PDA

View Full Version : Καρτα Σιτισης-"αλληλεγγυης"



Hell_Rider
24/07/2015, 21:01
Πρωτη μερα λοιπον σημερα με την καρτα σιτισης "αλληλεγγυης" που εδωσε το κρατος... η μια ηρθε και ηθελε να αγορασει ΒΑΛΙΤΣΑ...και η αλλη ΣΙΔΕΡΟ... καμια τυχη στην Ελλαδα..

:sad:

Tedvj23
24/07/2015, 21:45
:whiteflag:

mikes
24/07/2015, 22:53
γιατι εκπλησεσαι?? εχεις την εντυπωση ότι η συντριπτικη πλειοψηφια των "δικαιούχων" την εχουν πραγματικα αναγκη? ουτε 10% δεν είναι αυτοι που πραγματικα τη χρειαζονται..

Hell_Rider
24/07/2015, 23:07
γιατι εκπλησεσαι?? εχεις την εντυπωση ότι η συντριπτικη πλειοψηφια των "δικαιούχων" την εχουν πραγματικα αναγκη? ουτε 10% δεν είναι αυτοι που πραγματικα τη χρειαζονται..

αφου δεν την εχουν αναγκη τοτε πως τους εδωσαν την καρτα? δεν περασαν απο καποια επιτροπη ? χωρις χαρτια κλπ? τι να πω παιδες... σημερα πανω απο 2 χιλιαδες τσιγκανοι περασαν απο το μαγαζι...δηλ ολοι αυτοι εχουν τα απαραιτητα χαρτια ?

mikes
24/07/2015, 23:11
αφου δεν την εχουν αναγκη τοτε πως τους εδωσαν την καρτα? δεν περασαν απο καποια επιτροπη ? χωρις χαρτια κλπ? τι να πω παιδες... σημερα πανω απο 2 χιλιαδες τσιγκανοι περασαν απο το μαγαζι...δηλ ολοι αυτοι εχουν τα απαραιτητα χαρτια ?
την πηραν γιατι ΝΟΜΙΚΑ εχουν τις προϋποθέσεις... αν για παράδειγμα καποιος είναι εγγεγραμενος ανεργος πχ, αλλα εργαζεται μαυρα και παιρνει (λεμε τωρα) 8 κατοστάρικα το μηνα, πρακτικα δεν την εχει αναγκη, αλλα νομικα τη δικαιούται..

Hell_Rider
24/07/2015, 23:20
την πηραν γιατι ΝΟΜΙΚΑ εχουν τις προϋποθέσεις... αν για παράδειγμα καποιος είναι εγγεγραμενος ανεργος πχ, αλλα εργαζεται μαυρα και παιρνει (λεμε τωρα) 8 κατοστάρικα το μηνα, πρακτικα δεν την εχει αναγκη, αλλα νομικα τη δικαιούται..

i see και δουλευουμε εμεις οι μλκ ολη μερα... ουφ... παω για υπνο ! θα γελασουμε παλι αυριο...αντε να δουμε τι θα θελουν να αγορασουν :P

mikes
25/07/2015, 06:35
θα γελασουμε παλι αυριο...αντε να δουμε τι θα θελουν να αγορασουν :P
κανονικα η καρτα αυτή δεν είναι αποκλειστικα και μονο για τροφιμα? (φιλετο σωλομου, αστακο χαβιαρι κτλ..)

Hell_Rider
25/07/2015, 08:19
κανονικα η καρτα αυτή δεν είναι αποκλειστικα και μονο για τροφιμα? (φιλετο σωλομου, αστακο χαβιαρι κτλ..)

Καλημεραααα !!!
οπως το ειπες... αποκλειστικα για τροφιμα... Καρτα Σιτισης...

μιλησα και με εναν φιλο Θεσ/νικη και χτες σε ενα καταστημα εκει ζητησαν αυτα... καλυμματα καθισματων αυτοκινητου,σαμπουαν για σκυλο,καθαριστικα για αυτοκινητο...σκυλοτροφες.... :P

Ζεύκας
25/07/2015, 08:33
σημερα πανω απο 2 χιλιαδες τσιγκανοι περασαν απο το μαγαζι...δηλ ολοι αυτοι εχουν τα απαραιτητα χαρτια ?

