PDA

View Full Version : Χαιρετούρες και @@......



wthanasis
05/07/2015, 23:26
Καλησπέρα σε όλους.

Διαβάζω χρόνια τώρα στα ταξιδιωτικά, στα σε είδα-με είδες-τον είδε κτλ για το πόσο χαίρονται οι δικυκλιστές όταν χαιρετιούνται, πόσο must είναι αυτός ο χαιρετισμός αλλυλεγγύης μεταξύ μας κτλ κτλ..... και παρότι δεν μου έλεγε κάτι το σπουδαίο αυτή η κίνηση, αποφάσισα εδώ και χρόνια να την υιοθετήσω μιας και είναι κάτι τόσο απλό για εμένα και συνάμα τόσο σπουδαίο ( :confused:) για τον άλλο. Κάτι σαν την αιμοδοσία ας πούμε, ένα πράμα.....

Λοιπόν σήμερα έκανα ένα ταξιδάκι και συνάντησα αρκετούς ''δίκυκλους''.
Περισσότερους από 20 γι΄αυτούς που θα βιαστούν να αμφισβητήσουν το δείγμα της έρευνας και όλους με κράνη και μπουφάν τουλάχιστον.
(κάτι παντοφλάκηδες - ακράνωτους - σκουτεράδες δεν τους υπολογίζω καν και σιγά μην τους χαιρετούσα κιόλας :lol: )
(Α ξέχασα, κι εγώ με πλήρη εξάρτηση, ως γνήσιος (μη χέσω) δικυκλιστής )

Λοιπόν ....τους χαιρέτισα όλους και δεν ανταπέδωσε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ! :moutza:


Σε κάποιους μάλιστα διέκρινα και μια απορία του στυλ '' τι έπαθε πάλι αυτός ο παπάρας και μου κάνει νόημα....''

-Δεν μπορεί λέω, μάλλον το πρωτόκολλο της ΕΟΜ επιβάλει και παίξιμο των φώτων. Τίποτα. Κάποιοι έκοβαν λίγο ταχύτητα λες και τους προειδοποίησα για μπλόκο της τροχαίας.

-ΜΑ ναι ρε πως το ξέχασα .... πρέπει και να κουνάω λίγο και το κεφάλι συγκαταβατικά για να γίνω αντιληπτός Αμ δε ! Πλήρες κλάσιμο.

-Σκέφτηκα μετά μήπως είναι η παγκόσμια μέρα που δεν χαιρετάμε Honda. Κοιτάω το ημερολόγιο αλλά ούτε αυτό. Τι στο καλό ?


Κατέληξα λοιπόν μετά από σκέψη.................. ΑΝΤΕ ΚΑΙ Γ@@@@!

Δεν ξαναχαιρετάω κανέναν. Χωριατλαμάδες ! Αγροίκοι ! Στοιχειώδης ευγένεια λέγεται να χαιρετάς, ακόμη και αν δεν το σκέφτηκες-έπραξες πρώτος,
όπως όταν μπαίνεις σε έναν χώρο με αγνώστους και λες μια καλημέρα έστω κι αν δεν ξέρεις κανέναν.



Υ.Γ. Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι αρκετά μοναχικός τύπος και δεν συνηθίζω να μοιράζομαι τις χαρές και ακόμη περισσότερο τις στεναχώριες μου με τρίτους, αλλά σήμερα πραγματικά απόρησα !

taisteal
05/07/2015, 23:30
Χαιρετουρες και μαλακειες..

wthanasis
05/07/2015, 23:34
Χαιρετουρες και μαλακειες..
Α, κατάλαβα.....Δεν είμαι ο μόνος....

taisteal
05/07/2015, 23:39
Α, κατάλαβα.....Δεν είμαι ο μόνος....

Οχι.
Πηγαινε την βολτα σου,αν εχει καποιος συντροχος προβλημα σταματα αν θελεις,αλλα χαιρετουρες και τετοια
παλια στο Τεξας.
Εδω εγω με σκασμενο λαστιχο στον Μπραλο,με γυναικα μαζι μου,μεσα στον ηλιο και περασαν ποσα μηχανακια
χωρις να ρωτησει ουτε ενας αν εχω καποιο προβλημα..
Μην σου πω οτι μπορει και να τους ενοχλουσα κιολας.
Και με βοηθησαν οι Τουρκοι νταλικερηδες.
Οποτε δεμπαναγ...

wthanasis
05/07/2015, 23:46
Οχι.
Πηγαινε την βολτα σου,αν εχει καποιος συντροχος προβλημα σταματα αν θελεις,αλλα χαιρετουρες και τετοια
παλια στο Τεξας.
Εδω εγω με σκασμενο λαστιχο στον Μπραλο,με γυναικα μαζι μου,μεσα στον ηλιο και περασαν ποσα μηχανακια
χωρις να ρωτησει ουτε ενας αν εχω καποιο προβλημα..
Μην σου πω οτι μπορει και να τους ενοχλουσα κιολας.
Και με βοηθησαν οι Τουρκοι νταλικερηδες.
Οποτε δεμπαναγ...

Α μπράβο! :a10: Αυτό λέω κι εγώ.
Εννοείται ότι σταματάω, αν υποψιαστώ πρόβλημα και αν όχι, τότε χαιρετιόμαστε ''χωρίς λόγο'' με περισή χαρά.
Όχι κάθε τρεις και λίγο.....Αι σιχτιρ...

Hell_Rider
05/07/2015, 23:48
εγω παλι οποιον χαιρεταιω παντα με ανταποδιδει..και ειναι αρκετοι αυτοι χαιρετανε πρωτοι... ισως να ετυχε.. τι να πω..


ΑΑΑΑ μονο οι GSαδες δεν χαιρετανε..δεν ξερω γιατι.... :uplate:

byron
05/07/2015, 23:49
-Δεν μπορεί λέω, μάλλον το πρωτόκολλο της ΕΟΜ επιβάλει και παίξιμο των φώτων.

:tooth: :tooth: :tooth:



Αμ δε ! Πλήρες κλάσιμο.



:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Pan (dvs)
06/07/2015, 08:15
Εγω κανω αυτο που θεωρω σωστο και στα τετοια μου αν θα με χαιρετησει.

roukos_x
06/07/2015, 08:26
κ εμενα οι 9 στους 10 στα παπαρια τους με γραφουν.

τι να πω; μπορει να παιζει ρολο κ το τι μεκανακι οδηγας..
αν οδηγας καμια μαλακια,δεν θα ασχοληθουν
αλλα αν οδηγας κανενα καλο θα σε χαιρετησουν!
"Ωωωωωω...κοιτα, αυτος με το ταδε με χαιρετησε!!!τωρα αξιζω!!!!"

προσωπικα χαιρεταω μονο οσους οδηγανε στρογγυλοφαναρα :-p

paramedic
06/07/2015, 08:28
εγω παλι οποιον χαιρεταιω παντα με ανταποδιδει..και ειναι αρκετοι αυτοι χαιρετανε πρωτοι... ισως να ετυχε.. τι να πω..


ΑΑΑΑ μονο οι GSαδες δεν χαιρετανε..δεν ξερω γιατι.... :uplate:

Οι GSάκηδες δεν χαιρετάνε πράγματι όλοι αλλά πάρα πολλές φορές μέ έχουν χαιρετήσει οι συναναβάτριές τους :D
Οι V Stromαδες όμως, ούτε ένας ρε σεις!!!

Bowleno
06/07/2015, 08:54
Οι V Stromαδες όμως, ούτε ένας ρε σεις!!!

Είναι η ράτσα των μΕχανακίωνΕ τέτοια, δεν μπορούν να χαιρετίσουν, προσπαθούν να χτυπήσουν ταχύτητες max..... :lol:

wthanasis
06/07/2015, 08:59
προσωπικα χαιρεταω μονο οσους οδηγανε στρογγυλοφαναρα :-p

Παλιορατσιστές ! :lol:
Τι είστε, Καρατζαφέρηδες του μοτοσυκλετισμού ? :lol:

roukos_x
06/07/2015, 09:01
Παλιορατσιστές ! :lol:
Τι είστε, Καρατζαφέρηδες του μοτοσυκλετισμού ? :lol:


αααααα....ολα κ ολα!!! πληγωθηκα οπως πληγωθηκε κ ο φιλος που ξεκινησε το θεμα κ συνεχισα την βεντεντα!!!

amyroukai
06/07/2015, 09:08
τι αλλο θ ακούσω πια... "δεν μου μίλησε η γκόμενα στο μπαρ και έγινα πίστης" θα ξεκινησετε μετα;;;;

roukos_x
06/07/2015, 09:11
τι αλλο θ ακούσω πια... "δεν μου μίλησε η γκόμενα στο μπαρ και έγινα πίστης" θα ξεκινησετε μετα;;;;

ναι!!!

wthanasis
06/07/2015, 09:11
Εγω κανω αυτο που θεωρω σωστο και στα τετοια μου αν θα με χαιρετησει.

Καλά εννοείται αυτό βρε Παναγιώτη, κι εγώ δεν έπεσα στα πατώματα, αλλά ακριβώς επειδή δεν τίθεται θέμα σωστού και λάθους, παρά μόνο ενός άγραφου κανόνα που τόσο υμνείται κατά τ΄άλλα από τους αναβάτες, γι΄αυτό απόρησα τόσο.

wthanasis
06/07/2015, 09:12
τι αλλο θ ακούσω πια... "δεν μου μίλησε η γκόμενα στο μπαρ και έγινα πίστης" θα ξεκινησετε μετα;;;;

:bawl:
Σα δε ντρέπεστε λεω γω.....

Billymuse
06/07/2015, 09:14
Και εγω απαυτους ειμαι που δεν χαιρεταω αντε κανα glx λόγο οτι είμαστε γαλαζοαίματοι

wthanasis
06/07/2015, 09:14
πληγωθηκα ....

:hug: Τώρα καλύτερα ? :lol:

sapila racing
06/07/2015, 09:18
Να ρωτήσω κατι. Οταν λες πήγες ενα ταξιδάκι, που πηγες?
Σούνιο? :D

Cpt. Haddock
06/07/2015, 09:20
Αν εχω χαρει ενα πραγμα στη Γαλλια ειναι οι χαιρετουρες. Χαιρετανε ΟΛΟΙ, παντου. Ακομα και μεσα στην πολη, αν περνας απο καφε και ειναι ο αλλος αραγμενος, στην εθνικη οδο με νησιδα. Παντου.

Απολαυση :beer:

amyroukai
06/07/2015, 09:21
τετοια σνομπ ποσοστα... μαλλον.
ετησια που βγηκα τελευταια φορα "εκτος" ουτε ενας δεν σνομπαρε.

Billymuse
06/07/2015, 09:21
Να ρωτήσω κατι. Οταν λες πήγες ενα ταξιδάκι, που πηγες?
Σούνιο? :D

Εγω προσωπικά που είχα παει για ενα μηνα στο Αγιον Όρος χαιρετούσα κανονικά τους μοναχούς :look:

GiorgosLa
06/07/2015, 09:23
Καλησπέρα σε όλους.

Διαβάζω χρόνια τώρα στα ταξιδιωτικά, στα σε είδα-με είδες-τον είδε κτλ για το πόσο χαίρονται οι δικυκλιστές όταν χαιρετιούνται, πόσο must είναι αυτός ο χαιρετισμός αλλυλεγγύης μεταξύ μας κτλ κτλ..... και παρότι δεν μου έλεγε κάτι το σπουδαίο αυτή η κίνηση, αποφάσισα εδώ και χρόνια να την υιοθετήσω μιας και είναι κάτι τόσο απλό για εμένα και συνάμα τόσο σπουδαίο ( :confused:) για τον άλλο. Κάτι σαν την αιμοδοσία ας πούμε, ένα πράμα.....

Λοιπόν σήμερα έκανα ένα ταξιδάκι και συνάντησα αρκετούς ''δίκυκλους''.
Περισσότερους από 20 γι΄αυτούς που θα βιαστούν να αμφισβητήσουν το δείγμα της έρευνας και όλους με κράνη και μπουφάν τουλάχιστον.
(κάτι παντοφλάκηδες - ακράνωτους - σκουτεράδες δεν τους υπολογίζω καν και σιγά μην τους χαιρετούσα κιόλας :lol: )
(Α ξέχασα, κι εγώ με πλήρη εξάρτηση, ως γνήσιος (μη χέσω) δικυκλιστής )

Λοιπόν ....τους χαιρέτισα όλους και δεν ανταπέδωσε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ! :moutza:


Σε κάποιους μάλιστα διέκρινα και μια απορία του στυλ '' τι έπαθε πάλι αυτός ο παπάρας και μου κάνει νόημα....''

-Δεν μπορεί λέω, μάλλον το πρωτόκολλο της ΕΟΜ επιβάλει και παίξιμο των φώτων. Τίποτα. Κάποιοι έκοβαν λίγο ταχύτητα λες και τους προειδοποίησα για μπλόκο της τροχαίας.

-ΜΑ ναι ρε πως το ξέχασα .... πρέπει και να κουνάω λίγο και το κεφάλι συγκαταβατικά για να γίνω αντιληπτός Αμ δε ! Πλήρες κλάσιμο.

-Σκέφτηκα μετά μήπως είναι η παγκόσμια μέρα που δεν χαιρετάμε Honda. Κοιτάω το ημερολόγιο αλλά ούτε αυτό. Τι στο καλό ?


Κατέληξα λοιπόν μετά από σκέψη.................. ΑΝΤΕ ΚΑΙ Γ@@@@!

Δεν ξαναχαιρετάω κανέναν. Χωριατλαμάδες ! Αγροίκοι ! Στοιχειώδης ευγένεια λέγεται να χαιρετάς, ακόμη και αν δεν το σκέφτηκες-έπραξες πρώτος,
όπως όταν μπαίνεις σε έναν χώρο με αγνώστους και λες μια καλημέρα έστω κι αν δεν ξέρεις κανέναν.



Υ.Γ. Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι αρκετά μοναχικός τύπος και δεν συνηθίζω να μοιράζομαι τις χαρές και ακόμη περισσότερο τις στεναχώριες μου με τρίτους, αλλά σήμερα πραγματικά απόρησα !

Αν σ αρέσει χαιρετάς. Αν δεν σ αρέσει δεν το κάνεις. Αν το αισθάνεται κι ο άλλος θα σε χαιρετίσει. Αν όχι στα τσάκια σου. Εσύ έκανες αυτό που σου άρεσε. Δεν είναι και κανόνας!!! Τώρα αν δεις στο δρόμο ένα τενερέ με λάστιχο, κάνεις τάχα δεν κατάλαβες, χαιρετάς και φεύγεις, γιατί αγγαρεία θα σου βάλει. :evil: :D

Πάντως, πέρα απ τα αστεία, και πέρα απ το χαιρέτισμα, πιο εύκολα θα πάρεις βοήθεια από νταλικέρη (που λέει κι ο taisteal) που είναι όλη μέρα στους δρόμους και ξέρει ότι η «στραβή» και η αβαρία έρχεται σε όλους, από ένα μηχανόβιο (ευτυχώς δεν είναι όλοι έτσι) που αγόρασε ένα μηχανάκι γιατί είναι… της μόδας και βγήκε κάνα δυο βόλτες γιατί είναι… επίσης της μόδας, και δεν του έτυχε «ακόμα» καμιά στραβή για να αναπτύξει αίσθημα αλληλεγγύης.

wthanasis
06/07/2015, 09:24
Να ρωτήσω κατι. Οταν λες πήγες ενα ταξιδάκι, που πηγες?
Σούνιο? :D

Μπα... δεν βολεύει πολύ από Θεσσαλονίκη.:lol:
Τον γύρο του 1ου ποδιού της Χαλκιδικής πήγα. Με όλα τα μέρη που επισκέφτηκα έστω για μια βουτιά, κοντά στα 300 χλμ.

Billymuse
06/07/2015, 09:30
Μπα... δεν βολεύει πολύ από Θεσσαλονίκη.:lol:
Τον γύρο του 1ου ποδιού της Χαλκιδικής πήγα. Με όλα τα μέρη που επισκέφτηκα έστω για μια βουτιά, κοντά στα 300 χλμ.

Στο δευτερο ειναι καλυτερα τα πράγματα ;)

Hell_Rider
06/07/2015, 09:45
αλλά πάρα πολλές φορές μέ έχουν χαιρετήσει οι συναναβάτριές τους :D

:moutza::p

theofilos888
06/07/2015, 09:56
Κοιτα με κατι πραματα που ασχολειται ο κοσμος....... Μπραβο σε οσους χαιρετουν, μπραβο και σε οσους μας γραφουν στα παπακια τους!!!!
Γενικως μπραβο!!!!!! :alien:

paramedic
06/07/2015, 09:59
:moutza::p

:lol::lol:
Επίσης μια φορά ένας με V Strom που τον χαιρέτησα μου έκανε σήμα με το χέρι : Τι θές?? :eyepop:

kostas777
06/07/2015, 10:04
Εγώ θα σε χαιρετούσα ρε φίλαι. Έχουμε παραφλωρέψει οι «μηχανόβιοι» (μη χέσω) τα τελευταία χρόνια. Κουτάκηδες, πήραν μια μηχανή για μόστρα. Δεν νιώθουν. :wave2:

sapila racing
06/07/2015, 10:09
Μπα... δεν βολεύει πολύ από Θεσσαλονίκη.:lol:
Τον γύρο του 1ου ποδιού της Χαλκιδικής πήγα. Με όλα τα μέρη που επισκέφτηκα έστω για μια βουτιά, κοντά στα 300 χλμ.

Ε οκ δεν μετραει και πολύ για ταξίδι.
Αν πας σε καποιο προορισμό οπου για να φτασεις εχεις κανει ταξίδι, θα σε χαιρετανε περισσότεροι.
Στο πρωτο πόδι μαλλον δεν καταλάβαιναν καν οτι χαιρέταγες οι περισσότεροι κι υπόλοιποι αναρωτιόνταν γιατί χαιρετας. :lol:

buckley
06/07/2015, 10:10
Εγώ ξέρω ότι όποιος χαιρετάει είναι εσσό του Τέρενς...

buckley
06/07/2015, 10:15
Αν εχω χαρει ενα πραγμα στη Γαλλια ειναι οι χαιρετουρες. Χαιρετανε ΟΛΟΙ, παντου. Ακομα και μεσα στην πολη, αν περνας απο καφε και ειναι ο αλλος αραγμενος, στην εθνικη οδο με νησιδα. Παντου.

Απολαυση :beer:

Αρχηγέ ,εδώ σόρρυ έχεις άδικο στο ότι δεν χαιρετάει ο Έλλην.

338227

Cpt. Haddock
06/07/2015, 10:15
Εγώ ξέρω ότι όποιος χαιρετάει είναι εσσό του Τέρενς...

A' ή Β' Βαλκανικος;

wthanasis
06/07/2015, 10:17
Ε οκ δεν μετραει και πολύ για ταξίδι.
Αν πας σε καποιο προορισμό οπου για να φτασεις εχεις κανει ταξίδι, θα σε χαιρετανε περισσότεροι.
Στο πρωτο πόδι μαλλον δεν καταλάβαιναν καν οτι χαιρέταγες οι περισσότεροι κι υπόλοιποι αναρωτιόνταν γιατί χαιρετας. :lol:

Και πού το κατάλαβαν ότι δεν είχα μόλις φτάσει από τη ..... Νότια Αφρική μωρε ??? :lol:
Μπα....δε νομίζω... Και σε πιο μεγάλα ταξίδια, εντός Ελλάδας πάντα, λίγο πολύ τα ίδια είδα.
Τι να πω, μπορεί να φταίει ο ανάδρομος Ερμής......:lol:

Eversman
06/07/2015, 10:17
Eίναι στον άνθρωπο. Σε "εκτός", πάντα θα χαιρετήσω και θα ανταποδώσω. Το άν κάνει ο άλλος το ίδιο, μου είναι αδιάφορο και δεν με ενοχλεί. Μπορεί ο ίδιος σύντροχος που θα σε χαιρετούσε σε κανονικές συνθήκες, να "του τα έχει φορέσει η γυναίκα του" το προηγούμενο βράδυ και να μην σε πάρει κάν χαμπάρι.

Παλαιότερα με ενοχλούσε αφάνταστα άν υπήρχε άμεση επαφή, δηλαδή αν μιλούσα σε κάποιον και δεν ανταπέδιδε. Είχε συμβεί αρκετές φορές να καλημερίσω κάποια Κυριακή πρωί, "ταξιδιάρη"-καρντινάλε-ντεινίζ-αράι-τα μέζεα μας κουνιούνται-δικυκλιστή σε φανάρι, χωρίς να λάβω απάντηση*. Το έκοψα πλέον και περιορίζομαι σε κανά νεύμα, άν τύχει.
Ο καθένας κάνει αυτό που αισθάνεται.

*Μάλλον θα έφταιγε το μότο στο παλιό μου κράνος, το οποίο έγραφε "Ξέρω από αμπάρια" :lol:

toyar
06/07/2015, 10:22
εγω το θεμα χαιρετουρα δεν το καταλαβα ποτε
ειχε νοημα καποτε που οι μοτο ηταν τοσο λιγες που οι μοτοσυκλετιστες ηταν ιδιαιτερες παρουσιες στο δρομο
σημερα τι νοημα εχει;
ουτε αυτοι χαιρετανε https://www.youtube.com/watch?v=hgxVnDjdeXo
η αλληλεγγυη και η αλληλοβοηθεια στις στραβες ειναι αλλο καπελο

BLiTzER
06/07/2015, 10:24
Αν εξαιρέσεις σκούτερ, παπιά, bmw, tdm και harley, οι μοτοσυκλέτες είναι λίγες.

buckley
06/07/2015, 10:27
εγω το θεμα χαιρετουρα δεν το καταλαβα ποτε
ειχε νοημα καποτε που οι μοτο ηταν τοσο λιγες που οι μοτοσυκλετιστες ηταν ιδιαιτερες παρουσιες στο δρομο
σημερα τι νοημα εχει;
ουτε αυτοι χαιρετανε https://www.youtube.com/watch?v=hgxVnDjdeXo
η αλληλεγγυη και η αλληλοβοηθεια στις στραβες ειναι αλλο καπελο

Δεν κατάλαβες αυτοί ήθελαν αλλά μιας και κινούνται στην ίδια κατεύθυνση ποιον να χαιρέταγαν ,τον πλάτανο ???

paramedic
06/07/2015, 10:29
Αν εξαιρέσεις σκούτερ, παπιά, bmw, tdm και harley, οι μοτοσυκλέτες είναι λίγες.
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::a20:

wthanasis
06/07/2015, 10:30
Κοιτα με κατι πραματα που ασχολειται ο κοσμος....... Μπραβο σε οσους χαιρετουν, μπραβο και σε οσους μας γραφουν στα παπακια τους!!!!
Γενικως μπραβο!!!!!! :alien:

Καλά ρε δεν ήμουν και σαν τον Μπογδάνο μετά από κάθε συνάντηση! Έλεος ! Μια ξενέρα έφαγα και το έγραψα, γιατί όπως είπα εξαρχής, εμένα δεν μου λέει τίποτα αυτή η συνήθεια και όμως ακούω από όλους πόσο σημαντική είναι.


Εγώ θα σε χαιρετούσα ρε φίλαι. Έχουμε παραφλωρέψει οι «μηχανόβιοι» (μη χέσω) τα τελευταία χρόνια. Κουτάκηδες, πήραν μια μηχανή για μόστρα. Δεν νιώθουν. :wave2:

:beer: Να μου πεις μόνο ποιος θα είσαι για να ανταποδώσω τον χαιρετισμό, γιατί αλλιώς θα σε γράψω κανονικά όπως είπα:lol:


Eίναι στον άνθρωπο. Σε "εκτός", πάντα θα χαιρετήσω και θα ανταποδώσω. Το άν κάνει ο άλλος το ίδιο, μου είναι αδιάφορο και δεν με ενοχλεί. Μπορεί ο ίδιος σύντροχος που θα σε χαιρετούσε σε κανονικές συνθήκες, να "του τα έχει φορέσει η γυναίκα του" το προηγούμενο βράδυ και να μην σε πάρει κάν χαμπάρι.

Παλαιότερα με ενοχλούσε αφάνταστα άν υπήρχε άμεση επαφή, δηλαδή αν μιλούσα σε κάποιον και δεν ανταπέδιδε. Είχε συμβεί αρκετές φορές να καλημερίσω κάποια Κυριακή πρωί, "ταξιδιάρη"-καντρινάλε-ντεινίζ-αράι-τα μέζεα μας κουνιούνται-δικυκλιστή σε φανάρι, χωρίς να λάβω απάντηση*. Το έκοψα πλέον και περιορίζομαι σε κανά νεύμα, άν τύχει.
Ο καθένας κάνει αυτό που αισθάνεται.

*Μάλλον θα έφταιγε το μότο στο παλιό μου κράνος, το οποίο έγραφε "Ξέρω από αμπάρια" :lol:

Τώρα εξηγούνται όλα ρε φίλε ! Έπεσα σε κερατάδες ! Ουφφφ ! :rotflmao::rotflmao:

wthanasis
06/07/2015, 10:31
εγω το θεμα χαιρετουρα δεν το καταλαβα ποτε
ειχε νοημα καποτε που οι μοτο ηταν τοσο λιγες που οι μοτοσυκλετιστες ηταν ιδιαιτερες παρουσιες στο δρομο
σημερα τι νοημα εχει;
ουτε αυτοι χαιρετανε https://www.youtube.com/watch?v=hgxVnDjdeXo
η αλληλεγγυη και η αλληλοβοηθεια στις στραβες ειναι αλλο καπελο

βρουμ ρε !

Eversman
06/07/2015, 10:40
Καλά ρε δεν ήμουν και σαν τον Μπογδάνο μετά από κάθε συνάντηση! Έλεος ! Μια ξενέρα έφαγα και το έγραψα, γιατί όπως είπα εξαρχής, εμένα δεν μου λέει τίποτα αυτή η συνήθεια και όμως ακούω από όλους πόσο σημαντική είναι.



:beer: Να μου πεις μόνο ποιος θα είσαι για να ανταποδώσω τον χαιρετισμό, γιατί αλλιώς θα σε γράψω κανονικά όπως είπα:lol:



Τώρα εξηγούνται όλα ρε φίλε ! Έπεσα σε κερατάδες ! Ουφφφ ! :rotflmao::rotflmao:

Πέφτει πολύ κέρατο μιλάμεεεεε!!! :bawl:

irinia
06/07/2015, 10:47
Εγώ ξέρω ότι όποιος χαιρετάει είναι εσσό του Τέρενς...



ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ..............




Αλλοίμονο σ'αυτούς που δεν μπορούν να νοιώσουν ΠΙΑ το.......
ΓΕΛΑ ΠΟΥΛΙ ΜΟΥ ΓΕΛΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΙΑ ΤΡΕΛΛΑ...!!!
Και δυστυχώς αυτοί είναι η μεγάλη πλειψηφία.

007mastras
06/07/2015, 10:57
Εγώ πρόσφατα που έκανα ένα ταξιδάκι 2πλός αρκετοί στο δρόμο με χαιρετούσαν οι περισότεροι 2πλοί και πάντα χερετούσε ο συνεπιβάτης ίσος είναι και θέμα δυσκολείας του οδηγού να χαιρετίσει επηδή οδηγάει.
Μ'αρεσε και θα τι ιοθετήσω και εγώ αλλα μόνο σε ταξιδάκια.
Μπορούμε βαίβαια να ορίσουμε εμείς εδώ ενα χαιρετισμό οι του φόρουμ πχ αντί για χερετούρες να κάνουμε το σήμα τηε νίκης η το σήμα του οκ με σηκομένο τον αντίχειρα πχ δέν ξέρω λέω εγω τώρα.
Αν σάς πετύχω στο δρόμο να σάς χαιρετήσω..

wthanasis
06/07/2015, 11:01
Πέφτει πολύ κέρατο μιλάμεεεεε!!! :bawl:

Ετοιμάζω καινούριο αυτοκόλλητο και θα δούμε από δω και πέρα αν θα σταματάνε οι μπινέδες !!!
Στο κυνήγι θα με παίρνουν .... :bawl:


338229

GiorgosLa
06/07/2015, 11:12
Εγώ πρόσφατα που έκανα ένα ταξιδάκι 2πλός αρκετοί στο δρόμο με χαιρετούσαν οι περισότεροι 2πλοί και πάντα χερετούσε ο συνεπιβάτης ίσος είναι και θέμα δυσκολείας του οδηγού να χαιρετίσει επηδή οδηγάει.
Μ'αρεσε και θα τι ιοθετήσω και εγώ αλλα μόνο σε ταξιδάκια.
Μπορούμε βαίβαια να ορίσουμε εμείς εδώ ενα χαιρετισμό οι του φόρουμ πχ αντί για χερετούρες να κάνουμε το σήμα τηε νίκης η το σήμα του οκ με σηκομένο τον αντίχειρα πχ δέν ξέρω λέω εγω τώρα.
Αν σάς πετύχω στο δρόμο να σάς χαιρετήσω..

Να χαιρετάμε με τα πόδια ας πούμε? :confused:

007mastras
06/07/2015, 11:16
Με τα @@ :beer:

Panos76
06/07/2015, 11:19
Με τα @@ :beer:

338230

:bawl:

GiorgosLa
06/07/2015, 11:19
Με τα @@ :beer:

Εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Θα σκοτώσω κάναν άνθρωπο!!! :p

007mastras
06/07/2015, 11:23
:bawl::eek: Εισαι και απο Λάρισα όπος εγώ.
Λοιπόν άν δείς κανέναν με xt660 να σου κάνει αυτό που δείχνει η εικόνα ποιο πάνω εγώ θα είμαι να ξέρεις.
Η αν δείς κανέναν με xt660 να τον δέρνουν τιποτα άλοι μοτοσυκλετιστές πάλι εγώ θα είμαι οπότε σταμάτα να βοηθήσεις.

Eversman
06/07/2015, 11:26
Ετοιμάζω καινούριο αυτοκόλλητο και θα δούμε από δω και πέρα αν θα σταματάνε οι μπινέδες !!!
Στο κυνήγι θα με παίρνουν .... :bawl:


338229

:bawl::bawl::bawl:

Tώρα να δείς χαιρετούρα και κακό :bawl:

Θα το "κλέψω" και θα το κάνω στάμπα σε t-shirt :bawl:

GiorgosLa
06/07/2015, 11:27
:bawl::eek: Εισαι και απο Λάρισα όπος εγώ.
Λοιπόν άν δείς κανέναν με xt660 να σου κάνει αυτό που δείχνει η εικόνα ποιο πάνω εγώ θα είμαι να ξέρεις.
Η αν δείς κανέναν με xt660 να τον δέρνουν τιποτα άλοι μοτοσυκλετιστές πάλι εγώ θα είμαι οπότε σταμάτα να βοηθήσεις.

Φυσικά θα σταματήσω και θα τους πλακώσω στις αρ… στις χαιρετούρες :bawl:

007mastras
06/07/2015, 11:29
:bawl: αχαχχαα

wthanasis
06/07/2015, 11:38
:bawl: αχαχχαα

EDIT : ΧΑ ΧΑ ΧΑ. Ξεκάθαρα πράγματα. Με το αχ αχχ ααα... σε υποτιθέμενες @@διές πάει αλλού το πράμα. :lol:

wthanasis
06/07/2015, 11:42
Θα το "κλέψω" και θα το κάνω στάμπα σε t-shirt :bawl:

:bawl:
Πρόσεχε να μη σου βγει το όνομα μόνο.
α) Η ''κατίνα'' της γειτονιάς = ξεφτίλα στις γυναίκες
β) ο γ@μιάς της γειτονιάς = πρώτος στη λίστα για ξύλο από τους κερατάδες

bulmont
06/07/2015, 11:50
Εγω προσωπικά που είχα παει για ενα μηνα στο Αγιον Όρος χαιρετούσα κανονικά τους μοναχούς :look:



Φαντάζομαι χαρά που θα έκαναν οι καλόγεροι.................................:a021::a021:



:bawl::bawl::bawl:

wthanasis
06/07/2015, 12:02
Μπορούμε βαίβαια να ορίσουμε εμείς εδώ ενα χαιρετισμό οι του φόρουμ πχ αντί για χερετούρες να κάνουμε το σήμα τηε νίκης η το σήμα του οκ με σηκομένο τον αντίχειρα πχ δέν ξέρω λέω εγω τώρα.
Αν σάς πετύχω στο δρόμο να σάς χαιρετήσω..

Σωστός..... Εδώ σ΄έχω.
εεεεεεεε......θα καθυστερούμε λίγο βέβαια,
εεεεεεεε........ και θα είναι και λιγάκι άβολο,
εεεεεεεε .......... και λιγάκι επικίνδυνο εν κινήσει

αλλά πάνω απ΄όλα η μοτο-αλλυλεγγύη !


338233

GiorgosLa
06/07/2015, 12:07
Σωστός..... Εδώ σ΄έχω.
εεεεεεεε......θα καθυστερούμε λίγο βέβαια,
εεεεεεεε........ και θα είναι και λιγάκι άβολο,
εεεεεεεε .......... και λιγάκι επικίνδυνο εν κινήσει

αλλά πάνω απ΄όλα η μοτο-αλλυλεγγύη !


338233

Ωραία χαιρετούρα. Ιδικά αν γίνει πάνω σε στροφή, η κίνηση (11) θα κρατήσει πολύ ώρα. :)

007mastras
06/07/2015, 12:13
Θέλω κ'ιαλη επιστημονική ανάλυση παρακαλώ,τα έχουμε κάνει που τα έχουμε κάνει όλα επιστήμη (όλα όμος...) ας το αναλύσουμε κιάλο πώς θα γίνει ποιές θα είναι οι συνέπειες της κάθε κίνησης πόσα δευτερόλεπτα θα κρατήσει κτλ κτλ κτλ.

wthanasis
06/07/2015, 12:15
Ωραία χαιρετούρα. Ιδικά αν γίνει πάνω σε στροφή, η κίνηση (11) θα κρατήσει πολύ ώρα. :)
Α γεια σου.....:lol:

taisteal
06/07/2015, 13:15
Αν εξαιρέσεις σκούτερ, παπιά, bmw, tdm και harley, οι μοτοσυκλέτες είναι λίγες.

:lol::lol:

Pan (dvs)
06/07/2015, 13:34
Κοιτα με κατι πραματα που ασχολειται ο κοσμος....... Μπραβο σε οσους χαιρετουν, μπραβο και σε οσους μας γραφουν στα παπακια τους!!!!
Γενικως μπραβο!!!!!! :alien:

Πηρες το μαθημα απο τον πρωθυπουργο μας βλεπω.Με ολους καλα.:D


Εγώ ξέρω ότι όποιος χαιρετάει είναι εσσό του Τέρενς...

Εγω ξερω οτι θα κανεις πολλους εχθρους εδω μεσα.:cry:


Σωστός..... Εδώ σ΄έχω.
εεεεεεεε......θα καθυστερούμε λίγο βέβαια,
εεεεεεεε........ και θα είναι και λιγάκι άβολο,
εεεεεεεε .......... και λιγάκι επικίνδυνο εν κινήσει

αλλά πάνω απ΄όλα η μοτο-αλλυλεγγύη !


338233

Ναι ρε φιλε θα περνουμε και μπρικι μαζι μας.Μεχρι να τελειωσει η χαιρετουρα θα ειναι ετοιμος και ο καφες.:rotflmao:

wthanasis
06/07/2015, 13:38
Ναι ρε φιλε θα περνουμε και μπρικι μαζι μας.Μεχρι να τελειωσει η χαιρετουρα θα ειναι ετοιμος και ο καφες.:rotflmao:

:bawl:

Έτσι θα πίνετε καφέ από σήμερα στις Ηπειρώτικες βόλτες, μερακλίδικο..... :lol:

PortisHead
06/07/2015, 13:47
Λοιπον...
Χαιρετουρα απο αρκετα μακρυα...για να προλαβει,
σε μη ανταπόδοση,
να δει τουλαχιστον την μουντζα που θα του ριξεις
:lol:

Billymuse
06/07/2015, 14:11
ουτε αυτοι χαιρετανε https://www.youtube.com/watch?v=hgxVnDjdeXo


η ετήσια του moto της Κίνας?

akis_trevor
06/07/2015, 15:02
Ψψψψ...λιγα με τους βεστρωμαδες ε;;;; :smokin:
:lol:
εγω χαιρεταω.αν δεν χαιρετησουν,στα @@ μου και παμε παρακατω....

Billymuse
06/07/2015, 15:06
Πάντως αξιζουν ενα μεγάλο respect οι original χαρελάδες της Ελλάδας..ολη τους η ζωη ειναι στους δρομους..μιλαμε για τρόπο ζωης..
κουλτούρα..μια κλειστή κοινωνία που λίγοι μπορουν να μπουν..που να ξέρετε τι ειναι να είσαι Χαρλεας οχι απο τον Νότο π.χ Αλαμπαμα..
αλλα απο πχ Διαβολίτσι Μεσσηνίας..η απο κάποιο χωριο του Κιλκίς..ε ναι αυτους τους χαιρετάμε :look::moutza:

Ζεύκας
06/07/2015, 15:13
Εγώ πάντως σκούτερ και χάρλευ ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΤΑΩΩ!!

Ζεύκας
06/07/2015, 15:15
Αλλοίμονο σ'αυτούς που δεν μπορούν να νοιώσουν ΠΙΑ το.......
ΓΕΛΑ ΠΟΥΛΙ ΜΟΥ ΓΕΛΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΙΑ ΤΡΕΛΛΑ...!!!
Και δυστυχώς αυτοί είναι η μεγάλη πλειψηφία.


Εγώ να σου πω την αμαρτία μου το προσπάθησα.
Το πήρα με το καλό, το πήρα με το άγριο.
Μέχρι και στρείδια δοκίμασα!!

Αλλά όχι γέλιο, όχι χαμόγελο, ούτε καν μειδίασμα!!

BLiTzER
06/07/2015, 15:17
Αλλά όχι γέλιο, όχι χαμόγελο, ούτε καν μειδίασμα!!

"Μειδίασμα" είναι όταν χαμογελάς μέχρι να μουδιάσεις;

bulmont
06/07/2015, 15:38
"Μειδίασμα" είναι όταν χαμογελάς μέχρι να μουδιάσεις;




Μπά μάλλον όταν σε πάει ''αίμα'' από χαλασμένα μύδια.

Από το ''μύδια'' και ''αδειασμα''.................:bawl:

Ζεύκας
06/07/2015, 15:40
που ξέφυγε ένα σίγμα. σταυρώστε με :lol:

spyrakos35
06/07/2015, 18:19
Δοκιμασατε το κ@λοδακτυλο για χαιρετισμο;

todoros78
06/07/2015, 20:01
κι εγώ χαιρετάω τους πάντες με τα πάντα ρε παιδιά...μέχρι και ζητά σταματημένο χαιρέτισα...καλή καρδιά..."να" κι αν δεν χαιρετίσουν, εγώ σαν γνήσιο χαζό παιδί χαρά γεμάτο, το κάνω :)

Billymuse
06/07/2015, 21:47
κι εγώ χαιρετάω τους πάντες με τα πάντα ρε παιδιά...μέχρι και ζητά σταματημένο χαιρέτισα...καλή καρδιά..."να" κι αν δεν χαιρετίσουν, εγώ σαν γνήσιο χαζό παιδί χαρά γεμάτο, το κάνω :)

Να το κοιτάξεις αυτο, η επιστήμη μπορει να σε βοηθήσει

todoros78
06/07/2015, 22:03
ναι η αλήθεια είναι ότι όταν κατάλαβα τι έκανε γελούσα μέσα από το κράνος για καμιά 20αριά χιλιόμετρα ...

Vice
07/07/2015, 09:04
Η δική μου εμπειρία είναι οτι οι περισσότεροι χαιρετάνε και μάλιστα πρώτοι. Παίζει ρόλο και πως είσαι ντυμένος, τι μηχανή καβαλάς, αν είναι ή είστε γκρούπ κτλ.