PDA

View Full Version : 2 στραβανάποδα



Alx 84
29/10/2005, 03:44
Όσοι πέρασαν σήμερα το βράδυ/ξημερώματα από την κηφισίας (με κατεύθυνση το κέντρο) στο ύψος της καποδιστρίου θα παρατήρησαν την γκρεμισμένη στάση λεωφορίου και ίσως το κουτάκι(αν το προλάβατε) το οποίο είχε στην κυριολεξία διαλυθεί. Λεπτομέριες δε γνωρίζω γιατί δε σταμάτησα, αλλά απο ότι φαίνεται ο τύπος πήγαινε με πολλάαααααα! Έυχομαι να μην πήρε μαζί του κανέναν. Όποιος έμαθε κάτι ας το γράψει.



Το άλλο περίεργο είναι το εξής. Είμαι στην αλεξάνδρας γύρω στις 20:45 και πηγαίνω προς μοναστηράκι. στο δρόμο μου ένας τύπος με ένα βανάκι έχει βγάλει φλάς δεξί και είναι σταματημένος στο φανάρι.
Οκ, λέω θέλει να μπεί δεξιά και αφήνω απόσταση ακολουθόντας απο πίσω. Αμ δε!!!!!
Ο τύπος μπαίνει στην αριστερή λωρίδα...:look:
Οκ, σκέφτομαι και πάλι... Ξέχασε το φλάς ανοιχτο. Η μήπως το μπέρδεψε(χλωμό)??:confused: Ανοιχτό το πεδίο για εμένα και ανοίγω το γκάζι. φτάνοντας δίπλα του, τον βλέπω να καβαλάει πεζοδρόμιο (την αριστερή διαχωριστική) και να κατευθύνεται απάνω μου!!!:uplate: :uplate:
Τρεχάτε ποδαράκια μου (ροδίτσες μου για την ακρίβεια)... Ανοίγω το γκάζι και φεύγω... Φιου!!!! βγήκα σώος!
Χμμμ... και μετά σου λένε, ώχ φίλε δε σε είδα!! εδώ ολόκληρο πεζοδρόμιο και δε το είδε(απ'ότι φαίνεται).

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι αφαιρέθηκε (στο κιν μάλλον), τρόμαξε που καβάλησε το πεζοδρόμιο και έκοψε απότομα δεξιά (και όποιον πάρει ο χάρος βέβαια)...

Αντε γειά μας!!!!!:wave2:

johnpagr
29/10/2005, 04:18
Gia to prwto stravo .... efxwme oti kalytero gia opoion htan mesa kai eksw apo tymvan.

Gia to deftero na efxese na htan kana peripoliko paron sthn fash kai oxi esy.
Giati shmera bwrei na thn glhtwses esy, avrio na mhn kapoios alos foukaras.

Megalh prosoxh ekei eksw.

Ta matia 104 !!


:wave2: