PDA

View Full Version : Δισκόπλακες



yes-u
09/05/2015, 09:40
Μετά από δύο πτώσεις με κλειδωμένη δισκόπλακα, κατάφερα να στραβώσω την αριστερή μπροστά (αν και το κλείδωμα γίνεται δεξιά). Η γνήσια κοστίζει 195 €, όσο και ένα σετ από after market, γι'αυτο και στρέφομαι στην αγορά του δεύτερου σετ. Αφού έγινε επίσκεψη σε γνωστό εξουσιοδοτημένο στο Χαλάνδρι, μου πρότεινε τις spark, αλλά δεν τις βρήκε στον αντιπρόσωπο. Δεύτερη επιλογή, οι x-gear, με κόστος 200 € το ζεύγος.
Τι έχετε δοκιμάσει και τι έχετε να πείτε για τις δισκόπλακες του ληστή; Ευχαριστώ..

stam2
09/05/2015, 10:42
με 160 το κομμάτι αγοράζεις από caprimoto τις brembo δισκόπλακες.
Υπολογίζεις και μεταφορικά 15 ευρώ άρα βαριά 340€ έχεις μία σίγουρη λύση....

dimzan
09/05/2015, 15:43
να βρεις μεταχειρισμενες δεν παιζει? κατα καιρους στο car εχει τροπετα bandit, πας, βλεπεις τι παιζει, του λες 100 το ζευγαρι και τις βαζεις. Πολλα τα 300-400€ για δισκοπλακες. Εκτος αν το τερματιζεις το μηχανακι και θες καλυτερο φρεναρισμα κλπ κλπ οποτε και παλι θα αξιζε να βρεις απο καλυτερο μοντελο να βαλεις πανω.

DrEvil
09/05/2015, 16:01
Να βρεις εμπειριες απο χρηστες Κ7 και μετα για δισκοπλακες, το βλεπω δυσκολο.

Συμφωνω με τον dimzan στο να ψαχτεις διαδικτυακα.
Ο αμυρου εχει παρει *μισο* μηχανακι απο τον μπεη με πολυ πολυ λιγα λ7.
Για κανε καμια ψαχτικη.

DrBig
09/05/2015, 16:10
Υπαρχουν καποιες ελληνικες ονοματι tsuboss με 80 το κομματι που φτιαχνονται στο κορωπι. Δεν ξερω τιποτε για αυτες περα απο το οτι υπαρχουν.

theofilos888
09/05/2015, 16:24
Υπαρχουν καποιες ελληνικες ονοματι tsuboss με 80 το κομματι που φτιαχνονται στο κορωπι. Δεν ξερω τιποτε για αυτες περα απο το οτι υπαρχουν.

Εξαιρετικες!!!! Τις φοραω τα τελευταια 4500 χλμ. Και τακακια του ιδιου.

stefanos
09/05/2015, 19:51
Εξαιρετικες!!!! Τις φοραω τα τελευταια 4500 χλμ. Και τακακια του ιδιου.

Και που τα αγοράζουμε?

Bowleno
09/05/2015, 20:05
Και που τα αγοράζουμε?

Λαική αγορά ίσως; :p

cosgili
09/05/2015, 20:27
Υπαρχουν καποιες ελληνικες ονοματι tsuboss με 80 το κομματι που φτιαχνονται στο κορωπι. Δεν ξερω τιποτε για αυτες περα απο το οτι υπαρχουν.

Από γνωστό που τις φόρεσε σε hornet έχω ακούσει τα καλύτερα. Είναι πραγματικά value for money:beer:

yes-u
09/05/2015, 20:47
Υπαρχουν καποιες ελληνικες ονοματι tsuboss με 80 το κομματι που φτιαχνονται στο κορωπι. Δεν ξερω τιποτε για αυτες περα απο το οτι υπαρχουν.
Εκεί με προσανατολίζουν και κάποιοι άλλοι συμφορουμίτες, οπότε επικοινωνώ από Δευτέρα και ενημερώνω. Στην ιστοσελίδα (http://www.tsubossbrakeracing.com) του έχει για το συγκεκριμένο μοντέλο, θα δω αν τις έχει ετοιμοπαράδοτες ή επί παραγγελία..

theofilos888
10/05/2015, 07:54
335475
οι μπροστα
335476
η πισω

spyrakos35
10/05/2015, 08:05
πολλες χαρακιές δε βλέπω?

theofilos888
10/05/2015, 08:15
πολλες χαρακιές δε βλέπω?

ναι γιατι οι φωτο ειναι οταν τις πρωτοεβαλα πανω. δεν ειχαν 500 χλμ τοτε. τωρα εχουν στρωσει

spyrakos35
10/05/2015, 08:18
ναι γιατι οι φωτο ειναι οταν τις πρωτοεβαλα πανω. δεν ειχαν 500 χλμ τοτε. τωρα εχουν στρωσει

και από αντοχή? ποια η φθορά τους μετά από 4500 χλμ?
έχουν κάνει πατούρα? δεν έχουν κάνει?
τα τακάκια έχουν ψωμί?

και στη χρήση? μετά απο γερή χρήση πυρωνουν κλπ? συνεχίζουν και αποδίδουν?

theofilos888
10/05/2015, 08:26
και από αντοχή? ποια η φθορά τους μετά από 4500 χλμ?
έχουν κάνει πατούρα? δεν έχουν κάνει?
τα τακάκια έχουν ψωμί?

και στη χρήση? μετά απο γερή χρήση πυρωνουν κλπ? συνεχίζουν και αποδίδουν?

Πατουρα δεν εχουν. Πολυ καλο φρεναρισμα ακομη και σε οριακες συνθηκες. Δε μου εχουν πυρωσει ποτε. Τα τακακια ειναι σαν καινουργια. Εξαιρετικη επιλογη ειδικα σε σχεση με τα 1100 ευρω που ηθελα για γνησια καινουρια.

PetranGR
11/05/2015, 00:20
εγώ να πώ ότι σήμερα οι caprimoto έριξαν και άλλο τις τιμές;

Δισκόπλακα για το δικό μου 130€ μόνο.

stam2
11/05/2015, 07:26
εγώ να πώ ότι σήμερα οι caprimoto έριξαν και άλλο τις τιμές;

Δισκόπλακα για το δικό μου 130€ μόνο.

ναι, και είναι και πολύ γρήγοροι. οι δικές μου ήρθαν σε 3 μέρες....

για τις tsuboss το μόνο σχόλιο που έχω ακούσει από φίλο είναι ότι σε vstrom του στράβωσαν στους 3 μήνες... αλλά μπορεί να είναι περίπτωση!
ας τις φορέσει και κανένας ακόμα να έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Αφού είναι και ελληνικό προϊόν να το στηρίξουμε.

yes-u
11/05/2015, 10:51
ναι, και είναι και πολύ γρήγοροι. οι δικές μου ήρθαν σε 3 μέρες....

για τις tsuboss το μόνο σχόλιο που έχω ακούσει από φίλο είναι ότι σε vstrom του στράβωσαν στους 3 μήνες... αλλά μπορεί να είναι περίπτωση!
ας τις φορέσει και κανένας ακόμα να έχουμε περισσότερες πληροφορίες. Αφού είναι και ελληνικό προϊόν να το στηρίξουμε.

Δεν με άρεσε αυτό!..
Πάντως, σήμερα επικοινώνησα με Τσούμπο, έχει ετοιμοπαράδοτο ζευγάρι στα 180€ και λέω να τις πάρω αύριο και να τις βάλω.
Από caprimoto η αγορά ανεβαίνει στα 350€, πράγμα που μου δημιουργεί ένα μικρό ρίγος στη σπονδυλική στήλη...
Μετά την αντικατάσταση, θα ασχοληθώ λίγο με την ησυχία μου μήπως και η ζημιά είναι μικρή και επέμβει τόρνος, είδωμεν...

stam2
11/05/2015, 11:01
Δεν με άρεσε αυτό!..
Πάντως, σήμερα επικοινώνησα με Τσούμπο, έχει ετοιμοπαράδοτο ζευγάρι στα 180€ και λέω να τις πάρω αύριο και να τις βάλω.
Από caprimoto η αγορά ανεβαίνει στα 350€, πράγμα που μου δημιουργεί ένα μικρό ρίγος στη σπονδυλική στήλη...
Μετά την αντικατάσταση, θα ασχοληθώ λίγο με την ησυχία μου μήπως και η ζημιά είναι μικρή και επέμβει τόρνος, είδωμεν...

