PDA

View Full Version : Εξαγριωμένος οδηγός αυτοκινήτου



IaMo
09/06/2015, 22:36
https://www.youtube.com/watch?v=spqZ704Um-s&ab_channel=SamuelAyres

σας εχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο? :mad:

BLiTzER
09/06/2015, 22:40
Όχι, βέβαια, κυρίως επειδή δεν είμαστε ηλίθιοι. Δεν κράζεις έναν κουτάκια και μετά κάθεσαι μπροστά του. Darwin award σίγουρα.

WiSe
10/06/2015, 01:31
Όχι, βέβαια, κυρίως επειδή δεν είμαστε ηλίθιοι. Δεν κράζεις έναν κουτάκια και μετά κάθεσαι μπροστά του. Darwin award σίγουρα.

Δλδ δίνεις δικιο στον αλλον? Αν είναι δυνατόν!

skylaros
10/06/2015, 02:19
Δίνεις άδικο στον μηχανάκια γιατί πάει σαν τη σφηνό@τσα χώνεται και κάνει υπόδειξη στον οδηγό της bmw για το κινητό και μετά πηγαίνει μπροστά του στην αριστερή λωρίδα αργά για να του τη σπάσει. Του δίνεις άδικο λοιπόν γιατί α) χώνεται και πετάει και τη διάβαση β) τη λέει στον άλλο σε άκυρη στιγμή (πιθανό να μιλούσε από πριν στη τηλ αλλά δε το ξέρουμε) γ) μπαίνει μπροστά από όχημα 10 φορές βαρύτερο και προκαλεί δ) το κάνει σε οδηγό bmw*.

Για τον οδηγό του αυτοκινήτου τι δίκιο να του δώσεις ρε φίλε, ψυχάκιας που επειδή κάποιος είχε υφάκι πήγε να τον περάσει από πάνω με το αμάξι? Για το ψυχιατρείο είναι ο άνθρωπος!

*1 Παρατηρημένο οδηγοί ακριβών αυτοκινήτων (συχνά πλέον και μηχανών) έχουν το στιλ "ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε" και φυσικά νομίζουν πως τους ανήκει ο δρόμος!

ps Αυτό που σου λέει ο Blitzer είναι πως επειδή είναι γεμάτος τρελούς ο κόσμος αν νιώθεις πως θες να κάνεις λίγο το ζόρικο πρόσεχε τα νώτα σου, διαφορετικά είσαι λιγάκι χαζούλης και θα την πατήσεις! (όχι εσύ γενικά μιλώντας)

spyrakos35
10/06/2015, 04:33
Όχι, βέβαια, κυρίως επειδή δεν είμαστε ηλίθιοι. Δεν κράζεις έναν κουτάκια και μετά κάθεσαι μπροστά του. Darwin award σίγουρα.


Δλδ δίνεις δικιο στον αλλον? Αν είναι δυνατόν!

εχω μανουριάσει με οδηγό ΙΧ επειδή με προσπέρασε και σχεδόν εγλυψε τον καθρέφτη από το ΑΧ-1 μου (τότε - προ 20ετίας?)....

στο επόμενο φανάρι έπεσε πάνω μου και με έριξε....

του τις έριξα και γω και στανιάραμε....

όταν το σκεφτόμουνα μετά, ψύχραιμα, αποφάσισα να μην μανουριάσω ξανά στο δρόμο.... αν έχω να πω κάτι σε κάποιον το λέω τόσο όμορφα που δεν μπορεί να μου αρνηθεί.....

AristidisZ
10/06/2015, 07:11
τον χτύπησε σίγουρα ο bmw άραγε ;

PortisHead
10/06/2015, 07:57
.... αν έχω να πω κάτι σε κάποιον το λέω τόσο όμορφα που δεν μπορεί να μου αρνηθεί.....

