PDA

View Full Version : ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΝΕΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ



nikos_1642
24/06/2015, 18:29
Καλησπερα σας
ειμαι νεος στο φορουμ και ο λογος που γραφτηκα ειναι οτι θα με ενδιεφερε μια γνωμη απο ατομα που ειναι περισσοτερο καιρο στο χορο της μοτοσυκλετας.....
αυτη την στιγμη οδηγω ενα cbf 250 και θα ηθελα να ανεβω κατηγορια...
απο τις μοτοσυκλετες που μου αρεσουν πολυ αυτο το καιρο ειναι cbf600s και cb650f και σε αυτα τα κυβικα θα ηθελα να κινηθω γυρω στα 600-700....
τι γνωμες εχετε για τα δυο πιο πανω μοντελα.......πρωτη φορα ανεβαινω σε μεγαλα κυβικα....(μην παρεξηγηθω εχω οδηγησει μεγαλα κυβικα,εννοω δεν ειχα δικο μου μεγαλα κυβικα....)
τι προτεινετε λοιπον για αν κανω την μεταβιβαση σε μεγαλα κυβικα....και βεβαια μπορειτε να πειτε και αλλα μοντελα δεν κολλαμε σε αυτα τα δυο μονο.......για καινουργιο μεχρι 8000 ευρο....


ευχαριστω εκ των προτερων....και περιμενω τις απαντησεις σας.....

zopas
24/06/2015, 18:44
Εχεις προσδιορισει τις αναγκες σου και το μπατζετ για συντηρηση;..απο εκει ξεκινας,,,

nikos_1642
24/06/2015, 19:00
Εχεις προσδιορισει τις αναγκες σου και το μπατζετ για συντηρηση;..απο εκει ξεκινας,,,

απο οτι εχω ρωτησει και με εχουν ενημερωσει μου ειπαν οτι απο την στιγμη που πας σε 4κυλινδρους λογικο ειναι να ανεβει και η συντηρηση απο οτι δινω τωρα περιπου αλλο τοσο για την συντηρηση.....
και απο την αλλη εχω και κατι σκεψεις βεβαια διαφορετικες τελειως για versys 650 το καινουργιο αλλα ειναι τελιως αλλο πραγμα τελιος διαφορετικο μηχανημα....
βεβαια για πιο ησυχο και πιο καλη ποιοτητα κυλισης ολοι μου λενε να κινηθω σε 4κυλινδρους./.....

nikos_1642
24/06/2015, 19:01
αλλα απο την στιγμη που θελω να κανω αυτη την αλλαγη αναμενομενο ειναι οτι θα αυξηθουν τα ποσα συντηρησης.......