PDA

View Full Version : Κωλόκαιρος...!!!



vkats
21/06/2015, 08:57
Ε δεν αντέχω. Θα το πω...

ΤΙ ΚΩΛΟΚΑΙΡΟΣ ΠΙΑ !!!

Από το Νοέμβριο δεν έχει σταματήσει να βρέχει στη Θεσσαλονίκη. Και τώρα πάλι καταιγίδα...

Τελειώνει ο Ιούνιος και καλοκαίρι ακόμα δεν είδαμε...

devil's animal
21/06/2015, 09:03
εχω βρισει Θεους και δαιμονες για τον κωλοκαιρο της Θεσσαλονικης...
καμια σχεση με της Αθηνας...


μιλαμε για καταντια...:(

τοσο σκατοκαιρο καλοκαιρι εχω δει μονο στα Γιαννενα και γενικοτερα Ηπειρο, και λογω αυτου ορκιστηκα να μην ξαναπαω καλοκαιρι ΠΟΤΕ...

notakos600
21/06/2015, 09:20
Η υπομονή του Ινδού...
Ε ρε να φτιάξει ο καιρός και να μας μοιράσουνε δελτία για τα καύσιμα...:lol:

Pan (dvs)
21/06/2015, 09:44
εχω βρισει Θεους και δαιμονες για τον κωλοκαιρο της Θεσσαλονικης...
καμια σχεση με της Αθηνας...


μιλαμε για καταντια...:(

τοσο σκατοκαιρο καλοκαιρι εχω δει μονο στα Γιαννενα και γενικοτερα Ηπειρο, και λογω αυτου ορκιστηκα να μην ξαναπαω καλοκαιρι ΠΟΤΕ...

Αντε χεσε με ρε.Μια χαρα καιρο εχουμε στην Ηπειρο,οχι σαν τον δικο σας κωλοκαιρο.

337456

Αμα σου κολλησει η ρετσινια,αντε να την βγαλεις........

rider
21/06/2015, 11:06
και μενα δε με πάει καθόλου τελευταια... προηγουμενη βδομαδα αλλαξα λάστιχα και ειπα να πάω μια ορεινη χαλκιδικη(*) να τα "στρωσω" και εγινα μουσκεμα!
πάλι καλα που βρήκα ένα κιοσκι και γλιτωσα
337458

αφου γυρισα την επλυνα, γυαλισα, κέρωσα και την πέμπτη που την έβγαλα βόλτα μια απ τα ίδια...

ξανά λοιπον γυαλισμα και σημερα που σηκώθηκα με σκοπό να παω καμια βολτα χαλκιδικη ριχνει καρέκλες!!!




(*) ωραιο πιστάκι βρήκα - απο Πλανά-Μεταγγιτσι :D

Coyote.V
21/06/2015, 11:33
Ωραίος .... εγώ το πλένω κάθε έξι μήνες περίπου, ειδικά αν δω και έρχεται βροχή το ξεσκεπάζω για να πλυθεί.

PetranGR
21/06/2015, 11:33
αν δεν σας αρέσει η Σαλόνικα , τότε να πάτε αλλού ... όπως λέει και η διαφήμιση με τα magnum! :D

Τώρα έβγαλε ήλιο,επειδή κάνει μια στο τόσο 1-2 μπόρες ... είναι λες και είστε από ζάχαρη.

devil's animal
21/06/2015, 12:50
Αντε χεσε με ρε.Μια χαρα καιρο εχουμε στην Ηπειρο,οχι σαν τον δικο σας κωλοκαιρο.

337456

Αμα σου κολλησει η ρετσινια,αντε να την βγαλεις........



δεν θελω να λεω πολλες κουβεντες...
μπορουμε να κανουμε συγκριση τον καιρο της Αθηνας και των Ιωναννινων, μερα μερα, για εναν ολοκληρο χρονο...
να δουμε που εβρεξε περισσοτερο, με ποσα mm νερο, για ποση ωρα, κλπ...

devil's animal
21/06/2015, 12:51
αν δεν σας αρέσει η Σαλόνικα , τότε να πάτε αλλού ... όπως λέει και η διαφήμιση με τα magnum! :D

Τώρα έβγαλε ήλιο,επειδή κάνει μια στο τόσο 1-2 μπόρες ... είναι λες και είστε από ζάχαρη.



αν ειχες ζησει Αθηνα, δεν θα τα'λεγες αυτα...
οποτε εν μερει σε δικαιολογω...και αυτος που ζει Λονδινο, δεν ξερει τι εστι ελληνικο καλοκαιρι αν δεν ερθει να το δει με τα ματια του...

Pan (dvs)
21/06/2015, 13:11
δεν θελω να λεω πολλες κουβεντες...
μπορουμε να κανουμε συγκριση τον καιρο της Αθηνας και των Ιωναννινων, μερα μερα, για εναν ολοκληρο χρονο...
να δουμε που εβρεξε περισσοτερο, με ποσα mm νερο, για ποση ωρα, κλπ...

Παω να μασω την μπουγαδα γιατι βρεχει.Μολις επιστρεψω θα βαλουμε τα συγκριτικα κατω.:D

McGyver
21/06/2015, 13:15
Όπως λέει κι ο Ηλίας, στην Ήπειρο βρέχει μια φορά το χρόνο...

...από Οκτώβρη μέχρι Μάιο.

:lol:

devil's animal
21/06/2015, 13:48
Παω να μασω την μπουγαδα γιατι βρεχει.Μολις επιστρεψω θα βαλουμε τα συγκριτικα κατω.:D

:a43::a43::a43::a43:



Όπως λέει κι ο Ηλίας, στην Ήπειρο βρέχει μια φορά το χρόνο...

...από Οκτώβρη μέχρι Μάιο.

:lol:


βαλε και Ιουνιο...και Ιουλιο πολλες φορες...

και μενει ενας Αυγουστος που δεν μετραει γιατι παιζει να εχει αστατο καιρο απο τα μεσα και μετα, παντου...

Translatoras
21/06/2015, 22:03
Τον Αύγουστο του 98 πάντως που υπηρετούσα Βελισσάριο 10 βροχές (τουλάχιστον) τις έριξε.

Και όλες μεσημεράκι
14:00 λαμπίκο ο ουρανός
14:30 Οι πρώτοι σωρήτες στο Μητσικέλι
15:00 Ομπρέλα
17:30 Στο 12 έξω για καφέ.

giannis21
21/06/2015, 23:27
εγω παντως προλαβα και εκανα μια γρηγορη σημερα..!μετα τις 1+ πεταχτηκα μεχρι ρεντινα!