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/29/92/b3/2992b3b4b0609e6216e1769409e6e367.jpg

:lol:

amyroukai
10/06/2015, 08:03
τον χτύπησε σίγουρα ο bmw άραγε ;

Έτσι έλεγε και υπάρχει καμπάνια για να βρεθεί.

MG-KTiNoS
10/06/2015, 08:24
εχω μανουριάσει με οδηγό ΙΧ επειδή

Εγώ κάποτε είχα λιώσει έναν στις μπουνές -μιλάμε τον χόρτασα μπουνια-
:lol:

γιατί πήγε να με τρακάρει με το αμάξι και είχα μέσα το παιδί αφού βγήκε από στοπ
Έβριζε γυναίκες σπίτια οικογένειες και ότι μπορείς να φανταστείς
Πήγαμε και δικαστικά και εκεί κατάλαβα ότι ήταν τελικά ήταν βλαμμένος.
Κατάφερε να χάσει και τη δίκη παρά της μάπες που έφαγε.

Του είπα όταν μάζευε ότι είχε απομείναι από τα μούτρα του ότι αν είχε πάθει κάτι το παιδί
θα τον είχα θάψει στην άσφαλτο...
Σήμερα σκέφτομαι οτι ήμουν τυχερός που δεν έπαθε τίποτε από τι μια
αλλά από την άλλη
δεν νομίζω να ξαναβγεί από ΣΤΟΠ έτσι
(οπότε ίσως τελικά δεν σκότωσε και κανέναν)
Τι να πω δεν ξέρω.
Καλό είναι πάντως να φεύγεις και να μη μπλέκεις.
Όσα φέρνει η ώρα τελικά δεν τα φέρνει ο χρόνος.

harris_x
10/06/2015, 08:24
όταν το σκεφτόμουνα μετά, ψύχραιμα, αποφάσισα να μην μανουριάσω ξανά στο δρόμο.... αν έχω να πω κάτι σε κάποιον το λέω τόσο όμορφα που δεν μπορεί να μου αρνηθεί.....
αυτό...


ποτέ δεν μπορεις να ξέρει με τι έχεις να κάνεις....

Billymuse
10/06/2015, 08:35
εχω μανουριάσει με οδηγό ΙΧ επειδή με προσπέρασε και σχεδόν εγλυψε τον καθρέφτη από το ΑΧ-1 μου (τότε - προ 20ετίας?)....

στο επόμενο φανάρι έπεσε πάνω μου και με έριξε....

του τις έριξα και γω και στανιάραμε....

όταν το σκεφτόμουνα μετά, ψύχραιμα, αποφάσισα να μην μανουριάσω ξανά στο δρόμο.... αν έχω να πω κάτι σε κάποιον το λέω τόσο όμορφα που δεν μπορεί να μου αρνηθεί.....

Σπύρο θα σε πάρω μια μερα στη δουλειά που ειμαι στο τιμονι 6 ώρες στο κέντρο της Αθηνας 6 μέρες την ευδομάδα
να δουμε ποσο θα αντέξεις να είσαι κύριος και συ :p

BLiTzER
10/06/2015, 08:38
Δλδ δίνεις δικιο στον αλλον?

Σε καμία περίπτωση. Αυτό που λέω είναι ότι ο μοτοσυκλετιστής είναι ηλίθιος. Αν σκοπεύεις να δημιουργήσεις τσαμπουκά, παίρνεις τα μέτρα σου, γιατί ποτέ δεν ξέρεις με ποιον έχεις να κάνεις. Και πρώτα απ'όλα φροντίζεις για την ασφάλειά σου. Κρατώντας το αυτοκίνητο σε απόσταση και ΟΧΙ πίσω σου ή στο πλάι σου, όπου κινδυνεύεις άμεσα και δε μπορείς να το ελέγξεις. Εκτός αν έχεις τη δυνατότητα να εξαφανιστείς άμεσα μπροστά του, κάτι το οποίο ο συγκεκριμένος δε μπόρεσε να κάνει. Άρα ηλίθιος.

teogtp
10/06/2015, 08:39
Σπύρο θα σε πάρω μια μερα στη δουλειά που ειμαι στο τιμονι 6 ώρες στο κέντρο της Αθηνας 6 μέρες την ευδομάδα
να δουμε ποσο θα αντέξεις να είσαι κύριος και συ :p

Να πως χανει καποιος την πιστη του............
:tooth:

spyrakos35
10/06/2015, 08:40
Σπύρο θα σε πάρω μια μερα στη δουλειά που ειμαι στο τιμονι 6 ώρες στο κέντρο της Αθηνας 6 μέρες την ευδομάδα
να δουμε ποσο θα αντέξεις να είσαι κύριος και συ :p

ρε νεούδι....

είναι καλύτερο να είσαι στο δρόμο 6 ώρες παρά να είσαι σε ένα γραφείο με πεντακοσους-ογδοντα-δώδεκα νοματαίους πάνω από το κεφάλι σου να σου λένε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του (δλδ απίστευτες μαλακίες και να μην διορθώνονται ποτέ)....

πέρα απ αυτό όμως, είναι και θέμα εμπειρίας (και για να σε προλάβω, ή και ηλικίας αν θες)

7Tolis
10/06/2015, 08:41
Σπύρο θα σε πάρω μια μερα στη δουλειά που ειμαι στο τιμονι 6 ώρες στο κέντρο της Αθηνας 6 μέρες την ευδομάδα
να δουμε ποσο θα αντέξεις να είσαι κύριος και συ :p

Δεν είναι δυσκολο να είσαι ήρεμος.Και έγω ωρες καβαλάω καθημερινά.

harris_x
10/06/2015, 08:46
Σπύρο θα σε πάρω μια μερα στη δουλειά που ειμαι στο τιμονι 6 ώρες στο κέντρο της Αθηνας 6 μέρες την ευδομάδα
να δουμε ποσο θα αντέξεις να είσαι κύριος και συ :p
είναι μέχρι να το σκεφτείς λιγάκι καλύτερα ;)

μετά ακόμα και 24/7 να είσαι στο δρόμο είσαι cool...

byron
10/06/2015, 09:49
Δηλαδή, αν την είπε στον BMW για το κινητό...ο Daniel τι έπρεπε να κάνει στον redneck (https://www.youtube.com/watch?v=1Yeipzl1uZY)? :confused:

amyroukai
10/06/2015, 10:13
εκει που κανει αναστροφη... εχει σημαδια-λαστιχιες απο αλλη αναστροφη; τι στο καλο, ολοι εκει τσακωνονται;

BLiTzER
10/06/2015, 10:17
Δεν είναι η πρώτη φορά που τον πετυχαίνει.

leftos
10/06/2015, 10:18
Εγω ηρεμησα οταν εγινα πωλητης και αναγκαστικα περναγα αρκετες ωρες στο δρομο.
Εκει αφηνα τους παντες να μου κανουν σφηνες να με προσπερνανε να να να.
Πλεον καταλαβα οτι να μην αφηνεις τον αλλον που πιθανοτατα ειναι πιο αργος απο εσενα να μην σε προσπερασει υπαρχει περιπτωση λιγο πιο κατω να κολησει πισω σου.Οχι γιατι δεν τον αφησες αλλα γιατι οδηγει ετσι οπως οδηγει απλα. Μου εχει τυχει...

Hayate
10/06/2015, 10:23
εχω μανουριάσει με οδηγό ΙΧ επειδή με προσπέρασε και σχεδόν εγλυψε τον καθρέφτη από το ΑΧ-1 μου (τότε - προ 20ετίας?)....

στο επόμενο φανάρι έπεσε πάνω μου και με έριξε....

του τις έριξα και γω και στανιάραμε....

όταν το σκεφτόμουνα μετά, ψύχραιμα, αποφάσισα να μην μανουριάσω ξανά στο δρόμο.... αν έχω να πω κάτι σε κάποιον το λέω τόσο όμορφα που δεν μπορεί να μου αρνηθεί.....

+599

Συμφωνώ με το σπύρο 500% και επειδή όσα δε φέρνει η ώρα τα φέρνει η στιγμή καλύτερα να δώσεις τόπο στην οργή.

Εγώ τουλάχιστον θεωρώ σημαντικότερο να γυρίσω σπίτι μου παρα να μη γυρίσω ποτέ,ειδικά με το κάθε λογής φρούτο που κυκλοφορεί έξω και δεν ξέρεις μη σου την ανάψει με κανα σιδερικό,το οποίο το έχω δεί να συμβαίνει σε άλλον σε φανάρι κεντρικού σημείου της Αθήνας και μου κόπηκαν τα πόδια.Στην προκειμένη ο μίστερ με το μηχανάκι έκανε παπαριά,έκανε μια σωστή παρατήρηση στον άλλο το γιδοβοσκό και ο άλλος σα γνήσιος τραχανοπλαγιάς θεώρησε να αποδείξει τον τσαμπουκά του ξαπλώνοντας τον παλίκαρο.

Και αν είχε και κανά συνεπιβάτη και του έμενε στον τόπο;τότε τι θα γινόταν;θα λεγε μετά στους δικούς του ξέρεις κλαίτε τον άνθρωπο σας γιατί πήγα να κράξω ένα τραχανά που μίλαγε στο κινητό και αυτός ώς σώφρων κ ώριμο φρούτο μας ξάπλωσε χάμω;

Ηρεμία θέλει έχουμε τόσα πολλά πράματα να σκεφτούμε καθε μέρα που ο κάθε βλαμμένος που έτυχε και του δώσαν δίπλωμα είναι το λιγότερο.Και μη μου πεί κάποιος είμαι οξύθυμος κτλπ.Και εγώ οξύθυμος είμαι αλλά αν πάει έτσι θα παίζουμε απο το πρωί ως το βράδυ κλωτσιές με τον κάθε μαντρακά.

amyroukai
10/06/2015, 10:30
ξες το live and let live ειναι απιθανα σωστο.

το οτι τα διποδα αυτα το εκλαμβανουν ως επιβραβευση και επιβεβαιωση οτι τα κανουν ολα σωστα και δικαιωνονται... αυτο που το πας; διαιωνιζονται κιολας...

spyrakos35
10/06/2015, 10:32
ξες το live and let live ειναι απιθανα σωστο.

το οτι τα διποδα αυτα το εκλαμβανουν ως επιβραβευση και επιβεβαιωση οτι τα κανουν ολα σωστα και δικαιωνονται... αυτο που το πας; διαιωνιζονται κιολας...

αν τα δίποδα αυτά ενεργούν μαλακωδώς κατά συρροή και εξακολούθηση, θα βρεθεί ο "Κτήνος" που θα τους Μπλακώσει αργά ή γρήγορα....

δεν αγχώνομαι επ αυτού.... ;)

Billymuse
10/06/2015, 14:16
ρε νεούδι....

είναι καλύτερο να είσαι στο δρόμο 6 ώρες παρά να είσαι σε ένα γραφείο με πεντακοσους-ογδοντα-δώδεκα νοματαίους πάνω από το κεφάλι σου να σου λένε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του (δλδ απίστευτες μαλακίες και να μην διορθώνονται ποτέ)....

πέρα απ αυτό όμως, είναι και θέμα εμπειρίας (και για να σε προλάβω, ή και ηλικίας αν θες)

Τα δέχομαι όσα λες, αλλα κάποια πράγματα ξέρεις οτι οσο και ευδιαθετος να είσαι σε κάνουν να λυσσας και να θες να σφάξεις τον άλλο

spyrakos35
10/06/2015, 14:20
Θα ωριμασεις...... Καποτε...... Ελπιζω......:lol:










Υγ....Βρες κανα μιλφ να στανιαρεις που θες και αιματα ρε....

Billymuse
10/06/2015, 14:23
Θα ωριμασεις...... Καποτε...... Ελπιζω......:lol:










Υγ....Βρες κανα μιλφ να στανιαρεις που θες και αιματα ρε....

Περιμένω πότε θα παθω ανοσία και δε θα ασχολούμε με τη κάθε μαλακία που κάνει ο καθένας (https://www.youtube.com/watch?v=ow5DA5sx_xE)

MG-KTiNoS
10/06/2015, 14:35
Περιμένω πότε θα παθω ανοσία και δε θα ασχολούμε με τη κάθε μαλακία που κάνει ο καθένας (https://www.youtube.com/watch?v=ow5DA5sx_xE)

:lol:

Ζεύκας
10/06/2015, 14:52
Συγνώμη, όποιος πουλάει τσαμπουκά επειδή κάποιος άλλος πάει να τον ρίξει, το κάνει για συνετίσει τον φταίχτη;
να κάνει τον κόσμο λίγο καλύτερο; ή απλά θέλει σαν αρσενικό να υπερισχύσει έναντι στον υπαίτιο;

και πες ΟΚ ρε μεγάλε έχεις χάμερ και 2 ούζι δεξιά κι αριστερά. πάει στο διάολο.
άμα είσαι με το δίκυκλο ΚΑΙ κάθεσαι επιδεικτικά μπροστά σε αυτόν που μόλις έχεις τραμπουκίσει δεν πας γυρεύοντας;

έγκλημα αυτό που έκανε ο οδηγός της μπεεμβε αλλά τον προκάλεσε ο μοτοσυκλετιστής.
άμα ψάχνεσαι για τσακωμούς να είσαι έτοιμος να λάβεις τις πιθανές συνέπειες αυτών που έχεις προκαλέσει.

morpheus
10/06/2015, 15:00
Συγνώμη, όποιος πουλάει τσαμπουκά επειδή κάποιος άλλος πάει να τον ρίξει, το κάνει για συνετίσει τον φταίχτη;
να κάνει τον κόσμο λίγο καλύτερο; ή απλά θέλει σαν αρσενικό να υπερισχύσει έναντι στον υπαίτιο;

και πες ΟΚ ρε μεγάλε έχεις χάμερ και 2 ούζι δεξιά κι αριστερά. πάει στο διάολο.
άμα είσαι με το δίκυκλο ΚΑΙ κάθεσαι επιδεικτικά μπροστά σε αυτόν που μόλις έχεις τραμπουκίσει δεν πας γυρεύοντας;

έγκλημα αυτό που έκανε ο οδηγός της μπεεμβε αλλά τον προκάλεσε ο μοτοσυκλετιστής.
άμα ψάχνεσαι για τσακωμούς να είσαι έτοιμος να λάβεις τις πιθανές συνέπειες αυτών που έχεις προκαλέσει.

1000 δίκια... στο κάτω κάτω τι μας ενδιαφέρει? ποιος έχει δίκιο? ή ποιος γύρισε όρθιος στο σπίτι του..

Bowleno
10/06/2015, 15:26
Σπύρο θα σε πάρω μια μερα στη δουλειά που ειμαι στο τιμονι 6 ώρες στο κέντρο της Αθηνας 6 μέρες την ευδομάδα
να δουμε ποσο θα αντέξεις να είσαι κύριος και συ :p

μαζί σου... να δουν τι γλύκα που έχει..... όσο και να θέλω να είμαι κύριος υπάρχουν στιγμές που δεν αντέχονται οι μαλακίες που βλέπω :rolleyes:

panavour
10/06/2015, 15:56
Οι καιροι που πεφταν μονο βρισιες μπουνιες και κλωτσιες εχουν περασει ανεπιστρεπτι.Η σφαιρα τα εχει ισοπεδωσει ολα.Του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε.Γι αυτο stay cool be happy.Eκτος εαν
you are
http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/el/thumb/4/49/Terminator.jpg/240px-Terminator.jpg&imgrefurl=http://el.wikipedia.org/wiki/%25CE%259F_%25CE%2595%25CE%25BE%25CE%25BF%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B8%25CF%2581%25CE%25B5%25CF%258 5%25CF%2584%25CE%25AE%25CF%2582&h=346&w=240&tbnid=cK4MYzEI-cW1AM:&zoom=1&tbnh=186&tbnw=129&usg=__ah7UINpatsQz2DUAlOP_zdmX8DE=&docid=hHM0rHPIyG4KeM&itg=1

WiSe
10/06/2015, 21:56
αυτό...


ποτέ δεν μπορεις να ξέρει με τι έχεις να κάνεις....

+1000

MG-KTiNoS
10/06/2015, 22:39
1000 δίκια... στο κάτω κάτω τι μας ενδιαφέρει? ποιος έχει δίκιο? ή ποιος γύρισε όρθιος στο σπίτι του..

Αυτό που λες να το προσέξεις γιατί είναι ένα νόμισμα με 2 όψεις....

Παράδειγμα...
Περπατάς στο δρόμο με τη φίλη σου κι ένας τεράστιος μπιλντεράς της πιάνει το γκώλο και της λέει....
-Μανάρα μου.... Τι ...λάρα είναι αυτή...
Δύο δρόμοι ανοίγουν μπροστά σου...
1 Να μην μιλήσεις, να το παίξεις δεν τρέχει κάστανο και να πας σπίτι σου σε ένα κομμάτι όλος. Τώρα αν δε σου ξαναμιλήσει η κοπέλα ποτές ή σε κλ...σει διακριτικά δε βαριέ... Εσύ να σαι καλά...
2 Να μιλήσεις και να τις φας ως και πάρα πολύ. Μπορεί να γυρίσεις στο σπίτι σε κάνα μήνα, να μην έχεις ποτέ πια την ίδια φάτσα κλπ κλπ
ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΟΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ
Δεν μπορεί δηλαδή ο άλλος να λέει ότι να ναι και μην τρέχει τίποτα γιατί θες να γυρίσεις το βράδυ σπίτι...
Έρχεται μια στιγμή που πρέπει να μιλήσεις και δε μπα να γ....
Γιατί εκτός από το να γυρίζεις σπίτι το βραδυ πρέπει να μπορείς το πρωί να ξυριστείς κι όλας...
Κοινώς να βλέπεις και τη φάτσα σου στον καθρέφτη !
Δεν καταπίνονται πάντα όλα και ούτε είναι όλες οι ώρες ίδιες...

Ζεύκας
10/06/2015, 22:50
Αυτό που λες να το προσέξεις γιατί είναι ένα νόμισμα με 2 όψεις....

Παράδειγμα...

Αυτό που λες να το προσέξεις γιατί είναι ένα νόμισμα με 2 όψεις....

Παράδειγμα...
Είσαι βράδυ στο σπίτι σου με την οικογενειά σου και μπουκάρουν μέσα δύο κακοποιοί σε κοντόκανες καραμπίνες να σε ληστέψουν.
Δύο δρόμοι ανοίγουν μπροστά σου
1 Να μην μιλήσεις, να το παίξεις δεν τρέχει κάστανο να κάνουν οι κακοποιοί τη δουλειά τους και να μείνεις εσύ και οι οικογενειά σου ανέπαφοι.
Τώρα αν δεν σου ξαναμιλήσει ο γιός σου ποτές ή σε κλ...σει διακριτικά δε βαριέ... Εσύ και η οικογενειά σου να έχουν την υγεία τους...
2 Να μιλήσεις και να φας δύο-τρεις σφαίρες. Μπορεί να γυρίσεις σπίτι από το νοκομείο σε έξι μήνες, να μη έχεις ποτέ ξανά το ένα σου νεφρό κλπ κλπ
ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΟΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ
Δεν μπορεί δηλαδή ο άλλος να κάνει ότι να ναι και μην τρέχει τίποτα γιατί θες να κοιμηθείς το βράδυ σπίτι...
Έρχεται μια στιγμή που πρέπει να μιλήσεις και δε μπα να γ....
Γιατί εκτός από το να μείνεις σπίτι και αυτό το βραδυ πρέπει να μπορείς το πρωί να ξυριστείς κι όλας...
Κοινώς να βλέπεις και τη φάτσα σου στον καθρέφτη !
Δεν καταπίνονται πάντα όλα και ούτε είναι όλες οι ώρες ίδιες...

SONone
11/06/2015, 01:04
μαλακία εκανε ο μηχανόβιος (αυτοι οι αληταράδες που εχουν και οπλα και ναρκωτικά στις μηχανες τους) απο την στιγμη που ειδε bmw και να μιλάει στο κινητό, επρεπε να βγαλει το οπλο του και να το πυροβολήσει, χωρις να του πει τπτ και μετα να φύγει σουζα.... επρεπε να προβλέψει οτι και οι ψυχασθενείς παίρνουν δίπλωμα.


υγ. και αμα συνεχίζω να διαβάζω τρολιες θα το λυσαξω κιαλο.

MG-KTiNoS
11/06/2015, 14:30
Αυτό που λες να το προσέξεις γιατί είναι ένα νόμισμα με 2 όψεις....

Παράδειγμα...
Είσαι βράδυ στο σπίτι σου με την οικογενειά σου και μπουκάρουν μέσα δύο κακοποιοί σε κοντόκανες καραμπίνες να σε ληστέψουν.
Δύο δρόμοι ανοίγουν μπροστά σου
1 Να μην μιλήσεις, να το παίξεις δεν τρέχει κάστανο να κάνουν οι κακοποιοί τη δουλειά τους και να μείνεις εσύ και οι οικογενειά σου ανέπαφοι.
Τώρα αν δεν σου ξαναμιλήσει ο γιός σου ποτές ή σε κλ...σει διακριτικά δε βαριέ... Εσύ και η οικογενειά σου να έχουν την υγεία τους...
2 Να μιλήσεις και να φας δύο-τρεις σφαίρες. Μπορεί να γυρίσεις σπίτι από το νοκομείο σε έξι μήνες, να μη έχεις ποτέ ξανά το ένα σου νεφρό κλπ κλπ
ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΟΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ
Δεν μπορεί δηλαδή ο άλλος να κάνει ότι να ναι και μην τρέχει τίποτα γιατί θες να κοιμηθείς το βράδυ σπίτι...
Έρχεται μια στιγμή που πρέπει να μιλήσεις και δε μπα να γ....
Γιατί εκτός από το να μείνεις σπίτι και αυτό το βραδυ πρέπει να μπορείς το πρωί να ξυριστείς κι όλας...
Κοινώς να βλέπεις και τη φάτσα σου στον καθρέφτη !
Δεν καταπίνονται πάντα όλα και ούτε είναι όλες οι ώρες ίδιες...

Όταν είχα οικογένεια, ΠΡΙν δηλαδή το παρακράτος φροντίσει να μου τη διαλύσει, είχα πόρτα και παράθυρα ασφαλείας.
Τώρα αν κάποιος κατάφερνε να μπει και ήμουν μέσα θα ήταν ΜΕΓΑ λάθος γιατί μάλλον δεν θα έβγαινε μόνος του.
Λυπάμαι πολύ αλλά δεν περιμένω πια από κανέναν βοήθεια.
ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