PDA

View Full Version : cbf 600s η yamaha fazer 600



dimitrisd96
18/05/2015, 03:31
Καλησπερα παιδια..ενδιαφερομαι να αγορασω μια μηχανη(θα ειναι η πρωτη μου).και ειμαι αναμεσα στο. Cbf και το fazer.
Το cbf:
Μοντελο 2006 30500 χλμ και ειναι πρωτο χερι..τιμη 2500€ η μηχανη εχει λαστιχα(δεν θελουν αλλαγη συντομα)
Το fazer:
Μοντελο 2005 55000 χλμ τιμη 2400 αλλα θελει λαστιχα..

Κοιταω να μην χρειαστω πανω απο 2800-2900
Για περισσοτερα υπαρχουν και τα λινκ στο καρ..

harris_x
18/05/2015, 08:17
Καλησπερα παιδια..ενδιαφερομαι να αγορασω μια μηχανη(θα ειναι η πρωτη μου).και ειμαι αναμεσα στο. Cbf και το fazer.
Το cbf:
Μοντελο 2006 30500 χλμ και ειναι πρωτο χερι..τιμη 2500€ η μηχανη εχει λαστιχα(δεν θελουν αλλαγη συντομα)
Το fazer:
Μοντελο 2005 55000 χλμ τιμη 2400 αλλα θελει λαστιχα..

Κοιταω να μην χρειαστω πανω απο 2800-2900
Για περισσοτερα υπαρχουν και τα λινκ στο καρ..δεν καταλαβαίνω το δίλημμα...

Η ζυγαριά εννοείται πως γέρνει υπέρ του honda, τι σε προβληματίζει;;;

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 08:28
δεν καταλαβαίνω το δίλημμα...

Η ζυγαριά εννοείται πως γέρνει υπέρ του honda, τι σε προβληματίζει;;;

Όχι να μας πεις εσύ γιατί δεν πήρες το 600RR δονχα, που είναι και πιο γρήγορο από το στριγκάκι, που είναι και πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό...και μετά να συμβουλεύεις τους άλλους να πάνε στα σίγουρα και να κάνουνε το λάθος. Δηλαδή το ότι το παλικάρι θέλει μηχανή...κάνεις και πως δεν καταλαβαίνεις.....!!!

Αγαπητέ, πάρε όποιο είναι στην καλήτερη κατάσταση. Τα μεταχειρισμένα είναι λαχείο. Θέλει πολύ προσοχή και καθαρό μυαλό και στην επιλογή και οποσδήποτε και στην οδήγηση.

harris_x
18/05/2015, 08:44
Όχι να μας πεις εσύ γιατί δεν πήρες το 600RR δονχα, που είναι και πιο γρήγορο από το στριγκάκι, που είναι και πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό...και μετά να συμβουλεύεις τους άλλους να πάνε στα σίγουρα και να κάνουνε το λάθος. Δηλαδή το ότι το παλικάρι θέλει μηχανή...κάνεις και πως δεν καταλαβαίνεις.....!!!
για σπαστο λιγάκι το παραπάνω γιατί δεν σε πιάνω.
είσαι λιγάκι επιθετικός ή μου φαίνεται;;;;;;;


Αγαπητέ, πάρε όποιο είναι στην καλήτερη κατάσταση. Τα μεταχειρισμένα είναι λαχείο. Θέλει πολύ προσοχή και καθαρό μυαλό και στην επιλογή και οποσδήποτε και στην οδήγηση.το ποιο είναι σε καλύτερη κατάσταση εννοείται οτι θα πρέπει να παίξει ρόλο, όμως απο αυτά που γράφει φαίνεται πως μάλλον το honda είναι σε καλύτερη κατάσταση. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 09:03
Όχι αγαπητέ...με τίποτα δεν είμαι επιθετικός, ίσως απότομος, κι εριστικός και προκλητικός σε φάση πολύ χαλαρού καλαμπουριού με φίλους...ίσως αν έβαζα καμιά φατσούλα... Αλλά με τίποτα δε στη λέω...προς Θεού....χαχαχαχαααα....

Αλλά να...να στείλεις τον κόσμο αμέσως στον κακό το δρόμο....ενώ εσύ τη γλύτωσες....χαχαχαχαα....

thunder ace
18/05/2015, 09:10
Ρε παιδια γιατι θελετε να το καψετε το παιδι;παρε νεε μου το cbf να βρεις την υγεια σου.Τα εχω οδηγησει και τα δυο. Καμμια σχεση.Το τραβηγμα που εχει το cbf(για 600αρι),το yamaha μονο στα ονειρα του το εχει.Ψηλα το yamaha ειναι ενα κλικ καλυτερο.

harris_x
18/05/2015, 09:12
Όχι αγαπητέ...με τίποτα δεν είμαι επιθετικός, ίσως απότομος, κι εριστικός και προκλητικός σε φάση πολύ χαλαρού καλαμπουριού με φίλους...ίσως αν έβαζα καμιά φατσούλα... Αλλά με τίποτα δε στη λέω...προς Θεού....χαχαχαχαααα....

Αλλά να...να στείλεις τον κόσμο αμέσως στον κακό το δρόμο....ενώ εσύ τη γλύτωσες....χαχαχαχαα....:beer:

όχι όμως να μου λες οτι το χονδα είναι πιο γρήγορο πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό από το στριγκάκι μου... :boxing:
το έχω καβαλήσει (στα Μέγαρα, μαμά του '08) και με απογοήτευσε ;)

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 09:12
Ρε παιδια γιατι θελετε να το καψετε το παιδι;παρε νεε μου το cbf να βρεις την υγεια σου.Τα εχω οδηγησει και τα δυο. Καμμια σχεση.Το τραβηγμα που εχει το cbf(για 600αρι),το yamaha μονο στα ονειρα του το εχει.Ψηλα το yamaha ειναι ενα κλικ καλυτερο.


Νάτος κι άλλος αντιπρόσωπος....χαχαχαχαχαα

100.000χλμ σε FZ6, μόνον με το CBF1000 μπαίνω στον κόπο να σκεφτώ αν θα κάψω βενζίνη για οποιαδήποτε σύγκριση με ακαδημαϊκό ενδιαφέρον εννοείται. :smokin:

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως το FZ6 θέλει περισσότερη εξεικοίωση. Θέλει να το μάθεις διότι μπορεί να σε τρομάξει. Από αυτή την άποψη το cbf είναι πιο εύκολο χωρίς πολλά-πολλά.

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 09:18
:beer:

όχι όμως να μου λες οτι το χονδα είναι πιο γρήγορο πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό από το στριγκάκι μου... :boxing:
το έχω καβαλήσει και με απογοήτευσε (στα Μέγαρα, μαμά του '08) ;)

Άααααα, έτσι λοιπόν....το λέω διότι τα cbr600 το RR...πολύ μας το παινεύουνε και κάποιοι από εδώ μέσα....έχει και πολλά πρωταθλήματα...άρα καλό θα είναι...οπότε εσύ ξέρεις γιατί δεν το πήρες. Γι'αυτό λέω. Σιγά σιγά βγάζουμε άκρη...χαχαχχααα :beer:

thunder ace
18/05/2015, 09:30
Νάτος κι άλλος αντιπρόσωπος....χαχαχαχαχαα

100.000χλμ σε FZ6, μόνον με το CBF1000 μπαίνω στον κόπο να σκεφτώ αν θα κάψω βενζίνη για οποιαδήποτε σύγκριση με ακαδημαϊκό ενδιαφέρον εννοείται. :smokin:

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως το FZ6 θέλει περισσότερη εξεικοίωση. Θέλει να το μάθεις διότι μπορεί να σε τρομάξει. Από αυτή την άποψη το cbf είναι πιο εύκολο χωρίς πολλά-πολλά.

Τα ειπες μονος σου.Α...ξερεις....ε...χμ...yamaha εχω.

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 09:35
Τα ειπες μονος σου.Α...ξερεις....ε...χμ...yamaha εχω.


Είσαι ένας πονηρός εσύ.....χαχαχααχααχχαχα!!!

theofilos888
18/05/2015, 09:39
Είσαι ένας πονηρός εσύ.....χαχαχααχααχχαχα!!!

Ενω εσυ μας το παιζεις χαζος για να μας πλασαρεις το γιαμαπα... χαχαχαχαχαχα αλλος για αντιπροσωπειααααα :D

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 09:45
Ενω εσυ μας το παιζεις χαζος για να μας πλασαρεις το γιαμαπα... χαχαχαχαχαχα αλλος για αντιπροσωπειααααα :D

Νάτα μας....αγαπητέ...μηχανή θέλει να αγοράσει το παλικάρι... Για ξαναδιάβασε το 1ο πόστ. Για την ιστορία...να πω...ώστε να καταγραφεί κι επίσημα....ΔΕΝ έχω αντιπροσωπεία Yamaha. Αγαπάμε ρε συ, πειράζει....????

thunder ace
18/05/2015, 09:46
Παντως εμεις οι yamahaκιδες ,εχουμε την καλητερη αντιπροσωπεια(και την πιο φτηνη).Αυτα να λεγονται.

amyroukai
18/05/2015, 09:53
παντως εκ των δυο, cbf ψηφιζω..

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 09:55
Άχχχχ το θέμα είναι να έχουμε φθηνή βενζίνη.... Ά, σωστά, κατανάλωση. Εγώ με το FZ6 και τα 19.4 λίτρα τεπόζιτο που έχει, από καινούριο που το πήρα και σε όλη τη διάρκεια της ιδιοκτησίας του, με σωστή βενζίνη βέβαια αφού πάντα προσέχω τι βάζω, μου βγάζει στη χειρότερη 280χλμ με ένα τεπόζιτο από τέρμα γεμάτο σε τέρμα άδειο με αυστηρά χρήση πόλης. Μεικτή χρήση, ξεπερνάει τα 300χλμ. Με ταξίδι μπορεί η ρεζέρβα να μπει και στα 300χλμ με άλλα 60-70χλμ άνετα.

harris_x
18/05/2015, 09:55
Παλικάρια, να θυμίσω πως το παλικάρι αναφέρει:


cbf: Μοντελο 2006 30500 χλμ και ειναι πρωτο χερι..τιμη 2500€ η μηχανη εχει λαστιχα(δεν θελουν αλλαγη συντομα)
και


fazer: Μοντελο 2005 55000 χλμ τιμη 2400 αλλα θελει λαστιχα..

αν και η κατάσταση του χονδα είναι αντίστοιχη των χλμ του, τότε δεν χωράει συζήτηση.

CBF.

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 10:00
Αν όντως είναι έτσι...ε τότε CBF600.

thunder ace
18/05/2015, 10:12
Άχχχχ το θέμα είναι να έχουμε φθηνή βενζίνη.... Ά, σωστά, κατανάλωση. Εγώ με το FZ6 και τα 19.4 λίτρα τεπόζιτο που έχει, από καινούριο που το πήρα και σε όλη τη διάρκεια της ιδιοκτησίας του, με σωστή βενζίνη βέβαια αφού πάντα προσέχω τι βάζω, μου βγάζει στη χειρότερη 280χλμ με ένα τεπόζιτο από τέρμα γεμάτο σε τέρμα άδειο με αυστηρά χρήση πόλης. Μεικτή χρήση, ξεπερνάει τα 300χλμ. Με ταξίδι μπορεί η ρεζέρβα να μπει και στα 300χλμ με άλλα 60-70χλμ άνετα.

Υποθετω δεν το πηγαινες πανω απο 80-100.

Sapadak
18/05/2015, 10:23
Υποθετω δεν το πηγαινες πανω απο 80-100.

Μέσα στη πόλη?????

amyroukai
18/05/2015, 10:30
Μέσα στη πόλη?????

ανετα.

Sapadak
18/05/2015, 10:32
ανετα.

Ελλάδα, δεν ειναι μόνο Αθήνα :lol:

foogr01
18/05/2015, 12:37
Είπε επίσης ότι θα είναι η πρώτη του μηχανή, οπότε, αν και αντιχοντάκιας, ψηφίζω κι εγώ CBF.

skylaros
18/05/2015, 12:46
Να ρωτήσω εγώ τι ηλικία έχεις φίλε μου, τι χρήση θες να κάνεις, αν έχεις υπολογίσει εξοπλισμό με την αγορά της μοτοσυκλέτας και επίσης αν γνωρίζεις από κοντά τα δύο αυτά μηχανάκια ή αν απλά βλέπεις αυτά που λένε οι αγγελίες :)

akis_trevor
18/05/2015, 14:22
παρομοια μηχανακια,ειχα το fazer s2 και πριν απο αυτο ειχε ο αδερφος μου το cbf 04' καρμπυρατερ που το βολταρα.ομως:
το φεηζερ χαμηλα ειναι ψοφιο εντελως,αλλα ψηλα δεν πιανεται απτο χοντα.πιο ελαφρυ στην αισθηση το γιαμαχα,θεωρω πιο ευκινητο (μικροδιαφορες)εντος πολης,και πως εχει πιο ωραια θεση οδηγησης.
το χοντα ειναι πιο φιλικο προς εναν αρχαριο οπως εισαι εσυ.
στα + του χοντα το abs οπως +1 στο cbf απο μενα.

zannisvel
18/05/2015, 14:29
Αν κοιταξουμε αποκλειστικα και μονο τα 2 μηχανακια που αναφερεις τοτε θα επελεγα το Honda.
Αν ηταν να επιλεξω γενικα τοτε θα διαλεγα το Fazer. To ειχε ο αδερφος μου για 2 χρονια και ηταν καταπληκτικο μηχανακι και πολυ ανετο. Εκεινη την εποχη ειχα το R6 και το προτιμουσα οταν ηθελα να παω για μια χαλαρη βολτουλα η για να παω στη δουλεια.

amyroukai
18/05/2015, 16:20
Ελλάδα, δεν ειναι μόνο Αθήνα :lol:

αν θεωρησουμε "πολη" το αμπελοκηποι συνταγμα ας πουμε σε συνθηκες πρωινου με τρεις λωριδες σταματημενα κουτια, ναι τα 80 ισως ειναι πολλα (οχι μεση ωριαια, τα πιανεις ομως). αν το επεκτεινεις σε κατι τυπου μαρουσι ως νεα σμυρνη, τριψηφια νουμερα θα δεις πολλακις στη διαδρομη.

spyrakos35
18/05/2015, 16:27
παντως εκ των δυο, cbf ψηφιζω..

Εσυ τελευταιως παραχονΔοφερνεις

Sapadak
18/05/2015, 16:29
αν θεωρησουμε "πολη" το αμπελοκηποι συνταγμα ας πουμε σε συνθηκες πρωινου με τρεις λωριδες σταματημενα κουτια, ναι τα 80 ισως ειναι πολλα (οχι μεση ωριαια, τα πιανεις ομως). αν το επεκτεινεις σε κατι τυπου μαρουσι ως νεα σμυρνη, τριψηφια νουμερα θα δεις πολλακις στη διαδρομη.

Βαλε καμια επαρχιακή πόλη στο παιχνίδι, και εκεί τα 80-100 ειναι πολλά, μιας και δρόμοι δεν υπάρχουν.

Τριψήφια έχω δει στη Συγγρού πχ και χέστηκα πάνω μου :lol:

amyroukai
18/05/2015, 16:39
Βαλε καμια επαρχιακή πόλη στο παιχνίδι, και εκεί τα 80-100 ειναι πολλά, μιας και δρόμοι δεν υπάρχουν.

Τριψήφια έχω δει στη Συγγρού πχ και χέστηκα πάνω μου :lol:

τα θεωρουσα νορμαλ και σε διηθηση, μετα το πρωτο ατυχημα (οχι σε τετοιες συνθηκες) καταλαβα οτι καλο θα ηταν να μαζευτω. :)

αμα τρομαξες με 80 στην συγγρου... τι λεγαμε;


@κεραυνοασε, το 600αρι ψεκαστο και το 1000αρι ψεκαστο τα θεωρω ομορφα αλλα εντελως αχρηστα σαν "καθημερινα". το cbf εχει και μικροτερη πιθανοτητα να εχει υποστει κανιβαλλισμο απο καγκουραιο αναβατη.

zannisvel
18/05/2015, 17:07
τα θεωρουσα νορμαλ και σε διηθηση, μετα το πρωτο ατυχημα (οχι σε τετοιες συνθηκες) καταλαβα οτι καλο θα ηταν να μαζευτω. :)

αμα τρομαξες με 80 στην συγγρου... τι λεγαμε;


@κεραυνοασε, το 600αρι ψεκαστο και το 1000αρι ψεκαστο τα θεωρω ομορφα αλλα εντελως αχρηστα σαν "καθημερινα". το cbf εχει και μικροτερη πιθανοτητα να εχει υποστει κανιβαλλισμο απο καγκουραιο αναβατη.

Γιατι οχι 600 ψεκαστο για καθημερινο?

amyroukai
18/05/2015, 17:11
ποιος ειπε οτι δεν τραβαει χαμηλα; α,ναι. να γιατι.

zannisvel
18/05/2015, 17:16
:beer:
Μιλας για τετρακυλινδρα λογικα. Παντως και το fazer μια χαρα οδηγειται μεσα στη πολη απλα δεν εχει νευρο στις χαμηλες. Τωρα αν κανεις delivery στο κεντρο της Αθηνας και ωρες αιχμης ναι δεν κανει.
Καταλαβαινεις τι θελω να πω ετσι?

Manalishi
18/05/2015, 17:49
Υπαρχει και το Bandit 650

H.A.Balafoutre
18/05/2015, 18:24
Υποθετω δεν το πηγαινες πανω απο 80-100.

Όχι ρε συ και τόσο αργά...νορμάλ ταχύτητες σε μεγάλη βόλτα, από 130 και πάνω όπου είναι εφικτό, μην κοιμηθούμε και πάνω στο τιμόνι. Βγάζει άνετα μεγάλη αυτονομία, 2005 μοντέλο είναι, μια 6η κουμπωμένη και πάει άνετα παντού.

amyroukai
18/05/2015, 18:38
Υπαρχει και το Bandit 650
το υδροψυκτο ειναι πολλα κιλλλλλλα...

harris_x
18/05/2015, 19:11
θα βοηθήσουμε το παλικάρι ή θα γράφουμε ό,τι να 'ναι;;;;

:evil:

dimitrisd96
18/05/2015, 20:03
Παιδια ευχαριστω που ασχοληθηκατε...αρχικα να σας πω πως θα παω με φιλο μου μάστορα να δω και τις δυο μηχανες..δευτερον, ειμαι 19 χρονων..τριτων για εξοπλισμο θα ξεκινησω με ενα κρανος το οποιο ειναι εξτρα στο μπατζετ μου(δωρο της γιαγιας

dimitrisd96
18/05/2015, 20:09
Το απερριψα λογω τιμης...ανεβαινει στα 3000-3500

daz
18/05/2015, 20:23
Παιδια ευχαριστω που ασχοληθηκατε...αρχικα να σας πω πως θα παω με φιλο μου μάστορα να δω και τις δυο μηχανες..δευτερον, ειμαι 19 χρονων..τριτων για εξοπλισμο θα ξεκινησω με ενα κρανος το οποιο ειναι εξτρα στο μπατζετ μου(δωρο της γιαγιας

Έτσι! Δώσε πόνο νέε μου! :lol:

7Tolis
18/05/2015, 23:55
Φίλε αν στα 19 κοιτάς για μηχανάκια γκεϊσες, στα 40 τι θα ονειρευεσαι; Πάρε ένα πριονι να γουστάρεις.

harris_x
19/05/2015, 08:19
Παιδια ευχαριστω που ασχοληθηκατε...αρχικα να σας πω πως θα παω με φιλο μου μάστορα να δω και τις δυο μηχανες..δευτερον, ειμαι 19 χρονων..τριτων για εξοπλισμο θα ξεκινησω με ενα κρανος το οποιο ειναι εξτρα στο μπατζετ μου(δωρο της γιαγιας

Να πάρεις ένα μηχανάκι που θα σε καλύπτει το δίπλωμά σου.

btw, το θέμα ακροβατεί... :evil:

Pan (dvs)
19/05/2015, 08:41
Εαν δεν ειχες θεμα με το διπλωμα,θα προτεινα σαν πρωτη μηχανη το cbf.

Αλλα τον σκοπελο του διπλωματος πως θα τον ξεπερασεις?Θα οδηγεις χωρις διπλωμα?

dimitrisd96
19/05/2015, 23:25
Κοιτα...η πατρα δεν ειναι αθηνα...οδηγω απο τα 16 αυτοκινητο...και στο κατω κάτω οτι και να παρω παρανομος θα είμαι ακομα και αυτοματο...το οποιο σε καμια περιπτωση δεν θα ειναι κατω απο 250κε αρα...

dimitrisd96
19/05/2015, 23:27
Φιλε ξεκιναω με το cbf για να ακολουθισει tiger,tdm και τελος gs...και υστερα βλεπουμε....

pipe_smoker
20/05/2015, 00:46
Κοιτα...η πατρα δεν ειναι αθηνα...

Ισχύει άλλος ΚΟΚ στην Πάτρα ή είναι εκτός δικαιοδοσίας του Χάρου?



οδηγω απο τα 16 αυτοκινητο...

Κακώς.... Κάκιστα....



και στο κατω κάτω οτι και να παρω παρανομος θα είμαι ακομα και αυτοματο...

Λάθος.

Υπάρχουν πάρα πολλά μηχανάκια τα οποία μπορείς να πάρεις και να τα καλύπτει το δίπλωμά σου.




...το οποιο σε καμια περιπτωση δεν θα ειναι κατω απο 250κε αρα...

....άρα, ας πάει και το παλιάμπελο μωρέ δε βαριέσαι....

Να ρωτήσω γιατί σνομπάρεις τα κάτω των 250cc ή θα με σοκάρει η απάντηση?



Φιλε ξεκιναω με το cbf για να ακολουθισει tiger,tdm και τελος gs...και υστερα βλεπουμε....

Φίλε ξεκινάς λάθος.

Πολύ λάθος.

Και το τί θα ακολουθήσει άσ'το καλύτερα, γιατί μου αρέσει που έχεις ήδη προαποφασίσει ποιές θα είναι και οι 2-3 επόμενες μηχανές σου, ακόμα δεν πήρες την πρώτη.







btw, το θέμα ακροβατεί... :evil:

Αν ακροβατεί λέει....

Στην άκρη του γκρεμού είναι και παραπατάει σα σουρωμένο.....

akis_trevor
20/05/2015, 08:01
Μαλλον δεν του φτανει το γκαζι τους παιπ..ο ανθρωπος ειναι για 600 κ.εκ. Και πανω....ειναι απο πατρα που εχει και δρομους ε,μεχρι να παρει το μπεμπε να ειναι βασιλιας θα βολευτει με το ταπεινο χοντακι.
ρε φιλε μπηκες εδω μεσα ανοιξες ενα θεμα.αφου το εχεις αποφασισει ολα τι μας ρωτας;;ετσι κ αλλιως κανα 2 χρονια θα το κρατησεις μεχρι να παρεις ταιγκερ.
αν παντως δεν σε καλυπτει το διπλωμα,δεν σε καλυπτει ουτε η ασφαλεια και περα απο τις κλησεις,ελπιζω να μην κοπανησεις καναν ανθρωπο.και αυτος να σε κοπανησει δηλαδη εσυ την πληρωνεις...

harris_x
20/05/2015, 08:07
Να το στείλω απο τώρα στα "Στραβά κι ανάποδα" ή να περιμένω τις εφημερίδες;

foogr01
20/05/2015, 08:44
Πω πωωωωωωωωωω... ο,τι να 'ναι...

Στα είπε ο pipe_smoker πολύ ευγενικά παραπάνω.

DAYMAN
20/05/2015, 09:27
δεν καταλαβαινει τι ασχολειστε;Του θετει επιχειρηματα ο pipe_smoker πολυ σωστα και τωρα αν αυτος καταλαβει εχει καλως.:ZZZ:

zannisvel
20/05/2015, 09:28
Αυτο το 96 στο τελος επρεπε να με ψηλιασει.

Φιλε μου ο μοτοσυκλετισμος θελει αργα βηματα για νο τον ευχαριστηθεις.
Παρε ενα μηχανακι στα κυβικα που οριζει και το διπλωμα σου και θα μπορεις να το ζησεις διαφορετικα. Θα μπορεσεις να πας και τη βολτιτσα σου στην αρχη και το ταξιδακι σου λιγο αργοτερα και θα εισαι νομιμος και χαρουμενος.
Τωρα για 30 - 40 χιλιομετρα παραπανω να εισαι με τη ψυχη στο στομα να μη δεις κανα μπλοκο μπροστα και να σε λουζει κρυος ιδρωτας καθε φορα που θα βγαινεις απο την ακτινα βολης σου στη πατρα νομιζω δεν αξιζει. Ασε που τα 4Κ 600cc ειναι πολυ παραπανω απο αυτα που θελει η Πατρα και θα σε αναγκασουν να βγεις παρα εξω, εκει που οι γονεις σου δε θα μπορουν να κανουν τιποτα για να σε γλυτωσουν.

Αν θες ακουσε τη συμβουλη μου και σκεψου το σοβαρα. Και ασε τους αλλους με τα R1 και τα R6 na κανουν βολτες στα στενα.

daz
20/05/2015, 17:44
Φιλε ξεκιναω με το cbf για να ακολουθισει tiger,tdm και τελος gs...και υστερα βλεπουμε....

Δημήτρη είπα να μη σχολιάσω τίποτα. Όμως θα σου πω ένα πράγμα χωρίς να το αναλύσω. Ανέλυσέ το εσύ όσο θέλεις, αν θέλεις.
Ούτε επιθετικός θέλω να γίνω απέναντί σου αφενός επειδή απέναντι σε 19χρονο η επιθετικότητα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα αφετέρου επειδή δεν σε ξέρω ούτε έχω τίποτε μαζί σου.
Γι' αυτό μην πάρεις το σχόλιό μου σαν επίθεση επειδή θα είναι λίγο ωμά σερβιρισμένο. Πάρτο όπως αλλιώς θέλεις.

Φίλε μου μην είσαι καθόλου σίγουρος για το τι θα ακολουθήσει.
Ξεκίνα με cbf στους δρόμους της πάτρας, στα 19 σου και αν σε μερικά χρόνια μπορείς να σκουπίζεις ακόμα τον κώλο σου μόνος σου, εδώ είμαστε να συζητήσουμε τον αντικαταστάτη του.


Υγ. Οι περισσότεροι εδώ μέσα κυκλοφορούμε με την ομάδα αίματος κολλημένη στη μηχανή και ραμμένη στο μπουφάν. :wave2: