο κολπο τους.το ειπα κ πριν, ας παρει ο λαος αυτα που πρεπει κ τοτε η λαμογια να τιμωρηται κ μαλιστα πολυ αυστηρα για ολους.κ επειδη δεν εχω διαθεση να παρεξηγηθω με κανεναν το κλεινω εδω.κ δεν ειμαι κανενας καγκουρας.η μηχανη βγαινει μονο για εξορμησεις εκτος κ μεσα στην πολη παπακι.ευχαριστω που με ανεχτηκατε

astroman76
06/05/2015, 23:17
Οπως λεει το παιδι απλα αυτες τις μερες που πρεπει να περασω το κτεο δεν ειχα την δηνατοτια για αγοορα Ελαστικου δεν με κανει λαμογιο.... το προσθημο ειναι ανα 15 μερες οταν περασει στις 30 μερες παει πολλα παραπανω

στο μηχανακι θα μπουνε γομες για πιστα αλλα θα γηνουν τον ιουλιο τωρα το περασα με ενα παλιο και ακαταληλο για εμενα που με τρομαζει (απο ενα TDM) ελαστικο αλλα σιγουρα καταληλο για το ΚΤΕΟ που προσεχει για την ασφαλεια μου ΛΟΛ!

Αν θελουν να τα κανουν σωστα ας τα κανουν σαν τα Αγγλικα ΜΟΤ που βλεπουν τα παντα απο αναρτησεις μεχρι λαστιχα, εξατμησεις, αλυσιδες γραναζια κτλ... εκει θα εχει πλακα τα ποσα μηχανακια θα περσουν ΚΤΕΟ!


Μενελαε θα σε σαμποταρω ρε!

melowolem
07/05/2015, 11:19
αν τα λαστιχα ειναι τα δικα μου θελουν αλλαγη οποσδηποτε,εκανες σλιπστριμ με 1500 στροφες για πλακα.ρε τζον τα ζαντικα στα εστειλα με την προυποθεση να αλλαξεις τα λαστιχα...τα ειχα αφησει πανω για να μην στραβωσουν οι ροδες....

φιλικα παντα...και πανω απο ολα η ασφαλεια η δικη σου και τον γυρω σου

Cpt. Haddock
07/05/2015, 11:26
δεν ειμαι υπερ της λαμογιας αλλα οταν ο αλλος τα βγαζει περα δυσκολα νομιζω θα πρεπει να υπαρχει σε καποιες περιπτωσεις μια ανοχη.[...]

Ναι ρε συ Θανο και το ίδιο θα σου πει οτ τυπος που κυκλοφορει με τουτου ανασφαλιστο όταν σε τρακαρει* "δεν εχω μια", "πειναω" "ανεργος". Φυσικα τοτε η ανοχη θα παει περιπατο και ολοι εδω μεσα θα σου γραψουμε "γαμησε τον πουστη, σκιστον τον καριολη"

*κουφια η ωρα


[...]
Αν θελουν να τα κανουν σωστα ας τα κανουν σαν τα Αγγλικα ΜΟΤ που βλεπουν τα παντα απο αναρτησεις μεχρι λαστιχα, εξατμησεις, αλυσιδες γραναζια κτλ... εκει θα εχει πλακα τα ποσα μηχανακια θα περσουν ΚΤΕΟ!

Αν αποφασισει ποτέ αυτη η χωρα να κανει πραγματα οπως η Αγγλια και αλλου, οι περισσοτεροι εδω μεσα θα κλαιμε. Ουτε θα ξαναδεις ποστ "τι να κανω με την κληση" ουτε "μου την εσβησαν στο τμημα" κλπ.

Μην το παιρνεις προσωπικα παντως, κυριως για την ασφαλεια σου το λεμε :beer:

nicksior
07/05/2015, 13:34
.....
Αν αποφασισει ποτέ αυτη η χωρα να κανει πραγματα οπως η Αγγλια και αλλου, οι περισσοτεροι εδω μεσα θα κλαιμε. Ουτε θα ξαναδεις ποστ "τι να κανω με την κληση" ουτε "μου την εσβησαν στο τμημα" κλπ.

Μην το παιρνεις προσωπικα παντως, κυριως για την ασφαλεια σου το λεμε :beer:

Οι Άγγλοι είναι αδελφές , οι Ολανδοί παιδεραστές , Οι Γερμανοί ζωο-lovers , Oι Ελβετοί ...

Πιο καλά φθαρμένο λάστιχο !

:lol:

devil's animal
07/05/2015, 13:39
πηγα να περασω το ΚΤΜ συπερμοτο και μου λενε οτι ενω το λαστιχο πισω ειναι σε μετρια κατασταση οτι δεν θα μου το περασουν ελεος... δεν φενονται λινα αλλα θεσσαλονικη για καθε μερα οπως γληστραει βγαζει 2 μηνακια ακομη...

ειπαρχει καποιο κτεο που ειναι λιγο πιο χαλαρο... η γηνανε ολλα ΜΟΤ αγγλιας?:rolleyes:



πες μου αν εβγαλες ακρη με κανενα ΚΤΕΟ στην θεσσαλονικη γιατι μολις διαβασα και μου ηρθε φλασια οτι πρεπει να περασει το gsxr και ειναι με πολυεστερικα, χωρις καθρεφτες, φλας, πινακιδα και αλλα χαζα...
και για να μην μπαινω στην διαδικασια αλλαγης εξατμισης, ελαστικων, κουστουμιων και τα ρεστα...αν υπαρχει κανενας "καλος" ανθρωπος που με εναν "κερασμενο καφε" θα το περασει ως εχει...
εν τω μεταξυ, θα πληρωσω ηδη προστιμο επειδη επρεπε να το περασω μεχρι 31/12/14...:rolleyes:


δεχομεθα και π.μ. απο αλλους συμφορουμιτες...
:p

p@nos
07/05/2015, 13:47
Αν αποφασισει ποτέ αυτη η χωρα να κανει πραγματα οπως η Αγγλια και αλλου, οι περισσοτεροι εδω μεσα θα κλαιμε. Ουτε θα ξαναδεις ποστ "τι να κανω με την κληση" ουτε "μου την εσβησαν στο τμημα" κλπ.

Μην το παιρνεις προσωπικα παντως, κυριως για την ασφαλεια σου το λεμε :beer:


το θεμα ειναι να γινουμε σε ολα αγγλια...οχι μονο σε οτι χρειαζεται να πληρωσουμε για να μαζευει το κρατος σπασμενα

pipe_smoker
07/05/2015, 13:49
εν τω μεταξυ, θα πληρωσω ηδη προστιμο επειδη επρεπε να το περασω μεχρι 31/12/14...:rolleyes:


Εμενα πες μου μονο αν θες τι προστιμο πληρωσες γιατι κι εγω μεχρι τοτε επρεπε να το εχω παει το μικρο:D

nickald
07/05/2015, 13:58
Εκπρόθεσμος έλεγχος ΚΤΕΟ

Επιπρόσθετο κόστος - Αξία επιπρόσθετου κόστους παραβόλου υπέρ δημοσίου

Από 7 ημέρες έως 1 μήνα
10€

Από 1 μήνα έως 6 μήνες
20€

Από 6 μήνες και πάνω
41€

Με κάθε επιφυλαξη του clopy-paste

devil's animal
07/05/2015, 14:26
Εμενα πες μου μονο αν θες τι προστιμο πληρωσες γιατι κι εγω μεχρι τοτε επρεπε να το εχω παει το μικρο:D


δεν πληρωσα...
πηρα τηλ σ'ενα κτεο και μου ειπαν οτι το προστιμο για μεχρι 6 μηνες ειναι 21,5€...
δλδ αν δεν το περασω μεχρι 30/06 θα πληρωσω 25+21,5 (25 το κτεο)...
αν περασω τις 30/06 θα πληρωσω 25+42 ...


δεν ξερω αν παιζει ρολο που ειναι 1000cc και αν παιζει ρολο που ειμαι Θεσ/νικη...

παντως μεχρι στιγμης το 50αρικο εχει φυγει απο την τσεπη και να δω και τι αλλο...:rolleyes:

Cpt. Haddock
07/05/2015, 14:42
το θεμα ειναι να γινουμε σε ολα αγγλια...οχι μονο σε οτι χρειαζεται να πληρωσουμε για να μαζευει το κρατος σπασμενα

Συμφωνοι. Βεβαια τα ιδιωτικα ΚΤΕΟ (που πολύς κοσμος δεν τα ήθελε και προτιμουσε/προτιμαει τα κρατικα με το μπαχτσισι), δεν εχουν σχεση με τα σπασμενα του κρατους.

astroman76
07/05/2015, 14:49
Ναι ρε συ Θανο και το ίδιο θα σου πει οτ τυπος που κυκλοφορει με τουτου ανασφαλιστο όταν σε τρακαρει* "δεν εχω μια", "πειναω" "ανεργος". Φυσικα τοτε η ανοχη θα παει περιπατο και ολοι εδω μεσα θα σου γραψουμε "γαμησε τον πουστη, σκιστον τον καριολη"

*κουφια η ωρα



Αν αποφασισει ποτέ αυτη η χωρα να κανει πραγματα οπως η Αγγλια και αλλου, οι περισσοτεροι εδω μεσα θα κλαιμε. Ουτε θα ξαναδεις ποστ "τι να κανω με την κληση" ουτε "μου την εσβησαν στο τμημα" κλπ.

Μην το παιρνεις προσωπικα παντως, κυριως για την ασφαλεια σου το λεμε :beer:

Φιλε 10 χρονια εξωτερικο ζουσα απλα στην Ελλαδα τα λογικα μερικες φορες ειναι παραλογα....

astroman76
07/05/2015, 14:52
πες μου αν εβγαλες ακρη με κανενα ΚΤΕΟ στην θεσσαλονικη γιατι μολις διαβασα και μου ηρθε φλασια οτι πρεπει να περασει το gsxr και ειναι με πολυεστερικα, χωρις καθρεφτες, φλας, πινακιδα και αλλα χαζα...
και για να μην μπαινω στην διαδικασια αλλαγης εξατμισης, ελαστικων, κουστουμιων και τα ρεστα...αν υπαρχει κανενας "καλος" ανθρωπος που με εναν "κερασμενο καφε" θα το περασει ως εχει...
εν τω μεταξυ, θα πληρωσω ηδη προστιμο επειδη επρεπε να το περασω μεχρι 31/12/14...:rolleyes:


δεχομεθα και π.μ. απο αλλους συμφορουμιτες...
:p

Φιλε στο ιδιο πηγα στην Μενεμενη με περασε απλα εγραψε οτι η αδεια λεει ασημι και το μηχανακι ειναι πορτοκαλι..

pipe_smoker
07/05/2015, 16:55
δεν πληρωσα...
πηρα τηλ σ'ενα κτεο και μου ειπαν οτι το προστιμο για μεχρι 6 μηνες ειναι 21,5€...
δλδ αν δεν το περασω μεχρι 30/06 θα πληρωσω 25+21,5 (25 το κτεο)...
αν περασω τις 30/06 θα πληρωσω 25+42 ...


δεν ξερω αν παιζει ρολο που ειναι 1000cc και αν παιζει ρολο που ειμαι Θεσ/νικη...

παντως μεχρι στιγμης το 50αρικο εχει φυγει απο την τσεπη και να δω και τι αλλο...:rolleyes:

Ναι ρε συ.

Για όταν θα το πήγαινες λέω.

Αλλά απ'ότι έγραψε κι ο nickald έτσι είναι.



Εκπρόθεσμος έλεγχος ΚΤΕΟ

Επιπρόσθετο κόστος - Αξία επιπρόσθετου κόστους παραβόλου υπέρ δημοσίου

Από 7 ημέρες έως 1 μήνα
10€

Από 1 μήνα έως 6 μήνες
20€

Από 6 μήνες και πάνω
41€

Με κάθε επιφυλαξη του clopy-paste


Thank you man!:beer:

rider
07/05/2015, 17:30
http://www.kteopylaias.gr/main/home

AUFGEBRACHT
07/05/2015, 21:59
το θεμα ειναι να γινουμε σε ολα αγγλια...οχι μονο σε οτι χρειαζεται να πληρωσουμε για να μαζευει το κρατος σπασμενα


Π.χ. αν είναι να γεννήσει η νύφη του Γλύξμπουργκ να μαζευτούμε έξω από το μαιευτήριο, μόλις αναγγελθεί η γέννηση να ανοίγουμε σαμπάνιες έμπλεοι χαράς για τη χαρμόσυνη είδηση και μετά να ποντάρουμε αν θα ονομαστεί το μωρό Κωνσταντίνος, Άννα-Μαρία ή Φρειδερίκη...

taisteal
07/05/2015, 22:07
335232

irinia
08/05/2015, 08:33
EΠΕΙΔΗ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...........



Όλοι ξέρουμε πως λειτουργούν τα ΚΤΕΟ.
Όλοι ξέρουμε τις ανοχές που υπάρχουν.
Για να πει λοιπόν ο υπάλληλος ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΑ ΕΛΑΣΤΚΑ
επίσης όλοι ξέρουμε ότι ήταν για πέταμα..!!!
Τώρα είχαν ένα μήνα,είχαν δύο μήνες ,μασάλια που έλεγαν κάποτε..!!
Το ζητούμενο όμως δεν είναι τι θα πει το ΚΤΕΟ,αλλά η ασφάλεια μας και
εκπτώσεις στη ζωή μας ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...!!
Ένα πράμμα χρειάζεται το γαμημένο το μηχανάκι
ΛΑΣΤΙΧΑ.
Άμα περιμένετε να σας το πουν στο ΚΤΕΟ...???

astroman76
08/05/2015, 12:59
δεν περιμενω το κετο φιλε αλλα την τσεπη μου να γεμησει...

DrEvil
09/05/2015, 15:56
Π.χ. αν είναι να γεννήσει η νύφη του Γλύξμπουργκ να μαζευτούμε έξω από το μαιευτήριο, μόλις αναγγελθεί η γέννηση να ανοίγουμε σαμπάνιες έμπλεοι χαράς για τη χαρμόσυνη είδηση και μετά να ποντάρουμε αν θα ονομαστεί το μωρό Κωνσταντίνος, Άννα-Μαρία ή Φρειδερίκη...

Εσύ εκφράζεις γραπτώς, σε ανησυχητικο ποσοστο, τις σκέψεις μου.
Ιδιώς σε οτι αφορα "die fetten jahre..."...

Ελπιζω να δεησει καποτε να πιουμε εναν καφε η μια μπυρα παρεα.

BLiTzER
09/05/2015, 15:59
αν τα λαστιχα ειναι τα δικα μου θελουν αλλαγη οποσδηποτε,εκανες σλιπστριμ με 1500 στροφες για πλακα.

Lolwat?!

o_gavros
09/05/2015, 20:29
δεν πληρωσα...
πηρα τηλ σ'ενα κτεο και μου ειπαν οτι το προστιμο για μεχρι 6 μηνες ειναι 21,5€...
δλδ αν δεν το περασω μεχρι 30/06 θα πληρωσω 25+21,5 (25 το κτεο)...
αν περασω τις 30/06 θα πληρωσω 25+42 ...


δεν ξερω αν παιζει ρολο που ειναι 1000cc και αν παιζει ρολο που ειμαι Θεσ/νικη...

παντως μεχρι στιγμης το 50αρικο εχει φυγει απο την τσεπη και να δω και τι αλλο...:rolleyes:

επιβεβαιώνω τα περί 25+21,5=46,5
την έφαγα προχθές την κατραπακιά που πήγα το παπί.
νομιζα πως πάω καιπιο νωρίς αλλά τελικά ήμουν ηδη δυο μήνες εκπρόθεσμος...
ΑΥτό που δεν χωνεύεται είναι ότι πέρσι πρόπερσι (πότε στο διαολο ήταν) περασα το Ζ απο ΚΤΕΟ με ένα μόλις δεκάευρω!

devil's animal
09/05/2015, 21:05
για να μην μπαινω στην διαδικασια αλλαγης εξατμισης, ελαστικων, κουστουμιων και τα ρεστα...αν υπαρχει κανενας "καλος" ανθρωπος που με εναν "κερασμενο καφε" θα το περασει ως εχει...



δεχομεθα και π.μ. απο αλλους συμφορουμιτες...




up...:p

irinia
12/05/2015, 04:42
δεν περιμενω το κετο φιλε αλλα την τσεπη μου να γεμησει...


ΤΟΤΕ ΑΣΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ...........



Μέχρι να γεμίσει η τσέπη σου,γιατι κι ο ΧΑΡΟΣ περιμένει κι αυτός..!!!