ξαναλέω μπορεί να είναι περίπτωση!
νομίζω ότι για την διαφορά που συζητάμε αξίζει η δοκιμή...
και φυσικά μετά πρέπει να δώσεις και ένα feedback μετά από λίγο καιρό στρωσίματος... :)

spyrakos35
11/05/2015, 11:08
ξαναλέω μπορεί να είναι περίπτωση!
νομίζω ότι για την διαφορά που συζητάμε αξίζει η δοκιμή...
και φυσικά μετά πρέπει να δώσεις και ένα feedback μετά από λίγο καιρό στρωσίματος... :)

Ασε που φανταζομαι οτι αν τις παςμετα απο τοσο λιγο χρονικο διαστημα θα στις αλλαξει

mauros listis
11/05/2015, 19:38
στο ebay παντως ζευγαρι κανουν 150 ευρο και ειναι και μαργαριτες στο σχεδιο!335545

PetranGR
11/05/2015, 20:57
του ebay Οι περισσότερες δεν αντέχουν ούτε μήνα.

dimzan
12/05/2015, 02:16
του ebay Οι περισσότερες δεν αντέχουν ούτε μήνα.

αυτο δεν το ηξερα, οχι οτι σκοπευα να παρω αλλα να μαθαινουμε.

τοσο κακης ποιοτητας ειναι τα μεταλα που βαζουν?

πυξιδας990
12/05/2015, 08:03
οι tsuboss ειναι εξαιρετικες και αψογη η εξυπηρετηση.

mauros listis
12/05/2015, 14:34
εμενα ενας φιλοςπηρε απο ebay κ εχει κανει 20000χλμ κ δεν εχουν παθει τιποτα.τις ιδιες ακριβως τις πουλανε γερμανια 320

PetranGR
12/05/2015, 15:00
εμενα ενας φιλοςπηρε απο ebay κ εχει κανει 20000χλμ κ δεν εχουν παθει τιποτα.τις ιδιες ακριβως τις πουλανε γερμανια 320

το eBay σαν έκφραση δεν σημαίνει οτι εννοούμε τους πάντες.

Μπορεί αυτά που αγόρασε ο φίλος σου να ήταν από εταιρία όπως η tsuboss.

Τα περισσότερα κινέζικα του eBay, τονίζω κινέζικα,των 100€ , δεν θες να δείς πως γίνονται μετά από τα πρώτα κιόλας χλμ. :)

TONYBANDIT
12/05/2015, 15:16
εγω ξερω να μην γινομαστε ακριβοι στα πιτουρα και φτηνοι στο αλευρι καλυτερα μεταχειρω μαμα παρα τα κινεζικα σκουπιδια σε καιρια αξεσουαρ ασφαλειας.

PetranGR
12/05/2015, 15:18
εγω ξερω να μην γινομαστε ακριβοι στα πιτουρα και φτηνοι στο αλευρι καλυτερα μεταχειρω μαμα παρα τα κινεζικα σκουπιδια σε καιρια αξεσουαρ ασφαλειας.

Το αυτό.
Η στην τελική 130€ ο ένας δίσκος της Brembo :) Δεν έιναι και κακή ιδέα (για το δικό μου έχει τόσο για τα άλλα μπορεί να είναι πιο φθηνά).

stefanos
12/05/2015, 15:27
Καλύτερα κάτι σε galfer η braking με υψηλής να ποιάσουν και τόπο τα €.

Bowleno
12/05/2015, 15:32
αυτο δεν το ηξερα, οχι οτι σκοπευα να παρω αλλα να μαθαινουμε.

τοσο κακης ποιοτητας ειναι τα μεταλα που βαζουν?

Κάτι σε βούτυρο φέρνουν.....σε θέματα που άπτονται της ασφάλειας ΜΗΝ παίρνετε κινεζιές. Άλλο να πάρεις φλασάκια μουράτα με 15 € το ζευγάρι που αν χαλάσουν ε, και τι έγινε και άλλο να πάρεις δισκόπλακες και στην κρίσιμη στιγμή του παρατεταμένου φρεναρίσματος ανάγκης που θα ανεβάσει τις θερμοκρασίες στα ύψη να τις δεις να γίνονται στραβοχυμένος λουκουμάς.... (συνήθως δεν προλαβαίνεις να τις δεις.....)

Bladerunner
12/05/2015, 15:40
Καλύτερα κάτι σε galfer η braking με υψηλής να ποιάσουν και τόπο τα €.

Για τις braking μόνο καλά έχω να γράψω. Τις φοράω στο CBR και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος τόσο από απόδοση όσο και από αίσθηση. Δεν θυμάμαι πόσο τις είχα αγοράσει αλλά σίγουρα ήταν πολύ πιο φθηνές από τις ΟΕΜ Honda

McTalas
12/05/2015, 19:13
Τισ φοραω στο cbr 300€ μαζι με τακακια πριν απο 4 χρονια. Τα τακακια μετρια οι δυσκοπλακες πολυ Καλές! !

PetranGR
12/05/2015, 19:16
Τισ φοραω στο cbr 300€ μαζι με τακακια πριν απο 4 χρονια. Τα τακακια μετρια οι δυσκοπλακες πολυ Καλές! !

τις brembo ?

McTalas
12/05/2015, 19:47
Τις braking

PetranGR
12/05/2015, 20:35
Τις braking

open flower ?

yes-u
12/05/2015, 21:03
Ανακεφαλαίωσις..
Αγοράστηκαν σήμερα δύο δισκόφρενα και ένα σετ πίσω τακάκια χαλκού από Τσουμπό. Τιμές 180 και 13€ αντίστοιχα. Εξυπηρέτηση άψογη και φιλική. Προορισμός 50χλμ μακριά απ'τον κόρακα, που λέει κι ο πεθερός μου.
Ο τύπος κόβει φασόν δισκόπλακες για την breaking που εκθειάστηκε πιο πάνω. Μάλιστα, επειδή δεν είχε ετοιμοπαράδοτες, περίμενα κανά τεταρτάκι και μου τις φρεσκομοντάρανε, μύριζαν θάλασσα σας λέω..Ο μάστορας που τις έβαλε, μετά από ενδελεχή μακροσκοπική εξέταση, έγνεψε θετικά και μίλησε για καλή δουλειά, έτσι ανάσανα κι εγώ ανακουφισμένος. Αλλάχτηκαν και μπροστινά τακάκια με EBC χαλκού που είχα στοκάρει από τον εποχή του Κούρμπαση, μπήκαν και τα πίσω τακάκια για να δοκιμαστούν και είμαι αστακός πλέον από φρένα, μέχρι το επόμενο στράβωμα...

amyroukai
12/05/2015, 21:05
Καλοφόρετες :)

theofilos888
12/05/2015, 21:11
Με το καλο...

yes-u
12/05/2015, 21:36
Εεε? εεεεεεεεεΕ?
335589

Οι γραμμές πάνω στο μέταλλο έχουν γίνει από το βερνίκι που είναι βαμμένο για να μη σκουριάζει..
Thanks amyrou and theo....

spyrakos35
12/05/2015, 21:45
πες μας και τι λένε μετα

μεγειές :beer:

Bowleno
12/05/2015, 21:52
Ανακεφαλαίωσις..
Αγοράστηκαν σήμερα δύο δισκόφρενα και ένα σετ πίσω τακάκια χαλκού από Τσουμπό. Τιμές 180 και 13€ αντίστοιχα. Εξυπηρέτηση άψογη και φιλική. Προορισμός 50χλμ μακριά απ'τον κόρακα, που λέει κι ο πεθερός μου.
Ο τύπος κόβει φασόν δισκόπλακες για την breaking που εκθειάστηκε πιο πάνω. Μάλιστα, επειδή δεν είχε ετοιμοπαράδοτες, περίμενα κανά τεταρτάκι και μου τις φρεσκομοντάρανε, μύριζαν θάλασσα σας λέω..Ο μάστορας που τις έβαλε, μετά από ενδελεχή μακροσκοπική εξέταση, έγνεψε θετικά και μίλησε για καλή δουλειά, έτσι ανάσανα κι εγώ ανακουφισμένος. Αλλάχτηκαν και μπροστινά τακάκια με EBC χαλκού που είχα στοκάρει από τον εποχή του Κούρμπαση, μπήκαν και τα πίσω τακάκια για να δοκιμαστούν και είμαι αστακός πλέον από φρένα, μέχρι το επόμενο στράβωμα...


Δισκόπλακες πήρες τελικά η σαρδέλες; :D


καλοδούλευτες να είναι :beer:

McTalas
12/05/2015, 23:29
open flower ?
μαργαρητες...

7Tolis
12/05/2015, 23:49
Endo or didn't happen.
:beer:

SHOOTER045
13/05/2015, 00:49
Ανακεφαλαίωσις..
Αγοράστηκαν σήμερα δύο δισκόφρενα και ένα σετ πίσω τακάκια χαλκού από Τσουμπό. Τιμές 180 και 13€ αντίστοιχα. Εξυπηρέτηση άψογη και φιλική. Προορισμός 50χλμ μακριά απ'τον κόρακα, που λέει κι ο πεθερός μου.
Ο τύπος κόβει φασόν δισκόπλακες για την breaking που εκθειάστηκε πιο πάνω. Μάλιστα, επειδή δεν είχε ετοιμοπαράδοτες, περίμενα κανά τεταρτάκι και μου τις φρεσκομοντάρανε, μύριζαν θάλασσα σας λέω..Ο μάστορας που τις έβαλε, μετά από ενδελεχή μακροσκοπική εξέταση, έγνεψε θετικά και μίλησε για καλή δουλειά, έτσι ανάσανα κι εγώ ανακουφισμένος. Αλλάχτηκαν και μπροστινά τακάκια με EBC χαλκού που είχα στοκάρει από τον εποχή του Κούρμπαση, μπήκαν και τα πίσω τακάκια για να δοκιμαστούν και είμαι αστακός πλέον από φρένα, μέχρι το επόμενο στράβωμα...

Όλα καλά και αχρείαστα.
Δεν μού άρεσε αυτό
< ο τύπος κόβει φασον δισκοπλακες για την breaking>
Δηλαδή?
Για την μαμά εταιρεία η για κάποιον έμπορο πού τις πουλάει για ορίτζιναλ Breaking αφού τις βάλει στο κατάλληλο σακουλάκι με το κατάλληλο αυτοκόλλητο,?
Παρόμοια ιστορία με μηχανουργειο στην Θεσσαλονίκη που έφτιαχνε εξαρτήματα για αντιπροσωπεία αυτο, η οποία αφού τα κσλοπιζε με αυτοκόλλητα και συσκευασίες, τα πούλαγε ως γνήσια made in.
Επίσης το μου τις έκοψε επιτόπου και αυτό λίγο με ξένισε.
Είχα αγοράσει κάτι ταψιά δισκοφρενα 6pot AP RACING/ GALFER
Τα οποία τότε έκαναν οσο ένα καλούτσικο μεταχειρισμένο μεσαίου κυβισμού.
Στον μήνα πάνω άρχισε να τρέμει κατά το φρενάρισμα.
Να τις τορναριζα δεν έπαιζε.
Ένα κάρο λεφτά έσκασα.
Τηλ στον γενικό Ελλάδος, συνεννόηση με galfer
Και επιστολή προς εμένα ότι ζητάνε συγγνώμη για την ταλαιπωρία γιατί λόγω λάθους στην αποθήκη σκλυρηνσης μια παρτίδα βγήκε νωρίτερα για να καλύψουν παραγγελίες.
Και φυσικά μου έστειλαν καινούργιες

DrEvil
13/05/2015, 01:05
Καλοφορετα Κωστη!
Ριχνε κανα απντεϊντ απο εντυπωσεις ανα διαστηματα...
Υπαρχουν και τα μαλακισμενα σαν κι εμενα που συντομα θα χρειαστουν δισκοπλακες :D

yes-u
13/05/2015, 08:26
Όλα καλά και αχρείαστα.
Δεν μού άρεσε αυτό
< ο τύπος κόβει φασον δισκοπλακες για την breaking>
Δηλαδή?
Για την μαμά εταιρεία η για κάποιον έμπορο πού τις πουλάει για ορίτζιναλ Breaking αφού τις βάλει στο κατάλληλο σακουλάκι με το κατάλληλο αυτοκόλλητο,?
Παρόμοια ιστορία με μηχανουργειο στην Θεσσαλονίκη που έφτιαχνε εξαρτήματα για αντιπροσωπεία αυτο, η οποία αφού τα κσλοπιζε με αυτοκόλλητα και συσκευασίες, τα πούλαγε ως γνήσια made in.
Επίσης το μου τις έκοψε επιτόπου και αυτό λίγο με ξένισε.
Είχα αγοράσει κάτι ταψιά δισκοφρενα 6pot AP RACING/ GALFER
Τα οποία τότε έκαναν οσο ένα καλούτσικο μεταχειρισμένο μεσαίου κυβισμού.
Στον μήνα πάνω άρχισε να τρέμει κατά το φρενάρισμα.
Να τις τορναριζα δεν έπαιζε.
Ένα κάρο λεφτά έσκασα.
Τηλ στον γενικό Ελλάδος, συνεννόηση με galfer
Και επιστολή προς εμένα ότι ζητάνε συγγνώμη για την ταλαιπωρία γιατί λόγω λάθους στην αποθήκη σκλυρηνσης μια παρτίδα βγήκε νωρίτερα για να καλύψουν παραγγελίες.
Και φυσικά μου έστειλαν καινούργιες

Κατά τα λεγόμενά του εννοούσε ότι κάνει δουλειά για την breaking και όχι μαϊμουδιές. Βέβαια, κατά πόσο αληθεύει αυτό, δε μπορώ να γνωρίζω. Το ότι μου τις έφτιαξε επιτόπου μπορεί να σημαίνει ότι τις πριτσίνωσε, αποκλείεται να τις έκοψε/έβαψε σε τόσο λίγο χρόνο, ούτως ή άλλως στο εργαστήριο δούλευε κόσμος (και κάποιες καλές περιπτώσεις....), πάντως μύριζαν θάλασσα!...
Πρώτη μέρα δοκιμής σήμερα, όλα καλά!

Ψηλέ, εσύ άσε τις δισκόπλακες για την ώρα και πρόσεχε τις μ@@@@πλακες εκεί down under!

πυξιδας990
13/05/2015, 08:32
Κατά τα λεγόμενά του εννοούσε ότι κάνει δουλειά για την breaking και όχι μαϊμουδιές. Βέβαια, κατά πόσο αληθεύει αυτό, δε μπορώ να γνωρίζω. Το ότι μου τις έφτιαξε επιτόπου μπορεί να σημαίνει ότι τις πριτσίνωσε, αποκλείεται να τις έκοψε/έβαψε σε τόσο λίγο χρόνο, ούτως ή άλλως στο εργαστήριο δούλευε κόσμος (και κάποιες καλές περιπτώσεις....), πάντως μύριζαν θάλασσα!...
Πρώτη μέρα δοκιμής σήμερα, όλα καλά!

Ψηλέ, εσύ άσε τις δισκόπλακες για την ώρα και πρόσεχε τις μ@@@@πλακες εκεί down under!

:a013:

harris_x
13/05/2015, 08:34
Όλα καλά και αχρείαστα.
Δεν μού άρεσε αυτό
< ο τύπος κόβει φασον δισκοπλακες για την breaking>
Δηλαδή?
Για την μαμά εταιρεία η για κάποιον έμπορο πού τις πουλάει για ορίτζιναλ Breaking αφού τις βάλει στο κατάλληλο σακουλάκι με το κατάλληλο αυτοκόλλητο,?
Παρόμοια ιστορία με μηχανουργειο στην Θεσσαλονίκη που έφτιαχνε εξαρτήματα για αντιπροσωπεία αυτο, η οποία αφού τα κσλοπιζε με αυτοκόλλητα και συσκευασίες, τα πούλαγε ως γνήσια made in.
Επίσης το μου τις έκοψε επιτόπου και αυτό λίγο με ξένισε.
Είχα αγοράσει κάτι ταψιά δισκοφρενα 6pot AP RACING/ GALFER
Τα οποία τότε έκαναν οσο ένα καλούτσικο μεταχειρισμένο μεσαίου κυβισμού.
Στον μήνα πάνω άρχισε να τρέμει κατά το φρενάρισμα.
Να τις τορναριζα δεν έπαιζε.
Ένα κάρο λεφτά έσκασα.
Τηλ στον γενικό Ελλάδος, συνεννόηση με galfer
Και επιστολή προς εμένα ότι ζητάνε συγγνώμη για την ταλαιπωρία γιατί λόγω λάθους στην αποθήκη σκλυρηνσης μια παρτίδα βγήκε νωρίτερα για να καλύψουν παραγγελίες.
Και φυσικά μου έστειλαν καινούργιες
Κατά τα λεγόμενά του εννοούσε ότι κάνει δουλειά για την breaking και όχι μαϊμουδιές. Βέβαια, κατά πόσο αληθεύει αυτό, δε μπορώ να γνωρίζω. Το ότι μου τις έφτιαξε επιτόπου μπορεί να σημαίνει ότι τις πριτσίνωσε, αποκλείεται να τις έκοψε/έβαψε σε τόσο λίγο χρόνο, ούτως ή άλλως στο εργαστήριο δούλευε κόσμος (και κάποιες καλές περιπτώσεις....), πάντως μύριζαν θάλασσα!...
Πρώτη μέρα δοκιμής σήμερα, όλα καλά!

Ψηλέ, εσύ άσε τις δισκόπλακες για την ώρα και πρόσεχε τις μ@@@@πλακες εκεί down under!



Δεν θα πιάσουμε κουβέντα για το τι και πως.

Ο Κώστας βρήκε τις δισκόπλακες απο την πηγή και θα είναι σίγουρα ικανοποιημένος, όπως και όλοι όσοι έχουν πάρει απο εκει.

Αν θέλετε επιπλέον κουβεντούλα σε άλλο θέμα παρακαλώ.

:wave2:




edit: Κώστα καλοφόρετες :beer:

zannisvel
13/05/2015, 09:48
Απορω πως δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι υπηρχε τετοια επιχειριση στην Ελλαδα οταν εψαχνα για δισκοπλακες.

theofilos888
13/05/2015, 10:21
Απορω πως δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι υπηρχε τετοια επιχειριση στην Ελλαδα οταν εψαχνα για δισκοπλακες.

Δε ρωτησες! :D

Καλοφορετες Κωστα!

zannisvel
04/05/2016, 10:56
Η αγορά από Tsuboss πως γίνεται? Πρέπει να πάω Κορωπί? Έχουν κατάστημα ή τους παίρνω τηλέφωνο και τις στέλνουν.

Το disk lock μου μεσα....:mad:

motobest
09/05/2016, 17:05
Παιδιά για φρένα μιλάμε που είναι το Α και το Ω για την ασφάλεια μας. Καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο παραπάνω τις επιλογές μας, και να μην μας παρασύρουν οι τιμές και οι κουβέντες τύπου εγώ κατασκευαζω και για την braking η για την carbone lorrain που ήταν το παλιό σύνθημα.

amyroukai
09/05/2016, 17:12
ένα χρόνο μετά μοτοκάλλιστε, αν είχε πρόβλημα ο Κώστας θα το είχε γράψει. Το γιατί υποθέτεις πως έκανε ανασφαλή επιλογή όταν ο ίδιος δεν έχει παράπονο και άλλοι πάλι δεν έχουν...

zannisvel
11/05/2016, 16:29
Λοιπον εγινα αλλος ενας που εβαλε Tsouboss δισκο και τακακια. Ακομα δεν εχουν πατησει αλλα μεχρι τωρα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο ποιοτητα και εξυπηρετηση. Φαινεται να ειναι ιδιας ποιοτητας με τη Braking. Μολις γραψω μερικα χιλιομετρα θα γραψω 2 λογια με τις εντυπωσεις μου.

gefr
18/12/2016, 15:47
Μετά από δύο φορές ράγισμα στις πίσω μανήσιες brembo στο KTM 950 έβαλα δύο φορές braking. Πολύ ευχαριστημένος ΄και τώρα που βρήκα την πηγή στον Tsuboss θα συνεχίσω με Tsuboss.
Γειά χαρά.

yes-u
18/12/2016, 17:23
Μετά από δύο φορές ράγισμα στις πίσω μανήσιες brembo στο KTM 950 έβαλα δύο φορές braking. Πολύ ευχαριστημένος ΄και τώρα που βρήκα την πηγή στον Tsuboss θα συνεχίσω με Tsuboss.
Γειά χαρά.

Πώς έγινε το ράγισμα φίλος;

Για την τεκμηρίωση του θέματος, να πω ότι μετά από ενάμιση και πλέον χρόνο χρήσης, οι δισκόπλακες συμπεριφέρονται φυσιολογικά και αναμενόμενα. Τακάκια του Tsouboss έβαλα μόνο πίσω, τα εμπρός δεν τα έχω δοκιμάσει. Το πίσω το δουλεύω λίγο και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και εκεί, φυσιολογική συμπεριφορά. Οπότε, κρίνω καλή και συμφέρουσα την αγορά από εκεί...μόνο ένα θεματάκι, ότι πρέπει να πας να ψωνίσεις από την έδρα του σε κάτι χωράφια μέσα ρε γμτ....

amyroukai
18/12/2016, 18:34
στα στέλνει με κούριερ, πλέον.