PDA

View Full Version : που πας ρε χωρις φερινγκ?



panavour
26/07/2015, 08:42
https://www.youtube.com/watch?v=MpyDv4JgAAg

ειαι δυνατον τετοια μηχανη χωρις φερινγκ?

nicksior
26/07/2015, 09:05
Αυτό το τζαμάκι .. Ισως στο επόμενο μοντέλο να σηκώνεται (ηλεκτρικά ε? να μη πάθουμε και τενοντίτιδα) και να ρυθμίζεται η γωνία.. και.. κάποιο σύστημα sleep-control για να μη σε παίρνει και ο ύπνος...
Πολυθρόνα με ρόδες . Αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε χάρλευ και αυτό , σίγουρα αυτό!
Αν έμενες και καλιφόρνια .. Αν σε λέγαν και Τραβόλτα .. τράβα μια βόλτα μέχρι χολυγουντ ... ¨Οτι πρέπει!
Αν το έπιασα καλά κάτι πιο λίγο απο $20000 Μια χαρά !
Πολύ θα γούσταρα πάντως τον κινητήρα του σε ένα μικρό αμαξάκι.

Bradipous
26/07/2015, 09:21
Αν δεν με απατά η μνήμη μου και η γκολντγουινγκ βγαίνει σε τέτοια έκδοση εδω και καιρό.

MG-KTiNoS
26/07/2015, 10:09
Πουθενά δεν θα πάω με τέτοιο μηχανάκι !
:lol:


ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ !
Αρκετά ρεζίλι έχω γίνει με το ΤΔΜ.....

nicksior
26/07/2015, 10:22
Πουθενά δεν θα πάω με τέτοιο μηχανάκι !
:lol:


ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ !
Αρκετά ρεζίλι έχω γίνει με το ΤΔΜ.....

:lol:

Δεν θα χρειαζότανε να πας κάπου.
Στη βιτρίνα του μαγαζιου αν το έβαζες θα αύξανες τον τζίρο 100%.
Η μήπως όχι?

Η αλήθεια είναι πως πρόκειται για τεχνολογικό διαμάντι!!
Αν ζούσα Καλιφόρνια με $150.000 εισόδημα και τα high way(s) στα πόδια μου , θα σκεφτόμουνα διαφορετικά , γιατί δηλ η Honda πρέπει να φτιάχνει μηχανάκια στοχεύοντας στην αγορά των βαλκανίων?
Κάθε εργαλείο έχει τη χρήση και τον χρήστη του.

AristidisZ
26/07/2015, 11:01
:lol:

Δεν θα χρειαζότανε να πας κάπου.
Στη βιτρίνα του μαγαζιου αν το έβαζες θα αύξανες τον τζίρο 100%.
Η μήπως όχι?

Η αλήθεια είναι πως πρόκειται για τεχνολογικό διαμάντι!!
Αν ζούσα Καλιφόρνια με $150.000 εισόδημα και τα high way(s) στα πόδια μου , θα σκεφτόμουνα διαφορετικά , γιατί δηλ η Honda πρέπει να φτιάχνει μηχανάκια στοχεύοντας στην αγορά των βαλκανίων?
Κάθε εργαλείο έχει τη χρήση και τον χρήστη του.

V-4, 1300 cc, 83 ολόκληρα άλογα, μόλις 338 κιλά, με κάλυψη αέρα χειρότερη από τα Leadάκια, εμφάνιση άσε να μη μιλήσω καλύτερα, δηλαδή εμείς είμαστε οι περίεργοι ε ; :nono:

nicksior
26/07/2015, 11:38
Κανείς δεν είναι περίεργος!
Επίσης όλοι μιλάνε για άλογα! (δεν το είχα προσέξει 83 ε?) κανείς για ροπή..
Τέλος πάντων είναι μια μηχανή που δεν θα έπαιρνα για βόλτα στον Αη Γιάννη Ρώσο (μεγάλη η χάρη του!).
Σε κάποιους , δεν μπορεί να μην είναι έτσι , θα γουστάρει.. Αυτό έγραψα.
Δηλ κάτι Χάρλευ τρίροδα είναι καλύτερα?

Bob_o_mastoras
26/07/2015, 13:39
Tι ειναι αυτη η αηδια;;; :uplate:

pipe_smoker
26/07/2015, 14:10
Tι ειναι αυτη η αηδια;;; :uplate:

Κάτι που προφανέστατα προορίζεται για άλλους δρόμους, άλλες κλιματολογικές συνθήκες, αλλα γούστα, άλλες "ανάγκες" κλπ απο τις δικές μας.

Κάποιος το είπε και πιο πάνω, ανάμεσα σε μια χαρλευ και σε αυτό, θα προτιμούσε αυτό.
Όταν ρολάρεις με 120χλμ/ώρα σε καμια ευθεία μέχρι εκει που φτάνει ο ματης σου, χεστηκες κι αν έχει παραπάνω άλογα, χεστηκες κι αν έχει μεγαλύτερη ζελατινα.

Ο τύπος του βιδεου λέει οτι το ζελατινακι ειναι μικρό και του κόβει τον αέρα απο το θώρακα μεν, αλλα τον τρώει στο κεφάλι.
Αυτό που εννοεί αυτός οτι τρώει στο κεφάλι σαν αέρας, ειναι πιθανότατα κάτι σαν κούφια πορδη.

Άλλος ο αέρας που θα φάμε εμείς εδώ πηγαίνοντας σκυφτοί με 200 με ενα γυμνό, κι άλλο αυτό.

Δε λέω οτι μου αρέσει.
Και προσωπικά θα προτιμούσα μια χαρλευ.

Αλλα δε φτιάχνονται όλα για τις ανάγκες της Ελλάδας.

Bob_o_mastoras
26/07/2015, 14:13
Kαι 'γω Harley θα επαιρνα αντι για αυτο. Ενα sportsterακι. Τουλαχιστον θα ηταν ομορφο..

doctoras
26/07/2015, 14:14
Δεν ειναι τουρινκ ειναι κρουιζερ, οσο για το φερινκ ειναι η πιο κομιουτινκ έκδοση κρουιζερ πιο καθημερινή πιο εύχρηστη γι'αυτο και βαλαν το v4 boxer και το v6 του γκολτγουινκ.

Εμένα μαρεσει γιατί εχει βάλει τα προβολια απο κάποιο ss και γιατί συνολικά ειναι ωραιο
Το φερινκ καληπτει ολοκληρωτικά σε πλάτος σε ύψος σε αφήνει εκτεθειμένο για να απολαμβάνεις αμεσότερα τα στοιχεία της φύσης συγκριτικά με τα ολοκληρωμένα παρμπρίζ
Τα μεγάλα κρουιζερ της χαρλει εχουν 70 άλογα το γκολντγουινκ 100 γιατί χλευάζετε την υποδύναμη της κατηγορίας;
Ειναι το ίδιο άκυρο σα να σχολιάζεις τάφος το sym wolf 250 έπρεπε να ειχε τουλάχιστο 40 άλογα

Δεινόσαυρος
26/07/2015, 14:38
Αν δεν με απατά η μνήμη μου και η γκολντγουινγκ βγαίνει σε τέτοια έκδοση εδω και καιρό.
338947
Ναι, τα λεγόμενα Valkyrie ⇧. Αν ξέρω γω έχεις απωθημένα να το παίζεις Batman... τέλειο είναι. :yuck:

Το παλιό Valyrie ⇩ πολύ πιο ωραίο πάντως. Νικελομπουρδέλο, αλλά ωραίο στο είδος του. Απο τα λίγα cruiser που θα οδηγούσα ευχάριστα.
338948

Οπότε, αν ήθελα Pan-Euro θα έπαιρνα Pan-Euro. Aν ήθελα Valkyrie θα έπαιρνα Valkyrie. Αν ήθελα Guzzi θα έπαιρνα Guzzi (Griso kaigamo).

Tούτο δω τί πράγμα είναι πάλι; Ποιός θα το πάρει αυτό; Hollywoodοχαζομάρα.

Δεινόσαυρος
26/07/2015, 14:51
Tί λέει ο visordown (http://www.visordown.com/road-tests-first-rides/uk-road-test-honda-ctx1300-review/25452.html):


Numbers can be deceptive but not in this case. The CTX doesn't have enough low-down torque to haul its 338kg quickly off the line. It's the only big bike I can remember riding which is at risk of being beaten away from lights by cars.

Χριστέ κι απόστολε... :rotflmao:

doctoras
26/07/2015, 14:58
Αυτο πιστευω οτι ανταγωνίζεται
338949
Street glide

Δεινόσαυρος
26/07/2015, 14:58
Ναι, τα λεγόμενα Valkyrie

Ή, για την ακρίβεια, το ψευτοφεριγκάτο, βαλιτσάτο f6b:

338950

MG-KTiNoS
26/07/2015, 16:15
ΟΛΑ ΑΥΤΑ είναι μια τρίχα απ τα @@ της
ΜΟΤΟ ΓΚΟΥΤΣΙ ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ
:p
(και δεν κάνω πλάκα καθόλου)
:lol:
338951

pipe_smoker
26/07/2015, 16:18
Όλα τα τριαξονικά εδώ θα τα ποστάρουμε?:lol:

MG-KTiNoS
26/07/2015, 16:22
Όλα τα τριαξονικά εδώ θα τα ποστάρουμε?:lol:

το γκούτσι το πήρα βόλτα κι έπαθα πλάκα.
Για την κλάση του, τριαξονικό δεν το λες με τίποτα.
Καμία σχέση ούτε με χάρλει, ούτε με άλλα κρούιζερ.
Δεν ξέρω τι έχουν κάνει αλλά όταν το καβαλάς είναι σαν να
εξαφανίζει τα μισα κιλά

pipe_smoker
26/07/2015, 16:28
Δεν ξέρω τι έχουν κάνει...

Να σου πω εγώ τί έχουν κάνει....

Το έχουν βαφτίσει γκούτσι.

Και μπολντόζα γκούτσι να καβάλαγες, μπαλαρίνα θα σου φαινότανε:p

Δεινόσαυρος
26/07/2015, 18:33
MG-KTiNoS την καινούργια Καλιφορνια (την 1400) δοκίμασες;
Οι παλιές (1100ες) σίγουρα είχαν την φημή για μακραν τα πλέον ευέλικτα V2 cruiser .
Αλλά 340 κιλά ρε παιδί μου Γ-Ι-Α-Τ-Ι; οι παλιές ήταν σε κάπως πιο λογικά 250. Τα πρόσθετα 70 σε τί οφέλησαν;

Κι αυτό το Χονδα σε κάτι σαν MG πάει να δείξει, με την V4 τοποθετημένη έτσι κόντρα. Όπισθεν έχει, τουλάχιστον; A ναι, και ελπίζω να μην σκουριάζει το περίβλημμα του άξονα όπως στα Pan.

Πάντως αν ήταν να πάρω 350 κιλά μηχανή (λέμε) σίγουρα θάταν μόνο για πουλ μουρ, οπότε να με περνάν τα αυτοκίνητα στα φανάρια δεν λέει.
Θάπαιρνα ένα Rocket III. Ναχεις 20 κιλά ροπής τουλάχιστον, μπας και κουνηθεί κάποια στιγμή.

MG-KTiNoS
26/07/2015, 18:39
MG-KTiNoS την καινούργια Καλιφορνια (την 1400) δοκίμασες; Nai
Οι παλιές (1100ες) σίγουρα είχαν την φημή για μακραν τα πλέον ευέλικτα V2 cruiser .
Αλλά 340 κιλά ρε παιδί μου Γ-Ι-Α-Τ-Ι; δε γκζέρω οι παλιές ήταν σε κάπως πιο λογικά 250. Τα πρόσθετα 70 σε τί οφέλησαν; δε γκζέρω

Κι αυτό το Χονδα σε κάτι σαν MG πάει να δείξει, με την V4 τοποθετημένη έτσι κόντρα. Όπισθεν έχει, τουλάχιστον; ΟΧΙ A ναι, και ελπίζω να μην σκουριάζει το περίβλημμα του άξονα όπως στα Pan. δε γκζέρω

Πάντως αν ήταν να πάρω 350 κιλά μηχανή (λέμε) σίγουρα θάταν μόνο για πουλ μουρ, οπότε να με περνάν τα αυτοκίνητα στα φανάρια δεν λέει.
Θάπαιρνα ένα Rocket III. κακώς τα γκουτσι είναι πιο καλά Ναχεις 20 κιλά ροπής τουλάχιστον, μπας και κουνηθεί κάποια στιγμή.

Την αναβεις το πρωί και τούπου τούπου το βράδυ είσαι Σόφια.....
χαλαρά.
:D

motoexelixis
26/07/2015, 18:51
Δε ξερω εγω τι λετε εσεις, αλλα για φορτηγο, μια χαρα ελαφρυ ειναι και με ευκολο (φανταζομαι ) παρκιν.Αν ειχε και μια καροτσα να φορτωνουμε πατατες μια χαρα μεροκαματο θα βγαζαμε με τη μ@λ@κια......

panavour
26/07/2015, 18:54
MG-KTiNoS την καινούργια Καλιφορνια (την 1400) δοκίμασες;
Οι παλιές (1100ες) σίγουρα είχαν την φημή για μακραν τα πλέον ευέλικτα V2 cruiser .
Αλλά 340 κιλά ρε παιδί μου Γ-Ι-Α-Τ-Ι; οι παλιές ήταν σε κάπως πιο λογικά 250. Τα πρόσθετα 70 σε τί οφέλησαν;

Κι αυτό το Χονδα σε κάτι σαν MG πάει να δείξει, με την V4 τοποθετημένη έτσι κόντρα. Όπισθεν έχει, τουλάχιστον; A ναι, και ελπίζω να μην σκουριάζει το περίβλημμα του άξονα όπως στα Pan.

Πάντως αν ήταν να πάρω 350 κιλά μηχανή (λέμε) σίγουρα θάταν μόνο για πουλ μουρ, οπότε να με περνάν τα αυτοκίνητα στα φανάρια δεν λέει.
Θάπαιρνα ένα Rocket III. Ναχεις 20 κιλά ροπής τουλάχιστον, μπας και κουνηθεί κάποια στιγμή.

Ποιος ειπες οτι θα σε περνουσε ειπες?????:sad::dizzy::winka:

https://www.youtube.com/watch?v=0nrMQ3QwyPo

motoexelixis
26/07/2015, 18:55
Αν οδηγει ετσι αυτο το σκαφος, σκεψου να του δωσεις mv agusta f4.....

Δεινόσαυρος
26/07/2015, 19:19
Ποιος ειπες οτι θα σε περνουσε ειπες?????:sad::dizzy::winka:

https://www.youtube.com/watch?v=0nrMQ3QwyPo

Δεν με κατάλαβες, για Goldwing (Valkyrie έστω, δεν μου χρειάζεται ο νιπτήρας) ή Rocket εγκρίνω, το CTX1300 είναι που λέει ο visordown οτι το περνάνε τα αμάξια στα φανάρια.


Αν οδηγει ετσι αυτο το σκαφος, σκεψου να του δωσεις mv agusta f4.....
Και ο πίσω (η κάμερα) με Goldwing είναι κι αυτός. Ωραίος δρoμάκος, αν βρεθώ ποτέ Ν. Carolina.

foogr01
26/07/2015, 22:45
Tι ειναι αυτη η αηδια;;; :uplate:

+1

:yuck:

Δεινόσαυρος
26/07/2015, 23:19
Και εφόσον το ίδιο μοτέρι στο Pan έβγαζε 120 αλογάκια και 11 κιλά ροπή γιατί στο putso το έβγαλαν ετούτονα με 85 αλόγατα και 10 κιλά ροπή. Επειδή ζύγιζε 80 κιλά παραπάνω;

Εντελώς ακαταλαβίστικα πράγματα.
Τεσπά, με γειά σε όποιον το πάρει εκεί στους Χαμμένους Αγγέλους... κάποιος λόγος θα υπάρχει που τους λένε έτσι.

Grafton 505
26/07/2015, 23:21
Tι ειναι αυτη η αηδια;;; :uplate:

To DN-01 με 1300cc ....

Δεινόσαυρος
26/07/2015, 23:25
To DN-01 με 1300cc ....

Δεν τόχα ξανακούσει αυτό το DN-01 αλλά τώρα που το τσέκαρα, έχεις 110% δίκιο.
ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό είναι! :lol:



Και πάλι απορρώ και αναρωτιέμαι: για ποιόν %$@#& λόγο θα το έπαιρνε κανείς όταν υπήρχε το ικανότατο Deauville; (ίδιο μοτέρι)

doctoras
27/07/2015, 09:54
Και εφόσον το ίδιο μοτέρι στο Pan έβγαζε 120 αλογάκια και 11 κιλά ροπή γιατί στο putso το έβγαλαν ετούτονα με 85 αλόγατα και 10 κιλά ροπή. Επειδή ζύγιζε 80 κιλά παραπάνω;

Εντελώς ακαταλαβίστικα πράγματα.
Τεσπά, με γειά σε όποιον το πάρει εκεί στους Χαμμένους Αγγέλους... κάποιος λόγος θα υπάρχει που τους λένε έτσι.

stx1300 87 kW/ 8000 rpm 117 Nm / 6500 rpm
ctx1300 62 kW/ 6000 rpm 106Nm/ 4500 rpm

πιο ροπάτο και μάλλον πιο οικονομικό αφού έκοψε τις ψιλές περιστροφές, μάλλον πολιτική nc
τα μηχανάκια δε ταιριάζουν σε όλους όπως και σε αυτούς που τα τεστάρουν

για μένα είναι στο είδος του δηλαδή κρούιζερ είναι πανέμορφο!:a07:
και ειδικά όπως αναδεικνύουν το v4 μοτερ!

δειτε καλύτερα αλλη μια φορα:)
338965
338966
338967

υ.σ.σε καμιά 20 χρόνια θα το βρεις να το πουλάει κάποιος κοψοχρονιά 3 σκαρτα χιλιάρικα, τα παιδια σου αυτονομημενα βαζεις την γρια σου πάνω και ταξιδεύετε άνετα :beer:

pipe_smoker
27/07/2015, 09:58
υ.σ.σε καμιά 20 χρόνια θα το βρεις να το πουλάει κάποιος κοψοχρονιά 3 σκαρτα χιλιάρικα, τα παιδια σου αυτονομημενα βαζεις την γρια σου πάνω και ταξιδεύετε άνετα :beer:

Πωωωω!

Χίλιες φορές πρεζάκιας ρε μάστορα.
Μας γ@μησες πρωινιάτικα:lol:

(όχι ότι φταίει το μηχανάκι... Απλά όλο αυτό το back to the future ασούμε)

Bob_o_mastoras
27/07/2015, 11:17
To μελλον σου Pipe ειναι προδιαγεγραμμενο... :lol:

338971

pipe_smoker
27/07/2015, 12:06
To μελλον σου Pipe ειναι προδιαγεγραμμενο... :lol:

338971

Ρε α στα διάλα!:moutza:

nicksior
27/07/2015, 12:13
Ρε α στα διάλα!:moutza:

Γιατί τον μουτζώνεις?
Θα προτιμούσες κολτσίνα στο καφενείο?

thunder ace
27/07/2015, 12:16
εχω την εντυπωση οτι το ειδα στην περιοχη μου.Ειμουν με το αμαξι (σταματημενος στο φαναρι)και ερχετε διπλα μου και λιγο μπροστα.Ωπ λεω τι ειναι τουτο;Ξεκιναμε ,δεν ακουγοταν τιποτε απο το μοτερ,απο εμφανιση ηταν περιεργο(για τα δικα μου γουστα)αλλα οντως ηταν κατι το διαφορετικο.Εδειχνε ποιοτικο και μου εκανε εντυπωση πως "κυλουσε" στο δρομο.Πραγματικα (δεν ξερω πως να το περιγραψω)ηταν αερινο.

pipe_smoker
27/07/2015, 12:17
Γιατί τον μουτζώνεις?
Θα προτιμούσες κολτσίνα στο καφενείο?

Οχι.

Αλλα ούτε και ραμολί πάνω σε καναπέ με ρόδες:p

teogtp
27/07/2015, 12:18
εχω την εντυπωση οτι το ειδα στην περιοχη μου.Ειμουν με το αμαξι (σταματημενος στο φαναρι)και ερχετε διπλα μου και λιγο μπροστα.Ωπ λεω τι ειναι τουτο;Ξεκιναμε ,δεν ακουγοταν τιποτε απο το μοτερ,απο εμφανιση ηταν περιεργο(για τα δικα μου γουστα)αλλα οντως ηταν κατι το διαφορετικο.Εδειχνε ποιοτικο και μου εκανε εντυπωση πως "κυλουσε" στο δρομο.Πραγματικα (δεν ξερω πως να το περιγραψω)ηταν αερινο.

Σαν τις πορδες ενα πράγμα. .........

doctoras
27/07/2015, 12:50
Πωωωω!

Χίλιες φορές πρεζάκιας ρε μάστορα.
Μας γ@μησες πρωινιάτικα:lol:

(όχι ότι φταίει το μηχανάκι... Απλά όλο αυτό το back to the future ασούμε)

:D:D
ελα ρε τωρα σοβαρα εαν αντέχεις να καβαλας 60-70 ετων με τι θα ήθελες να παγαινεις ταξιδαρα με κτμ lc8, zzr1400, η με τη καναπεδαρα που τα καταπίνει όλα ασούμε?

pipe_smoker
27/07/2015, 12:53
:D:D
ελα ρε τωρα σοβαρα εαν αντέχεις να καβαλας 60-70 ετων με τι θα ήθελες να παγαινεις ταξιδαρα με κτμ lc8, zzr1400, η με τη καναπεδαρα που τα καταπίνει όλα ασούμε?

Με Άφρικα!:lol:

doctoras
27/07/2015, 12:59
Με Άφρικα!:lol:

εσύ είσαι άλλη κατηγορία ανήκεις στο παπουδοαδβεντουρρ! πασο...:p

noodles
27/07/2015, 15:41
το ιδανικο μηχανακι για να το συνδυασεις με jet κρανος :lol: (αμερικανια φαση του στυλ, θελω να νιωθω την ατμοσφαιρα):p

KotsosDR
28/07/2015, 09:10
https://www.youtube.com/watch?v=5tyx-HgPtV0

Ειναι στη μοδα τα κοτερα ...

Δεινόσαυρος
28/07/2015, 16:32
Ειναι στη μοδα τα κοτερα ...

Πέστο ψέμματα.... αφού κυνηγάνε πλέον μόνο πλούσιους συνταξιούχους, ποιός άλλος δίνει τέτοια φραγκα για κυλιόμενες πολυθρόνες.

Πάντως f6b, ctx13*, τούτο το μπεμπε, το harley glide (1η σελ.) όλα με αυτό το ίδιο το χαζό ζελατινάκι, 100% μόδα και μάρκετιγκ.
Αναμένω αντίστοιχα από Γιαμάχα και Ζούζα. (detuned shaftie-Busa / FJR εν σώματι lowrider? θα γελάσουμε τουλάχιστον)


@doctora, αν αντέχεις να καβαλάς στα 60-70 θάσαι μλκς να προτιμάς αυτές τις μπαγκατέλες από lc8 (καθημερινό) ή zzr14 (μια χαρά για ταξιδάρα)! :lol:



* 2 Hondaκια! δεν έφτανε το ένα ρπστμ!!

doctoras
28/07/2015, 19:15
Καλα ειναι ολα ρε..!! Μη κολλάτε, εαν σαρεσει οκ εαν ξερνάς πάλι οκ
Και εγω παλιοσειρα ειμαι και λατρης των '80ies το ctx1300 μΕ άρεσε!! :)
Ομως το πιθανότερο ειναι να μείνω με το μηχανάκι που έχω για πάντα

DrEvil
29/07/2015, 12:32
Την μια φορα που πηγαμε βολτα κι ηταν μαζι μας ενα Rune, τον ηχο που εβγαζε τον ευχαριστηθηκα παντως.
Απολαυση στα αυτια.

Το εμφανισιακο, ασχολιαστο (:yuck: )

Ζεύκας
29/07/2015, 13:28
Ένα είναι το αρχιδάτο cruiser: Triumph Rocket III

2300cc, 22 κιλά ροπής.

Όποιος το έχει καβαλήσει ξέρει.

Panos76
29/07/2015, 13:40
Ένα είναι το αρχιδάτο cruiser: Triumph Rocket III

2300cc, 22 κιλά ροπής.

Όποιος το έχει καβαλήσει ξέρει.

Χωρίς (http://carsorder.com/images/triumph-rocket-iii-9490.jpg) φέρινγκ όμως

Ζεύκας
29/07/2015, 13:46
Χωρίς (http://carsorder.com/images/triumph-rocket-iii-9490.jpg) φέρινγκ όμως


δεν θέλει φαίρινγκ. μια τουρμπίνα έχει ανάγκη αυτό το μηχανάκι

Panos76
29/07/2015, 13:55
Έτοιμο (http://www.southbayriders.com/forums/attachments/64112/) :D

Δεινόσαυρος
29/07/2015, 17:08
Την μια φορα που πηγαμε βολτα κι ηταν μαζι μας ενα Rune, τον ηχο που εβγαζε τον ευχαριστηθηκα παντως.
Απολαυση στα αυτια.

Το εμφανισιακο, ασχολιαστο (:yuck: )

Ναι, αυτά τα Rune (τί Rune, Ruin πρέπει να τα λέγαν) άρχισαν αυτήν την μόδα του χαμηλού cruiser αλλά με πολυκύλινδρη και ουχι V2, όπως την ακολουθεί και το CTX13.

339038

Αν τόχαν κάνει σαν Silverwing (GL500 όχι το 600αρι scooter!) ή σαν παλιό f6c, θάταν πολύ πιο όμορφο, κατα την ταπεινοτάτη γνώμη μου.
Είπαμε θέλουν όλοι Batmobile τώρα! :lol:


Μαρέσει που τόχουν και μονόσελο, ποιά γκόμενα θα βρεθεί να ανέβει πάνω σε αυτό το βρεφικής ηληκίας παιγνιζάκι;

DrEvil
29/07/2015, 17:18
Μαρέσει που τόχουν και μονόσελο, ποιά γκόμενα θα βρεθεί να ανέβει πάνω σε αυτό το βρεφικής ηληκίας παιγνιζάκι;

Το 2σελο ειναι αφτερ (το ειχε ο παρεας) και η φιλη του δηλωνε ενθουσιασμενη - μονο αυτη γνωριζει γιατι....

Δεινόσαυρος
29/07/2015, 17:30
Ένα είναι το αρχιδάτο cruiser: Triumph Rocket III
Ένα;
Aν ήταν να ψωνίσω θα προτιμούσα Diavel. Σε όλα τον απαυτώνει τον Ροκά


2300cc, 22 κιλά ροπής.
Ας μην ξεχνάμε και τα 360 κιλα βάρους. :p
Μονο σε όγκο (άντε ΙΣΩΣ και σε άνεση) βαράει τον Διάβολο.


Όποιος το έχει καβαλήσει ξέρει.
Έχει ο γείτονάς μου αλλά δεν τον έχω ψήσει να με αφήσει να δοκιμάσω. Είναι και «Αγγελος της Κόλασης» δεν ξέρω πόσο με παίρνει να τον πιέσω. Αν και τελευταία, από ο,τι βλέπω όλο πόζα είναι οι τύποι και από τσαμπουκά γατάκια.

Δεινόσαυρος
29/07/2015, 17:34
Το 2σελο ειναι αφτερ (το ειχε ο παρεας) και η φιλη του δηλωνε ενθουσιασμενη - μονο αυτη γνωριζει γιατι....

Τυφλή;
Eρωτευμένη με τον Batman;


Το βασικό μηχανάκι μια χαρά εναι.

DrEvil
29/07/2015, 17:52
Τυφλή;
Eρωτευμένη με τον Batman;

:lol::lol::lol::lol:
Δεν φοραω και τα γυαλια μου και δυσκολευομαι...
Καθαρματοσαυρος ειπαμε το νικ σου;;;; :p

doctoras
29/07/2015, 18:00
Ναι, αυτά τα Rune (τί Rune, Ruin πρέπει να τα λέγαν) άρχισαν αυτήν την μόδα του χαμηλού cruiser αλλά με πολυκύλινδρη και ουχι V2, όπως την ακολουθεί και το CTX13.

339038
;

Καλα αυτά αισθητικά ειναι batmobile, imho αυτού του είδους ειναι γέφυρα μεταξύ custom-cruiser λίγο παρμένες απο τα κινηματογραφικά στουντιος, το ctx δεν έχει σκεση μαυτα ειναι εμορφο!!:)
Ενώ το stx(απο αντιςτοιχη κατηγορία)που έβγαινε ως τωρα ηταν απο παπουδιερα έως αδιάφορο αισθητικά

Παράλληλα Στο ctx δείτε λεπτομέρεια τις εξατμίσεις ποςο όμορφα βγαίνουν απο 4 σε 2
Νομίζω με την παρουσίαση του νέου αφρικα και με το υπάρχον κάτι κάνανε οι χονταιοι βρηκαν ωραιο τυπα σχεδιαστη που νιώθει πραγματικά απο αισθητική

GiorgosLa
29/07/2015, 18:42
Το καλύτερο μηχανάκι είναι αυτό που... σ αρέσει περισσότερο! (για λόγους που μόνο εσύ ξέρεις)
Και μην περιμένεις παλαμάκια απ' όλους.
Ότι, μα ότι και νάνε αυτό, πάντα σε κάποιους δεν θα αρέσει. (για τους λόγους που μόνο εκείνοι ξέρουν)

doctoras
29/07/2015, 18:49
Εννοείται και + 1000%

Ζεύκας
30/07/2015, 00:42
Ένα;
Aν ήταν να ψωνίσω θα προτιμούσα Diavel. Σε όλα τον απαυτώνει τον Ροκά


Ας μην ξεχνάμε και τα 360 κιλα βάρους. :p
Μονο σε όγκο (άντε ΙΣΩΣ και σε άνεση) βαράει τον Διάβολο.


Έχει ο γείτονάς μου αλλά δεν τον έχω ψήσει να με αφήσει να δοκιμάσω. Είναι και «Αγγελος της Κόλασης» δεν ξέρω πόσο με παίρνει να τον πιέσω. Αν και τελευταία, από ο,τι βλέπω όλο πόζα είναι οι τύποι και από τσαμπουκά γατάκια.

μωρέ και το βεμαξ βάζω στην εξίσωση που είναι κ αυτό υπερτούμπανο

αλλά μόνο κ μόνο η αίσθηση ότι έχεις δύο χιλιάδες τριακόσια κυβικά ανάμεσα στα πόδια σου φτάνει πιστεψέ με.

ήχος; δεν έχω ξανασυντήσει τέτοια χροιά. πούλμαν στο χαλαρό, βρυχηθμός λιονταριού στα κόκκινα

Bob_o_mastoras
30/07/2015, 03:24
..πούλμαν στο χαλαρό,

Αααα, τοσο ευστροφο... :tooth::tooth: