PDA

View Full Version : Χαμένη βαλίτσα στην Ε.Ο. Πατρών Πύργου.



theodosisv
14/06/2015, 17:45
Σήμερα το πρωί κινούμενος από Πάτρα για Καλαμάτα, 20 χλμ πριν τον Πύργο, διαπίστωσα ότι αυτομολησε η αριστερή βαλίτσα από το Κ1200S. Ξαναγυρισα Πάτρα και πάλι πίσω με χαμηλή ταχύτητα παρατηρώντας και πέρα από το ερεισμα, τηλεφωνησα σε αστυνομικά τμήματα, ρώτησα σε βενζιναδικα. Τζίφος... Δεν είχα πράγματα αξίας, μόνο ρούχα και μικροπραγματα. Η βαλίτσα πιθανόν να άντεξε στην πτώση αφού πέρσι μου είχε ξαναπεσει στο ίδιο σημείο αλλά το πήρα είδηση αμέσως και τη μάζεψα. Από τότε, την ξαναρυθμισα, έχοντας κάνει πολλά ταξίδια χωρίς πρόβλημα.
Όποιος περάσει από εκεί και δει τίποτα ας με ενημερώσει παρακαλώ.
Πάντα όρθιοι... Κι ο Θεός μαζί μας. Μη χειρότερα!

Cpt. Haddock
14/06/2015, 19:30
Μακαρι να τη βρεις


[...] πέρσι μου είχε ξαναπεσει στο ίδιο σημείο [...]

:uplate:

theodosisv
14/06/2015, 20:14
Η ίδια βαλίτσα! Η αριστερή.

theodosisv
14/06/2015, 20:22
Ευχαριστώ! Κι όμως, η ίδια βαλίτσα στο ίδιο σημείο...

granazi
14/06/2015, 20:30
Σήμερα το πρωί κινούμενος από Πάτρα για Καλαμάτα, 20 χλμ πριν τον Πύργο, διαπίστωσα ότι αυτομολησε η αριστερή βαλίτσα από το Κ1200S. Ξαναγυρισα Πάτρα και πάλι πίσω με χαμηλή ταχύτητα παρατηρώντας και πέρα από το ερεισμα, τηλεφωνησα σε αστυνομικά τμήματα, ρώτησα σε βενζιναδικα. Τζίφος... Δεν είχα πράγματα αξίας, μόνο ρούχα και μικροπραγματα. Η βαλίτσα πιθανόν να άντεξε στην πτώση αφού πέρσι μου είχε ξαναπεσει στο ίδιο σημείο αλλά το πήρα είδηση αμέσως και τη μάζεψα. Από τότε, την ξαναρυθμισα, έχοντας κάνει πολλά ταξίδια χωρίς πρόβλημα.
Όποιος περάσει από εκεί και δει τίποτα ας με ενημερώσει παρακαλώ.
Πάντα όρθιοι... Κι ο Θεός μαζί μας. Μη χειρότερα!

20 χλμ πριν τον Πυργο ησουν περιπου στο υψος της Αμαλιαδας, αν εχεις φβ στειλε ενα μνμ στα παιδια της τοπικης λεσχης, ποτε δεν ξερεις....https://www.facebook.com/motolea.amaliada

theodosisv
14/06/2015, 21:46
Ευχαριστώ! Ευθύς αμέσως!

Panos76
15/06/2015, 12:30
Την έχουν τσιμπήσει γύφτοι στο κλάσμα του nanosecond. Μακάρι να βρεθεί. Τρόμος η φάση.