PDA

View Full Version : Ικανοτητα οδηγησης της ομαδας Διας



pektis
09/07/2015, 09:23
http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/traymatisthkan-andres-ths-omadas-di-as-kata-th-diarkeia-katadiwkshs.3566194.html
:a014:

amyroukai
09/07/2015, 09:53
Πατρινούλη μην τα κάνεις όλα ίσιωμα. Όταν γίνεται καταδίωξη δεν είναι πάντα σίγουρο το πως θα καταλήξει και τέτοια πράγματα είναι "μέσα στο πρόγραμμα".
Πιο πολύ θα με ενδιέφερε αν πχ η μοτοσικλέτα είχε λάστιχα, αν είχε συντηρηθεί ή αν ως συνήθως "δεν έχουμε λεφτά και πάρτε το και βγείτε στο δρόμο όπως είναι" κλπ. Το ότι ρίσκαραν για να ελεγξουν υπόπτους που δεν ξέρεις τι είναι ποιοί είναι τι σιδερικά κουβαλάνε, δείχνει ανθρώπους που δεν είναι οι κλασσικοί ωχαδερφιστές. Ναι ξέρω, η δουλειά τους είναι... Και κάλλιστα θα μπορούσαν να κλείσουν το γκάζι και να μην κάνουν τίποτα λόγω επικινδυνότητας. Και αύριο άλλος ένας να κλαίει το σπίτι του, το αυτοκίνητό του, το μηχανάκι του.

Περαστικά τους και ποτέ ξανά. Και θα το έχω στα υπ' όψη το αυτοκίνητο.


Και θα στο ξαναπω, μαζέψου μλκ παγκόσμιε, ξαφνικά έγιναν όλοι κουλοί γύρω σου;

teogtp
09/07/2015, 09:58
Περαστικά στα παιδιά.

pektis
09/07/2015, 09:58
Πατρινούλη μην τα κάνεις όλα ίσιωμα. Όταν γίνεται καταδίωξη δεν είναι πάντα σίγουρο το πως θα καταλήξει και τέτοια πράγματα είναι "μέσα στο πρόγραμμα".
Πιο πολύ θα με ενδιέφερε αν πχ η μοτοσικλέτα είχε λάστιχα, αν είχε συντηρηθεί ή αν ως συνήθως "δεν έχουμε λεφτά και πάρτε το και βγείτε στο δρόμο όπως είναι" κλπ. Το ότι ρίσκαραν για να ελεγξουν υπόπτους που δεν ξέρεις τι είναι ποιοί είναι τι σιδερικά κουβαλάνε, δείχνει ανθρώπους που δεν είναι οι κλασσικοί ωχαδερφιστές. Ναι ξέρω, η δουλειά τους είναι... Και κάλλιστα θα μπορούσαν να κλείσουν το γκάζι και να μην κάνουν τίποτα λόγω επικινδυνότητας. Και αύριο άλλος ένας να κλαίει το σπίτι του, το αυτοκίνητό του, το μηχανάκι του.

Περαστικά τους και ποτέ ξανά. Και θα το έχω στα υπ' όψη το αυτοκίνητο.


Και θα στο ξαναπω, μαζέψου μλκ παγκόσμιε, ξαφνικά έγιναν όλοι κουλοί γύρω σου;

Μα γι'αυτο ακριβως το εβαλα...
Ποιος ο λογος να ρισκαρει τη ζωη του για να κανει καταδιωξη με μοτο που δεν εχει φρενα, λαστιχα ή ο,τι άλλο;;
Κραταω την τελευταια φραση σου και καταλαβαινω οτι εχεις καποιο προβλημα μαζι μου...ΠΟΤΕ δεν ειπα οτι ειμαι ''χερας'' ή ''παγκοσμιος'' οπως λες...
Για καποιο λογο διαστρεβλωνεις αυτα που λεω, βγαζοντας ακυρα δικα σου συμπερασματα... δεν πειραζει, καλη καρδια ρε:wave2:

sapila racing
09/07/2015, 10:02
Μην βγαζεις ευκολα συμπεράσματα χωρίς να ξερεις τι εγινε και το έφταιξε.
Μονο αυτοί που ηταν στην μηχανή ξερουν.

Δεν το βλέπω ευκολο να καταδιώξεις αυτοκίνητο γεματο υποπτους με μοτοσυκλέτα, πόσο μαλλον δικάβαλλη ακόμα και με καλά λαστιχα, φρενα κλπ.
πχ Αν πλησιάσει η μοτο το αυτοκίνητο και πατήσει ο οδηγός του αυτοκινήτου ξαφνικά φρένα η τους κλείσει με σκοπό να τους ρίξει τι θα μπορέσει να κανει ο οδηγός της μοτο?

sniper
09/07/2015, 10:03
Θα συνεχίσετε (οπότε να το κλειδώσω από τώρα) ή θα ηρεμήσετε;

manhunter
09/07/2015, 10:03
Αν από αυτό κρίνεται η ικανότητα οδήγησης κάποιου, να υποθέσω ότι δεν έχεις βροντήξει ποτέ. Ταυτόχρονα, καθείς κρίνεται από τα γραφόμενα του.
Με τα βάζεις με τον Γιάννη, αυτός είναι γλυκό αγόρι.

pektis
09/07/2015, 10:03
Μην βγαζεις ευκολα συμπεράσματα χωρίς να ξερεις τι εγινε και το έφταιξε.
Μονο αυτοί που ηταν στην μηχανή ξερουν.

Δεν το βλέπω ευκολο να καταδιώξεις αυτοκίνητο γεματο υποπτους με μοτοσυκλέτα, πόσο μαλλον δικάβαλλη ακόμα και με καλά λαστιχα, φρενα κλπ.
πχ Αν πλησιάσει η μοτο το αυτοκίνητο και πατήσει ο οδηγός του αυτοκινήτου ξαφνικά φρένα η τους κλείσει με σκοπό να τους ρίξει τι θα μπορέσει να κανει ο οδηγός της μοτο?

Μα αυτο ακριβως λεω...
Ποιος ο λογος να το ρισκαρει;;

pektis
09/07/2015, 10:04
Θα συνεχίσετε (οπότε να το κλειδώσω από τώρα) ή θα ηρεμήσετε;

κλειδωσε το...μ@λ@κια που το ανοιξα...:wave2:

BLiTzER
09/07/2015, 10:05
Μα αυτο ακριβως λεω...
Ποιος ο λογος να το ρισκαρει;;


Ξέρω γω... Μήπως αυτή είναι η δουλειά τους, κάτι το οποίο, προφανώς, έχουμε ξεχάσει;

sapila racing
09/07/2015, 10:05
Μα αυτο ακριβως λεω...
Ποιος ο λογος να το ρισκαρει;;

Στον τιτλο του thread ομως λέει 'Ικανότητα οδήγησης Ομαδας ΔΙΑΣ'. :confused:

pektis
09/07/2015, 10:10
Στον τιτλο του thread ομως λέει 'Ικανότητα οδήγησης Ομαδας ΔΙΑΣ'. :confused:

Αυτο θελω να πω...
Γιατι να δειξω την ικανοτητα οδηγησης μου σε μηχανη μη συντηρημενη;Γιατι να κανω καταδιωξη;
Απλα ας δινανε σημα για μπλοκο παρακατω και ολα ΟΚ

irinia
09/07/2015, 10:17
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ............




Μοτό με αστυνομικούς ανατριχιάζω.9 στις 10 φορές είναι ασυντήρητη σε βαθμό επικίνδυνο.
Φαντασθείτε τώρα να είναι και δύο επάνω....!!!!
Εύχομαι περαστικά ΟΛΟΨΥΧΑ σε συνανθρώπους μας που έπαθαν ότι έπαθαν αγωνιζόμενοι
για το ΚΑΛΟ και όχι επειδή έκαναν τη γκαύλα τους όπως τόσοι από εμάς εδώ μέσα..!!!

maniatiakos
09/07/2015, 10:24
Φίλος μηχανικός, προς τιμήν του, αρνήθηκε τη συντήρηση των μοτοσυκλετών ΔΙΑΣ και ομάδας Ζ (παρόλο που δεν έχει τρελή δουλειά) σε επαρχιακή πόλη, γιατί του ζητούσαν λόγω περιστολή εξόδων να βάλει τακάκι 10 ευρώ....

GsDakar
09/07/2015, 10:25
Περαστικά στα παιδιά που όπως όλοι ξέρετε (και όσοι δεν ξέρετε να το μάθετε) βάζουν ρεφενέ για την συντήρηση της μοτο τους,αν οχι ολα το 70%,ο εξοπλισμός τους είναι με δικά τους έξοδα,να μην μιλήσω για τον μισθό τους,και είναι πάντα στην πρώτη γραμμή.Respect λοιπόν και εύχομαι και πάλι ολόψυχα Περαστικά στα Παιδιά και να γυρίσουν γερά στις πολύ σπουδαίες για εμάς εργασίες τους.

amyroukai
09/07/2015, 10:32
Αυτο θελω να πω...
Γιατι να δειξω την ικανοτητα οδηγησης μου σε μηχανη μη συντηρημενη;Γιατι να κανω καταδιωξη;
Απλα ας δινανε σημα για μπλοκο παρακατω και ολα ΟΚ

Αν θέλεις να πεις ότι έπρεπε να μην κυνηγήσουν γιατί ΠΙΘΑΝΩΣ δεν έχουν σωστά συντηρημένο όχημα, αυτό έπρεπε να γράψεις. Το να λες "ικανότητα οδήγησης" είναι κάτι εντελώς άλλο και όπως βλέπεις όλοι όσοι το διάβασαν αυτό που κατάλαβα και εγώ κατάλαβαν.

Το γιατί κυνήγησαν ένα ύποπτο όχημα δεν είναι ανάγκη να το εξηγήσουμε. Άριστα έπραξαν. Το "μα γιατί δεν έδωσαν σήμα για μπλόκο" μόνο ως ανέκδοτο το παίρνω, ακόμα και στον συγκεκριμένο δρόμο έχει άπειρες κοπάνες και καβάντζες για να χαθούν οι ύποπτοι. Δεν είναι αττική οδός με συγκεκριμένες εξόδους, ναι; Όταν καταδιώκει ένας αστυνομικός δεν το κάνει για να δείξει ότι ξέρει να οδηγεί. Δεν είναι κόντρα, δεν είναι γυρολόγιο πίστα. Και κρίμα που το παίρνεις έτσι.

Και για το τι κρατάς υπεύθυνος είσαι εσύ, όπως και για το τι λες και πως εκφράζεις τη σκέψη σου (παραδέχτηκες ήδη ότι εκφράστηκες λάθος). Αν θες να παρεξηγηθείς κιόλας, δικαίωμά σου. :beer:

GFawkes
09/07/2015, 10:34
Περαστικά στα παιδιά που όπως όλοι ξέρετε (και όσοι δεν ξέρετε να το μάθετε) βάζουν ρεφενέ για την συντήρηση της μοτο τους,αν οχι ολα το 70%,ο εξοπλισμός τους είναι με δικά τους έξοδα,να μην μιλήσω για τον μισθό τους,και είναι πάντα στην πρώτη γραμμή.Respect λοιπόν και εύχομαι και πάλι ολόψυχα Περαστικά στα Παιδιά και να γυρίσουν γερά στις πολύ σπουδαίες για εμάς εργασίες τους.

+1000

pektis
09/07/2015, 10:46
Αν θέλεις να πεις ότι έπρεπε να μην κυνηγήσουν γιατί ΠΙΘΑΝΩΣ δεν έχουν σωστά συντηρημένο όχημα, αυτό έπρεπε να γράψεις. Το να λες "ικανότητα οδήγησης" είναι κάτι εντελώς άλλο και όπως βλέπεις όλοι όσοι το διάβασαν αυτό που κατάλαβα και εγώ κατάλαβαν.

Το γιατί κυνήγησαν ένα ύποπτο όχημα δεν είναι ανάγκη να το εξηγήσουμε. Άριστα έπραξαν. Το "μα γιατί δεν έδωσαν σήμα για μπλόκο" μόνο ως ανέκδοτο το παίρνω, ακόμα και στον συγκεκριμένο δρόμο έχει άπειρες κοπάνες και καβάντζες για να χαθούν οι ύποπτοι. Δεν είναι αττική οδός με συγκεκριμένες εξόδους, ναι; Όταν καταδιώκει ένας αστυνομικός δεν το κάνει για να δείξει ότι ξέρει να οδηγεί. Δεν είναι κόντρα, δεν είναι γυρολόγιο πίστα. Και κρίμα που το παίρνεις έτσι.

Και για το τι κρατάς υπεύθυνος είσαι εσύ, όπως και για το τι λες και πως εκφράζεις τη σκέψη σου (παραδέχτηκες ήδη ότι εκφράστηκες λάθος). Αν θες να παρεξηγηθείς κιόλας, δικαίωμά σου. :beer:

ok...οτι να'ναι...ξαναλεω... μ@λ@κια που ανοιξα το θεμα... δεν το συνεχιζω, γιατι θα γινει αντιπαραθεση και δεν το θελω... :beer:

sniper
09/07/2015, 10:49
ΟΚ.

Έκαναν καλά τη δουλειά τους, πληρώνουν απο την τσέπης τους κλπ.

Case closed.