PDA

View Full Version : SKODA CLUB:ΠΟΝΗΜΑ ΓΙΑ ΒΡΑΒΕΙΟ (ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΠΑΛΑΜΗΣ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ...)



AUFGEBRACHT
03/06/2015, 20:54
:lipssealed:
http://www.skodaclubpeloponnhsou.gr/2015/06/o-ex.html

vaska
03/06/2015, 21:04
Ωρε παλικάρι μου με τι ασχολείσαι, γράψτους στα παπάκια σου κανονικά και συνέχισε την πορεία σου. Είναι η χολή του μποτιλιαρίσματος που τρώνε όλοι αυτοί με τα φτηνά και τα ακριβά κουτιά, σε αντίθεση με σένα που προσπερνάς σχεδόν όλη την κίνηση με ευκολία, που βγαίνει από την πένα του καραπ@π@ρα. Είναι και ανυπόγραφο.

keep riding :beer:

LogOutGoRide
03/06/2015, 21:14
Πάντως το πρώτο που λέει για μερικούς που ιδρώνουν για να βγουν πρώτοι στο φανάρι και μετά ξεκινάνε όσο πιο αργά και εκνευριστικά γίνεται, έχει δίκιο :)

toyar
03/06/2015, 21:15
δεν ειναι θεμα οχηματος αλλα οδηγου
ο παπαρας που οδηγει μηχανη με τροπο ενοχλητικο και επικινδυνο σιγουρα εχει και αυτοκινητο και εκει γινεται παπαρας Χ4 λογω ογκου
αν μια μερα οι δικυκλοι σταματησουν τη διηθηση και κατσουν ο ενας πισω απο τον αλλο σαν αυτοκινητα οι τετρατροχοι θα κλαψουν με μαυρο δακρυ
για το θεμα με το μηχανακι που μπαινει πρωτο στο φαναρι και μετα σερνεται ...........γελανε και οι πετρες

panavour
03/06/2015, 21:18
Δυστυχως στα περισσοτερα ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ και με βαση ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ του νομου εχει δικηο,ασχετα αν δεν μας βολευει να το παραδεχτουμε. Οποιος εχει οδηγησει εκ παραλληλου και αυτοκινητο θα το καταλαβει καλυτερα.;)

ggs
03/06/2015, 21:19
Ο συγγραφέας...
:a31::a31::a31:

AUFGEBRACHT
03/06/2015, 21:24
Ο συγγραφέας...
:a31::a31::a31:

Με χέρια και με πόδια...

7Tolis
03/06/2015, 21:24
21 Ιουνίου έχουν συγκέντρωση.

AUFGEBRACHT
03/06/2015, 21:25
21 Ιουνίου έχουν συγκέντρωση.

Πάμε να τους κάνουμε διήθηση...

7Tolis
03/06/2015, 21:31
Πάμε να τους κάνουμε διήθηση...


Να διήθηθούμε νταρλινγΚ :beer:

AUFGEBRACHT
03/06/2015, 21:37
Δυστυχως στα περισσοτερα ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ και με βαση ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ του νομου εχει δικηο,ασχετα αν δεν μας βολευει να το παραδεχτουμε. Οποιος εχει οδηγησει εκ παραλληλου και αυτοκινητο θα το καταλαβει καλυτερα.;)

Αμφιταλαντεύτηκα πολύ ειλικρινά αν έπρεπε να το ποστάρω... Με βάση το γράμμα του νόμου μπορεί να έχει δίκιο και σίγουρα μια μερίδα αναβατών μπορεί να φέρεται έτσι, αλλά απέχει παρασάγγας από το γενικό τσουβάλιασμα και ατάκες στυλ " Καλό θα ήταν μετά το διάβασμα του manual περί sebring και motorsport διαβάστε και λίγο τον ΚΟΚ." (Την παντελή έλλειψη συντακτικού θα την ζήλευε και Χρυσαυγίτης πάντως).
Στην πόλη μου έχω πετύχει 3-4 τύπους του φόρουμ με τα διακριτικά του club περήφανα αναρτημένα στα (φιμέ πάντα) παράθυρα, μουσική στη διαπασών από τα ηχεία και ανοιχτά εννοείται τα παράθυρα να ακούγεται σε όλη την πόλη ο Παντελίδης και η Πάολα. Φαντάζομαι βάσει της λογικής τους ένα άρθρο "Μέλη του Skoda club Πελοποννήσου: Oι εχθροί του γούστου και η αποθέωση της καγκουριάς" θα τους εκφράζει συλλήβδην"...

AUFGEBRACHT
03/06/2015, 21:40
δεν ειναι θεμα οχηματος αλλα οδηγου

Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ!!!

taisteal
03/06/2015, 21:48
Fuck 'em

AUFGEBRACHT
03/06/2015, 21:51
Δυστυχως στα περισσοτερα ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ και με βαση ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ του νομου εχει δικηο,ασχετα αν δεν μας βολευει να το παραδεχτουμε. Οποιος εχει οδηγησει εκ παραλληλου και αυτοκινητο θα το καταλαβει καλυτερα.;)

To θέμα είναι ότι αυτοί δεν έχουν οδηγήσει μοτοσυκλέτα στη ζωή τους...

Hayate
03/06/2015, 22:06
Αρκετά σκουπίδια άρθρα είχε το ίντερνε....έ ένα ακόμα...δε μου κάνει εντύπωση που ο κόσμος αντί να ασχοληθεί με το δάσος κάθεται και κοιτάει μονάχος του το δέντρο.Μάλλον επειδή έχει επιλεκτική μνήμη ξέχασε να το μεγαλώσει το άρθρο για να γράψει και μια κουβέντα για τους εκατοντάδες παπάρες που τους κοστίζει μόνο 20 ευρώ να πάρουν ενα γμενο Bluetooth και οδηγάνε σαν κατσίκια αλλα όχι προτιμάνε να το φάνε το 20αρικο σε σουβλάκια....μετά τους φταίει η διήθηση και η "επιθετική οδήγηση" των μοταίων....θα απαντήσω με κάτι εκ Αγγλίας (https://youtu.be/kGU9Wc5VMQ8)...

MG-KTiNoS
03/06/2015, 22:46
Ποιός το γαμεί το σκόντα κλαμπ κωλοπετινίτσας....???

amyroukai
04/06/2015, 00:47
Σε πολλά έχει δίκιο. Σε πάρα πολλά και τα βλέπω επειδή κυκλοφορώ και με αυτοκίνητο. Και τα έχω γράψει και δαμέ.

Η αλήθεια όμως είναι ότι τα ζώα των κλαμπ με το φτιαγμένο/χαμηλωμένο σουξουμουξου είναι εξίσου κακοί οδηγοί και κάφροι με τον οποιονδήποτε με μηχανή. Και λόγω του όγκου του οχήματος και του κάλου στον εγκέφαλο, είναι μάλλον πιο επικίνδυνοι κιόλας. Ωραίο κειμενάκι για εσωτερική κατανάλωση...

BLiTzER
04/06/2015, 01:08
Skoda. Lol rly? Club ηλεκτρικών σκουπών με 4 ρόδες.

Έκλαψα λίγο εκεί που γράφει ότι οι μοτοσυκλέτες πιάνουν θέση στάθμευσης 3 οχημάτων (lolwat?!). Και, μάλιστα, αν σου κάνουν ζημιά ή στη ρίξουν, έχουν δίκιο, αφού δεν έχεις παρκάρει όπως τους βολεύει :touched: :touched: :touched: :touched:

GiorgosLa
04/06/2015, 06:54
Εμένα μου άρεσε αυτό που περνάω από εκεί που περνάει ένα νετρόνιο!!! Θα το τυπώσω αυτό και αν μου ξαναπεί η γυναίκα μου ότι πάχυνα, θα της το τρίψω στη μούρη. ;)

AristidisZ
04/06/2015, 07:06
Της μαλακίας το ανάγνωσμα...
η πλάκα είναι ότι τα περισσότερα από αυτά που κράζει τα κάνουν και οι 4τροχοι
πόσοι έξυπνοι δε βγαίνουν για πλάκα στους λεωφορειοδρομους και στις ΛΕΑ με την παραμικρή υποψία κίνησης;
Πόσοι αγνοούν τα φλας;
Η πλάκα φυσικά είναι ότι το αμάξι που δε βγάζει φλας μπορεί να σκοτώσει δικυκλιστη, το μηχανακι χωρίς φλας κινδυνεύει να σκοτωθεί.
Παρκάρει το μηχανακι στο δρόμο;
Μαλακία γιατί τρώει θέσεις από τα αμάξια
Παρκάρει το μηχανακι στο πεζοδρόμιο;
Μαλάκια εμποδίζει πεζούς κλπ
Μη συζητήσουμε το αγαπημένο σπορ χιλιάδων οδηγών, σε αριστερά φανάρια, να προσπερνάνε από δεξιά για να γλιτώσουν την ουρά και στο τέλος να στέκονται στην μέση κλείνοντας την κανονική ροή μέχρι να ανάψει το φανάρι τους

να πω κι άλλα; ;

pipe_smoker
04/06/2015, 07:12
Εμ, άμα η γυναίκα του του έχει κόψει τις τσόντες κάπως πρέπει να ξεφλ0κι@σει κι αυτός και αμολαει όλη τη μαλακια που τον δέρνει στο πληκτρολόγιο.

Να τα προσέχετε αυτά, γιατί ποτέ δεν ξερετε:smokin:

MG-KTiNoS
04/06/2015, 07:14
Εμ, άμα η γυναίκα του του έχει κόψει τις τσόντες κάπως πρέπει να ξεφλ0κι@σει κι αυτός και αμολαει όλη τη μαλακια που τον δέρνει στο πληκτρολόγιο.

Να τα προσέχετε αυτά, γιατί ποτέ δεν ξερετε:smokin:

Μπορεί να μην έχει γυναίκα και να του έχει κοπεί το ιντερνετ στο σπιτι για δε μπλήρωσε και πήρe ζάντα αλουμινίου ΤΟΣΗ !

toyar
04/06/2015, 07:15
ανεξαρτητως αριθμου τροχων ειμαστε ζωα
αν κατσει κανεις σε ενα σημειο για δεκα λεπτα και παρατηρησει τον τροπο που κινουμαστε και παρκαρουμε θα αισθανθει ντροπη
προχθες ημουν εξω απο ενα ικα που υπηρχε εσοχη στο δρομο λογω στασης λεωφορειου
εννοειται οτι ακριβως μπροστα στη σταση υπηρχε παρκαρισμενο και ο κοσμος πηγαινε γυρω του για να μπει στο λεωφορειο
περασε απεναντι γιαγια με μπαστουνι και βρηκε στο πεζοδρομιο πλατους 3 μετρων avensis που το εκλεινε ΟΛΟ οποτε αναγκαστηκε να ξανακατεβει στο δρομο
τι να πεις:(

7Tolis
04/06/2015, 07:15
Έχουν συγκέντρωση λεμεεεε

toyar
04/06/2015, 07:20
εντωμεταξει οι κλαμπατοι σκονταιοι την εχουν πονηροι γιατι και πηραν και καλα vw σε καλυτερη τιμη και με πιο πολυ εξοπλισμο και τους κοροιδεψαν ολους λες και τα αυθεντικα vw ειναι της προκοπης:bawl:

pipe_smoker
04/06/2015, 07:25
Έχουν συγκέντρωση λεμεεεε

Ε πάμε για ξύλο είπαμε ρε!

Ωωωωω!
Άντε να βγάλεις και το αχτι σου.

Αυτοί μπορεί να μην ξέρουν γιατί τις τρώνε αλλα δεν έχει σημασία, θα ξέρεις εσύ γιατί τις ρίχνεις.
Άμα ξέρει ο ένας φτάνει.

chester24
04/06/2015, 07:28
Πες να φανε φασολαδα κ να βαλουν στο 15ιντσο το αναποδο το woofer, r&b και rap ναουμ... Pimp..

MG-KTiNoS
04/06/2015, 07:59
Ε πάμε για ξύλο είπαμε ρε!

Ωωωωω!
Άντε να βγάλεις και το αχτι σου.

Αυτοί μπορεί να μην ξέρουν γιατί τις τρώνε αλλα δεν έχει σημασία, θα ξέρεις εσύ γιατί τις ρίχνεις.
Άμα ξέρει ο ένας φτάνει.

Εγώ γουστάρω να σκάσει ο δήμος με τη μπουλντόζα και να τους κάνεις τις σακαράκες με τα γούφερ
και σουμπγούφερ.... ΠΟΥΤΑΝΑ
:a08:

https://youtu.be/bMJaUBVwSKM

Shaolin Monk
04/06/2015, 08:45
Δεν ξερω τι λενε οι κουτακιδοκαγκουρες, αλλα το νοημα δεν ειναι να εισαι πρωτος στο φαναρι, αλλα να φτασεις πρωτος στο επομενο.... :a25::a25::a25:

Ichigo
04/06/2015, 08:58
Καλα μην τα βαζετε με κατοχους Group VAG. Θα σας ριξουν στο ουγκ επιπεδο τους και θα σας νικησουν αυτο ειναι σιγουρο :bawl:

Αφήστε τους να ζουν με τις φριτεζες τους:smokin:

amyroukai
04/06/2015, 08:58
Οι αυτοκινητιστές μην χαίρεστε...έρχεται και η σειρά μας με αντίστοιχο άρθρο.


Να βρε, θα πει αλήθειες για το συνάφι ο άνθρωπας... Θα τα πει όλα για τα μέλη του κλαμπ (σάντουιτς) με τα φιμέ και τα σαμπγούφερΖ. Και στο επόμενο άρθρο θα πιάσει τους ποδηλάτες. Και μετά τους πεζούς.


Το πιο βασικό ερώτημα με τους εν λόγω, που στο διάτανο την βρήκαν την κίνηση και το μποτιλιάρισμα στην νήσο του πέλοπος;

harris_x
04/06/2015, 09:20
ok, η διήθηση απαγορεύεται.
όταν όμως σου λέει* πως η ασφαλέστερη θέση για δίκυκλο στο φανάρι είναι ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και όχι εμπρός ή πίσω από αυτά τι εννοεί;;
Πώς θα πας ανάμεσα αν δεν κάνεις διήθηση;





* στο βιβλίο που διαβάζουμε για το δίπλωμα το γράφει...

amyroukai
04/06/2015, 09:23
Τώρα εσύ τι, πας να αμφισβητήσεις τα λόγια του μεγάλου γνώστη; Σπέρνεις φιτιλιές;

harris_x
04/06/2015, 09:25
Τώρα εσύ τι, πας να αμφισβητήσεις τα λόγια του μεγάλου γνώστη; Σπέρνεις φιτιλιές;

σωστό κι αυτό....

VANDA
04/06/2015, 09:26
Άρθρο, λέει.. Φανταστική ορθογραφία, στο δέκατο λάθος το παράτησα. :a55:

harris_x
04/06/2015, 09:27
Άρθρο, λέει.. Φανταστική ορθογραφία, στο δέκατο λάθος το παράτησα. :a55:

φειλλώλλλωγως;

teogtp
04/06/2015, 09:36
Εγω λέω να βαλουμε ρεφενέ να του στείλουμε ενα κιβώτιο dulcolax......

tzimidis
04/06/2015, 09:52
Μια χαρά αμαξούλια είναι τα σκόννντα. Πρόμπλεμ ιζ ότι η συγκεκριμένη συνομοταξία του κλαμπ ανήκει στην κατηγορία "γκουστέρνω μιτσουμπίσι λάνσερ έβο 1080p, μαλάχ' να'μ' , αλλά τα γκαφρά μέχρι οκτάβια φτάνε" και επιπλέονε


εντωμεταξει οι κλαμπατοι σκονταιοι την εχουν πονηροι γιατι και πηραν και καλα vw σε καλυτερη τιμη και με πιο πολυ εξοπλισμο και τους κοροιδεψαν ολους λες και τα αυθεντικα vw ειναι της προκοπης:bawl:

zannisvel
04/06/2015, 09:54
Καλα κανονιστε να διαβαζει κανενας και να γινουμε Αμερικα,να λενε αυριο στις ειδησεις:

Πανελληνια συμμορια μηχανοβιων (moto) συγκρουστηκε με συμμορια αυτοκινητων του πρωην ανατολικου μπλοκ (Skoda)...

:lol:


ΥΓ: Θα πανε και οι δημοσιογραφοι για συνεντευξεις σε εκεινο το χωριο που ειχε γινει το θεμα με το varadero Club και δεν μας ξεπλενει ουτε ο Νειλος.

teogtp
04/06/2015, 09:57
Καλα κανονιστε να διαβαζει κανενας και να γινουμε Αμερικα,να λενε αυριο στις ειδησεις:

Πανελληνια συμμορια μηχανοβιων (moto) συγκρουστηκε με συμμορια αυτοκινητων του πρωην ανατολικου μπλοκ (Skoda)...

:lol:

Που είναι η ΕΟΜ να παρει θέση .........

DAYMAN
04/06/2015, 09:59
Οι αυτοκινητιστές μην χαίρεστε...έρχεται και η σειρά μας με αντίστοιχο άρθρο.
ωχ ωχ ωχ part ΙΙ:a014:

pipe_smoker
04/06/2015, 10:07
Άρθρο, λέει.. Φανταστική ορθογραφία, στο δέκατο λάθος το παράτησα. :a55:

Και πώς ξέρεις για τί πράγμα μιλάμε?

Το δέκατο λάθος βρίσκεται στη 2η λέξη:lol:



Εγω λέω να βαλουμε ρεφενέ να του στείλουμε ενα κιβώτιο dulcolax......

Πολύ πολύ σωστός!!!!:beer:

Και καμιά κρεμούλα ενυδατική, κάτι τελος πάντων.



ok, η διήθηση απαγορεύεται.
όταν όμως σου λέει* πως η ασφαλέστερη θέση για δίκυκλο στο φανάρι είναι ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και όχι εμπρός ή πίσω από αυτά τι εννοεί;;
Πώς θα πας ανάμεσα αν δεν κάνεις διήθηση;


Να πας με 20 ΡΕ!

Σιγά σιγά.

Κι άμα δεν προλάβεις μέχρι να ανάψει το φανάρι και σε σβαρνίσουν με τους καθρέφτες ας πρόσεχες.
Μηχανή καβαλάς, δεν τους ήξερες τους κινδύνους?


Γράφτε τους στα @@ σας, είναι άπειροι, υπάρχουν παντού.
Ας προσέχουμε εμείς κι αυτοί ας γράφουν/κάνουν ό,τι μαλακία τους φωτίσει ο Θεός.

Τώρα άμα θέτε να παίξετε μπουνιές γιατί θέλετε να τεστάρετε τα καινούρια γάντια και τις προστασίες ή έχετε νεύρα να βγάλετε, suit yourselves.

harris_x
04/06/2015, 10:33
Και πώς ξέρεις για τί πράγμα μιλάμε?

Το δέκατο λάθος βρίσκεται στη 2η λέξη:lol:




Πολύ πολύ σωστός!!!!:beer:

Και καμιά κρεμούλα ενυδατική, κάτι τελος πάντων.




Να πας με 20 ΡΕ!

Σιγά σιγά.

Κι άμα δεν προλάβεις μέχρι να ανάψει το φανάρι και σε σβαρνίσουν με τους καθρέφτες ας πρόσεχες.
Μηχανή καβαλάς, δεν τους ήξερες τους κινδύνους?


Γράφτε τους στα @@ σας, είναι άπειροι, υπάρχουν παντού.
Ας προσέχουμε εμείς κι αυτοί ας γράφουν/κάνουν ό,τι μαλακία τους φωτίσει ο Θεός.

Τώρα άμα θέτε να παίξετε μπουνιές γιατί θέλετε να τεστάρετε τα καινούρια γάντια και τις προστασίες ή έχετε νεύρα να βγάλετε, suit yourselves.εγω πάω με +20 ;)

sniper
04/06/2015, 10:50
εγω πάω με +20 ;)

Που είναι το σωστό.... :beer:

@υπόλοιποι : Μη δίνετε σημασία σε τέτοια κατασκευάσματα, έχουν γραφεί αρκετά ήδη κι όλα είναι τα ίδια.

teogtp
04/06/2015, 10:57
Που είναι το σωστό.... :beer:

@υπόλοιποι : Μη δίνετε σημασία σε τέτοια κατασκευάσματα, έχουν γραφεί αρκετά ήδη κι όλα είναι τα ίδια.

Εδω θα διαφωνήσω.
Πως αλλιώς θα μαθαίναμε για το σχισμα του SBROXTON CLUB και την δημιουργία πελλοπονησιου μαγαζιου;

alex14
04/06/2015, 11:01
το ξερω οτι δεν κολαει αλλα με τις π@π@ριες που διαβασα θυμηθηκα αυτο http://helmet.8m.net/kranos.htm :cry:

sapila racing
04/06/2015, 11:06
Μια φορά ημουν στην Εγνατία με το Skoda Octavia 1.8Τ που εχω από το 2004 και γυριζα απο Θρακη προς Αθηνα με συνοδηγό τον ανηψιό μου.
Ειναι πολύ καλό αμαξι για τα λεφτά του, εχει και γκαζι.
Είμαι στην αριστερή λοιπόν με καπου 150 και δεξιά εχει αυτοκίνητα που κινούνται πιο αργά και προσπερνάω.
Συναντάω λοιπόν Varadero (οχι το 125 :p ) που κινείται στην αριστερή με καπου 130 και ειναι ψιλοσκυμένος και κατι κοιταει καπου στην δεξιά μανέτα, η ξυνει την μυτη του η κατι τετοιο τελος παντων.
Εχει το κεφάλι του σε τετοια θεση που δεν μπορεί να δεί τους καθρέφτες οπότε δεν με βλέπει. Εχω κόψει και περιμένω κι εγω απο πίσω, και παμε ετσι για λίγο, αλλά αρχίζουν να ερχονται να περνανε οι αλλοι απο δεξια πλέον αφού πάμε με 130 στην αριστερή.
Τότε ξυπνάει ο τύπος και καθεται κανονικά και με βλέπει κι εμενα που είμαι πίσω του. Του ανάβω φώτα να κανει δεξιά να περάσω, αλλά αυτός απλά επιταχύνει και συνεχίζει στην αριστερή λωρίδα. Ο δρόμος ειναι φαρδύς και ευθεία ατελείωτη σε εκείνο το σημείο.
Ετιταχύνω κι εγώ λοιπόν και ειμαι πίσω του και του κανω πάλι σινιάλο. Συνεχίζει να επιταχύνει κι αλλο, αλλά δεν κανει δεξιά. Παμε πλέον 180+ και ο δρόμος άδειος αλλά αυτός αριστερα.
Ξανακανω σινιάλο, παει 200, παει 200+ από πισω εγω. Καπου εκεί το Varadero αρχίζει μια ταλάντωση και εχει και σαμαρια στην θεση του συνοδηγού και όπως κουνάει το μηχανάκι κουνανε κι αυτα και πετανε μια το ενα μια το αλλο.
Κόβω εγω γιατί λεω θα τσακιστεί ο τυπος για να μην κανει δεξιά, αλλά ψιλοχέστηκε φαίνεται και το αποφάσισε και μπήκε δεξιά κι εφυγα εγω.

Τότε λοιπόν με ρωτάει κι ο ανηψιός γιατί κουναγε έτσι και του εξήγησα οτι γι αυτό λέγεται και Varkadero το μηχανακι.

Τα συμπεράσματα δικά σας. :D

cityfly
04/06/2015, 11:17
δεν ειναι θεμα οχηματος αλλα οδηγου
ο παπαρας που οδηγει μηχανη με τροπο ενοχλητικο και επικινδυνο σιγουρα εχει και αυτοκινητο και εκει γινεται παπαρας Χ4 λογω ογκου
αν μια μερα οι δικυκλοι σταματησουν τη διηθηση και κατσουν ο ενας πισω απο τον αλλο σαν αυτοκινητα οι τετρατροχοι θα κλαψουν με μαυρο δακρυ
για το θεμα με το μηχανακι που μπαινει πρωτο στο φαναρι και μετα σερνεται ...........γελανε και οι πετρες

συγγνώμη αλλά σε αυτό υπάρχουν περιπτώσεις που έχει δίκιο.
εμένα μου χει τύχει πολλές φορές να υπάρχει είτε παπάπι είτε γενικά κάποιο χρέπι σε στενά δρομάκια ή σημεία που δεν μπορείς να προσπεράσεις και όταν τελικά τα καταφέρνεις λίγο πιο κάτω να ξαναχώνεται, αδιαφορώντας εντελώς για το ότι πάει με βία 25-30

Γενικά είναι ένα κείμενο του στυλ αυτοί και εμείς, ντου να τους φάμε, πόλεμος κλπ
αλλά η σωστή συμπεριφορά πρέπει να υπάρχει εκατέρωθεν και η παραπάνω πχ που αναφέρω δεν είναι σωστή συμπεριφορά.

Cpt. Haddock
04/06/2015, 11:21
[....]
Τα συμπεράσματα δικά σας. :D

Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες :D

(ψαχνομαι για μπαν :lol: )

sapila racing
04/06/2015, 11:27
Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες :D

(ψαχνομαι για μπαν :lol: )

:lol:

CIRUS
04/06/2015, 11:48
Σε τέτοιου είδους άρθρα που είναι εριστικά, θα πρέπει να βλέπουμε τα σωστά από αυτά που γράφονται μέσα και να κανουμε την αυτοκριτική μας και τα υπόλοιπα απλά τα αγνοούμε γιατί είναι κομπλεξισμός του γράφωντα.

Η διήθηση πρέπει να γίνεται με προσοχή και όχι να περνάμε με 200 δίπλα από ένα όχημα που πάει με 60, λάθος?

Τους κατηγορούμε ότι δεν κοιτάνε καθρέφτες και πολλοί από μας τους έχουμε βγάλει τελείως, λάθος?

Για το αντίθετο ρεύμα και το κράνος δεν το σηζητάω καν τα λέμε πολλές φορές και μόνοι μας ότι είναι βλακεία.

Τώρα για κάτι χαζομάρες ότι είμαστε οι άρχοντες του δρόμου ας δει κάνα ταρίφα, το δέχομαι μόνο για κάπους ντελιβεράδες, (όχι όλους). Καλα το άλλο που δικαιολογεί να ρίξει μια μοτοσυκλέτα κάτω όπως ξεπαρκάρει είναι το ελάχιστο ηλίθιο αυτό που γράφει.

ggs
04/06/2015, 11:52
Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες :D

(ψαχνομαι για μπαν :lol: )

:bawl:

Panos76
04/06/2015, 12:19
Μπορείτε να μου πείτε γιατί στο εξωτερικό είμαστε όλοι Παναγίες κ εδώ γινόμαστε όλοι κάφροι; Τι είναι αυτό που μας εμπνέει;

spyrakos35
04/06/2015, 12:53
Μπορείτε να μου πείτε γιατί στο εξωτερικό είμαστε όλοι Παναγίες κ εδώ γινόμαστε όλοι κάφροι; Τι είναι αυτό που μας εμπνέει;

ρώτα και τους ελβετούς που οδηγάνε στην ιταλία.... :a023:

Panos76
04/06/2015, 12:56
Δεν έχει τύχει να παρατηρήσω, αλλά οι Ιταλοί αν κ κάφροι πάλι σαν εμάς δεν είναι (αμάλγαμα ΠακιστανοΤουρκοΙνδίας).

spyrakos35
04/06/2015, 12:59
Δεν έχει τύχει να παρατηρήσω, αλλά οι Ιταλοί αν κ κάφροι πάλι σαν εμάς δεν είναι (αμάλγαμα ΠακιστανοΤουρκοΙνδίας).

σωστά...
αναφέρομαι επίτηδες στους ελβετούς μιας και στην χώρα τους είναι Παναγίες και ρουφιάνοι ενώ όταν οδηγάνε στην Ιταλία είναι @ρχίδηδες....
(αντίθετα με μας)

7Tolis
04/06/2015, 14:39
To octavia άνετα χωράει 2 πτώματα στο πορτ μπαγκαζ του πάντως.

zizou
04/06/2015, 14:46
Panos76 Μπορείτε να μου πείτε γιατί στο εξωτερικό είμαστε όλοι Παναγίες κ εδώ γινόμαστε όλοι κάφροι; Τι είναι αυτό που μας εμπνέει;


Για παναγίες η για κάφρους?

Νομίζω οτι έχει να κάνει και το πλαίσιο στο οποίο κινείσαι.Για την Β.Ευρώπη μιλώντας έχοντας την εμπειρία δύο ταξιδιών με αυτοκίνητο,δρόμοι ίσιοι χωρίς λακκούβες,με καλή άσφαλτο,λογική χάραξη (από ελβετό ωρολογοποίο και όχι από έλληνα φραπεδοπότη),κομμάτια που επιτρέπεται και μπορείς να πας όσο θέλεις η όσο πάει αυτό που οδηγείς.Σέβονται τους κανόνες,δεν κινούνται ατάκτως και μπουλουκιδόν (αριστερά σε αυτοκ/μο με 80 και δεξιά με 180 κάνοντας σφήνες) και δεν παίρνουν τα διπλώματα πληρώνοντας.Αυτό είναι ενα καλό περιβάλλον που δεν σου δημιουργεί ένταση,νεύρα και δέν σε αναγκάζει να γίνεσαι και συ κάφρος παρότι είναι ενάντια στη λογική σου.
Και υπάρχουν και λόγοι ιστορικό-κοινωνικό-ψυχολογικοί που δεν είναι του παρόντος,αν και μερικοί έχουν διατυπωθεί στο παρόν φλώρουμ από πολλούς καθότι διαθέτουμε και ποιότητα.

Red Rider
04/06/2015, 14:46
Μια φορά ημουν στην Εγνατία με το Skoda Octavia 1.8Τ που εχω από το 2004 και γυριζα απο Θρακη προς Αθηνα με συνοδηγό τον ανηψιό μου.
Ειναι πολύ καλό αμαξι για τα λεφτά του, εχει και γκαζι.
Είμαι στην αριστερή λοιπόν με καπου 150 και δεξιά εχει αυτοκίνητα που κινούνται πιο αργά και προσπερνάω.
Συναντάω λοιπόν Varadero (οχι το 125 :p ) που κινείται στην αριστερή με καπου 130 και ειναι ψιλοσκυμένος και κατι κοιταει καπου στην δεξιά μανέτα, η ξυνει την μυτη του η κατι τετοιο τελος παντων.
Εχει το κεφάλι του σε τετοια θεση που δεν μπορεί να δεί τους καθρέφτες οπότε δεν με βλέπει. Εχω κόψει και περιμένω κι εγω απο πίσω, και παμε ετσι για λίγο, αλλά αρχίζουν να ερχονται να περνανε οι αλλοι απο δεξια πλέον αφού πάμε με 130 στην αριστερή.
Τότε ξυπνάει ο τύπος και καθεται κανονικά και με βλέπει κι εμενα που είμαι πίσω του. Του ανάβω φώτα να κανει δεξιά να περάσω, αλλά αυτός απλά επιταχύνει και συνεχίζει στην αριστερή λωρίδα. Ο δρόμος ειναι φαρδύς και ευθεία ατελείωτη σε εκείνο το σημείο.
Ετιταχύνω κι εγώ λοιπόν και ειμαι πίσω του και του κανω πάλι σινιάλο. Συνεχίζει να επιταχύνει κι αλλο, αλλά δεν κανει δεξιά. Παμε πλέον 180+ και ο δρόμος άδειος αλλά αυτός αριστερα.
Ξανακανω σινιάλο, παει 200, παει 200+ από πισω εγω. Καπου εκεί το Varadero αρχίζει μια ταλάντωση και εχει και σαμαρια στην θεση του συνοδηγού και όπως κουνάει το μηχανάκι κουνανε κι αυτα και πετανε μια το ενα μια το αλλο.
Κόβω εγω γιατί λεω θα τσακιστεί ο τυπος για να μην κανει δεξιά, αλλά ψιλοχέστηκε φαίνεται και το αποφάσισε και μπήκε δεξιά κι εφυγα εγω.

Τότε λοιπόν με ρωτάει κι ο ανηψιός γιατί κουναγε έτσι και του εξήγησα οτι γι αυτό λέγεται και Varkadero το μηχανακι.

Τα συμπεράσματα δικά σας. :D


:lol:

Έχει μεγάλη πλάκα να παίζεις με ανίδεους,ειδικά αν οδηγείς και το ταξί.

Bowleno
04/06/2015, 16:00
Aυτοι με τα οκταβια ειναι προκλητικοι καγκουρες :D

(ψαχνομαι για μπαν :lol: )

Μαζί σου, κάπτεν :D

Ο λαός λέει, πριν πεις για την καμπούρα του άλλου τσέκαρε πρώτα την δική σου.... αυτό αρκεί για μένα

sapila racing
04/06/2015, 16:01
Μαζί σου, κάπτεν :D

Ο λαός λέει, πριν πεις για την καμπούρα του άλλου τσέκαρε πρώτα την δική σου.... αυτό αρκεί για μένα

Θα κάνω κι εγω παράπονα στο varadero club. :p

thunder ace
04/06/2015, 16:14
Μια φορά ημουν στην Εγνατία με το Skoda Octavia 1.8Τ που εχω από το 2004 και γυριζα απο Θρακη προς Αθηνα με συνοδηγό τον ανηψιό μου.
Ειναι πολύ καλό αμαξι για τα λεφτά του, εχει και γκαζι.
Είμαι στην αριστερή λοιπόν με καπου 150 και δεξιά εχει αυτοκίνητα που κινούνται πιο αργά και προσπερνάω.
Συναντάω λοιπόν Varadero (οχι το 125 :p ) που κινείται στην αριστερή με καπου 130 και ειναι ψιλοσκυμένος και κατι κοιταει καπου στην δεξιά μανέτα, η ξυνει την μυτη του η κατι τετοιο τελος παντων.
Εχει το κεφάλι του σε τετοια θεση που δεν μπορεί να δεί τους καθρέφτες οπότε δεν με βλέπει. Εχω κόψει και περιμένω κι εγω απο πίσω, και παμε ετσι για λίγο, αλλά αρχίζουν να ερχονται να περνανε οι αλλοι απο δεξια πλέον αφού πάμε με 130 στην αριστερή.
Τότε ξυπνάει ο τύπος και καθεται κανονικά και με βλέπει κι εμενα που είμαι πίσω του. Του ανάβω φώτα να κανει δεξιά να περάσω, αλλά αυτός απλά επιταχύνει και συνεχίζει στην αριστερή λωρίδα. Ο δρόμος ειναι φαρδύς και ευθεία ατελείωτη σε εκείνο το σημείο.
Ετιταχύνω κι εγώ λοιπόν και ειμαι πίσω του και του κανω πάλι σινιάλο. Συνεχίζει να επιταχύνει κι αλλο, αλλά δεν κανει δεξιά. Παμε πλέον 180+ και ο δρόμος άδειος αλλά αυτός αριστερα.
Ξανακανω σινιάλο, παει 200, παει 200+ από πισω εγω. Καπου εκεί το Varadero αρχίζει μια ταλάντωση και εχει και σαμαρια στην θεση του συνοδηγού και όπως κουνάει το μηχανάκι κουνανε κι αυτα και πετανε μια το ενα μια το αλλο.
Κόβω εγω γιατί λεω θα τσακιστεί ο τυπος για να μην κανει δεξιά, αλλά ψιλοχέστηκε φαίνεται και το αποφάσισε και μπήκε δεξιά κι εφυγα εγω.

Τότε λοιπόν με ρωτάει κι ο ανηψιός γιατί κουναγε έτσι και του εξήγησα οτι γι αυτό λέγεται και Varkadero το μηχανακι.

Τα συμπεράσματα δικά σας. :D

Μου εκανε τα ιδια που εκανες εσυ στο βαρκαντερο,ενα πρωινο(δεν ειχε ξημερωσει ακομα) που πηγαινα δουλεια στην Αττικη οδο,ενα οκταβια ...........μαλλον δεν θα ειπε στην παρεα του τι του εκανα.

sapila racing
04/06/2015, 16:19
Μου εκανε τα ιδια που εκανες εσυ στο βαρκαντερο,ενα πρωινο(δεν ειχε ξημερωσει ακομα) που πηγαινα δουλεια στην Αττικη οδο,ενα οκταβια ...........μαλλον δεν θα ειπε στην παρεα του τι του εκανα.


Εγώ απλά εφτιαξα μια φανταστική ιστορία.
Τυχόν ομοιότητες με πρόσωπα και γεγονότα είναι τυχαία. :D

Σκαλιζες κι εσυ την μυτη σου σαν τον varadero rider? :lol:

:wave2:

toyar
04/06/2015, 16:24
κυριοι το να σερνεσαι με ενα δικυκλο ρημαδι ειναι εκνευριστικο για τους αλλους αλλα υπαρχει η δικαιολογια της χαμηλης ισχυος και της ανασφαλειας του οδηγου
υπαρχει πληθος δικυκλων πουεχουν τελικη 80 με το ζορι
αλλα το να σερνεσαι με 30, 40 σε κεντρικους δρομους με 1,5 τονο σιδερα και 100 τουλαχιστον αλογα περιτριγυρισμενος απο αεροσακους επειδη μιλας στο τφ, αλλαζεις σταθμο, σκαλιζεις τη μυτη σου, χαζευεις γκομενακια ή βαφεσαι ή βαριεσαι ειναι εξοργιστικο
ο αναβατης εξ ορισμου ειναι πολυ περισσοτερο συγκεντρωμενος στην οδηγηση

thunder ace
04/06/2015, 16:38
εγω πηγαινα ηδη με 180+ ΑΡΙΣΤΕΡΗ οταν μου επαιξε φωτα το οκταβια.Αν καταφερνα να σκαλιζω μυτη με φουλ-φεις και αλπιν σταρ ρεισινκ γαντια..................τι να πω,μαλλον το παιδι θαυμα ειμουν.Εγω απλα μια αληθινη ιστορια εχω.:D

Red Rider
04/06/2015, 18:09
εγω πηγαινα ηδη με 180+ ΑΡΙΣΤΕΡΗ οταν μου επαιξε φωτα το οκταβια.Αν καταφερνα να σκαλιζω μυτη με φουλ-φεις και αλπιν σταρ ρεισινκ γαντια..................τι να πω,μαλλον το παιδι θαυμα ειμουν.Εγω απλα μια αληθινη ιστορια εχω.:D

1.6 θα ηταν:lol:

Υγ. Αν δεν δούμε φωτογραφία με τα ρουθούνια σου δεν πιστεύουμε τιποτα:p

amyroukai
04/06/2015, 18:12
του πεταξε το κακκαδακι και κολλησε στο καπω, τετοια προσβολα του εκανε.

MG-KTiNoS
04/06/2015, 18:35
Ρε παιδιά είναι δυνατόν να κουβεντιάζουμε με κάποιον που λέει ότι είναι σκόντα κλαμπ???
Θέλω να πω αλφα κλαμπ άντε να το καταλάβω...
Φολκσβάγκεν κλαμπ άντε να το πάρει το ποτάμι...
Τογιότα, βία.... ας πάει και το παλιάμπελο....

Αλλά σκόντα ρε παιδιά???

ΣΚΟΝΤΑ?????
:a08:

nicksior
04/06/2015, 19:00
Ρε παιδιά είναι δυνατόν να κουβεντιάζουμε με κάποιον που λέει ότι είναι σκόντα κλαμπ???
Θέλω να πω αλφα κλαμπ άντε να το καταλάβω...
Φολκσβάγκεν κλαμπ άντε να το πάρει το ποτάμι...
Τογιότα, βία.... ας πάει και το παλιάμπελο....

Αλλά σκόντα ρε παιδιά???

ΣΚΟΝΤΑ?????
:a08:

Εσύ μπαμπά ..

Μη τρέχεις!

:wave2:

thunder ace
04/06/2015, 19:51
1.6 θα ηταν:lol:

Υγ. Αν δεν δούμε φωτογραφία με τα ρουθούνια σου δεν πιστεύουμε τιποτα:p

εχεις δει ραμ αιρ απο καβα;το ιδιο ειναι:lol:

MG-KTiNoS
04/06/2015, 21:51
Εσύ μπαμπά ..

Μη τρέχεις!

:wave2:

δε ντρέχω αλλά ξέρεις αν υπάρχει και βαρτμποργκ κλαμπ να πάω????
336684

dimmie_72
04/06/2015, 22:23
δε ντρέχω αλλά ξέρεις αν υπάρχει και βαρτμποργκ κλαμπ να πάω????


είχες δεν είχες πάλι στο κομμουνιστικό το γύρισες... :p

MG-KTiNoS
04/06/2015, 23:07
είχες δεν είχες πάλι στο κομμουνιστικό το γύρισες... :p
:D
336686

dimmie_72
04/06/2015, 23:24
Σαν τρέφφεν του ΣΥΡΙΖΑ είναι, όλες οι συνιστώσες αντάμα! :lol:

andreaspetr
05/06/2015, 00:49
εμεις με τα datsun να μιλαμε? :a05:

notakos600
05/06/2015, 08:11
Μάθανε ότι γ@μιόμαστε, πλάκωσαν κι οι γύφτοι (σκόντα κλαμπ και @@). :bawl:

teogtp
05/06/2015, 08:19
εμεις με τα datsun να μιλαμε? :a05:

Ποσο παει το κιλο η πατατα;:D

notakos600
05/06/2015, 08:22
Ποσο παει το κιλο η πατατα;:D

Κρύβε λόγια.
Έχω κι ένα 620 για τις δουλειές γκουχουκιείναισκυλίγκούχου!

Bowleno
05/06/2015, 08:23
Ποσο παει το κιλο η πατατα;:D

Ντεν πάει με το γκιλό πια καρντιά μου, σακούλα 5κιλη και 10κιλή και οτι βρεις μέσα....... :D

nicksior
05/06/2015, 09:01
ΟΚ!
Ας πάμε στα Audi..

336701

Το 1931

336705

Μάλλον είχαν σταματήσει να τρώνε βελανίδια τότε..

nicksior
05/06/2015, 09:09
Και σε δύο ρόδες.

336702

Και παπί!

336703

sapila racing
05/06/2015, 09:43
εεε ξεφύγατε πάλι. :D

Scoda Octavia ειναι το θεμα μας.

Nα και το Octavia που εβγαινε απο 1959 εως 1971.
Για όσους δεν το ξερουν, η Skoda σήμερα ειναι VW group, αλλά εχει πολύ πιο μακριά ιστορία απο της VW.
Βασικά ξεκίνησε σαν εργοστάσιο κατασκευής όπλων το 1859 και είχε πολύ μεγάλη τεχνογνωσία στην στις διαφορες μορφές κατεργασίας μεταλλων.
:wave2:

Ichigo
05/06/2015, 10:23
Και μετα ηρθαν οι TFSI που γελαει ο κοσμος :D

336708

https://youtu.be/bsdWgmp4TaQ

Γατακια...:smokin:

nicksior
05/06/2015, 11:07
336709

Products

locomotives
aircraft
ships
machine tools
steam turbines
guns



336710

In the year 1859, count Valdštejn-Vartenberk established a subsidiary of his foundry and engineering works. In 1866, ing. Emil Škoda, a highly competent engineering expert and dynamic entrepreneur, became the Chief Engineer of the factory which had more than a hundred employees, and in 1869 he purchased the factory. After a short time he expanded the factory and in the 1880s he founded steel works, which were very modern for his era and were able to deliver castings weighing tens of tons. Steel castings and later forged pieces for large passenger and military ships became, together with sugar refineries, important export articles of the Škoda factory.

amyroukai
05/06/2015, 11:09
Γατακια...:smokin:

η σκόντα είχε φτιάξει mp3 πριν την πιάτζιο;

Ichigo
05/06/2015, 11:21
http://www.militaryfactory.com/aircraft/detail.asp?aircraft_id=815

Ειπε στο μεταξυ να σηκωσει και κανενα αεροπλανακι... :-D

MG-KTiNoS
05/06/2015, 11:35
εεε ξεφύγατε πάλι. :D

Scoda Octavia ειναι το θεμα μας.

Nα και το Octavia που εβγαινε απο 1959 εως 1971.
Για όσους δεν το ξερουν, η Skoda σήμερα ειναι VW group, αλλά εχει πολύ πιο μακριά ιστορία απο της VW.
Βασικά ξεκίνησε σαν εργοστάσιο κατασκευής όπλων το 1859 και είχε πολύ μεγάλη τεχνογνωσία στην στις διαφορες μορφές κατεργασίας μεταλλων.
:wave2:

Είχε φτιάξει και την μηχανή κρυπτογράφησης enigma.
Όπως θα κατάλαβες λοιπον οι ΝΑζί έχουν βάλει το γκώλο τους και εδώ και τα έχουν μαγαρίσει.
:lol:

:wave2:


(όλα αυτά μου θυμίζουν κάτι φίλους γκουτσίστι που ακόμα δεν έχουν καταλάβει ότι οδηγούν πιάτζιο)
:rotflmao:

sapila racing
05/06/2015, 11:49
Είχε φτιάξει και την μηχανή κρυπτογράφησης enigma.
Όπως θα κατάλαβες λοιπον οι ΝΑζί έχουν βάλει το γκώλο τους και εδώ και τα έχουν μαγαρίσει.
:lol:

:wave2:


(όλα αυτά μου θυμίζουν κάτι φίλους γκουτσίστι που ακόμα δεν έχουν καταλάβει ότι οδηγούν πιάτζιο)
:rotflmao:

Το enigma ακόμα και σήμερα παίζει δυνατα στα αμάξια του VW group!!
http://www.enigmatool.co.uk/

:D

Τα skoda παντως πηδανε καλύτερα απο τα Audi που ειναι τελείως μαρκετίστικη μαρκα. ;)

zizou
05/06/2015, 13:10
Και μετα ηρθαν οι TFSI που γελαει ο κοσμος :D

336708

https://youtu.be/bsdWgmp4TaQ

Γατακια...:smokin:


Οικολογικό?