PDA

View Full Version : GILERA RUNNER 125 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ



lefkadios95
18/06/2015, 07:30
Γεια σας.. Εχω μια Gilera Runner 125 με 17000 km.
Το προβλημα μου ειναι το εξης: Ξεκιναω ολα καλα, και μετα απο 5 λεπτα περιπου απλα νεκρωνει και σβηνει..στα καλα καθουμενα..
Μετα πρεπει να περιμενω κανα τεταρτο και ξαναπαιρνει μπρος. Τι ακριβως συμβαινει? Εχει να κανει με την ψηξη?

Επισης παρατηρησα αυτο το φαινομενο οταν μια βραδια την ειχα αφησει εξω και βραχηκε..

Ευχαριστω πολυ.

LKOSTAS
18/06/2015, 09:30
Μάλλον τρόμπα βενζίνης είναι. Έλεγξε τα σωληνάκια μήπως είναι κάποιο τσακισμένο. Αν είναι ηλεκτρική η τρόμπα και όχι υποπίεσης έλεγξε τις επαφές των καλωδίων για τυχόν υγρασία.

GFawkes
18/06/2015, 13:19
δες πιπα/μπουζι

yiannis172
18/06/2015, 14:12
Γεια σας.. Εχω μια Gilera Runner 125 με 17000 km.
Το προβλημα μου ειναι το εξης: Ξεκιναω ολα καλα, και μετα απο 5 λεπτα περιπου απλα νεκρωνει και σβηνει..στα καλα καθουμενα..
Μετα πρεπει να περιμενω κανα τεταρτο και ξαναπαιρνει μπρος. Τι ακριβως συμβαινει? Εχει να κανει με την ψηξη?

Επισης παρατηρησα αυτο το φαινομενο οταν μια βραδια την ειχα αφησει εξω και βραχηκε..

Ευχαριστω πολυ.

Πηνια...

MG-KTiNoS
18/06/2015, 15:27
μάστορα....

raccoon
18/06/2015, 16:43
είχα το ίδιο πρόβλημα. είναι ανορθωτής ή έστω καλώδιο ανορθωτή. τί συμβαίνει, ξεκινάς και το ρεύμα που βγάζει επαρκεί για να δουλέψει, κάποια στιγμή που ζεστένετε, μιας και είναι υδρόψυκτο, πέρνει μπροστά το βεντιλατέρ και δεν επαρκεί το ρεύμα για όλα. όταν σταματήσεις κρυώσει ξαναδουλεύει κανονικά.
Μπορεί να ανάβεις φλάς και να σου κάνει διακοπές τύπου "δουλέυω- δεν δουλέυω- δουλεύω- δεν δουλέυω"
εγώ το πήγα στην Αθήνα Μεσογείων και Κατεχάκη . ευτυχώς ήταν καλώδιο