εμ όταν κάνει ο γύφτος 5-6 παιδιά και δουλεύει πάντα μαύρα και δεν έχει δηλώσει ποτέ τίποτα στην εφορία τι σου προκαλεί εντύπωση;

πάντα όταν το κράτος έβγαζε έκτακτα επιδόματα κτλ πάντα οι γύφτοι ωφελούνταν πρώτοι

cosgili
25/07/2015, 08:39
Δεν υπάρχει σωτηρία...:rolleyes:

Vstrommer71
25/07/2015, 08:45
εμ όταν κάνει ο γύφτος 5-6 παιδιά και δουλεύει πάντα μαύρα και δεν έχει δηλώσει ποτέ τίποτα στην εφορία τι σου προκαλεί εντύπωση;

πάντα όταν το κράτος έβγαζε έκτακτα επιδόματα κτλ πάντα οι γύφτοι ωφελούνταν πρώτοι
Ενω οι υπολοιποι συν-ελληνες εχουμε σκισει στην νομιμοφροσυνη ε?Βρεθηκαν οι υπαιτιοι...

Ζεύκας
25/07/2015, 08:49
Ενω οι υπολοιποι συν-ελληνες εχουμε σκισει στην νομιμοφροσυνη ε?Βρεθηκαν οι υπαιτιοι...


μιλάω για τα έκτακτα κοινωνικά επιδόματα

alex k8
25/07/2015, 09:31
πολλοι που ξερω τους εχουν οι εργοδοτες τους 4ωρους στο ικα, τους εχουν και δουλευουν 12ωρο, τους πληρωνουν το 4ωρο στη τραπεζα και τα αλλα μαυρα, ολοι εχουν οικογενειες και ναι δικαιουνται τη καρτα σιτισης
για βρες εσυ ποιος φταιει ο γυφτος?(οπως τον ονομαζεις εσυ που δεν εισαι) το αφεντικο?ο υπαλληλος? ή ο τσιπρας-σαμαρας-γαπ......?

Ζεύκας
25/07/2015, 09:40
ναι οι γύφτοι μου φταίνε.

έχω κόμπλεξ στο κεφάλι μου, είμαι χρυσαυγίτης ναζιστής τέρμα φασιστόμουτρο τελειωμένο.

andgeo
25/07/2015, 09:44
και μη χειρότερα ...

bros400pgm
25/07/2015, 09:48
ναι οι γύφτοι μου φταίνε.

έχω κόμπλεξ στο κεφάλι μου, είμαι χρυσαυγίτης ναζιστής τέρμα φασιστόμουτρο τελειωμένο.



Θα πρεπε να ντρεπεσε.:lol:
Στον εταιρο wannabe factory το ειπες?

alex k8
25/07/2015, 09:49
και μη χειρότερα ...

35 νομιζω θα βαρεσει σημερα

alex k8
25/07/2015, 09:51
wannabe factory το ειπες?

για ξηγησου να καταλαβουμε και εμεις?

byron
25/07/2015, 10:03
wannabe factory το ειπες?

για ξηγησου να καταλαβουμε και εμεις?

Πήγε ο Ζευκας με την κάρτα σίτισης να αγοράσει κλανί χρώμα για να βάψει το πλαίσιο στο ντεμεκ factory, μπας και το περάσουν για ορίτζιναλ.

Μην δίνεις σημασία, κουβέντες μεταξύ κατεστραμενων από ιταλικά...

alex k8
25/07/2015, 10:07
Πήγε ο Ζευκας με την κάρτα σίτισης να αγοράσει κλανί χρώμα για να βάψει το πλαίσιο στο ντεμεκ factory, μπας και το περάσουν για ορίτζιναλ.

Μην δίνεις σημασία, κουβέντες μεταξύ κατεστραμενων από ιταλικά...

απο ευρωπαικα ηθελες να πεις, αρε ευρωπη μας κατεστρεψες, καιρος λοιπον να αρχισουμε να γλυκοκοιταμε τις αθορυβες γιαπωνεζες!

Ζεύκας
25/07/2015, 10:15
Θα πρεπε να ντρεπεσε.:lol:
Στον εταιρο wannabe factory το ειπες?


αυτός με έχει για θατσερικό ακραίο φιλελεύθερο.

εδώ με έχουν για ρατσιστή. λες να εκπλαγεί;

andgeo
25/07/2015, 10:16
35 νομιζω θα βαρεσει σημερα
λέω για την γενικευμένη λάθος νοοτροπία ,ουσιαστικά απαντώ στο πρώτο ποστ δεν έχει να κάνει με τους χαρακτηρισμούς για τους ΡΟΜΑ , με τους οποίους δε συμφωνώ .Και η ρεμούλα δεν είναι αποκλειστικό προνόμιο κοινωνικών ομάδων , δυστυχώς έχει γίνει ο κανόνας και όχι η εξαίρεση!

Ζεύκας
25/07/2015, 10:25
Πήγε ο Ζευκας με την κάρτα σίτισης να αγοράσει κλανί χρώμα για να βάψει το πλαίσιο στο ντεμεκ factory, μπας και το περάσουν για ορίτζιναλ.

Μην δίνεις σημασία, κουβέντες μεταξύ κατεστραμενων από ιταλικά...


άσε στέλνω μειλ στο γερμανό και του λέω "φιλαράκι μπορούμε να κάνουμε
κάτι καλύτερο για το κιτάκι των 1127 κυβικών; έχω κάρτα αλληλεγγύης"

και μου γράφει "greek lolz"

panavour
25/07/2015, 10:42
Εμεις οι μεγαλυτεροι και παλαιοτεροι ΓΥΦΤΟΥΣ τους ξεραμε και γυφτους τους λεμε.Εσεις οι νεωτεροι τους εχετε μαθει ΡΟΜΑ
Ερωτησις
1)Αλλαζει σε τιποτα η ονομασια το γεγονος?
2)Αν σε πουνε ΡΩΜΙΟ η ΓΡΑΙΚΟ αντι για ΕΛΛΗΝΑ θα παρεξηγηθεις και θα πεις τον αλλο φασιστα η ρατσιστη??
3)Ειναι κανεις ρατσιστης η φασιστας η οτιδηποτε αλλο αν αναφερει απλως την παρα πολυ υψηλη παραβατικοτητα καποιων κοινωνικων ομαδων που ειναι αναμφισβητητο γεγονος???
Ελεος πια.Ολοι οι ΜΠΑΚΟΥΝΙΝ εδω μεσα :bawl:

alex k8
25/07/2015, 10:48
αν ζεις και εχεις μεγαλωσει στην αγια βαρβαρα και οχι στο κολωνακι σκεφτεσαι λιγο αλιωτικα οσο χρονων και να εισαι
οχι δεν αλλαζει το γεγονος.παμε τωρα στο αρχικο ποστ....

bros400pgm
25/07/2015, 10:51
λέω για την γενικευμένη λάθος νοοτροπία ,ουσιαστικά απαντώ στο πρώτο ποστ δεν έχει να κάνει με τους χαρακτηρισμούς για τους ΡΟΜΑ , με τους οποίους δε συμφωνώ .Και η ρεμούλα δεν είναι αποκλειστικό προνόμιο κοινωνικών ομάδων , δυστυχώς έχει γίνει ο κανόνας και όχι η εξαίρεση!



Εαν μενεις σε μικρο προαστιο, να το συζητησουμε αυτο που λεει ο Ζευκας. Ειναι θεμα βιωματων και ουσιαστικα αυτο που καταλαβαινω να λεει ο εταιρος απριλιανοςΜΕζημιαΣΤΑπηνια ειναι οτι και αυτοι ειναι μερος ενος προβληματος. Για να λυσεις ενα προβλημα που απαρτιζεται απο μικροτερα, πρεπει να ξεκινησεις απο καπου, ασχετο εαν κανενας μεχρι τωρα δεν θελει να τα λυσει.:smokin:

panavour
25/07/2015, 10:55
αν ζεις και εχεις μεγαλωσει στην αγια βαρβαρα και οχι στο κολωνακι σκεφτεσαι λιγο αλιωτικα οσο χρονων και να εισαι
οχι δεν αλλαζει το γεγονος.παμε τωρα στο αρχικο ποστ....

ολοι οι κολωνακιωτες εδω μαζευτηκαμε :a018::a018::a018:

ggs
25/07/2015, 10:59
:wave2: