PDA

View Full Version : Derbi Gpr 50



OldSchool4
27/06/2015, 22:03
Καλησπερα παιδια.Ψαχνω ενα μηχανακι 50cc σαν το derbi gpr 50 η κατι σαν το derbi senda xtreme 50 sm.Εχω βρει ενα μηχανακι 600 ευρω αλλα εχει 18.000 σχεδον χιλιομετρα.Και η ερωτησει μου ειναι αξιζει να το παρω το μηχανακι;επεισης θελω ενα μηχανακι(50cc) να πηγαινει εως 95 χμ/ωρα.Και ψαχνω μηχανακι εως 900 ευρω και πολλα λεω.Nα πω οτι του χρονου βγαζω για 50cc,θα ειναι η πρωτη μου μηχανη,να μπορεσει να χωρεσει και δευτερο ατομο(με ενδιαφερει αυτο) και ειμαι περιπου 1,90 :D :lol:.Να το μηχανακι http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6044490/

AntonisMAK
25/07/2015, 00:35
Καλησπέρα φίλε, εγώ εχω το Derbi Senda Xtreme SM το πουλάω κι ολλας
Θα σου πω ότι και εγώ για gpr σκεφτόμουν στην αρχή να αγοράσω αλλά το έψαξα το θέμα και το Senda στα δικά μου μάτια ήταν οτι πρέπει, κάνει τα πάντα, με γραν 14-52 εβγαζε τελικη 95 χλμ μανισιο, απιστευτό γκάζι και πολύ καλό για να μάθεις, αν θες δευτερό ατόμο και τα δυο μηχανακια που σκευτεσαι να αγορασεις δεν εχουν θεμα αλλά το Senda πιστευω είναι πιο ανετό για τον συνεπιβατη αλλα έχει σκληρη σελά, οπως και το gpr, το gpr επειδη δεν εχει μανιβελα εμένα προσωπικά με τρομάζει...και είναι ενας μεγάλος λόγος που δεν πήγα εκεί. Για τα λεφτά και εγώ το ίδιο έλεγα, δεν ήθελα να δώσω πάνω απο 800 αλλά τελικά έδωσα 1500, υπολόγισε κοντά στο χιλιαρικο αν θες ενα σε καλή καταστασή και να κοιμασε ησυχος τα βραδυα.....:) πάντως και τα δυο είναι όλα τα λεφτά...και από εμφάνιση και από γκάζια!

lice13
25/07/2015, 06:32
Εγώ έχω ένα Aprilia rs 50. Αρκετό γκάζι για τα κυβικά του και πειράζεται εύκολα. Το πουλάω αν σε ενδιαφέρει αλλά είμαι Κρήτη.

AntonisMAK
25/07/2015, 10:46
Εγώ έχω ένα Aprilia rs 50. Αρκετό γκάζι για τα κυβικά του και πειράζεται εύκολα. Το πουλάω αν σε ενδιαφέρει αλλά είμαι Κρήτη.
Το έχεις πειραγμένο φίλε; και αν ναι σου έχει βγάλει κανένα θέμα; θέλω να πειράξω το Senda μου.