PDA

View Full Version : Cbf 600 Ελευθερα καρμπ



vangkaret
05/07/2015, 15:42
Καλησπέρα..

Τι χρειάζεται να κάνω για να βγάλω τον παπά και να έχω ελευθερα τα καρμπ ή τουλαχιστον ένα φιλτρο στο κάθε καρμπ?? Βλέπω τα παλία που τα είχαν μόνο με χωάνες και ζηλεύω...

Εντω μετάξυ στο τσακ πριν κλείσουν το paypal προλαβα και παρήγγειλα την έξατμιση mivv..

Bob_o_mastoras
05/07/2015, 15:45
Καλησπέρα..

Τι χρειάζεται να κάνω για να βγάλω τον παπά και να έχω ελευθερα τα καρμπ ή τουλαχιστον ένα φιλτρο στο κάθε καρμπ?? Βλέπω τα παλία που τα είχαν μόνο με χωάνες και ζηλεύω...

Εντω μετάξυ στο τσακ πριν κλείσουν το paypal προλαβα και παρήγγειλα την έξατμιση mivv..

To τουλαχιστον μου αρεσε.. :p

toyar
05/07/2015, 19:56
τουλαχιστον......... ρυθμιση σε δυναμομετρο

vangkaret
05/07/2015, 23:57
Δηλάδη η ρύθμιση δεν γίνεται "τουλάχιστον" ;-) με τα μανόμετρα?

Dant3
06/07/2015, 01:16
Με τα μανομετρα ρυθμιζεις συγχρονισμο.
Με το δυναμομετρο μιγματα.
Καμια σχεση.

amyroukai
06/07/2015, 09:19
αποχαιρετα το δουλεμα χαμηλα.
πες καλημερα και καλες δουλειες στους "μαστορες" που θα κληθουν να το ρυθμισουν. και δεν θα ξανακυκλοφορησεις στη βροχη...

καλοφορετα παντως.

theofilos888
06/07/2015, 09:59
Γιατι θες ντε και καλα να χαλασεις ενα υπεροχο μηχανακι και να σκασεις ενα καρο λεφτα χωρις να δεις ΠΟΤΕ αποτελεσμα! Παρε ενα μπολντορ μεταχειρω και βγαλε οσα γουστα θες! Παρτο φτηνα και μολις σπασει πουλα το για σκραπ!!!! Ασε το cbf στην ησυχια του! :wave2:

sapila racing
06/07/2015, 10:04
Γιατι θες ντε και καλα να χαλασεις ενα υπεροχο μηχανακι και να σκασεις ενα καρο λεφτα χωρις να δεις ΠΟΤΕ αποτελεσμα! Παρε ενα μπολντορ μεταχειρω και βγαλε οσα γουστα θες! Παρτο φτηνα και μολις σπασει πουλα το για σκραπ!!!! Ασε το cbf στην ησυχια του! :wave2:

Το Bol d Or αγαπητές δεν σπάει.
Το CBF θα εχει παει στην ανακύκλωση και το Bol d Or θα συνεχίζει ακόμα. :wave2:

Αλλο το ενα κι αλλο το άλλο.

Παντως φιλτροχονες στο CBF εμένα σαν ανέκδοτο μου ακούγεται. Και το λέω εγω που έχω φιλτροχοάνες σε μηχανακι και ξερω και τι χρειάζεται γοα να δουλέψει.

theofilos888
06/07/2015, 10:07
Το Bol d Or αγαπητές δεν σπάει.
Το CBF θα εχει παει στην ανακύκλωση και το Bol d Or θα συνεχίζει ακόμα. :wave2:

Αμα το πλακωνει με τις χοανες νυχτα μερα, σερβις ποτέ, σκονες και λοιπα αρκουδια μεσα στα καρμπ και στα κυλινδρα, νομιζω θα αναθεωρησει και το μπολντορ......... :evil:

sapila racing
06/07/2015, 11:13
Αμα το πλακωνει με τις χοανες νυχτα μερα, σερβις ποτέ, σκονες και λοιπα αρκουδια μεσα στα καρμπ και στα κυλινδρα, νομιζω θα αναθεωρησει και το μπολντορ......... :evil:

Aμα το πλακώνει το Bol D Or δεν προλάβει να παθει τίποτα το Bol d Or, αλλά ο οδηγός θα τσακιστεί σχετικά γρήγορα. :lol:

theofilos888
06/07/2015, 11:27
Aμα το πλακώνει το Bol D Or δεν προλάβει να παθει τίποτα το Bol d Or, αλλά ο οδηγός θα τσακιστεί σχετικά γρήγορα. :lol:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :bawl:

vangkaret
07/07/2015, 00:46
Εντάξει η αλήθεια είναι οτί αυτό με τα νερά δεν το σκέφτηκα αν και προφανες.. Επίσης η αλήθεια είναι ότι είμαι rookie με της μηχανές.. ούτε παπι δεν είχα πριν το cbf.. αλλά πιστευα ότι όλες οι μηχανες μπορούν να δώσουν παραπάνω ποσο μάλλον το cbf που είναι ήπιο.. γι αυτο το ψάχνομαι και ρωτάω.. Τέλος γιατί κανείς μα κανείς δεν έχει πειράξει ένα μα κάνεις... τα καρμπυρατερ πάντως από ότι καταλαβαίνω δεν είναι παιχνιδάκι για να δουλέψουν σωστά και αν δεν έχεις ανοίξει μερικά δεν φτίαχνεις ομελέτα... ;)

sapila racing
07/07/2015, 08:58
Εντάξει η αλήθεια είναι οτί αυτό με τα νερά δεν το σκέφτηκα αν και προφανες.. Επίσης η αλήθεια είναι ότι είμαι rookie με της μηχανές.. ούτε παπι δεν είχα πριν το cbf.. αλλά πιστευα ότι όλες οι μηχανες μπορούν να δώσουν παραπάνω ποσο μάλλον το cbf που είναι ήπιο.. γι αυτο το ψάχνομαι και ρωτάω.. Τέλος γιατί κανείς μα κανείς δεν έχει πειράξει ένα μα κάνεις... τα καρμπυρατερ πάντως από ότι καταλαβαίνω δεν είναι παιχνιδάκι για να δουλέψουν σωστά και αν δεν έχεις ανοίξει μερικά δεν φτίαχνεις ομελέτα... ;)

Δεν το πειράζει κανείς γιατί δεν ειναι μηχανακι για να το πειράζεις.
Αν ήθελες πιο γρήγορο 600 δεν θα επαιρνες CBF. To βασικό χαρακτηριστικό του κινητήρα του CBF ειναι ροπή απο χαμηλά, κι ετσι δεν εχει πολύ δύναμη ψηλά.
Αυτό δεν αλλάζει με ένα φίλτρο αέρα.

Bob_o_mastoras
07/07/2015, 12:49
To CBF ειναι ενα φιλικο αξιοπιστο εργαλειο για commuting και ταξιδακια.
Δεν ειναι μηχανακι για χωανες, πειραγματα κλπ. Θα χασεις πολλα και θα σου φυγουν και λεφτα χωρις να κερδισεις κατι ουσιαστικο.
Και συν τοις αλλοις δεν θα μπορεις να το πουλησεις ευκολα και θα χασεις και τα λεφτα που θα του ειχες ακουμπησει.

Αν δεν σε καλυπτει παρε κατι πιο σπορ. Μη χαλασεις αυτο.
Η μονη βελτιωση που θα προτεινα (αν τρωγεσαι να κανεις κατι) θα ηταν στις αναρτησεις. Βελτιωνοντας το στησιμο του θα το κανεις πολυ πιο σβελτο στα χερια σου απο οποιαδηποτε παρεμβαση στο μοτερ.

OldMan
07/07/2015, 12:59
Νταξ ρε λαλακες...

Τον ψησατε να μην πειραξει τα καρμπυρατερ...

Να δω τι θα κανουμε τώρα...???

Bowleno
07/07/2015, 13:43
Νταξ ρε λαλακες...

Τον ψησατε να μην πειραξει τα καρμπυρατερ...

Να δω τι θα κανουμε τώρα...???

Δεν έχει δουλειά,ε, αφεντικό και ψάχνεσαι για σφουγγαρίσματα; :D

vangkaret
08/07/2015, 23:31
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Σίγουρα θα το δοκιμάσω στη πρωτη ευκαιρία που θα έχω χρόνο..