PDA

View Full Version : Φορτηγό παίρνει παραμάζωμα Ducati Monster - αναβάτης σώος



kostas777
22/07/2015, 20:47
Jesus Christ (http://www.youtube.com/watch?v=C1aSvoIpVss)

Eversman
22/07/2015, 21:28
Το είδα μία φορά, δεν θέλω να το ξαναδώ. Μακριά από μάς!

doctoras
22/07/2015, 21:28
Ο αναβάτης δε υπαρχει!!ρε τι τυπαρας ειναι αυτός;;
Εδώ ο πιο ευγενικός θα του ειχε μαμησει τα πάντα
Εαν πήρε ο λαιμός παει για πέταμα

spyrakos35
22/07/2015, 21:31
:uplate:

pektis
22/07/2015, 22:15
:eyepop::plaf:

Billymuse
22/07/2015, 22:17
Ο αναβάτης δε υπαρχει!!ρε τι τυπαρας ειναι αυτός;;
Εδώ ο πιο ευγενικός θα του ειχε μαμησει τα πάντα
Εαν πήρε ο λαιμός παει για πέταμα

Φίλε το να εισαι ευγενικός ειναι φυσιολογικό οταν σε μια χώρα έχουν οδηγική παιδεία και κουλτούρα γενικότερα σωστη απέναντι στον άλλο οδηγό
Εδω στη ζούγκλα οσο ευγενικός και να θες να είσαι κάπου θα ξεσπάσεις
Στα του βίδεο εχω την αίσθηση οτι μπορούσε να αντιδράσει καλύτερα ο τυπας αφου το είδε εξαρχής οτι θα γίνει η μαλακία..είχε περιθώριο να κόψει δεξια..

amyroukai
22/07/2015, 23:07
Προλάβαινε να πάει δεξιά ο άτιμος ρε γμτ... Ναι ΟΚ παράβαση... Αλλά θα γλίτωνε το μεκανάκ. Θάνατος πριν την παράβαση, ωρέ τι'ν'τούτοι...

foogr01
23/07/2015, 00:39
:bigcry: να βλέπεις το μηχανάκι σου να στο τσαλακώνουν έτσι...

taisteal
23/07/2015, 00:58
Shit happens..

Ζεύκας
23/07/2015, 01:00
Προλάβαινε να πάει δεξιά ο άτιμος ρε γμτ... Ναι ΟΚ παράβαση... Αλλά θα γλίτωνε το μεκανάκ. Θάνατος πριν την παράβαση, ωρέ τι'ν'τούτοι...

έλα μου ντε. αφού είχε χώρο για ελιγμό γτ δεν αντίδρασε; τέσπα

andreaspetr
23/07/2015, 01:36
εκατσε απλα και περιμενε να τον βαλει απο κατω...
καλα που κατεβηκε κιολας απο το μηχανακι.
η γιαγιουλα ολα τα λευτα!

macdeath_s
23/07/2015, 01:42
Tι καλούλα η γιαγιάκα :) Σε τέτοιες χώρες που το 90% οδηγάει by the book τα αντανακλαστικά μειώνονται δραματικά. Το βλέπω και σε φίλους μου πώς οδηγάνε στο εξωτερικό και τι ατυχήματα γίνονται. Εμείς εδώ είμαστε κομάντα.

Πάντως ναι ενώ έτσι θα έπρεπε να λύνονται διαφορές (αν και πήγε να τον σκοτώσει ουσιαστικά) εδώ πέφτουν μπουκέτα για πολύ πιο light τύπου δεν μου ανοίγεις δρόμο ή πήγες να με κλείσεις.

Vice
23/07/2015, 08:00
Γιατί να τσακωθούνε απο την στιγμή που δεν υφίστανται τα κλασικά τσαμπουκαλίκια του υπαίτιου όπως στην Ελλάδα; Ασε που η ασφάλειες εκεί κοστίζουν πιο πολλά λεφτά ετησίως και πληρώνουν πραγματικά την αξία της ζημιάς χωρίς πουστιές

πυξιδας990
23/07/2015, 09:09
Γιατί να τσακωθούνε απο την στιγμή που δεν υφίστανται τα κλασικά τσαμπουκαλίκια του υπαίτιου όπως στην Ελλάδα; Ασε που η ασφάλειες εκεί κοστίζουν πιο πολλά λεφτά ετησίως και πληρώνουν πραγματικά την αξία της ζημιάς χωρίς πουστιές
το αυτο

skylaros
23/07/2015, 09:35
Ποτέ δε μου έχει τύχει τσαμπουκάς σε ατύχημα, μόνο μια φορά που έπεσε στα καλά καθούμενα ένας από πίσω μου, έκανε σχετικά μικρή ζημιά παραδέχθηκε το λάθος του ανταλλάξαμε στοιχεία και μετά έκανε τον κινέζο, δεν ασχολήθηκα παραπάνω γιατί ήταν φουκαράς. Δε μπορώ πάντως γενικά να καταλάβω το γιατί να μαλώσεις σε περίπτωση ατυχήματος, λάθη κάνουν όλοι, αν ευγενικά παραδεχθείς το λάθος σου και σταθείς σωστός σε ότι μπορείς να κάνεις μετά, ποιος ο λόγος για τσαμπουκάδες?

pipe_smoker
23/07/2015, 09:48
Δε μπορώ πάντως γενικά να καταλάβω το γιατί να μαλώσεις σε περίπτωση ατυχήματος, λάθη κάνουν όλοι, αν ευγενικά παραδεχθείς το λάθος σου και σταθείς σωστός σε ότι μπορείς να κάνεις μετά, ποιος ο λόγος για τσαμπουκάδες?

Η λογική αυτό λέει. Και ορθά το λέει.

Απλά είμαστε λαός με ταμπεραμέντο και έντονα συναισθήματα και πολλές φορές αυτά καθορίζουν τη συμπεριφορά μας σε τέτοιες καταστάσεις παρά η λογική.


Έχει τύχει σχεδόν να με τρακάρουν (δεν έφταιγα), εγώ να μη βγάλω κιχ (γενικότερα είμαι ζεν σε αυτά, απλά λέω από μέσα μου "οκ τη σκαπουλάραμε κι αυτή" και συνεχίζω) και να μου κλείσει το δρόμο ο μαλάκας που παραλίγο να με τρακάρει για να κατέβει να μου πουλήσει νταηλίκι:lol:

noodles
23/07/2015, 10:50
νομιζω πως προλαβαινε να βαλει ταχυτητα και να παει δεξια (ισως να ξεγελαει η καμερα ομως). με πονεσε η καρδια για το μηχανακι. στην ελλαδα πιθανων ο οδηγος φορτηγου θα εβριζε το μοτοσυκλετιστη γιατι σταματησε εκει και θα ειχαμε ιστοριες...:p

skylaros
23/07/2015, 10:53
Η λογική αυτό λέει. Και ορθά το λέει.

Απλά είμαστε λαός με ταμπεραμέντο και έντονα συναισθήματα και πολλές φορές αυτά καθορίζουν τη συμπεριφορά μας σε τέτοιες καταστάσεις παρά η λογική.


Έχει τύχει σχεδόν να με τρακάρουν (δεν έφταιγα), εγώ να μη βγάλω κιχ (γενικότερα είμαι ζεν σε αυτά, απλά λέω από μέσα μου "οκ τη σκαπουλάραμε κι αυτή" και συνεχίζω) και να μου κλείσει το δρόμο ο μαλάκας που παραλίγο να με τρακάρει για να κατέβει να μου πουλήσει νταηλίκι:lol:

LOL αυτό που περιγράφεις είναι εξοργιστικό. Ζεν τύπος είμαι και εγώ ή έστω προσπαθώ γιατί ξέρω πως από ένα σημείο και μετά θολώνω και αντιδρώ λες και δεν είμαι εγώ. Μου έχει τύχει τύπος να μου κορνάρει και να με μπινελικώνει επειδή περίμενα σε κόκκινο, του έκανα χώρο να περάσει (μιλάμε για τον πιο κεντρικό δρόμο του Πειραιά και μέρα μεσημέρι) και ήρθε δίπλα και με έβριζε, θόλωσα τόσο πολύ που ξέχασα πως ανοίγει η πόρτα του αυτοκινήτου και βγήκα από το παράθυρο σούρνωντας ... ευτυχώς έφυγε. Εντάξει όλοι έχουμε όρια απλά πιστεύω πως αν έχουμε κάνει μαλακία και ειδικά αν έχει κινδυνεύσει κάποιος μπορούμε να κάνουμε και το μλκ σε κάνα μπινελίκι, όπως επίσης αν μας έχει γίνει μλκ και έχουμε έναν ευγενικό άνθρωπο απέναντί μας ε μπορούμε να μη κάνουμε σα ζώα και εμείς.

teogtp
23/07/2015, 12:15
Η ζωη είναι πολυ μικρή για να αναλωθούμε σε διαξιφισμους και καυγαδες............
























Ειδικά αν σε σημαδεύει και κανενα tokarev.........

Sele
23/07/2015, 12:20
Απλά είμαστε λαός απολίτιστος και τσάμπα μάγκας και πολλές φορές αυτά καθορίζουν τη συμπεριφορά μας σε τέτοιες καταστάσεις παρά η λογική

Fixed it for u.

pipe_smoker
23/07/2015, 12:59
Fixed it for u.

Ναι ξέρω....

Και τεμπέληδες, και ανεπρόκοποι και βρωμάνε και τα πόδια μας.

Ό,τι νομίζει ο καθένας...



Η ζωη είναι πολυ μικρή για να αναλωθούμε σε διαξιφισμους και καυγαδες............


Α να γεια σου!

Τονε δίνεις κατευθείαν μια με το φΚιάρι στα μούτρα και τελειώνει η υπόθεση:lol:

teogtp
23/07/2015, 13:00
:lol:
Ναι ξέρω....

Και τεμπέληδες, και ανεπρόκοποι και βρωμάνε και τα πόδια μας.

Ό,τι νομίζει ο καθένας...




Α να γεια σου!

Τονε δίνεις κατευθείαν μια με το φΚιάρι στα μούτρα και τελειώνει η υπόθεση:lol:

foogr01
23/07/2015, 13:03
Α να γεια σου!

Τονε δίνεις κατευθείαν μια με το φΚιάρι στα μούτρα και τελειώνει η υπόθεση:lol:

This way please (https://www.youtube.com/watch?v=4DzcOCyHDqc).

balkan
23/07/2015, 13:42
Έχω ζήσει Αγγλία (νομίζω Αγγλία είναι το βίντεο) και δε νομίζω ότι ισχύει ότι οδηγούν by the book, άλλο αν είναι πιο αυστηρά τα πράγματα σε περίπτωση που σε πιάσουν. Επίσης δε νομίζω ότι ισχύει ότι δε γίνονται καυγάδες. Ίσα ίσα που είναι η χώρα του καυγά και για τα πιο ασήμαντα πράγματα και συχνά με πολύ πιο δυσάρεστες συνέπειες από ότι εδώ (μαχαιρώματα).

Μου έκανε άσχημη εντύπωση που ο φορτηγατζής δε ρώτησε αν είναι καλά ο τύπος. Επίσης κι εγώ νομίζω ότι απλά θα μπορούσε να πάει πιο δεξιά αλλά μάλλον πάγωσε

Billymuse
23/07/2015, 14:05
Έχω ζήσει Αγγλία (νομίζω Αγγλία είναι το βίντεο) και δε νομίζω ότι ισχύει ότι οδηγούν by the book, άλλο αν είναι πιο αυστηρά τα πράγματα σε περίπτωση που σε πιάσουν. Επίσης δε νομίζω ότι ισχύει ότι δε γίνονται καυγάδες. Ίσα ίσα που είναι η χώρα του καυγά και για τα πιο ασήμαντα πράγματα και συχνά με πολύ πιο δυσάρεστες συνέπειες από ότι εδώ (μαχαιρώματα).

Μου έκανε άσχημη εντύπωση που ο φορτηγατζής δε ρώτησε αν είναι καλά ο τύπος. Επίσης κι εγώ νομίζω ότι απλά θα μπορούσε να πάει πιο δεξιά αλλά μάλλον πάγωσε

Πάγωσε γιατί οδηγάει ενα μπρίκι :a04:
Αυτο που λες για την Αγγλια ισχύει οτι πολλοι τσακωμοί έχουν να κάνουν για πολιτικές και θρησκευτικές προεκτάσεις
χαρακτηριστικό παράδειγμα με τους fans στις ποδοσφαιρικές ομάδες..

BLiTzER
23/07/2015, 14:08
έχουν να κάνουν για πολιτικές και θρησκευτικές προεκτάσεις
χαρακτηριστικό παράδειγμα με τους fans στις ποδοσφαιρικές ομάδες..

"Χαρακτηριστικό παράδειγμα των τσακωμών για πολιτικούς ή θρησκευτικούς λόγους είναι οι τσακωμοί λόγω ποδοσφαιρικών."

taisteal
23/07/2015, 14:16
Πάγωσε γιατί οδηγάει ενα μπρίκι :a04:


Μπρικι το ντουκατι;;
Σοβαρεψου ρε

Billymuse
23/07/2015, 14:19
Μπρικι το ντουκατι;;
Σοβαρεψου ρε

Το συγκεκριμένο ναι μαν για τα λευτα του ουτε για αστειο δε τα δίνεις σε αυτα που προσφέρει.Ασε που πρέπει να εισαι το πολυ 1,75 για να ''χωρέσεις''

Dant3
23/07/2015, 14:41
αν ευγενικά παραδεχθείς το λάθος σου

Ο Ελληνας σε αυτο οχι απλα κανει λαθος,αλλα δε παιζει να το παραδεχτει και 17 καμερες να τον τραβαγαν.
Δε προκειται να παραδεχτει τη μλκια του στο δρομο,που να λιωσει η ασφαλτος απο τη θερμοκρασια.

Συζηταγα με εναν προχθες και μου λεγε για ενα τρακαρισμα σε μια διασταυρωση που ισχυει κλασσικα η προτεραιοτητα απο δεξια.
Και περναει ενας γκαζωτος,τον χτυπαει παππους που ειχε ομως προτεραιοτητα και βγηκε εξω και τον εβριζε γιατι ειχε τα παιδια ταχα μου μεσα.
Δηλαδη ,δε μπορουσε να πηγαινει φυσιολογικα,αλλα του εφταιγε ο παππους.
Και δε μπορουσε τωρα να καταλαβει ο συνομιλητης μου οτι φταιει αυτος και οχι παππους,αφου ειναι υποχρεωμενος να σταματησει και να ελεγξει αλλα να μου λεει οτι ο παππους δεν τον ειδε?

bros400pgm
23/07/2015, 14:51
Προφανως μετανιωσε που πηρε τον ταφο της ducati κ βρηκε ευκαιρια να το παει για σκραπ. Θα τσιμπησει τα φραγκα κ μετα θα παρει ενα αντρικο V4 απο το Νοαλε.

Bowleno
23/07/2015, 15:17
Ο Ελληνας σε αυτο οχι απλα κανει λαθος,αλλα δε παιζει να το παραδεχτει και 17 καμερες να τον τραβαγαν.
Δε προκειται να παραδεχτει τη μλκια του στο δρομο,που να λιωσει η ασφαλτος απο τη θερμοκρασια.

Συζηταγα με εναν προχθες και μου λεγε για ενα τρακαρισμα σε μια διασταυρωση που ισχυει κλασσικα η προτεραιοτητα απο δεξια.
Και περναει ενας γκαζωτος,τον χτυπαει παππους που ειχε ομως προτεραιοτητα και βγηκε εξω και τον εβριζε γιατι ειχε τα παιδια ταχα μου μεσα.
Δηλαδη ,δε μπορουσε να πηγαινει φυσιολογικα,αλλα του εφταιγε ο παππους.
Και δε μπορουσε τωρα να καταλαβει ο συνομιλητης μου οτι φταιει αυτος και οχι παππους,αφου ειναι υποχρεωμενος να σταματησει και να ελεγξει αλλα να μου λεει οτι ο παππους δεν τον ειδε?

Καλά, από τέτοια, τα βλέπω ιδίοις όμμασι κάθε, μα κάθε μέρα! Δεν βγάζεις άκρη.....

LogOutGoRide
23/07/2015, 15:25
Προφανως μετανιωσε που πηρε τον ταφο της ducati κ βρηκε ευκαιρια να το παει για σκραπ. Θα τσιμπησει τα φραγκα κ μετα θα παρει ενα αντρικο V4 απο το Νοαλε.

Vroom

Ζεύκας
23/07/2015, 15:29
Προφανως μετανιωσε που πηρε τον ταφο της ducati κ βρηκε ευκαιρια να το παει για σκραπ. Θα τσιμπησει τα φραγκα κ μετα θα παρει ενα αντρικο V4 απο το Νοαλε.


πεστα! στημμένο ήταν το σκηνικό :lol:

kostas777
23/07/2015, 17:31
Απλά είμαστε λαός με ταμπεραμέντο και έντονα συναισθήματα και πολλές φορές αυτά καθορίζουν τη συμπεριφορά μας σε τέτοιες καταστάσεις παρά η λογική.

Οι Εγγλέζοι είναι πολιτισμένοι, όχι σαν εμάς τους γιούφτους (http://youtu.be/MykE9_57QLg?t=331)

doctoras
23/07/2015, 20:02
Οι Εγγλέζοι είναι πολιτισμένοι, όχι σαν εμάς τους γιούφτους (http://youtu.be/MykE9_57QLg?t=331)
καλα ρε καγκουροι υπάρχουν παντου, είχε και άδικο...

LogOutGoRide
23/07/2015, 20:05
Να δεις που δεν είχε ούτε δίπλωμα ούτε ασφάλεια lol

ggs
23/07/2015, 20:46
αυτα παθαίνουν αμα πηγαίνουν ανάποδα...

Billymuse
23/07/2015, 20:47
αυτα παθαίνουν αμα πηγαίνουν ανάποδα...

Oχι καλά πήγαινε αμα δεις το ducati είναι δεξιοτίμονο :look:

Ζεύκας
23/07/2015, 20:50
Oχι καλά πήγαινε αμα δεις το ducati είναι δεξιοτίμονο :look:

:bawl:

γιωτάς
23/07/2015, 20:50
Οι Εγγλέζοι είναι πολιτισμένοι, όχι σαν εμάς τους γιούφτους (http://youtu.be/MykE9_57QLg?t=331)

σαν τον kenny από το south park ακούγεται ο τύπος...

you almost killed kenny...you bastards....

o νταλίκερμαν στο πρώτο βίδεο πάντως με φαίνεται πως είχε τυφλή γωνία.

ggs
23/07/2015, 20:51
Oχι καλά πήγαινε αμα δεις το ducati είναι δεξιοτίμονο :look:

ειναι φιμε τα παραθυρα και δεν φαίνεται καλα...

spyrakos35
24/07/2015, 07:20
Να δεις που δεν είχε ούτε δίπλωμα ούτε ασφάλεια lol

ή φοβηθηκε μην τον σκισουν για την μαλακια που εκανε...... Μπας λειν.....

PortisHead
24/07/2015, 09:31
Hello ?
Ξυπνάτε !!!
Ducati ειχε ο ανθρωπος.
Ανθρώπινα τα λάθη και βρέθηκε η ευκαιρία.
Τωρα με τα λεφτά της ασφάλειας θα παει να παρει το πολυπόθητο γιαπωνέζικο.
:lol::lol::lol: