PDA

View Full Version : Ξεχασμενα κλειδια πανω σε μοτοσυκλετα...



George_M.
25/07/2015, 19:08
(το βαζω εδω μηπως ειναι κανεις απο δω μεσα...)

σημερα βρεθηκαν (απο μενα) πανω σε Aprilia Pegaso Strada στο παρκιν για μοτοσυκλετες του αεροδρομιου Ελ.Βενιζελος.

παραδοθηκαν στο τμημα απολεσθεντων της ελληνικης αστυνομιας κ μονο απο εκει θα τα παραλαβει ο νομιμος κατοχος,αφου πρωτα αποδειξει τα ευκολως εννοουμενα...

η μοτο ηταν κλειδωμενη ενω τα κλειδια ξεχασμενα πανω στον διακοπτη κ μαλιστα στο ΟΝ.

το καντραν αναμενο ακομα οπως κ το πισω πορειας,το εμπρος οχι,μαλλον η μπαταρια ειχε ηδη ξελιγωθει.


πρσοχη λεβεντες,η εποχη της αθωοτητας εχει περασει για το ανθρωπινο ειδος...:wave2:

Specialized
26/07/2015, 19:43
Πριν μερικούς μήνες βρήκα κι εγώ κλειδιά πάνω σε σκούτερ και τα πήγα στην αστυνομία. Ο αστυνόμος μου είπε ότι είναι σύνηθες φαινόμενο και ειδικά με αυτόν τον σκουτεροδηγό. Βιάζεται ο άλλος, έχει τα θέματα σκέψης του και τα ξεχνά :)

Sele
27/07/2015, 10:04
Το έχω πάθει μια φορά με τα κλειδιά στη μίζα και δύο φορές τα άφησα πάνω στη μπαγκαζιέρα. Όλες τις φορές μιλούσα στο κιν εκείνη την ώρα και είχε κολλήσει το μυαλό. Ευτυχώς τις φορές που τα άφησα στη μπαγκαζιέρα το βρήκα στην ίδια θέση και μάλιστα μετά από πολλές ώρες, ενώ όταν το άφησα στη μίζα βρήκα χαρτάκι ότι είχαν δώσει τα κλειδιά σε κάτι αστυνομικούς και έτρεχα στην τροχαία στο σταθμό Λαρίσης για να τα πάρω πίσω. Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια κλπ. Τουλάχιστον δεν το έκλαψα το μεκανάκι.

BLiTzER
27/07/2015, 10:11
Τουλάχιστον δεν το έκλαψα το μεκανάκι.

Επειδή έχεις bmw.

Panos76
27/07/2015, 10:21
Επειδή έχεις bmw.

ούτε εμένα μου έφαγαν το σκούτερ που είχα ξεχάσει επάνω στη μπαγκαζίερα κάμποσες φορές, επειδή ήταν Ιταλικό :D

Sele
27/07/2015, 12:10
Επειδή έχεις bmw.

Στο scooter έγιναν άπασες οι μαλακίες.

Bowleno
27/07/2015, 12:51
Στο scooter έγιναν άπασες οι μαλακίες.

Ιταλικό το σκούτερ; :p


Κι εγώ έχει τύχει να ξεχάσω το κλειδί πάνω στον διακόπτη του ΕR-5 ΟΛΗ την νύχτα κάτω από το σπίτι! :sick: χωρίς παρατράγουδα, ευτυχώς.

Επίσης και του strada για κάποιες ώρες πάλι κάτω από το σπίτι (καλά αυτό ιταλικό είναι, δεν πιάνεται....:D )

BLiTzER
27/07/2015, 12:52
Shhhh... αλλαγή θέματος.

(Honda ήταν)

Desperado
27/07/2015, 17:07
Φίλος πάντως έκλαψε το μηχανάκι του , ιταλικό τάπερ βεβερλυ, επειδή ξέχασε τα κλειδιά επάνω στον διακόπτη....
Μου έχει τύχει να βρω κι εγώ κλειδιά πεταμένα κάτω στο δρόμο με κοντρόλ συναγερμού, το πάτησα και σφύριξε ένα σκούτερ κοντά ενός γείτονα, του χτύπησα το κουδούνι και του τα έδωσα.... Προσοχή παίδες!!

BLiTzER
27/07/2015, 17:18
ιταλικό τάπερ βεβερλυ

Ε δε μπορεί να πήγε μακρυά.

Eversman
27/07/2015, 17:40
(το βαζω εδω μηπως ειναι κανεις απο δω μεσα...)

σημερα βρεθηκαν (απο μενα) πανω σε Aprilia Pegaso Strada στο παρκιν για μοτοσυκλετες του αεροδρομιου Ελ.Βενιζελος.

παραδοθηκαν στο τμημα απολεσθεντων της ελληνικης αστυνομιας κ μονο απο εκει θα τα παραλαβει ο νομιμος κατοχος,αφου πρωτα αποδειξει τα ευκολως εννοουμενα...

η μοτο ηταν κλειδωμενη ενω τα κλειδια ξεχασμενα πανω στον διακοπτη κ μαλιστα στο ΟΝ.

το καντραν αναμενο ακομα οπως κ το πισω πορειας,το εμπρος οχι,μαλλον η μπαταρια ειχε ηδη ξελιγωθει.


πρσοχη λεβεντες,η εποχη της αθωοτητας εχει περασει για το ανθρωπινο ειδος...:wave2:

Μπράβο για την κίνηση, Γιώργο :beer:

roukos_x
27/07/2015, 18:42
ενω....παιρνεις bandit K1, ξεχνας τα δευτερα στην κλειδαρια της σελας, κινεις κανα-δυο βδομαδες την μηχανη κανονικα κ ουτε γατα ουτε ζημια.
ΕΚΕΙ! μπραβο μου για την επιλογη μου!
roukos_x approves :a013:

Bowleno
28/07/2015, 16:00
Κατάφερα χθες να χάσω για 2η φορά το κλειδί του strada και το ξαναβρήκα σήμερα σε έναν....φούρνο(!) όπου είχα πάει να πάρω τυρόπιτα χθες.....

(την 1η φορά μου είχε πέσει σε δρόμο κοντά στο σπίτι και μου το έφερε μια ευγενική γειτόνισσα που με είχε δει να το κρατάω....)

Τελικά μάλλον με αγαπάει πολύ αυτο το μΕχανάκι....:D

spyrakos35
28/07/2015, 18:44
Κατάφερα χθες να χάσω για 2η φορά το κλειδί του strada και το ξαναβρήκα σήμερα σε έναν....φούρνο(!) όπου είχα πάει να πάρω τυρόπιτα χθες.....

(την 1η φορά μου είχε πέσει σε δρόμο κοντά στο σπίτι και μου το έφερε μια ευγενική γειτόνισσα που με είχε δει να το κρατάω....)

Τελικά μάλλον με αγαπάει πολύ αυτο το μΕχανάκι....:D

:lol:

που θα ξαναβρει αλλον να μην το κράζει?

PetranGR
28/07/2015, 19:35
εγώ και να το ξεχάσω επάνω σιγά μην την πάρει κανείς... ή αν την πάρει κανείς θα την παρατήσει στα 10 μέτρα...

7Tolis
28/07/2015, 20:17
Διαβάζοντας το θρένδιον ένα σκέφτηκα.

΄Οοοοχι καριολάκι,του τόλη να πάμε να φάμε που ειναι σωκλειστο σα τη Μαρία απο το Κωσταλέξι.΄

No karma ρε πούστη μου.

teogtp
28/07/2015, 20:51
εγώ και να το ξεχάσω επάνω σιγά μην την πάρει κανείς... ή αν την πάρει κανείς θα την παρατήσει στα 10 μέτρα...

Εσυ μην ανησυχείς. .......































Κάπου θα το παρει το αυτι σου........

:tooth:

teogtp
28/07/2015, 20:53
Κατάφερα χθες να χάσω για 2η φορά το κλειδί του strada και το ξαναβρήκα σήμερα σε έναν....φούρνο(!) όπου είχα πάει να πάρω τυρόπιτα χθες.....

(την 1η φορά μου είχε πέσει σε δρόμο κοντά στο σπίτι και μου το έφερε μια ευγενική γειτόνισσα που με είχε δει να το κρατάω....)

Τελικά μάλλον με αγαπάει πολύ αυτο το μΕχανάκι....:D

Ελα πες την αλήθεια. .....
Θες να ξεφορτωθείς το μηχανακι έτσι;
:lol:

bulmont
28/07/2015, 21:32
Σκέφτομαι τι θα πάθει κάνας κλέφτης, άμα πάει να
κλέψει την μηχανή του Ντάλτον. Ενας Θεός ξέρει
που θα 'χει βάλει την κλειδαριά....(αν έχει γιατί παίζει να
την έχει αφαιρέσει κι' αυτήν..............

:bawl:







Και τα συγχαρητήριά μου για την παράδοση των κλειδιών.......

teogtp
28/07/2015, 21:59
Σκέφτομαι τι θα πάθει κάνας κλέφτης, άμα πάει να
κλέψει την μηχανή του Ντάλτον. Ενας Θεός ξέρει
που θα 'χει βάλει την κλειδαριά....(αν έχει γιατί παίζει να
την έχει αφαιρέσει κι' αυτήν..............

:bawl:







Και τα συγχαρητήριά μου για την παράδοση των κλειδιών.......

Βαγγέλη. .......
Πιάσε ίσκιο επειγόντως!
:tooth:

Bowleno
28/07/2015, 22:18
Ελα πες την αλήθεια. .....
Θες να ξεφορτωθείς το μηχανακι έτσι;
:lol:

:moutza::bawl:

spyro
01/08/2015, 22:18
Εγω που είχα πετύχει κάτι ανάλογο είχα αφήσει μήνυμα να με ψάξει για να μη τρέχει σε αστυνομιες και ταλαιπωρείται. Του τα παρέδωσα κατόπιν ελέγχου της άδειας και της ταυτότητας του.

ChrisNt
02/08/2015, 15:09
Έμενα πάλι μου έχει τύχει δύο φορές να πετάξω τα κλειδιά μέσα στην μπαγκαζιερα και να την κλείσω..μιλούσα στο κινητό και τις 2 φορές..:lol: