PDA

View Full Version : Ρυθμιζόμενες μανέτες σε xt660r - τελικά δεν με βολεύουν.. Τις πήρα τζάμπα?



007mastras
14/05/2015, 12:48
Καλησπέρα παιδιά!
Λοιπόν αγώρασα μανέτες ρυθμιζόμενες και το αποτελεσμα είναι το εξής..
Είχα 2 επιλογές πρίν τις πάρω της κοντές και της μακρύτερες και τελικά πήρα της κοντές.
Η δεξιά του φρένου είναι κομπλέ ίσα ίσα με βολέυει πολύ περισότερο γιατί στην χαμιλότερη ρύθμηση είναι εκει που το θέλω..
Η αριστερή τώρα δέν με βολέευι γιατι επιδή είναι οι δικόπτες των φώτων και αναγαστικά πάει μακρικά απο την χειρολαβή η μανέτα..δέν λέω οτι δέν πατιέται μια χαρά πατιέται αλλά..
Εχω 2 σενάρια
1ο Να βάλω τη μανέτα ακριβός μετά την χειρολαβή ωστε να έρθει ποιό δεξιά και να βάλω μετά τους διακόπτες τών φώτων..ορίστε και φώτο..
335651
Θέλω δηλαδή να βάλω τη μανέτα στη θέση 3 τους διακόπτες (2) στη θέση 1 ωστε η απόσταση X να καλυφθεί και η δύναμη που θα ασκείτε να είναι κάθετα στη μανέτα και όχι πλαγιο-κάθετη..
(εχω κάνει τη μ@λ@κ@@ επιστήμη εεε????)
2ο σενάριο της πουλάω και πέρνω της μακρυτερες..
Να πάω απο εκεί που της πήρα να της αλλάξω δέν παίζει αυτό το σενάριο
Τι λέτε??

Η φώτο είναι πο το car την έβαλα αγγελία μήπος και φύγει...δέν βρήσκω το καλώδιο να την περάσω απο το κινιτό

karellen
14/05/2015, 15:03
Αν βάλεις τη μανέτα μετά τη χειρολαβή θα πρέπει οι διακόπτες να απομακρυνθούν από τη χούφτα και όταν χρειάζεσαι φλάς-κόρνα ή τη μεγάλη σκάλα θα πρέπει να παίρνεις το χέρι σου από τη χειρολαβή για να τον πατήσεις.
Στα λόγια ακούγεται ασήμαντο αλλά στην πράξη θα σε δυσκολέψει.Πούλα τες και πάρε επεκτεινόμενες,θα σου κάνουν και καλύτερο μοχλό.

335654

335655

kostas777
14/05/2015, 15:05
Βάλε την παλιά μανέτα.