PDA

View Full Version : ΠΠ μοτο 14/6 σερρες



giannis21
13/06/2015, 17:28
Παιδια θα επισκεφθει κανεις την πιστα των σερρων για να δει το παννεληνιο;γνωρουμε ωρες διεξαγωγης,καθως και αν θα εχει προβολη του αγωνα motogp;

Antonisss
15/06/2015, 12:55
Επειδή ήμουν πάνω, θα αναφερθώ μόνο στο συμβάν της εκκίνησης στην κατηγορία Open. Οι αναβάτες τελειώνουν το warm up lap, παίρνουν θέση στην εκκίνηση, ο άνθρωπος με την κόκκινη σημαία είναι μπροστά τους, ξαφνικά ανάβουν τα κόκκινα φώτα, ο άνθρωπος ξεκινάει να φύγει, τα φώτα σβήνουν και οι μισοί ξεκινάνε και κάποιοι προσπαθούν να τον αποφύγουν. Επανεκκίνηση δεν δόθηκε ποτέ, ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά.

ΠΠΤ σε όλο του το μεγαλείο

menelaos46
15/06/2015, 16:31
Επειδή ήμουν πάνω, θα αναφερθώ μόνο στο συμβάν της εκκίνησης στην κατηγορία Open. Οι αναβάτες τελειώνουν το warm up lap, παίρνουν θέση στην εκκίνηση, ο άνθρωπος με την κόκκινη σημαία είναι μπροστά τους, ξαφνικά ανάβουν τα κόκκινα φώτα, ο άνθρωπος ξεκινάει να φύγει, τα φώτα σβήνουν και οι μισοί ξεκινάνε και κάποιοι προσπαθούν να τον αποφύγουν. Επανεκκίνηση δεν δόθηκε ποτέ, ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά.

ΠΠΤ σε όλο του το μεγαλείο

Οι μισοί κάναν άκυρη εκκίνηση..... τραγικό...

sapila racing
15/06/2015, 16:35
ΠΠΤ σε όλο του το μεγαλείο

Οτι ναναι δηλαδή και πολύ επικίνδυνη κατασταση...

biglebowski
16/06/2015, 14:59
Συνηθησμενα πραγματα για τους αχρηστους της ΛΑΜΣ..

menelaos46
16/06/2015, 18:11
Συνηθησμενα πραγματα για τους αχρηστους της ΛΑΜΣ..

Φταίει η ΛΑΜΣ που κάναν οι μισοί άκυρη εκκίνηση???

RaGe_Raptor
16/06/2015, 19:04
Επειδή ήμουν πάνω, θα αναφερθώ μόνο στο συμβάν της εκκίνησης στην κατηγορία Open. Οι αναβάτες τελειώνουν το warm up lap, παίρνουν θέση στην εκκίνηση, ο άνθρωπος με την κόκκινη σημαία είναι μπροστά τους, ξαφνικά ανάβουν τα κόκκινα φώτα, ο άνθρωπος ξεκινάει να φύγει, τα φώτα σβήνουν και οι μισοί ξεκινάνε και κάποιοι προσπαθούν να τον αποφύγουν. Επανεκκίνηση δεν δόθηκε ποτέ, ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά.

ΠΠΤ σε όλο του το μεγαλείο

κρίμα....

giannis21
16/06/2015, 20:57
Φταίει η ΛΑΜΣ που κάναν οι μισοί άκυρη εκκίνηση???

δεν νομιζω να κατηγορει κανεις τη ΛΑΜΣ που καναν οι μισοι ακυρη εκκινηση.Θα μπορουσε ομως να εχει μια πιο σοβαρη αντιμετωπιση ως προς την επανεκκινηση.

Antonisss
16/06/2015, 22:21
Δεν ξέρω αν αυτό που έγινε ήταν άκυρη εκκίνηση, γιατί τα φώτα ανάψανε και σβήσανε την ώρα που ο άνθρωπος ακόμα δεν είχε βγει από την πίστα. Επειδή προφανώς κατάλαβαν την πατάτα τους, στις επόμενες κατηγορίες τουλάχιστον περίμεναν πρώτα να βγει ο άνθρωπος τελείως από την πίστα και μετά να ανάψουν τα κόκκινα φώτα

biglebowski
17/06/2015, 20:04
Ακυρη εκκινηση καταλαβες εσυ?
Γιατι εγω καταλαβα οτι αναψαν τα κοκκινα φαναρια πριν να φυγει ο κριτης απο την πιστα..

biglebowski
17/06/2015, 20:07
Φταίει η ΛΑΜΣ που κάναν οι μισοί άκυρη εκκίνηση???

Που την ειδες την ακυρη εκκινηση?
Εδω σου λεει οτι αναψαν τα κοκκινα φαναρια ενω ο κριτης ηταν ακομα μεσα στην πιστα...

menelaos46
17/06/2015, 20:14
Που την ειδες την ακυρη εκκινηση?
Εδω σου λεει οτι αναψαν τα κοκκινα φαναρια ενω ο κριτης ηταν ακομα μεσα στην πιστα...

Δεν ήμουν σε θέση να δω τον κριτή αλλά έχω την εντύπωση ότι έγινε άκυρη εκκίνηση από πολλούς... Αν είναι λάθος του κριτή σίγουρα είναι λάθος της οργάνωσης.

Antonisss
17/06/2015, 20:19
Ελπίζω το βίντεο από bikerspirit να δείξει τι ακριβώς έγινε

George_Sp
17/06/2015, 22:09
Αν μιλάμε γι αυτό τον αγώνα πάντως βλέπω τον κριτή να έχει προλάβει να βγει δεξιά στο κιγκλίδωμα πριν σβήσουν τα κόκκινα φώτα.

https://www.youtube.com/watch?v=sCHdtL0ktT8

Μόνο παράπτωμα είδα ορισμένους οδηγούς να κάνουν jump start κατά το ήμισυ (αν μπορείς να το πεις έτσι) ενώ τα κόκκινα φώτα είναι ακόμα αναμμένα.

menelaos46
17/06/2015, 23:09
Αυτός είναι ο αγώνας στα 600 εμείς λέμε για την Οπεν.

George_Sp
17/06/2015, 23:53
ok sorry για το λάθος. λογικά θα ανέβει και το βιντεάκι της open σύντομα. με μπέρδεψε το βίντεο γιατί έχει πλάνα και από open.

GIOTIS750
19/06/2015, 14:43
Αυτοκαταστροφικό ΠΠΤ2015
Ανοικτή επιστολή προς ΣΟΑΜ & ΑΜΟΤΟΕ
Αγώνες 18/06/2015 - 12:03


http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=20063

menelaos46
19/06/2015, 18:52
Η δική μου γνώμη είναι πως όλα αυτά που γράφονται είναι μπούρδες.... Οι Σέρρες παραδοσιακά δεν έχει κόσμο και αυτό είναι επειδή η Βόρειος Ελλάδα δεν ασχολείται με την ταχύτητα. Άντε αν δεν είχε GP να είχε 100 άτομα παραπάνω... Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι καλό να γίνονται οι αγώνες σε διαφορετική ημερομηνία.

spyrakos35
19/06/2015, 19:29
Οταν λεει οτι οι ιδιοι οι εμπλεκομενοι ηταν στο κυλικειο να δουν μοτοτζιπί τι να συζητησουμε;

giannis21
20/06/2015, 07:14
Η δική μου γνώμη είναι πως όλα αυτά που γράφονται είναι μπούρδες.... Οι Σέρρες παραδοσιακά δεν έχει κόσμο και αυτό είναι επειδή η Βόρειος Ελλάδα δεν ασχολείται με την ταχύτητα. Άντε αν δεν είχε GP να είχε 100 άτομα παραπάνω... Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι καλό να γίνονται οι αγώνες σε διαφορετική ημερομηνία.

μα το θεμα εκει ειναι φιλε μου.να κανουν οτι περναει απο το χερι τους για να φερουν τον κοσμο πισω.Γιατι παλιοτερα ο κοσμος πηγαινε να παρακολουθησει.

GIOTIS750
20/06/2015, 08:28
Η δική μου γνώμη είναι πως όλα αυτά που γράφονται είναι μπούρδες.... Οι Σέρρες παραδοσιακά δεν έχει κόσμο και αυτό είναι επειδή η Βόρειος Ελλάδα δεν ασχολείται με την ταχύτητα. Άντε αν δεν είχε GP να είχε 100 άτομα παραπάνω... Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν είναι καλό να γίνονται οι αγώνες σε διαφορετική ημερομηνία.
Οχι φιλε μου ασχολουμασται με την ταχυτητα και πιστα φτιαξαμε στο Αιγινιο Πιεριας πριν απο 25 χρονια αλλα μας την κλεισανε και αν δεν την συντηρουσανε καποια παιδια δεν θα μπορουσαμε να μπουμε μεσα καθολου.υΓΡΟΒΙΟΤΟΠΟς η δικαιολογια τους.
https://www.youtube.com/watch?v=n2kfrhxrNkg
https://www.youtube.com/watch?v=n2kfrhxrNkg

αν και διαλυμενη πλεον οποτε πηγαινουμε περναμε καλα φαντασου να ηταν και συντηρημενη ,απο σαλονικα πολλα παιδια ερχονται παντως,

ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΉΣΕΙ ΞΑΝΑ ΟΜΩς ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΙΣΤΑ ΠΑΛΙ ΟΠΩς ΗΤΑΝ.
( ) ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ http://aeginiocircuit.blogspot.gr/2014/02/blog-post.html

Antonisss
08/09/2015, 22:30
Πριν από λίγες ώρες ανέβηκε επιτέλους το βίντεο του αγώνα της Open από το bikerspirit

Ορίστε το λινκ

http://youtu.be/a-QRZd1RW5I

Στο 3:15 περίπου που δίνεται η εκκίνηση δεν φαίνεται ο κριτής με την σημαία λόγω της γωνίας λήψης της κάμερας αλλά είναι φανερό ότι αρκετοί αναβάτες ήταν απροετοίμαστοι

George_Sp
08/09/2015, 22:35
εγώ βλέπω οτι τα φώτα είχαν ξεκινήσει να ανάβουν και κάποιοι κοιτούσαν αλλού. δε νομίζω οτι είναι θέμα κριτή αν δεν έχεις την προσοχή σου εκεί που πρέπει.

Antonisss
08/09/2015, 22:47
Κοιτούσαν αλλού γιατί ήταν ο άνθρωπος με τη σημαία ακόμα μέσα, απλά η γωνία λήψης της κάμερας δυστυχώς είναι τέτοια που δεν φαίνεται

Antonisss
08/09/2015, 22:50
Παρατήρησε επίσης ότι τα φώτα ανάβουν και αναβάτης στο βάθος ακόμα δεν έχει σταματήσει στη θέση του στο γκριντ!!!