PDA

View Full Version : Terrestrial ιερογλυφικά....



el_hymador
02/06/2015, 21:45
...τα είχα δει καιρό τώρα... περίεργα σχήματα και διακλαδώσεις στο χώμα σαν να έχει μπει ένα υνί (υνί ρε μλκς, υνί! χωρίς μου) σε segway που το οδηγάει μεθυσμένος... στην αρχή νόμιζα ότι απλά κάποιοι κάφροι δοκίμαζαν ένα καινούργιο σκαπτικό στο κτήμα μου, στις αυτοψίες όμως δεν έβρισκα ίχνη από ρόδιες, ούτε πατημασιές γύρω από τα μυστήρια αυτά ίχνη... σαν να είχαν δημιουργηθεί από κάτι που δεν πατάει στη Γη... περίεργο πραγματικά... και συνέχεια τα ίχνη αυτά να μεγαλώνουν όλο και πιο πολύ σε έκταση ... και άλλες διακλαδώσεις και άλλα σχήματα... καθόμουν και τα παρατηρούσα προσπαθώντας να βρω κάποιο επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ένα pattern που να βγάζει νόημα... μήπως κάποιος η κάτι ήθελε να επικοινωνήσει;

Μια μέρα πήρα μια τσάπα προσπαθώντας να ανακαλύψω τι κρύβεται από κάτω... εσκαβα για πολύ ώρα ακολουθώντας την πορεία από τα ίχνη χωρίς αποτέλεσμα, μόνο αφράτο χώμα σε μικρό σχετικά βάθος και τίποτα μετά από εκεί, απλώς πιο σκληρό χώμα... σκέφτηκα ότι δε μπορεί να δημιουργείται κάτι τέτοιο χωρίς κανένα λόγο, άρα πρόκειται για κάποιο μήνυμα...

Πέρασα πολλές ώρες προσπαθώντας να αποκωδικοποιήσω το σχήμα και τη φορά, αποτύπωσα σε ένα χαρτί όσο πιο καλά μπορούσα τα ίχνη αλλά τίποτα...

Δεν έβγαζα νόημα... μέχρι που εχθές ανέβασα έναν μπάρμπα πάνω στο κτήμα να δει και αυτός...και είδε... και γύρισε και μου είπε:



"Να τον διώξεις τον τυφλοπόντικα γιατί θα σου κάνει μεγάλη ζημιά"

foogr01
02/06/2015, 21:49
Μην τον ακούς, Κι αυτός είναι ένας από αυτούς....

336563

pipe_smoker
02/06/2015, 21:54
:lol:

Χελωνες, τυφλοποντικες, ολη η φυση σε τρολαρει ρε Κωστα:lol:

skylaros
02/06/2015, 21:55
Σιγά τη ζημιά που θα σου κάνει ένας τυφλοπόντικας! Πολύ γλυκά πλάσματα <3 :p

el_hymador
02/06/2015, 21:55
Μην τον ακούς, Κι αυτός είναι ένας από αυτούς....

336563

:hypnotize:

teogtp
02/06/2015, 22:00
...τα είχα δει καιρό τώρα... περίεργα σχήματα και διακλαδώσεις στο χώμα σαν να έχει μπει ένα υνί (υνί ρε μλκς, υνί! χωρίς μου) σε segway που το οδηγάει μεθυσμένος... στην αρχή νόμιζα ότι απλά κάποιοι κάφροι δοκίμαζαν ένα καινούργιο σκαπτικό στο κτήμα μου, στις αυτοψίες όμως δεν έβρισκα ίχνη από ρόδιες, ούτε πατημασιές γύρω από τα μυστήρια αυτά ίχνη... σαν να είχαν δημιουργηθεί από κάτι που δεν πατάει στη Γη... περίεργο πραγματικά... και συνέχεια τα ίχνη αυτά να μεγαλώνουν όλο και πιο πολύ σε έκταση ... και άλλες διακλαδώσεις και άλλα σχήματα... καθόμουν και τα παρατηρούσα προσπαθώντας να βρω κάποιο επαναλαμβανόμενο μοτίβο, ένα pattern που να βγάζει νόημα... μήπως κάποιος η κάτι ήθελε να επικοινωνήσει;

Μια μέρα πήρα μια τσάπα προσπαθώντας να ανακαλύψω τι κρύβεται από κάτω... εσκαβα για πολύ ώρα ακολουθώντας την πορεία από τα ίχνη χωρίς αποτέλεσμα, μόνο αφράτο χώμα σε μικρό σχετικά βάθος και τίποτα μετά από εκεί, απλώς πιο σκληρό χώμα... σκέφτηκα ότι δε μπορεί να δημιουργείται κάτι τέτοιο χωρίς κανένα λόγο, άρα πρόκειται για κάποιο μήνυμα...

Πέρασα πολλές ώρες προσπαθώντας να αποκωδικοποιήσω το σχήμα και τη φορά, αποτύπωσα σε ένα χαρτί όσο πιο καλά μπορούσα τα ίχνη αλλά τίποτα...

Δεν έβγαζα νόημα... μέχρι που εχθές ανέβασα έναν μπάρμπα πάνω στο κτήμα να δει και αυτός...και είδε... και γύρισε και μου είπε:



"Να τον διώξεις τον τυφλοπόντικα γιατί θα σου κάνει μεγάλη ζημιά"

Τελικα μεγαλο ..υνι ο τυφλοποντικας.............

:tooth:

spyrakos35
02/06/2015, 22:00
έχει δίκιο ο παππούς....

εκτός και αν θες να γεμίσεις μικρούς κρατήρες....

el_hymador
02/06/2015, 22:05
έχει δίκιο ο παππούς....

εκτός και αν θες να γεμίσεις μικρούς κρατήρες....


ΑΧΑ! και αν δεν είναι κρατήρες;

spyrakos35
02/06/2015, 22:08
ΑΧΑ! και αν δεν είναι κρατήρες;

τότες.... (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CE%A1%CF%8C%CF%83%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%B5%C E%BB)

anwrimos
02/06/2015, 23:01
Ο παππους εχει απολυτο δικιο... Διωχτον οσο ειναι καιρος αλλιως σε λιγο καιρο θα γεμισεις στοες.. Πολλες οι λυσεις.. Για εμενα η καλυτερη περα απο φαρμακα και λοιπα ειναι το φρεζαρισμα. Του γκρεμιζεις τη στοα και τελος.. Γενικα να τσεκαρεις για βουναλακια απο χωμα σε ολο το κτημα. Αν εχεις τοτε υπαρχει θεμα.. Τι ειναι φυτεμενο εκει? Εμεις εδω εξω απο το Κιατο εχουμε σοβαρο θεμα σε βερυκοκιες αλλα και σε οσες ελιες δεν φρεζαρονται.

el_hymador
02/06/2015, 23:48
Ο παππους εχει απολυτο δικιο... Διωχτον οσο ειναι καιρος αλλιως σε λιγο καιρο θα γεμισεις στοες.. Πολλες οι λυσεις.. Για εμενα η καλυτερη περα απο φαρμακα και λοιπα ειναι το φρεζαρισμα. Του γκρεμιζεις τη στοα και τελος.. Γενικα να τσεκαρεις για βουναλακια απο χωμα σε ολο το κτημα. Αν εχεις τοτε υπαρχει θεμα.. Τι ειναι φυτεμενο εκει? Εμεις εδω εξω απο το Κιατο εχουμε σοβαρο θεμα σε βερυκοκιες αλλα και σε οσες ελιες δεν φρεζαρονται.


Μελίσσια... αν κάνει πως βγαίνει δίπλα σε κανένα ο τυφλοπόντικας και θα δει και θα τρέξει γ@μιώντας πάνω στην επιφάνεια της Γης...

vaska
03/06/2015, 08:06
όταν πρέπει να βγάλεις 2-3 φωτο δεν το κάνεις, αντίθετα μας δείχνεις ειδυλλιακά τοπία και παπαριές.

Βγάλε ρε φωτο τη δουλειά του μάστορα, κρίμα είναι.

toyar
03/06/2015, 08:20
ο παππους συνταξιουχος της NASA ηταν και το επιασε αμεσως;:smokin:

kalesin
03/06/2015, 12:09
https://www.youtube.com/watch?v=U4xuZMpmXtc

gior-gos
03/06/2015, 12:17
Δε νομιζω οτι ηταν τυφλοποντικας.. :alien:

336599

:bawl:

zannisvel
03/06/2015, 12:23
Οπως και να εχει γραφεις πολυ ωραια!!!
:beer:


O nikos_abel εχει παρει θεσει επι του θεματος?

el_hymador
03/06/2015, 12:45
O nikos_abel εχει παρει θεσει επι του θεματος?

Νομίζω ότι πρέπει να έχει πάρει το ΚΤΕΛ και να έρχεται... he's a believer :alien:

zannisvel
03/06/2015, 13:10
Με μουσικη υποκρουση απο X-Files.

nikos_abel
03/06/2015, 15:07
Οπως και να εχει γραφεις πολυ ωραια!!!
:beer:


O nikos_abel εχει παρει θεσει επι του θεματος?


Νομίζω ότι πρέπει να έχει πάρει το ΚΤΕΛ και να έρχεται... he's a believer :alien:

Δεν έχω πάρει θέση, ούτε το ΚΤΕΛ. Απλά τα έχω πάρει κρανίο.

Παρακολουθώ με μυστικότητα. Όποιος βρει στοιχεία τον καρφώνω άμεσα στους Μεν Ιν Μπλακ και εξαφανίζεται από προσώπου γης (ή και διάστασης).

:p


Με μουσικη υποκρουση απο X-Files.

Προτιμώ Twilight Zone (όχι το σκέτο twilight ρε ζωντόβολα)

Gregor
06/06/2015, 15:10
Τυφλοπόντικας ή όχι, καλό είναι να κρατάμε και καμιά πισινή καλού-κακού...:alien:
Αφού τελικά όπως είναι πανελλαδικά γνωστό ζουν ανάμεσα μας :alien:

Μην ξυπνήσεις καμιά βραδιά και δεις το παρακάτω δηλαδή:
https://vimeo.com/128877443

Άντε να το εξηγήσεις αυτό μετά, ή να το γράψεις στο forum...:D:D:D

Σε τέτοια περίπτωση και αν δεις τίποτα τέτοιο, να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι τυφλοπόντικας που κάνει rave-party. Στείλε αμέσως p.m. στον nikos_abel να σου στείλει τους men in black που έχει και τα μέσα.

Nikol1979
06/06/2015, 21:28
Νομίζω ότι πρέπει να έχει πάρει το ΚΤΕΛ και να έρχεται... he's a believer :alien:

...δηλαδη υπαρχει κανεις που να ΜΗΝ ειναι ακομα believer...???

mikes
06/06/2015, 21:51
...δηλαδη υπαρχει κανεις που να ΜΗΝ ειναι ακομα believer...???

εγω! :smokin:

xristos x
06/06/2015, 23:13
Ο λαος απαιτει φωτο!!