PDA

View Full Version : Έγγραφο απώλειας ταυτότητας.



el_hymador
18/06/2015, 18:41
Συγνώμη για το άκυρο της ερώτησης... σε περίπτωση απώλειας του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας, δεν οφείλει το ΑΤ στο οποίο δήλωσες την απώλεια, να σου παράσχει κάποιο έγγραφο ή αντίγραφο που να πιστοποιεί το γεγονός;

Ζεύκας
18/06/2015, 18:51
οχι. μπορεις να το ζητησεις ομως

el_hymador
18/06/2015, 18:59
οχι. μπορεις να το ζητησεις ομως


ε αυτο έκανα και μόνο που δεν με έβρισαν οι γ@μωμπατσοι!!!

Ζεύκας
18/06/2015, 19:07
ντοιννννν

el_hymador
18/06/2015, 19:15
ντοιννννν


Και όμως!

Τι το θες; Τι θα το κάνεις; Δεν βλέπεις ότι έχουμε δουλειά; (ξυνόντουσαν) Τελείωσε, φύγε τώρα και άντε στο καλό!!

spyrakos35
18/06/2015, 19:25
Αμα ειχαν δουλεια γιατι τους εκοψες ρε φιλε;

Ζεύκας
18/06/2015, 19:26
πάντως στην ασφάλεια του ΑΤ Αγ.Παντελεήμωνα (γειτονιά μου) πάντα τυπικοί κ ευγενικότατοι.

el_hymador
18/06/2015, 19:37
Eπειδή στο συγκεκριμένο AT μου την έχουν ξανακάνει με απαράδεκτη συμπεριφορά (μια καριόλα ΑΥ), θα την ψάξω πως μπορώ να το αναφέρω κάπου. Φυσικά ξέρω ότι δεν θα γίνει τίποτα αλλά έτσι για το γαμότο!

taisteal
18/06/2015, 19:39
Eπειδή στο συγκεκριμένο AT μου την έχουν ξανακάνει με απαράδεκτη συμπεριφορά (μια καριόλα ΑΥ), θα την ψάξω πως μπορώ να το αναφέρω κάπου. Φυσικά ξέρω ότι δεν θα γίνει τίποτα αλλά έτσι για το γαμότο!

Ο λογος σου εναντιον του οργανου...



Μισο....
















































:bawl::bawl::bawl:

lykourgi
18/06/2015, 19:41
Από το ΑΤ που έκανες τη δήλωση της απώλειας μπορούν να σου δώσουν μόνο αντίγραφο από το βιβλίο συμβάντων. Δηλαδή ένα αντίγραφο της καταγραφής του περιστατικού.

Όχι αντίγραφο της ταυτότητας.

el_hymador
18/06/2015, 19:44
Από το ΑΤ που έκανες τη δήλωση της απώλειας μπορούν να σου δώσουν μόνο αντίγραφο από το βιβλίο συμβάντων. Δηλαδή ένα αντίγραφο της καταγραφής του περιστατικού.

Όχι αντίγραφο της ταυτότητας.


Δεν μιλάω για αντίγραφό της ταυτότητας. Μιλάω για έγγραφο που να αποδεικνύει το πότε δήλωσα την απώλεια ταυτότητας ή αντίγραφό της αίτησης που συμπλήρωσα και στο οποίο φαίνεται η ημερομηνία.

akis_trevor
18/06/2015, 19:46
Δεν μιλάω για αντίγραφό της ταυτότητας. Μιλάω για έγγραφο που να αποδεικνύει το πότε δήλωσα την απώλεια ταυτότητας ή αντίγραφό της αίτησης που συμπλήρωσα και στο οποίο φαίνεται η ημερομηνία.

εμενα περυσι τα χριστουγεννα που εχασα ταυτοτητα και διπλωμα μου εδωσαν παντως απτην ασφαλεια οπου δηλωσα την απωλεια.
χωρις εννοειται να τους ζητησω κατι...τι να πω;

lykourgi
18/06/2015, 19:51
Δεν μιλάω για αντίγραφό της ταυτότητας. Μιλάω για έγγραφο που να αποδεικνύει το πότε δήλωσα την απώλεια ταυτότητας ή αντίγραφό της αίτησης που συμπλήρωσα και στο οποίο φαίνεται η ημερομηνία.

Και εγώ για αυτό ακριβώς μιλάω. Φυσικά και πρέπει να σου το δώσουν.

Ζήτα το όπως σου το έγραψα. 'Αντίγραφο βιβλίου συμβάντων.'

PetranGR
18/06/2015, 19:56
ο λόγος σου εναντίον του "όργανου" μεγάλη υπόθεση ...Shhhhhh μη μας ακούσουν...:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

taisteal
18/06/2015, 20:01
ο λόγος σου εναντίον του "όργανου" μεγάλη υπόθεση ...Shhhhhh μη μας ακούσουν...:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

Δεν σε επιασα,μου το εξηγεις λιγο;

PetranGR
18/06/2015, 20:04
Δεν σε επιασα,μου το εξηγεις λιγο;

λες να καταφέρει να βγάλει κάτι αν το κάνει αναφορά,στους πιο πάνω παρότι είναι κάτι που έχει ξανα γίνει ; Δεν παίζει απλά γιατί θα ισχυριστεί το "όργανο" άλλα ... και ο συμφορουμήτης μας "άλλα" οπότε δεν θα γίνει τίποτα.. μη σε πώ θα τον βάλουν και στο μάτι ...

el_hymador
18/06/2015, 21:47
Παιδιά, αντίγραφο ή βεβαίωση ή έγγραφο ή whatever, είναι απαραίτητο σε τέτοιες περιπτώσεις καθότι ακριβώς επειδή είναι τρόμπες, μπορεί να τους "παραπέσει" ή να χάσουν τη δήλωση και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...

andreaspetr
20/06/2015, 02:17
παλιοτερα εχασα ταυτοτητα,διπλωμα,αδεια κυκλοφοριας και κατι αλλα εγγραφα.
πηγα το δηλωσα και ΑΜΕΣΩΣ μου εφτιαξαν χαρτι οτι δηλωσα απωλεια.
καλα που δεν δινουν και ευκολα δανεια πλεον να βρεθεις χρεωμενος...

stam2
20/06/2015, 07:36
Ο λογος σου εναντιον του οργανου...



Μισο....

:bawl::bawl::bawl:

αν πάει και το πει στη ΖΩΗ θα καθαρίσει με την υπόθεση....

@hymador είναι υποχρεωμένοι πρωτίστως να σου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου. Δευτερευόντως να σου δώσουν και προσωρινό έγγραφο για περίπτωση απώλειας δελτίου ταυτόττας.

el_hymador
20/06/2015, 08:00
Για την ιστορία, εκδόθηκε νέα ταυτότητα όχι από το ΑΤ της περιοχής μου αλλά από όμορο σε αυτό της περιοχής μου! Ας είναι καλά ένας αστυνομικός που ανέλαβε προσωπικά την υπόθεση και με πιέσεις του οποίου δέχθηκαν από το ΑΤ περιοχής μου να μου δώσουν ένα επικυρωμένο αντίγραφο της δήλωσης απώλειας που είχα συντάξει! Με λίγα λόγια αυτός τους πήρε και λόγο βαθμού (προφανώς) πίεσε τους μαλάκες να μου δώσουν κάτι που να επικυρώνει κάπως την απώλεια της ταυτότητας. Για την ιστορία επίσης, δεν το είχαν περάσει καν στο βιβλίο συμβάντων και ούτε είχαν δώσει σήμα για ακύρωση της ταυτότητας μου στο τμήμα που είχε εκδοθεί πριν από πολλά πολλά χρόνια!!!!


...μιλάμε για εντελώς *δέλο!!!! Να βρθείς μπλεγμένος ενώ έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες και άντε μετά να βρεις άκρη...

Ζεύκας
20/06/2015, 08:29
Για την ιστορία, εκδόθηκε νέα ταυτότητα όχι από το ΑΤ της περιοχής μου αλλά από όμορο σε αυτό της περιοχής μου! Ας είναι καλά ένας αστυνομικός που ανέλαβε προσωπικά την υπόθεση και με πιέσεις του οποίου δέχθηκαν από το ΑΤ περιοχής μου να μου δώσουν ένα επικυρωμένο αντίγραφο της δήλωσης απώλειας που είχα συντάξει! Με λίγα λόγια αυτός τους πήρε και λόγο βαθμού (προφανώς) πίεσε τους μαλάκες να μου δώσουν κάτι που να επικυρώνει κάπως την απώλεια της ταυτότητας. Για την ιστορία επίσης, δεν το είχαν περάσει καν στο βιβλίο συμβάντων και ούτε είχαν δώσει σήμα για ακύρωση της ταυτότητας μου στο τμήμα που είχε εκδοθεί πριν από πολλά πολλά χρόνια!!!!


...μιλάμε για εντελώς *δέλο!!!! Να βρθείς μπλεγμένος ενώ έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες και άντε μετά να βρεις άκρη...

:uplate:

nickald
20/06/2015, 09:23
που ειναι αυτο το τμημα ρε φιλε? στο φαρ γουεστ ναουμ?

lykourgi
20/06/2015, 21:14
Για την ιστορία επίσης, δεν το είχαν περάσει καν στο βιβλίο συμβάντων και ούτε είχαν δώσει σήμα για ακύρωση της ταυτότητας μου στο τμήμα που είχε εκδοθεί πριν από πολλά πολλά χρόνια!!!!...
Α, εντάξει......... :a31:
Μάλλον γι' αυτό δεν σου έδιναν αντίγραφο.

notakos600
21/06/2015, 08:11
Άντε μετά (χωρίς να έχει περαστεί στο βιβλίο συμβάντων) να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας.
Τέλος καλό όλα καλά.:beer: