PDA

View Full Version : Ατύχημα χτες στην Ομόνοια



amyroukai
13/07/2015, 20:37
Φίλος με Triumph street triple 675 λευκό, χτες το απόγευμα είχε ένα ατυχές συμβάν στην έξοδο πλατείας Ομονοίας προς Γ' Σεπτεμβρίου. Βγαίνοντας από την πλατεία προς την Γ΄Σεπτεμβρίου τον έκλεισε αντιαθλητικά άλλος μοτοσικλετιστής (δεν κατάλαβα αν υπήρχε επαφή) με αποτέλεσμα να οδηγηθεί πολύ αριστερά και να πέσει επάνω στα κολωνάκια μπροστά στο γνωστό πολυκατάστημα και να κάνει σοβαρές ζημιές στη μοτοσικλέτα αλλά και να τραυματιστεί ο ίδιος (ευτυχώς δεν έσπασε τίποτα). Ο άλλος μοτοσικλετιστής εξαφανίστηκε...

Αν κάποιος είδε/άκουσε κάτι και μπορεί και θέλει να βοηθήσει, παρακαλώ ένα πμ.

Ευχαριστώ.

transalpblack
14/07/2015, 07:20
Αποκλείεται να μην κατάλαβε καν τι έγινε ο άλλος μοτοσυκλετιστής;
Και τι εννοείς αντιαθλητικά;
Αγώνες έκαναν;
Ο παθών μπορεί να τα πει όπως θέλει.
Καλά να είναι το παλικάρι, να ορθοποδήσει, η μηχανή θα φτιαχτεί και μόλις απόκτησε μια πολύ καλή εμπειρία για την επόμενη φορά.

manhunter
14/07/2015, 09:18
Αποκλείεται να μην κατάλαβε καν τι έγινε ο άλλος μοτοσυκλετιστής;
Και τι εννοείς αντιαθλητικά;
Αγώνες έκαναν;
Ο παθών μπορεί να τα πει όπως θέλει.
Καλά να είναι το παλικάρι, να ορθοποδήσει, η μηχανή θα φτιαχτεί και μόλις απόκτησε μια πολύ καλή εμπειρία για την επόμενη φορά.

Λάθος ύφος ή διατύπωση μάλλον εε?

amyroukai
14/07/2015, 09:25
Αν πεσει κάποιος δίπλα/ακριβώς πισω σου, και ακουστεί ενα μπαμ και σύρσιμο απο μηχανή που χτυπάει σε τσιμενενιο κολωνάκι, απο ενδιαφέρον και μόνο θα σταματήσεις, φαντάζομαι. Αποκλείεται να μην ακουσεις.

Προφανώς και παίζει και αυτό που γράφεις, να τα λέει όπως θέλει, οπότε αν το έχει δει τρίτος ακόμα και αυτή η μαρτυρία θα ήταν χρήσιμη.

Το αντιαθλητικό πάρε το ως αστεϊσμό. Η ουσία είναι άλλη, ναι;

transalpblack
14/07/2015, 09:26
Λάθος ύφος ή διατύπωση μάλλον εε?

Όχι όλα σωστά.

BLiTzER
14/07/2015, 09:31
Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι πιθανότατα ήταν απειρία/κακός υπολογισμός, ειδικά αναλογιζόμενος το πού έγινε το ατύχημα, αλλά μικρή σημασία έχει όταν κάποιος είχε πτώση, ζημιές και τραυματισμό. Σίγουρα έμαθε κάτι και πρέπει να προσέχει περισσότερο. Αλλά είναι πολύ εύκολο, εφόσον ο ένας τη βγάζει αλώβητος, άσχετα αν φταίει ή όχι, να κάνει μια θετική δήλωση στον συμμοτοσυκλετιστή, ώστε να μην υποστεί έστω το οικονομικό κόστος. Εγώ θα το έκανα, ακόμα κι αν έφταιγε 100% (εντός λογικών πλαισίων ε).

transalpblack
14/07/2015, 09:52
Παιδιά, από την στιγμή που δεν ήμασταν μπροστα, δεν μπορουμε να λεμε τιποτα.
Ποση φασαρια ειχε ο δρομος για να ακουστει το πεσιμο;
Και αν ο μπροστινος ειχε δυνατες εξατμισεις;
Κι αν ειχε ενδοεπικοινωνια στο κρανος;
Κι αν... κι αν... κι αν...
Και γιατι να του κανει θετικη δηλωση;
Ποιος τον διαφιλασει οτι μετα ο αλλος δεν θα κινηθει εναντιον του για να απαιτησει και αλλα;
Παει μετα πολυ μακρια η βαλιτσα

manhunter
14/07/2015, 09:54
Όχι όλα σωστά.

Οκ!Γιατί μου φάνηκε περιέργο το να υποθέσεις ότι ο άλλος τα λέει όπως θέλει. Είναι πρωί ακόμα...

spyro
14/07/2015, 09:59
τα στρίψανε στην είσοδο της 3ης Σεπτ. και ο φίλος ήταν απο την εξωτερική και τον έκλεισε ο άλλος που ήταν πιο κουλός και τον πέταξε έξω προς το παλιό Μινιον και μετά την έκανε με ελαφρα πηδηματάκια?

αυτό θέλουμε να πούμε?

amyroukai
14/07/2015, 10:06
Δεν έχω μιλήσει με τον ίδιο ακόμα, ο αδερφός του μου τα είπε "δεύτερο χέρι".

Ναι, αυτό θέλουμε να πούμε. Αλλά οδηγεί χρόνια το παιδί, δουλεύει και ντελίβερις, δεν είναι "χτεσινός" να πεις ότι δεν ξέρει να οδηγήσει ή ότι είναι άπειρος και πρώτη φορά σε κίνηση και τρόμαξε με το τίποτα.

Να προσθέσω ότι λόγω εργασίας και κατοικίας, από το σημείο περνάει όλη του τη ζωή, δεν είναι η πρώτη φορά.

devil's animal
14/07/2015, 10:19
Να προσθέσω ότι λόγω εργασίας και κατοικίας, από το σημείο περνάει όλη του τη ζωή, δεν είναι η πρώτη φορά.


αν ειναι ετσι ρε Γιαννη, τοτε πρεπει να ξερει οτι πρεπει να εισαι εσωτερικη στην συγκεκριμενη στροφη...οχι να γλυφει τα κολωνακια του Χοντου γιατι μπορει να βρει απειρους μαλακες που θελουν να συνεχισουν στο roundabout και να πανε Αγ. Κωνσταντινου...και δεν εννοω μονο μηχανακια...


περαστικα του...

amyroukai
14/07/2015, 10:37
Να αλλάξουμε τον τίτλο σε "κουλομαρίας έπεσε μόνος του και ψάχνει βλάκα να το φορτώσει" να ηρεμήσετε γιατί σας βλέπω πολύ σίγουρους όλους; :bawl:

Ευχαριστώ και καλημέρες :)

panavour
14/07/2015, 13:53
Επειδη δουλευω πολυ κοντα και την κανω την διαδρομη παρα πολλες φορες εχω να πω οτι οταν θελεις απο πανεπιστημιου ερχομενος να μπεις 3ης Σεπτεμβριου πρεπει να πηγαινεις τελειως δεξια γιατι πολλοι θελουν να συνεχισουν την πλατεια ομονοιας και να κατεβουν την Αγ Κωνσταντινου οποτε θα γινει μπερδεμα και πιθανως συγρουση.ΠΟΛΛΕς ΦΟΡΕς την εχω παθει χωρις ευτυχως κακα επακολουθα Προσοχη πολλη

spyro
14/07/2015, 18:28
Να αλλάξουμε τον τίτλο σε "κουλομαρίας έπεσε μόνος του και ψάχνει βλάκα να το φορτώσει" να ηρεμήσετε γιατί σας βλέπω πολύ σίγουρους όλους; :bawl:

Ευχαριστώ και καλημέρες :)


επειδή μιλάς στον πληθυντικό πιθανών να παίρνει και εμένα η μπάλα… να διευκρινίσω …… εγω δε κατηγόρησα το φίλο σου για κάτι. ίσα ίσα που μίλησα για τον άλλον

η λέξη «αντιαθλητικά» βέβαια μπέρδεψε

μακάρι να τον βρει και να ξηγηθούν από κοντά