PDA

View Full Version : Συνταγές για καλύτερη διαθεση



Σελίδες : [1] 2

Nikol1979
07/05/2015, 15:13
Όλοι εχουμε μέρες που καποια η όλα πανε στραβά και η ψυχολογία μας πέφτει στα πατώματα..και πολλοί απο μας εχουν κάποια κολπακια που τους βοηθούν να αισθανθούν καλύτερα...έλεγα λοιπον όσοι εχετε να τις γράψετε εδω πέρα, που οταν μας πιάνουν οι μαύρες μας να μπαίνουμε να παίρνουμε ιδέες για να μη μας παίρνει απο κατω...

Μην αρχίσετε βλακείες (ουτε εγω εννοειται) και μου κόψουν παλι το θρεντ γιατι πραγματικά με ενδιαφέρουν οι απαντήσεις σας! Πειτε οτι κάνετε ενα καλο για το φορουμικο σύνολο!

Bowleno
07/05/2015, 15:25
Εγώ όταν είμαι στα κάτω μου φτιάχνω αυτό (https://www.sintagespareas.gr/sintages/midia-axnista-2.html) και με συνοδεία ρακής ΑΑΑ πάνε ΟΛΑ κάτω! :D



Εναλλακτικά, γίνεται και με σκέτη ρακή και ελιές :p

nihristo
07/05/2015, 15:35
-Να παίξω με αδέσποτα σκυλάκια-γατάκια και να τα ταίσω καμιά κονσέρβα.
-Βόλτα στην θάλασσα, αν κάνεις και ψαροτούφεκο 100% επιτυχία
-Βόλτα με την μηχανή σε κανένα βουνό
-Χαλαρή ποδηλατάδα
-Να με πάρει η Στικούδη τηλέφωνο και να μου πει ότι της λείπω πάλι. Και μετά ξέρεις..

++Και μπύρες/τσίπουρα με φίλους βεβαίως βεβαίως

SHOOTER045
07/05/2015, 15:38
5 ουίσκι + 2 παχιές

Cpt. Haddock
07/05/2015, 15:38
Mια ειναι η συνταγη

335201

Nikol1979
07/05/2015, 15:38
Τι ειναι οι παχειες για όσους δεν ξέρουν;

nihristo
07/05/2015, 15:41
Τι παχειες;

:a31: αυτό εννοεί

Nikol1979
07/05/2015, 15:43
Ενταξει,παμε παρακάτω..

BLiTzER
07/05/2015, 15:50
Για καλύτερη διάθεση δε γνωρίζω, αλλά για καλύτερη διήθηση μπορώ να σου πω 2 πραγματάκια.

byron
07/05/2015, 15:51
Εγώ διαβάζω Κοέλιο για να νοιώσω καλύτερα. Κλαίω απ΄τα γέλια με τις μελό μαλακίες που γράφει.

zannisvel
07/05/2015, 15:54
Συναντιεμαι με κανα φιλο και το ριχνω στο ποτο... Μετα κανα σουβλακι.
Αμα εχεις τις μαυρες σου δεν εχεις ορεξη να μαγειρευεις.

Nikol1979
07/05/2015, 15:55
Α ναι, στο ιδιο μήκος κύματος, μια φιλη μου βάζει DVD friends και τα βλέπει απνευστι..

amyroukai
07/05/2015, 15:56
-Φαγητό.
-Φαγητό με καλή παρέα.
-Φαγητό και ρακές/κρασιά με καλή παρέα. (και έτσι εξηγούνται τα υπέροχα φανταστικά ζουμερότατα κιλά μου)
-Καφές με κααααλά παιδιά βοηθάει σε χαλαρές περιπτώσεις που σε παίρνει από κάτω. Σκέτο ποτό αποφεύγεται με οιαδήποτε παρέα, σχεδόν πάντα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα από το προσδοκώμενο.
-Καμιά ήρεμη βόλτα εκτός κίνησης σε μη πηγμένο προορισμό χωρίς πολλές ευθείες γιατί μετά από κάμποση ώρα αναγκαστικά θα επικεντρωθείς στο δρόμο και στο τοπίο (σπανίζει τώρα το καλοκαίρι που θέλεις λίγη δροσιά στην παραλία)
-"Χάσιμο" σε καλή ταινία (δύσκολο) ή καλή σειρά (ευκολότερο αλλά λίγο) ή καλό βιβλίο (σχεδόν πάντα θα βρεθεί)
-Ύπνος, γιατρεύει τα πάντα σε ικανή ποσότητα, αν σταματήσεις να σκέφτεσαι το πρόβλημα που σε πήρε από κάτω για να κοιμηθείς (καθόλου εύκολο)
-Κηπουρικές εργασίες/οτιδήποτε με σωματική κόπωση. Θα ξεκινήσεις με μυαλό κουβάρι, αναγκαστικά θα επικεντρωθείς σε ότι κάνεις, μετά θα είσαι πολύ κουρασμένος για να σκέφτεσαι χαζομάρες. Εξαιρείται το μαστόρεμα της μοτοσικλέτας, η καταστροφή σε βίδες φίσες κλπ ψιψιψίνα θεωρείται σίγουρη γιατί δεν έχεις υπομονή να τα κάνεις σωστά.

Θα μου έρθουν και άλλα πιθανώς... Επιφυλάσσομαι για προσθήκες.

Nikol1979
07/05/2015, 15:56
Συναντιεμαι με κανα φιλο και το ριχνω στο ποτο... Μετα κανα σουβλακι.
Αμα εχεις τις μαυρες σου δεν εχεις ορεξη να μαγειρευεις.
Ενίοτε και να φας...

Ζεύκας
07/05/2015, 15:57
Γιατί ρε Βύρωνα δεν πιστευεις δηλαδή ότι όταν θες κάτι πολύ όλο το σύμπαν θα συνομωτήσει για να το αποκτήσεις;

byron
07/05/2015, 16:02
Γιατί ρε Βύρωνα δεν πιστευεις δηλαδή ότι όταν θες κάτι πολύ όλο το σύμπαν θα συνομωτήσει για να το αποκτήσεις;

Η αλήθεια είναι πως όταν θές κάτι πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να πας να γαμηθείς.

Julius
07/05/2015, 16:02
Treksimataki, arga to vrady monos me mp3..... magia

amyroukai
07/05/2015, 16:04
Γιατί ρε Βύρωνα δεν πιστευεις δηλαδή ότι όταν θες κάτι πολύ όλο το σύμπαν θα συνομωτήσει για να το αποκτήσεις;

Η ένσταση σε αυτό, είναι ότι στο βιβλίο του ο ήρωας γ@μιόταν στη δουλειά προσδοκώντας την συνωμοσία για να αποκτήσει αυτό που ήθελε. Δεν άραζε για φράπα όσο το σύμπαν του έφερνε ότι ήθελε. Και είχε τα @@ να αρχίσει από το μηδέν ξανά και ξανά. Μελό ναι γιατί μπορεί να τα κάνεις όλα "σωστά" και πάλι να είσαι στο μηδέν, αλλά έχει χιλιομυρΓιοπαρεξηγηθεί η φράση.

σόρι για το οφτόπικ

nikos_abel
07/05/2015, 16:06
Η αλήθεια είναι πως όταν θές κάτι πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να πας να γαμηθείς.

Ααααα, για αυτό όταν θες πολύ να γαμ...σεις τελικά κάτι σε γ....μάει :lol:

thunder ace
07/05/2015, 16:10
Α :Ανοιγω την τβ βλεπω ειδησεις ,τελειωνουν οι ειδησεις κλεινω την τβ και λεω:Ω ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ,τι καλα που ειμαι(συγκριτικα με αυτα που ειδα).Β: Βαζω και βλεπω τον ΖΗΚΟ.

BLiTzER
07/05/2015, 16:11
Η ένσταση σε αυτό, είναι ότι στο βιβλίο του ο ήρωας γ@μιόταν στη δουλειά προσδοκώντας την συνωμοσία για να αποκτήσει αυτό που ήθελε. Δεν άραζε για φράπα όσο το σύμπαν του έφερνε ότι ήθελε. Και είχε τα @@ να αρχίσει από το μηδέν ξανά και ξανά. Μελό ναι γιατί μπορεί να τα κάνεις όλα "σωστά" και πάλι να είσαι στο μηδέν, αλλά έχει χιλιομυρΓιοπαρεξηγηθεί η φράση.


Ο αμυρού διαβάζει Coelho λολολ. Θα συμφωνήσω με μπάιρον. Η συγκεκριμένη φράση είναι ίσως η μεγαλύτερη βλακεία που έχει ειπωθεί μετά χριστόν.

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 16:12
Βολτα με το μηχανακι ή το αμαξι ή βολτα με το σκυλο. Εναλακτικα, αν υπαρχει προσβαση στη φυση, πεζοπορια. :D

Ζεύκας
07/05/2015, 16:16
Η ένσταση σε αυτό, είναι ότι στο βιβλίο του ο ήρωας γ@μιόταν στη δουλειά προσδοκώντας την συνωμοσία για να αποκτήσει αυτό που ήθελε. Δεν άραζε για φράπα όσο το σύμπαν του έφερνε ότι ήθελε. Και είχε τα @@ να αρχίσει από το μηδέν ξανά και ξανά. Μελό ναι γιατί μπορεί να τα κάνεις όλα "σωστά" και πάλι να είσαι στο μηδέν, αλλά έχει χιλιομυρΓιοπαρεξηγηθεί η φράση.

σόρι για το οφτόπικ

Δεν βρίσκω καμία ένσταση. Είπαμε όταν θέλεις κάτι ΠΟΛΥ.
Επίσης ο ήρωας ποτέ δεν γαμήθηκε στη δουλειά, πούλησε το κοπάδι του και πήγε ταξίδι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα.


Α και που'σαι, άμα σου συμβεί κάτι μια φορά ίσως να μην ξανατύχει,
αλλά άμα γίνει κάτι 2 φορές να είσαι σίγουρος ότι θα την φας και τρίτη στάνταρ. :lol:

byron
07/05/2015, 16:17
Η ένσταση σε αυτό, είναι ότι στο βιβλίο του ο ήρωας γ@μιόταν στη δουλειά προσδοκώντας την συνωμοσία για να αποκτήσει αυτό που ήθελε. Δεν άραζε για φράπα όσο το σύμπαν του έφερνε ότι ήθελε. Και είχε τα @@ να αρχίσει από το μηδέν ξανά και ξανά. Μελό ναι γιατί μπορεί να τα κάνεις όλα "σωστά" και πάλι να είσαι στο μηδέν, αλλά έχει χιλιομυρΓιοπαρεξηγηθεί η φράση.

σόρι για το οφτόπικ

Δεν μπορεί, την έχεις κοπιάρει την παραπάνω ατάκα για να πιάνεις την κουβέντα σε γκόμενες :tooth: :tooth:

SHOOTER045
07/05/2015, 16:20
Αν έκαψες το φαΐ το μεσημέρι
Αν δεν έπιασε η επισκευή στο μπ@@ρδελο σου
Αν σιχτιρίζεις που σε έγραψαν για 300μ απόσταση
Αν σε χώρισε η γκόμενα/ γκόμενος
Αν σου κλέψανε το μηχανάκι και έμεινε αμανάτι η αλυσίδα στο κάγκελο.
Για όλα αυτά και αρκετά ακόμα κάτι απ τα παραπάνω θα βοηθησει.
Στα πολύ σοβαρά όμως τι???
Σε αυτά που δεν χωράει λογική που σηκώνονται τα χέρια ψηλά - που λέει η επιστήμη.
Που δεν υπάρχει εξήγηση.
Σε αυτά λοιπόν πώς την παλεύει κανένας?
Πώς το περνάς ή το ξαναπερνας και πώς το αντέχεις?
Πώς βλέπεις δικό σου άνθρωπο να λιώνει κυριολεκτικά?
Τι να του πεις και τι να σού πούνε?

Ζεύκας
07/05/2015, 16:21
Θες ευτυχία;

-Να λες "σ'αγαπώ" στον/ην αγαπημένο/η σου.
-Να βγεις με τη μηχανή (600 κ.εκ και άνω) βόλτα βράδυ στην πόλη.
-Να πας για μια μπύρα με τα φιλαράκια σου.
-Να πετάξεις την τηλεόραση.
-Να είσαι λίγο στ'@@ σου.
-Άμα είσαι μπάτσος να βαράς κανά δυό χοντρές μαλακίες.

spyro
07/05/2015, 16:22
εξαρτάται απο τον οργανισμό σου.

υπάρχουν οι άνθρωποι που τα πάνε καλά με το αλκοόλ (νο. 1 μηχανισμός ψυχικής επιβίωσης απο τα πανάρχαια χρόνια). εγώ προσωπικά ποτέ δε τα πήγα κάλα, γενικά με χαλάει.

στη δικιά μου κατηγορία χρειάζεται σωματική κούραση (διάλεξε εσύ το τρόπο), εγώ τρέχω

υπάρχει και η universal κατηγορία (δηλαδή όλοι) που η ηρεμία περνάει απο το στομάχι

amyroukai
07/05/2015, 16:22
Επίσης ο ήρωας ποτέ δεν γαμήθηκε στη δουλειά, πούλησε το κοπάδι του και πήγε ταξίδι στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα.


και έχασε όλα του τα λεφτά την πρώτη μέρα άφιξης στο άγνωστο και... εργάστηκε ως τίποτας μετανάστης σε κατάστημα με κρύσταλλα, από το οποίο έφυγε μετά από πολλά χρόνια δουλειάς για την επόμενη "περιπέτεια" που θα τον οδηγούσε στο επιθυμητό, έχοντας κερδίσει φίλους, έχοντας μάθει νέα γλώσσα, νέα "τέχνη" και έχοντας κερδίσει χρήματα; Λέμε τώρα...

Ζεύκας
07/05/2015, 16:24
και έχασε όλα του τα λεφτά την πρώτη μέρα άφιξης στο άγνωστο και... εργάστηκε ως τίποτας μετανάστης σε κατάστημα με κρύσταλλα, από το οποίο έφυγε μετά από πολλά χρόνια δουλειάς για την επόμενη "περιπέτεια" που θα τον οδηγούσε στο επιθυμητό, έχοντας κερδίσει φίλους, έχοντας μάθει νέα γλώσσα, νέα "τέχνη" και έχοντας κερδίσει χρήματα; Λέμε τώρα...

ρε μπαγάσα προχθές το διάβασες και θυμάσαι όλο το στόρυ; :lol:

είναι άδικο. εγώ έχω να το διαβάσω 15 χρόνια

Ζεύκας
07/05/2015, 16:27
Α :Ανοιγω την τβ βλεπω ειδησεις ,τελειωνουν οι ειδησεις κλεινω την τβ και λεω:Ω ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ,τι καλα που ειμαι(συγκριτικα με αυτα που ειδα).Β: Βαζω και βλεπω τον ΖΗΚΟ.

Μας λες ότι παράτησες τη μεγαλούπολη για να ησυχάσεις στο χωριό και εκεί που είσαι μέσα στην φύση τι κάνεις; βλέπεις τηλεόραση.

Γαμάς ρε φίλαι :bawl:

Nikol1979
07/05/2015, 16:29
Αν έκαψες το φαΐ το μεσημέρι
Αν δεν έπιασε η επισκευή στο μπ@@ρδελο σου
Αν σιχτιρίζεις που σε έγραψαν για 300μ απόσταση
Αν σε χώρισε η γκόμενα/ γκόμενος
Αν σου κλέψανε το μηχανάκι και έμεινε αμανάτι η αλυσίδα στο κάγκελο.
Για όλα αυτά και αρκετά ακόμα κάτι απ τα παραπάνω θα βοηθησει.
Στα πολύ σοβαρά όμως τι???
Σε αυτά που δεν χωράει λογική που σηκώνονται τα χέρια ψηλά - που λέει η επιστήμη.
Που δεν υπάρχει εξήγηση.
Σε αυτά λοιπόν πώς την παλεύει κανένας?
Πώς το περνάς ή το ξαναπερνας και πώς το αντέχεις?
Πώς βλέπεις δικό σου άνθρωπο να λιώνει κυριολεκτικά?
Τι να του πεις και τι να σού πούνε?

Το motto των ΑΑ.... "Να εχεις τη δύναμη να αλλάζεις τα πράγματα που μπορεις, τη γαλήνη να δέχεσαι όσα δε μπορεις να αλλάξεις, ΚΑΙ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ".....

amyroukai
07/05/2015, 16:30
Το motto των ΑΑ.... "Να εχεις τη δύναμη να αλλάζεις τα πράγματα που μπορεις, τη γαλήνη να δέχεσαι όσα δε μπορεις να αλλάξεις, ΚΑΙ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ".....

Έχει τη Σοφία. Του βαράει δυο τρεις με το τσόκαρο και μετά δεν αναγνωρίζει ούτε ποιός είναι.

zannisvel
07/05/2015, 16:31
Θες ευτυχία;

-Να λες "σ'αγαπώ" στον/ην αγαπημένο/η σου.
-Να βγεις με τη μηχανή (600 κ.εκ και άνω) βόλτα βράδυ στην πόλη.
-Να πας για μια μπύρα με τα φιλαράκια σου.
-Να πετάξεις την τηλεόραση.
-Να είσαι λίγο στ'@@ σου.
-Άμα είσαι μπάτσος να βαράς κανά δυό χοντρές μαλακίες.

με 595 κ.εκ που ειναι το ΧΤ δε θα δω την ευτυχια ε?:(

thunder ace
07/05/2015, 16:35
Μας λες ότι παράτησες τη μεγαλούπολη για να ησυχάσεις στο χωριό και εκεί που είσαι μέσα στην φύση τι κάνεις; βλέπεις τηλεόραση.

Γαμάς ρε φίλαι :bawl:

ρε μεγαλε ,γατα με πεταλα εισαι!!!!!καταλαβες οτι βλεπω τβ απο το χιουμοριστικο σχολιο που εβαλα;Και ειλικρινα ΠΕΤΥΧΕΣ τον ανθρωπο να του τη πεις για την τηλεοραση.Πραγματικο τζακ-ποτ χτυπησες.Και εγω σε αγαπαω:D

Ζεύκας
07/05/2015, 16:37
με 595 κ.εκ που ειναι το ΧΤ δε θα δω την ευτυχια ε?:(


οοοοοόχι φιλαράκι...με μονοκύλιδρο ον-οφφ δν το φχαριστιέσαι.

Πρέπει το μηχανάκι να έχει τη ροπούλα του. να έχει χαλαρή θέση οδήγησης. που πας εσύ;

φύγε, πούλα το ΧΤ, πάρε ένα v-max και τα ξαναλέμε :lol:

Ζεύκας
07/05/2015, 16:38
ρε μεγαλε ,γατα με πεταλα εισαι!!!!!καταλαβες οτι βλεπω τβ απο το χιουμοριστικο σχολιο που εβαλα;Και ειλικρινα ΠΕΤΥΧΕΣ τον ανθρωπο να του τη πεις για την τηλεοραση.Πραγματικο τζακ-ποτ χτυπησες.Και εγω σε αγαπαω:D

ελπίζω να γίνεται αντιληπτός ο διαδικτυακός χαβαλές έτσι; :p

pipe_smoker
07/05/2015, 16:39
Η ένσταση σε αυτό....

Η ένσταση στον Κοέλιο γενικά, είναι ότι έχει κατακλέψει διαμάντια (κυρίως από τη Μέση Ανατολή και από τεράστιους ποιητές) και τα έχει πλακώσει με το dremel για να γίνουν χαντρούλες ώστε να έρθουν στα μέτρα τα δικά του και της κυρά κομπρέσας που τον διαβάζει και τον καταλαβαίνει και νομίζει ότι διαβάζει λογοτεχνία υψηλού επιπέδου.

Όντως η φράση αυτή έχει χιλιομυριοπαρεξηγηθεί.
Γιατί ούτε του Κοέλιο είναι, γιατί ούτε έτσι ακριβώς είναι, και γιατί το νόημά της είναι πολύ βαθύτερο από αυτό που θέλει να περάσει ο Κοέλιο.


Back on topic.

Όταν είμαι χάλια γουστάρω που είμαι χάλια και δε θέλω να νιώσω σώνει και ντε καλύτερα, αλλά προτιμώ να βιώσω με το χ ψ τρόπο αυτό που μου συμβαίνει εκείνη τη στιγμή.

Προαιρετικά, ουίσκι μαζί με μπύρα και κλασσική μουσική ή τζαζ μέχρι να πέσω τέζα.

thunder ace
07/05/2015, 16:40
ελπίζω να γίνεται αντιληπτός ο διαδικτυακός χαβαλές έτσι; :p

are you tolking to me

zannisvel
07/05/2015, 16:42
οοοοοόχι φιλαράκι...με μονοκύλιδρο ον-οφφ δν το φχαριστιέσαι.

Πρέπει το μηχανάκι να έχει τη ροπούλα του. να έχει χαλαρή θέση οδήγησης. που πας εσύ;

φύγε, πούλα το ΧΤ, πάρε ένα v-max και τα ξαναλέμε :lol:

Δε βγαινει σε ροζ ρε γ@μωτο... Αστα :lol:

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 16:43
οοοοοόχι φιλαράκι...με μονοκύλιδρο ον-οφφ δν το φχαριστιέσαι.

Πρέπει το μηχανάκι να έχει τη ροπούλα του. να έχει χαλαρή θέση οδήγησης. που πας εσύ;

φύγε, πούλα το ΧΤ, πάρε ένα v-max και τα ξαναλέμε :lol:

:nono::nono:

Αν κανεις βολτα με οποιδηποτε καλο μονοκυλινδρο sm και δεν φτιαξει η διαθεση σου, η επομενη λυση ειναι τα φαρμακα. :D

Cpt. Haddock
07/05/2015, 16:47
Δεν παραταμε τον μαλακα τον Κοέλιο να μιλησουμε σοβαρα λεω εγω; :D

thunder ace
07/05/2015, 16:53
Λοιπον.....αντε και μια κανονικη πρακτικη απο μενα: heavy metal για κανα μισαωρο στη τσιτα.

teogtp
07/05/2015, 16:54
Έχει τη Σοφία. Του βαράει δυο τρεις με το τσόκαρο και μετά δεν αναγνωρίζει ούτε ποιός είναι.

Ελα πες την αλήθεια εχεις βαλει κάμερες! :bawl:

Ζεύκας
07/05/2015, 16:54
:nono::nono:

Αν κανεις βολτα με οποιδηποτε καλο μονοκυλινδρο sm και δεν φτιαξει η διαθεση σου, η επομενη λυση ειναι τα φαρμακα. :D

crm250 υπερκυβισμενο, κυλινδροπίστονα σουρουμουρου ιστορίες και ολόσωμη προ σιρκουί πιάνεται; :p

7Tolis
07/05/2015, 16:55
Συνήθως κοιμάμαι. Όταν είμαι χάλια εννοώ. Ακούω Kreator κατά προτίμηση το coma of souls. Μετά Sepultura - inner self και απλά μένω αδρανής μέχρι να μου περάσει. Ευτυχώς περνάει γρήγορα.


Εξαίρεση μόνο σε περίπτωση κλοπής μηχανής. Manowar και hail and kill.

Ζεύκας
07/05/2015, 16:59
Δεν παραταμε τον μαλακα τον Κοέλιο να μιλησουμε σοβαρα λεω εγω; :D


οκ δίκαιο. ΛΟΙΠΟΝ:

Ευτυχία είναι να τρως τα κερατά σου σε κανά συμπόσιο και μετά να αποσύρεσαι στα
ιδιαίτερα με ένα πολλά υποσχόμενο ρήτορα και στρατηγό και να κάνεις αλλαξοκωλιές. :lol:

tzimidis
07/05/2015, 17:02
Kaneis den exei dikaioma na brizei ton coelho ..........

















..... an den exei diabasei prota to egxeiridio tou polemisti tou fotos !!!!!!!
mprosta tou ekeini i alli i malakia o alximistis fantazei aristourgima

thunder ace
07/05/2015, 17:08
Συνήθως κοιμάμαι. Όταν είμαι χάλια εννοώ. Ακούω Kreator κατά προτίμηση το coma of souls. Μετά Sepultura - inner self και απλά μένω αδρανής μέχρι να μου περάσει. Ευτυχώς περνάει γρήγορα.


Εξαίρεση μόνο σε περίπτωση κλοπής μηχανής. Manowar και hail and kill.
Οκ εσεις που ειστε νεοι,αλλα εγω 53 τεκνο που μου θελω Ηeavy metal.Εφτασα σε σημειο ,σε γλεντι γαμου, να τσακωθω με DJ γιατι δεν μου εβαζε το περασμενες μου αγαπες απο FIREWIND.Να πεις οτι ζηταγα gorgoroth να το καταλαβω.

teogtp
07/05/2015, 17:09
Σκοπευτήριο. ...........
Αδειάζεις κανα 2~3 κουτιά και έρχεσαι στα ίσια σου.

Nikol1979
07/05/2015, 19:12
Πολυ, μα παρα πολυ θα γουσταρα.

teogtp
07/05/2015, 19:31
Πολυ, μα παρα πολυ θα γουσταρα.

Ξέρεις. ..........


























Ειμαι σε σχέση. ..........1-0
:tooth:

nathair
07/05/2015, 19:55
Εγώ θέλω συμβουλές για καλύτερη διήθηση. Έχει κανείς καμία;

daz
07/05/2015, 19:55
Δεν παραταμε τον μαλακα τον Κοέλιο να μιλησουμε σοβαρα λεω εγω; :D

Να πιάσουμε τον Μπουσκάλια? Σου αρέσει περισσότερο? :D

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 19:58
Εγώ θέλω συμβουλές για καλύτερη διήθηση. Έχει κανείς καμία;

Nα αφησεις τα πολλα κυβικα προς χαρην ενος ελαφριου εντουρακίου. :D

Eversman
07/05/2015, 20:02
15 χιλιομετρακια ποδήλατο στη "πίστα" στην παραλία της Καλλιθέας και μετα μισή ώρα νιρβάνα στο παγκάκι διπλά στη θάλασσα, σκεφτόμενος τις Αυγουστιατικες διακοπές, στο "ησυχαστήριο" μου, το Τσιρίγο.
Κατόπιν φαγητο, 2-3 βαλεριανες και ύπνος απο τις 2100. Και να παν να πινιγουν ολοι και όλα!

spyrakos35
07/05/2015, 20:05
μηχανή και βόλτα.... όπου να ναι.... αρκεί να είμαι πάνω της και να πηγαίνουμε....

και όταν δεν είναι εφικτό....σοκολάτα
σε απίστευτες ποσότητες

CHRISTOF
07/05/2015, 20:20
https://www.youtube.com/watch?v=zr_ooRSoamY

Με ένα ουζάκι, και το μυαλό στη θάλασσα :wave2:

Hayate
07/05/2015, 20:25
Συνήθως κοιμάμαι. Όταν είμαι χάλια εννοώ. Ακούω Kreator κατά προτίμηση το coma of souls. Μετά Sepultura - inner self και απλά μένω αδρανής μέχρι να μου περάσει. Ευτυχώς περνάει γρήγορα.


Εξαίρεση μόνο σε περίπτωση κλοπής μηχανής. Manowar και hail and kill.

Ψηλέ καλό το θρας αλλά αν δε ρίξεις λίγο Cannibal Corpse να φύγει η βοθρίλα προκοπή δε βλέπεις...:D Συνήθως κλείνω το κινητό μέχρι να στρώσω,μουσικούλα και αν καιρός δε μαμιέται παίρνω το μοτόρι και πάω και αράζω σε κανα ερημοτόπι ή θάλασσα μονάχος μου εγώ και κανα 2 μπυρίτσες μάξιμουμ έτσι για παρεούλα με τη μουσική...

tzimidis
07/05/2015, 20:38
Να πιάσουμε τον Μπουσκάλια? Σου αρέσει περισσότερο? :D

mpouskalia loipon.ok.
to ypertato epiteygma tou mpouskalia itan oti eixame oloi apo ena antitypo fatsa karta sto trapezaki.
Na zeis, n'agapas kai na mathaineis, an to thymamai sosta.

Kaneis mas pote den to eixe anoiksei, omos xari se ayto polloi eixan @@iksei.

na einai kala o anthropos.......

mikes
07/05/2015, 20:44
εμενα η διαθεση μου είναι "χαλασμενη" μονο όταν μετα από ένα κοπιαστικο 11ωρο ασταμάτητης δουλειας, ποναω παντου και δεν μπορω να παρω τα ποδια μου..

αλλα αυτό το φτιαχνω χαλαρονωντας με το επικο παιξιμο του andre rieu και της ορχηστρας του..

σε οποιαδήποτε άλλη περιπτωση τη καλη μου διαθεση, δεν τη χαλαω για τιποτα και για κανεναν..

spyrakos35
07/05/2015, 20:52
σε οποιαδήποτε άλλη περιπτωση τη καλη μου διαθεση, δεν τη χαλαω για τιποτα και για κανεναν..

καλά, κάτσε να πάμε καμμια βόλτα που θα σου έχω τάξει φαί και μετά να σε στείλω σε κανα περίπτερο για γαριδάκια

:smokin:

mikes
07/05/2015, 20:56
καλά, κάτσε να πάμε καμμια βόλτα που θα σου έχω τάξει φαί και μετά να σε στείλω σε κανα περίπτερο για γαριδάκια

:smokin:

καλα εσενα ειδικα με το ιστορικο που εχεις, δεν προκειται να σε πιστεψω αμα ταξεις φαι σε βολτα, οποτε θα το εχω ετοιμο ταπερομενο από το σπιτι..

εκτος φυσικα και αν προκειται για μοτοκοιλιοδουλη, οποτε εκει αποκλειεται να μην πραγματοποιήσεις την υποσχεση σου γιατι ολοι οι συμμετέχοντες θα σε λιντσάρουμε.. :lol:

daz
07/05/2015, 21:06
mpouskalia loipon.ok.
to ypertato epiteygma tou mpouskalia itan oti eixame oloi apo ena antitypo fatsa karta sto trapezaki.
Na zeis, n'agapas kai na mathaineis, an to thymamai sosta.

Kaneis mas pote den to eixe anoiksei, omos xari se ayto polloi eixan @@iksei.

na einai kala o anthropos.......

Καλά το θυμάσαι αλλά ο αγκαλίτσας μας άφησε από καρδιακή προσβολή.

taisteal
07/05/2015, 21:10
Παρκινγκ,μουσικη και μαστορεματα.
Ψυχοθεραπεια

menelaos46
07/05/2015, 21:17
Εγώ όταν δεν έχω διάθεση χωρίζω, και αμέσως νιώθω πολύ καλύτερα. Ειδικότερα το καλοκαιράκι.... το ποτό βοηθάει δε λέω, αλλά περισσότερο βοηθάει μία ύπαρξη με αέρινο φορεματάκι σε κάποια παραλία.

Υ.Γ. Σε περίπτωση αδυναμίας των ανωτέρω διαβάστε παραπάνω περί "παχιάς"

gior-gos
07/05/2015, 21:37
Εμενα οταν μου φτιαχνει η διαθεση προβληματιζομαι..

:p

MG-KTiNoS
07/05/2015, 21:53
Ένα καλό μανίκι
ένα καλό φαί και
ένας καλός ύπνος

σε κάνουν να βλέπεις τη ζωή με άλλο μάτι...

:D

Nikol1979
07/05/2015, 22:01
Τωρα μανικι ας μη ρωτησω τι ειναι, καπου κοντα στη φιλοσοφια του Μενελαου θα κινειται και αυτο νομιζω..
Παντως ειπατε πολλα καλα και ενδιαφεροντα και καπως ετσι γνωριζονται μεταξυ τους οι ανθρωποι και απο μακρυα...:hug:

7Tolis
07/05/2015, 22:06
Μανίκι https://youtu.be/r5qJD6ogiYg

Bowleno
07/05/2015, 22:15
Τωρα μανικι ας μη ρωτησω τι ειναι,:hug:

Καλά κάνεις και δεν ρωτάς :D

theofilos888
07/05/2015, 22:16
Βολτα με τη μηχανη.... υπαρχει καλυτερη ψυχοθεραπεια; Ακομη και την πρωτη μερα που βγηκα απο το νοσοκομειο, στο γκαραζ πηγα.....

GiorgosLa
07/05/2015, 22:21
Η διάθεση? Κάθε φορά θέλει διαφορετική αντιμετώπιση. Τελευταία παρακολουθώ τα θρεντάκια της nikol.

Mits-fz6
07/05/2015, 22:22
# Αγναντεύοντας το άπειρο από τον ναό του Απόλλωνα

# Ξημερώματα καλοκαιριού να τρώω σποράκια πίνοντας μπύρες με την γυναίκα στην μαρίνα φλοίσβου

# Αλλά την πιο αποτελεσματική εναλλαγή διάθεσης όσο δύσκολη μέρα και αν έχει προηγηθεί, μου την προσφέρει ο παρακάτω κύριος.

335233

tsompanis
07/05/2015, 22:38
Όλοι εχουμε μέρες που καποια η όλα πανε στραβά και η ψυχολογία μας πέφτει στα πατώματα..και πολλοί απο μας εχουν κάποια κολπακια που τους βοηθούν να αισθανθούν καλύτερα...

Δεν έχω αφήσει ΠΟΤΕ την διάθεσή μου να πέσει στα πατώματα!Είναι τραγικό λαθος !
Η ζωή είναι μικρή για τέτοιες παπαριές.;)

devil's animal
07/05/2015, 22:43
εγω κανω οτι κανει ενας φυσιολογικος ανθρωπος..δλδ βριζω...και βριζω πολυ...
μετα παω και κοπανιεμαι στην προπονηση...με κοπανανε, κοπαναω...μικρη σημασια εχει...
μπανιο κρυο (βασικο)...
φαϊ
υπνος

αποφευγω την οδηγηση και τα μαστορεματα γιατι κανω λαθη και τα λαθη κοστιζουν..αλλες φορες φτηνα, αλλες φορες ακριβα...


καλοκαιρακι, θαλασσα, μπανιο, ηλιοθεραπεια, μουσικη και χασιμο στις σκεψεις μου...
βοηθαει και λιγο on line poker....αν κερδιζεις...γιατι αν χανεις, εχει τα αντιθετα αποτελεσματα...:lol:

Nikol1979
07/05/2015, 22:43
Δεν έχω αφήσει ΠΟΤΕ την διάθεσή μου να πέσει στα πατώματα!Είναι τραγικό λαθος !
Η ζωή είναι μικρή για τέτοιες παπαριές.;)

Ναι, το ειπες εσυ και το ειπαν και κανα δυο αλλοι, οπως το εχουν πει και οι Τρυπες, οτι "η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι θλιβερη μωρο μου"..
Πως το καταφερνετε, δεν ξερω..

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 22:47
Ναι, το ειπες εσυ και το ειπαν και κανα δυο αλλοι, οπως το εχουν πει και οι Τρυπες, οτι "η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι θλιβερη μωρο μου"..
Πως το καταφερνετε, δεν ξερω..

Oι Τρυπες το ειπαν στην εισαγωγη του κομματιου μονο για να τονισουν το οτι "η ζωη ειναι μεγαλη, μην την κανεις καρναβαλι" που λεει αμεσως μετα. ;)

SHOOTER045
07/05/2015, 22:51
Και ένας άλλος είπε< Η ζωή είναι ένας κώλος, γ@μισε τον πριν σε χέσει >



Και χέζει πολύ....

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 22:57
Παρε και ενα ωραιο τραγουδακι απο τα μερη σου Νικολ που αναλυει αυτην την κατασταση. :a49::a022:

https://www.youtube.com/watch?v=oWXMKmkGehk

@Μητσος: σωστο και αυτο αλλα θελει και προσοχη. ;)

amyroukai
07/05/2015, 22:59
Αυτή η υψηλή φιλοσοφία, με ανατσουτσουρώνει. Πως τα λέτε έτσι πως τα λέτε τα ψαγμένα και τ'απόκρυφα...

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 23:04
Αυτή η υψηλή φιλοσοφία, με ανατσουτσουρώνει. Πως τα λέτε έτσι πως τα λέτε τα ψαγμένα και τ'απόκρυφα...

Nα σου θυμισω οτι παραδεχτηκες οτι διαβαζεις Coelho?? :a48::a48::lol::lol::p:p

daz
07/05/2015, 23:08
Nα σου θυμισω οτι παραδεχτηκες οτι διαβαζεις Coelho?? :a48::a48::lol::lol::p:p

Ναι και κάποιοι άλλοι απ' ότι βλέπω διαβάζουν Μπουκόβσκι. :lol:

taisteal
07/05/2015, 23:10
Ναι και κάποιοι άλλοι απ' ότι βλέπω διαβάζουν Μπουκόβσκι. :lol:

Ο Μπουκοβσκι γ@μουσε και εδερνε.
Κυριολεκτικα και μεταφορικα


:D

teogtp
07/05/2015, 23:12
Αυτή η υψηλή φιλοσοφία, με ανατσουτσουρώνει. Πως τα λέτε έτσι πως τα λέτε τα ψαγμένα και τ'απόκρυφα...

Σου εχω την καλυτερη...........
"Ολα ειναι ατμος........................"
Θρασυβουλας
:lol:

DrEvil
07/05/2015, 23:15
Τελικα συνταγη για καλυτερη διαθεση στο μοτο.γρ ειναι η (ή όποια) Νικολ.
Δεν παιζει να διαβασω 6 σελιδες, αλλα και μονο το οτι ειναι ηδη 6 αυτο δειχνει.

Το πάλκο δικο σας και παλι.

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 23:15
Ολα ειναι δρομος . και -

:)

υ.γ. Μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη, γλυφ'το μου (το γλυφιτζουρι εννοειται) γιατι μου πεφτει! Μπομπ Μαστοριδης. :lol::p

Coyote.V
07/05/2015, 23:23
Τελικα συνταγη για καλυτερη διαθεση στο μοτο.γρ ειναι η (ή όποια) Νικολ.
Δεν παιζει να διαβασω 6 σελιδες, αλλα και μονο το οτι ειναι ηδη 6 αυτο δειχνει.

Το πάλκο δικο σας και παλι.


Με μια παραλλαγή... όπου καράβι βάλε μοτοσακό για την περίπτωσή μας.

https://www.youtube.com/watch?v=XRUi3QBEDcE


Υ.Γ... Εσύ γιατί ζηλεύεις ;

alexzafeir
07/05/2015, 23:23
υ.γ. Μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη, γλυφ'το μου (το γλυφιτζουρι εννοειται) γιατι μου πεφτει! Μπομπ Μαστοριδης. :lol::p[/QUOTE]

Oτι φαμε οτι πιουμε και οτο αρπαξει ο κ@λ@ς μας : Τρυφων Σαμαράς

Λοιπον οποιος θέλει το πιστευει: Εχω σχεδον πάντα θετική ενέργεια και είμαι ''εκνευριστικά χαρουμενος'' (για κάποιους στην δουλεία )
ΟΛΟΙ με ρωτάνε πως τα καταφέρνω με ολα αυτα που συμβαίνουν να γελαω συνεχεια και να κάνω πλάκα

Η απάντηση απλη: Οπως ο Οβελιξ επεσε μικρός στον μαγικό ζωμο ....
ετσι και εγω μικρός επεσα μεσα σε 20 κιλα ... ΚΟΚΑ

Nikol1979
07/05/2015, 23:24
Μου φαινεται θα πα να γινω αλλη μια κοκκινη λεξουλα στο χαρτη του Captain H......

DrEvil
07/05/2015, 23:28
Υ.Γ... Εσύ γιατί ζηλεύεις ;

Ελα βρε κουτο!!!
Ολα τα καταλαβαινεις.

Με κανεις και κοκκινιζω!

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 23:35
Oτι φαμε οτι πιουμε και οτο αρπαξει ο κ@λ@ς μας : Τρυφων Σαμαράς

Λοιπον οποιος θέλει το πιστευει: Εχω σχεδον πάντα θετική ενέργεια και είμαι ''εκνευριστικά χαρουμενος'' (για κάποιους στην δουλεία )
ΟΛΟΙ με ρωτάνε πως τα καταφέρνω με ολα αυτα που συμβαίνουν να γελαω συνεχεια και να κάνω πλάκα

Η απάντηση απλη: Οπως ο Οβελιξ επεσε μικρός στον μαγικό ζωμο ....
ετσι και εγω μικρός επεσα μεσα σε 20 κιλα ... ΚΟΚΑ

Aπο Κολομβια εισαι;; :lol:

Μιας και εχω ενα χομπι με την ψυχολογια και την ψυχιατρικη και διαβαζω αρκετα να προσθεσω, ορμωμενος απο την κοκα που αναφερθηκε, οτι τα ναρκωτικα, συμπεριλαμβανομενου και του αλκοολ (μιας και ναρκωτικο ειναι και αυτο) δεν βοηθουν καθολου στη ευρυθμη λειτουργεια της διαθεσης μας και στην καλη διαθεση-ψυχολογια.
Παρ'ολη τη θετικη επιδραση που εχουν στο χρονο που διαρκει η επηρεια τους, συνολικα η χρηση τους ως ρυθμιστη διαθεσης ειναι απολυτα καταστροφικη για την ψυχολογια και εχει εντελως αντιστροφα αποτελεσματα συνολικα.
Εξαρταται βεβαια και απο την ουσια ή ουσιες που χρησιμοποιει ο καθενας αλλα συνολικα δημιουργουν αρνητικα αποτελεσματα σε μικρο ή μεγαλο βαθμο.

Επισης, ασχετα με τις ουσιες, υπαρχουν ανθρωποι με ροπη προς την καλη διαθεση και αλλοι με ροπη προς την καταθλιψη. Εχει να κανει με την δομη του εγκεφαλου και τις ποσοτητες υποδοχεων νευροδιαβιβαστων σε αυτον που σε καθε ανθρωπο διαφερει.

taisteal
07/05/2015, 23:35
Ελα βρε κουτο!!!
Ολα τα καταλαβαινεις.

Με κανεις και κοκκινιζω!

Ελα να ξυπναμε σιγα σιγα,πολυ φλωρεψε το θρεντ


:lol: :a014:

amyroukai
07/05/2015, 23:37
Nα σου θυμισω οτι παραδεχτηκες οτι διαβαζεις Coelho?? :a48::a48::lol::lol::p:p

Και Μπουσκάλια έχω διαβάσει στα γεράματα...

Το "να ζεις" ήταν άθλιο, δεν άντεξα ούτε 10 σελίδες. Ένα άλλο που δεν θυμάμαι πως το λένε, το διάβασα όλο όμως. Και δεν ήταν κακό...

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 23:43
Και Μπουσκάλια έχω διαβάσει στα γεράματα...

Το "να ζεις" ήταν άθλιο, δεν άντεξα ούτε 10 σελίδες. Ένα άλλο που δεν θυμάμαι πως το λένε, το διάβασα όλο όμως. Και δεν ήταν κακό...

Τι γλυκουλης! :hug::flowers: :)

υ.γ. Μιας και λεμε για βιβλια, διαβαστε Ernesto Sabato. Φοβερος! :a55: .... :faint:

DrEvil
07/05/2015, 23:46
Τι γλυκουλης! :hug::flowers: :)


Λαβ ιζ ιν δη αιρ...:a13:

Bob_o_mastoras
07/05/2015, 23:50
Λαβ ιζ ιν δη αιρ...:a13:

Εβριγουερ γιου λουκ αραουντ.. :a49:

daz
08/05/2015, 00:58
Τι γλυκουλης! :hug::flowers: :)

υ.γ. Μιας και λεμε για βιβλια, διαβαστε Ernesto Sabato. Φοβερος! :a55: .... :faint:

Gay post alert.

Bob_o_mastoras
08/05/2015, 01:03
Gay post alert.

Στα γκεϊλικια ο νου σας ολη την ωρα... :p
Τι να τον κανω τον Αμυρου που διαβαζει αγαπουλιστικα βιβλια..;;

taisteal
08/05/2015, 01:08
:lol::lol::lol:

335236

el_hymador
08/05/2015, 03:48
Τι κάνω εγώ:

-Διαβάζω πρωτοσέλιδα της Ελεύθερης Ώρας
-Στέλνω μηνύματα από το ένα κινητό μου στο άλλο προσποιούμενος ότι είμαι γκομενάκι που θέλω να με γνωρίσω
-Μου ρίχνω χυλόπιτα γιατί είμαι χυδαίος
-Συνεχίζω το γλυπτό - κόπια της Αφροδίτης της Μήλου που φτιάχνω από τα 5 μου, με κακάδια από τη μύτη μου
-Πάω σε απόμερα μέρη και άμα δω καμία γυναίκα μόνη, κάνω επιτόπια πηδηματάκια μπροστά της γιατί είμαι επηδηξίας
-Φτιάχνω ένα ψυχεδελικό αρχείο στο Photoshop με 389.457 χρώματα και βάζω ένα χαμαιλέοντα από το εκτροφείο μου να το μιμηθεί
-Τον παρακολουθώ να σκάει
-Μαγειρεύω κάτι από τον τσελεμεντέ, με υλικά και οδηγίες από διάφορες σελίδες μέσω ακολουθίας fibonacci
-Ξερνάω ή με πιάνει κόψιμο
-Ψάχνω φίλες φίλων μου στο fb, τους στέλνω αίτημα φιλίας με πρόσχημα τον κοινό μας γνωστό και όταν μου το κάνουν δεκτό, αλλάζω το status μου σε "married" μαζί τους
-Παίρνω τηλέφωνο πάροχους κινητής τηλεφωνίας και τους ενημερώνω για τις προσφορές τους
-Κουνιέμαι πέρα δώθε μόνος μου, προσομοιώνοντας μεγάλους σεισμούς
-Τρομάζω αλλά είναι ασφαλές
-Αιτούμαι δάνειο 150000 ευρώ από τράπεζα και όταν μου ζητούν εγγυήσεις τους δίνω την 5ετή για την καφετιέρα πού πήρα από τον Κωτσόβολο
-Συνεχίζω την προσπάθεια μου να ονομάσω φάκελο των windows με ονομασία που να περιέχει τα σύμβολα \ / : * ? " < >
-Δεν τα καταφέρνω
-Πάω στο Πλαίσιο και τους ζητάω μια κασέτα TDK 90ρα, κάνω φασαρία που δεν έχουν και όταν μου εξηγούν ότι δεν χρησιμοποιούνται πλέον προσποιούμαι ότι κλαίω και τους λέω ότι ήμουν 25 χρόνια σε κώμα.
-Συνήθως μου δίνουν δώρο ένα USB 2GB
-Προσαρμόζω τον σωλήνα της ηλεκτρικής σκούπας στο πρόσωπο μου, βάζω δυο μαξιλαροθήκες στα αυτιά μου και πάω στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο ζητώντας να προσληφθώ ως ελέφαντας.
-Ντύνομαι με στολή πυροτεχνουργού και κάθομαι μπροστά από κάδους, ρωτώντας του περαστικούς "εσύ τι λες; το πράσινο ή το μπλε;"