PDA

View Full Version : HONDA Innova 125 αλλαγη μοτερ ! Αναγκη παρακαλω...βοηθηστε ***



evilnanouk
20/06/2015, 13:54
Καλησπερα,

ο πατερας μου 73 ετων μετακινειται με ενα innova 125 τα τελευταια χρονια. Μενει στο βουνο και με η μονη του επιλογη προσβασης με την πολη ( μενει σε νησι) ειναι αυτο το οχημα..

Δυστηχως το μοτερ καταστραφηκε...βαρεσε μπιελα απο οσο μου λεει χρειαζεται ανορθωτη και διαφορα αλλα που δεν καταλαβαινω...

Θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με καποια λυση...

Ψαχνωντας τις αγγελιες εντοπισα καποια μεταχειρισμενα μοτερ του 2004 και αλλα του 2013 αλλα δεν εχω ιδεα τι και πως....μην το παρω το αποστειλω και δεν δουελευει δλ..

Το innova ειναι μοντελο του 2008 οποτε δεν ξερω αν υπαρχουν ασυμβατοτητες με μεταγενεστερα η προγουμενα μοντελα..

Επιπλεον εχω ακουσει και για ενα συμβατο lifan μοτερ...αλλα παλι δεν εχω γνωση...θα κανει ? θα αντεξει ??


Σας παρακαλω να μου απαντησετε αμεσα καθως θα πρεπει να κανω κατι για αυτο απο Δευτερα

Σας ευχαριστω πολυ

McGyver
20/06/2015, 16:48
Μεταφέρεται στη σωστή κατηγορία...

LKOSTAS
22/06/2015, 10:22
Θα πρότεινα να επισκευαστεί το ίδιο μοτέρ και να στρωθεί καλά. Θα έχεις ένα καινούργιο μοτέρ. Αν βάλεις μεταχειρισμένο δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πόσο θα αντέξει. Όσον αφορά το lifan που ανέφερες δεν το εγκρίνω.
Για επισκευή σε συνεργείο θα σου πάει γύρω στα 250-300€ και θα έχεις ξαναλέω καινούργιο μοτέρ. Απλά να μπουν καλά πράγματα και όχι φτηνιάρικα.
Τα ίδια λεφτά θα σου στοιχίσει περίπου ένα μεταχειρισμένο μοτέρ honda ή ένα καινούργιο lifan.
Εσύ κρίνεις τι σε συμφέρει.