PDA

View Full Version : Καλλιτεχνικές "ανησυχίες"



Billymuse
20/05/2015, 20:06
Καλή τύχη να έχει !

Πάντως ρε παίδες με αφορμή αυτή την δημοσίευση θέλω να ρωτήσω κάτι. Δεν μπορώ να καταλάβω πως επιτρέπεται κάτι τέτοιο..... δηλαδή οι αγώνες Isle Of Man. Δεν νομίζεται ότι είναι άκρως επικίνδυνο αυτό που γίνεται έτσι όπως γίνεται ;

Ο λόγος που οι αγώνες γίνονται εκει ειναι επειδή έχει να κάνει οτι οταν ξεκίνησαν το 1907 δεν υπήρχαν χιλιομετρικά όρια σε σχέση με την Αγγλία.
Άσχετο ελπίζω φέτος να έχει κανένα όμορφο κράνος και οχι το περσινό που ήταν κιτς

Ζεύκας
20/05/2015, 20:14
Γιατί κιτς; επειδή είχε ελληνικά στοιχεία πάνω;

Δλδ οι Αγγλοι που έχουν παντού τη union jack μέχρι και στο σώβρακο δεν είναι κιτς;

7Tolis
20/05/2015, 20:15
Ορθογραφικά λάθη είχε.Το κράνος μια χαρά ηταν.

sv1000s
20/05/2015, 21:48
τι να εχει το κρανος επανω,usa?για να ειναι in?

διαστημοβλαχος αμερικλανος ειναι?:confused:

Billymuse
20/05/2015, 22:13
Στο μάτι δεν κολλάει,προσωπική μ άποψη :wave2:
Μπάμπη αυτοι και αν είναι :lol:

astroman76
22/07/2015, 14:47
Ο λόγος που οι αγώνες γίνονται εκει ειναι επειδή έχει να κάνει οτι οταν ξεκίνησαν το 1907 δεν υπήρχαν χιλιομετρικά όρια σε σχέση με την Αγγλία.
Άσχετο ελπίζω φέτος να έχει κανένα όμορφο κράνος και οχι το περσινό που ήταν κιτς

το κρανος θα ειναι ιδιο με το περσινο μολις το τελειωσα.. δεν ξερω ειναι κιτς ο Αλεξανδρος η Αθηνα και γενικως η Ελληνικη ιστορια.....

Γενικος δεν φτιαχω Κιτσς εκτος και αν εχεις καποιο παραδηγμα απο μι κιτς να δουμε και εμεις

astroman76
22/07/2015, 14:50
338781

buckley
22/07/2015, 14:51
το κρανος θα ειναι ιδιο με το περσινο μολις το τελειωσα.. δεν ξερω ειναι κιτς ο Αλεξανδρος η Αθηνα και γενικως η Ελληνικη ιστορια.....

Γενικος δεν φτιαχω Κιτσς εκτος και αν εχεις καποιο παραδηγμα απο μι κιτς να δουμε και εμεις

Φωτό δεν έχει ρε Γιαννάκη ???
(με πρόλαβες ρε μπαγάσα...)

astroman76
22/07/2015, 14:51
....338782

BLiTzER
22/07/2015, 14:52
Γενικος δεν φτιαχω Κιτσς εκτος και αν εχεις καποιο παραδηγμα απο μι κιτς να δουμε και εμεις

338783

7Tolis
22/07/2015, 14:54
Το περσινό ήταν πολύ ωραία ιδέα. Απλά είχε ορθογραφικά λάθη. Και αυτό φέτος ωραίο είναι.Περναει ένα μήνυμα προς τα έξω.

astroman76
22/07/2015, 14:59
νομιζω ενα ητανε και αυτο γιατι το καναμε πολυ γρηγορα και δεν προλαβα να κανω ενα τσεκ νομιζ Ιλιαδα ητανε το λαθος

7Tolis
22/07/2015, 15:56
3 ήταν. Κάπου στη δεύτερη σελίδα αν δεις θα το βρεις. Τεσπα, αυτό ήταν τότε.

Ζεύκας
22/07/2015, 16:02
Βρε άστρομαν αφού κάνεις ωραίες εικονογραφήσεις, κρίμα που έβαλες φωτογραφίες

zannisvel
22/07/2015, 16:05
:beer:

H.A.Balafoutre
22/07/2015, 21:16
Μπράβο σου Γιάννη.

Billymuse
27/07/2015, 21:52
το κρανος θα ειναι ιδιο με το περσινο μολις το τελειωσα.. δεν ξερω ειναι κιτς ο Αλεξανδρος η Αθηνα και γενικως η Ελληνικη ιστορια.....

Γενικος δεν φτιαχω Κιτσς εκτος και αν εχεις καποιο παραδηγμα απο μι κιτς να δουμε και εμεις

Φίλαι δεν είμαι ουτε Designer ουτε Commercial Manager του Ψυχογιού για να προτεινω σχέδιο. Είδα το προηγούμενο και μου βάρεσε
άσχημα στο μάτι γιατι δεν έχει να κανει με την Ιστορία μας αλλά με το που ας πουμε την προβάλουμε.Δεν κολλάει στα πάντα να βάζουμε
στοιχεία της ιστορίας μας (ονόματα,εικόνες..) σε κάτι μοντέρνο. Ένας κράνος που ειναι μια μοντέρνα εφεύρεση απαιτεί και να έχει κατι το
μοντέρνο που να το καλύπτει. Είναι σαν να παει ένας στη Φόρμουλα 1 και να βάλει αερογραφίες ανάλογες..
Τήν άποψη μου λεω και πάλι μπορεί να αρέσει στη κοινή γνώμη, σε μένα όχι!
Σόρυ που άργησα να απαντήσω τώρα το είδα οτι απευθύνθηκες σε μενα.

astroman76
27/07/2015, 23:17
δεν ειναι αυτο το προβλημα αλλα το οτι επειδη η ξενη ιστορια και μυθολογια σου φαινονται εξωτικα τα βλεπεις με αλλο ματι..

δηλαδη σε ενοχλει ο αλεξανδρος αλλα ενας Σαμουραι η ενας νιντζα ειναι Οκ, το union jack η το tricolore φαινονται αγωνιστικα ενω η Ελληνικη σημαια κιτς...

και ο Βιατζι ειχε στα κρανη του παντα σχεδια με επειροες απο την Ρωμαικη αυτοκρατορια, κιτς?

astroman76
27/07/2015, 23:18
Βρε άστρομαν αφού κάνεις ωραίες εικονογραφήσεις, κρίμα που έβαλες φωτογραφίες

δεν ητανε δικη μου ιδεα απλα μου ειπε τι ηθελε και δεν ειχα και πολυ χρονο για αυτο...

pipe_smoker
28/07/2015, 02:18
Παίδες τσάμπα το κουράζετε.

Κάτι το αντικειμενικά άσχημο, είναι να έχει ένα κράνος ορθογραφικά λάθη πχ (δεν πετάω μπηχτή. Παράδειγμα φέρνω. Αυτό ήταν πέρσι, πάει έφυγε.)

Τα υπόλοιπα είναι υποκειμενικά.

Το κράνος άσχημο ΔΕΝ είναι.

Ωραία δουλειά έχει γίνει.

Από εκεί και πέρα, αν κάποιος θα διάλεγε θεματολογία από την ελληνική μυθολογία, ή την αρχαία ελληνική γραμματεία για να διακοσμήσει το κράνος του, αν θα προτιμούσε μια νεκροκεφαλή και σπλατεριές, αν θα το ήθελε μονόχρωμο, αν το προτιμούσε ροζ και με τη γατούλα Hello Kitty, ή μια bimbo γκόμενα με ανοιχτά τα πόδια, είναι καθαρά δικό του θέμα και αφορά το δικό του γούστο.

Το ότι υπάρχουνε χρυσαύγουλα και νομίζουν ότι έχουν πάρει εργολαβία όλη την ελληνική ιστορία, δε σημαίνει ότι όποιος διαβάζει Πλάτωνα (ή βάζει φωτογραφία του στο κράνος του) είναι φασισταριό.
Μην το μπλέξουμε το πράγμα.



Σε άλλον αρέσει, σε άλλον όχι.

Κάτι το κραυγαλέο κι αντικειμενικά λάθος δεν έχει.

Οπότε, ξαναλέω, μην το κουράζετε:beer:

spyrakos35
28/07/2015, 08:21
Το ότι υπάρχουνε χρυσαύγουλα και νομίζουν ότι έχουν πάρει εργολαβία όλη την ελληνική ιστορία, δε σημαίνει ότι όποιος διαβάζει Πλάτωνα (ή βάζει φωτογραφία του στο κράνος του) είναι φασισταριό.
Μην το μπλέξουμε το πράγμα.


+1300

τι να πουμε για τις σωβρακοφανέλες που είχαν τη σημαία τους πάνω δλδ (δεν ξέρω αν την βάζουν ακόμα).....

andgeo
28/07/2015, 08:36
όταν χάνεται το μέτρο και κιτς μπορεί να θεωρηθεί και μήνυμα υπερπατριωτισμού. Ο Μπιάτζι έβαζε ένα διακριτικό σχέδιο από την αρχαία Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία . Αν είχε βάλει πάνω ολόκληρο το Κολοσσαίο μαζί με τα λιοντάρια και τους μονομάχους θα ήταν άσχημο .

RaGe_Raptor
28/07/2015, 08:44
Και σε εμένα φαντάζει υπέρ το δέον "πατριωτικό"... Υπερβολή... Just sayin'

stam2
28/07/2015, 09:37
η αλήθεια είναι ότι ένα σύγχρονο ελληνικό ρέισινγκ κράνος πρέπει σίγουρα να έχει:

κάποιο κομμάτι μεμβράνη κάρμπον το οποίο αισθητικά κοσμεί κατά κόρον τα "γρήγορα" μηχανάκια,
αερογραφία ενός φραπέ, ή ενός κομπολογιού,
σίγουρα γρατσουνίτσες από monster, το ποτό που πίνουν οι γρήγοροι,
και ενδεχομένως στο πίσω μέρος το μόνο που επιτρέπεται να γραφεί σε αρχαία γραμματοσειρά
είναι το σύγρονο "ρούφηξον την κόνιν μου"....

οτιδήποτε άλλο που αναφέρεται στην ελληνική ιστορία είναι υπερβολικό, κιτς
και θυμίζει έντονα πατριδολατρεία (μπλιαχ), είτε έχει χλαμύδα, είτε φουστανέλλα....


τεσπα, προλαβαίνεις να το ξαναβάψεις πριν τρέξει....

RaGe_Raptor
28/07/2015, 09:43
η αλήθεια είναι ότι ένα σύγχρονο ελληνικό ρέισινγκ κράνος πρέπει σίγουρα να έχει:

κάποιο κομμάτι μεμβράνη κάρμπον το οποίο αισθητικά κοσμεί κατά κόρον τα "γρήγορα" μηχανάκια,
αερογραφία ενός φραπέ, ή ενός κομπολογιού,
σίγουρα γρατσουνίτσες από monster, το ποτό που πίνουν οι γρήγοροι,
και ενδεχομένως στο πίσω μέρος το μόνο που επιτρέπεται να γραφεί σε αρχαία γραμματοσειρά
είναι το σύγρονο "ρούφηξον την κόνιν μου"....

οτιδήποτε άλλο που αναφέρεται στην ελληνική ιστορία είναι υπερβολικό, κιτς
και θυμίζει έντονα πατριδολατρεία (μπλιαχ), είτε έχει χλαμύδα, είτε φουστανέλλα....


τεσπα, προλαβαίνεις να το ξαναβάψεις πριν τρέξει....




Η γρατζουνίτσα του monster με έλιωσε..!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Billymuse
28/07/2015, 10:47
Το αυτο που λενε τα παιδια παραπανω. Δεν το παω στο πατριωτικο ουτε θα πω οτι "χρυσαυγιζει" το κρανος..αλλα δειξε κατι απο τον τοπο σου με διακριτικοτητα. Πχ αυτο που εχει κανει ο Λορε και εχει σχεση με την Ελλαδα ;)

Ζεύκας
28/07/2015, 12:39
σίγουρα γρατσουνίτσες από monster, το ποτό που πίνουν οι γρήγοροι,


έχω τη ρέπλικα του ben spies έχω μπόλικες απο αυτές και είμαι τέρμα γαμιστερογλήγορος! :smokin::lol:

7Tolis
28/07/2015, 14:29
Χαλοου, το κράνος υπάρχει χιλιάδες χρόνια πριν ως κατασκευή . Για τον κλαρινογαμπρο το λέω.

Billymuse
28/07/2015, 14:31
Χαλοου, το κράνος υπάρχει χιλιάδες χρόνια πριν ως κατασκευή . Για τον κλαρινογαμπρο το λέω.

Ναι κατι πήρε το μάτι μου στις Σταυροφορίες φόραγαν θερμοπλαστικά με ανοιχτούς τους αεραγωγούς

7Tolis
28/07/2015, 14:43
Κρανη λεγοντουσαν και εκείνα μωρέ.

sapila racing
28/07/2015, 14:57
Καλά αυτό το ξεχάσατε κιόλας?

http://bikeit.gr/component/jce/?view=popup&tmpl=component&img=images/stories/nea_kosmou/2013/tt300_kranos/1238329_534063073346484_920454856_n-web.jpg&title=

Μιλάμε για ανέκδοτο φάση. :lol:
Το είχα δεί κι απο κοντά στα Μεγαρα που το είχαν φέρει. Για διαφήμιση ή δυσφήμιση δεν καταλαβα ακριβως.
Μιλάμε για πολύ περα απο τα όρια του κιτς, ανοίγονται νέοι ορίζοντες!

Διαβάστε και τις λεπτομέρειες του λινκ, Σχεδιασμός, Χαρακτηριστικά κλπ!!

Billymuse
28/07/2015, 15:01
Κρανη λεγοντουσαν και εκείνα μωρέ.

Ναι βρε αγάπη αλλα μιλάμε για συγκεκριμένο πράγμα. Ρούχα φόραγαν και πριν εκατομμυρια χρόνια οι Νεαντρενταλ αλλα δε θα τα συγκρίνουμε
με τα σημερινα ρουχα και τις πατέντες τους :P.
@Άρη ανέβασες το θρεντ κατα 100 λέβελ :lol:

stam2
28/07/2015, 15:08
Καλά αυτό το ξεχάσατε κιόλας?

http://bikeit.gr/component/jce/?view=popup&tmpl=component&img=images/stories/nea_kosmou/2013/tt300_kranos/1238329_534063073346484_920454856_n-web.jpg&title=

Μιλάμε για ανέκδοτο φάση. :lol:
Το είχα δεί κι απο κοντά στα Μεγαρα που το είχαν φέρει. Για διαφήμιση ή δυσφήμιση δεν καταλαβα ακριβως.
Μιλάμε για πολύ περα απο τα όρια του κιτς, ανοίγονται νέοι ορίζοντες!

Διαβάστε και τις λεπτομέρειες του λινκ, Σχεδιασμός, Χαρακτηριστικά κλπ!!

προφανώς και είναι καρακιτσαριό.
Μάλλον σαν ιδέα θα ποντάραν σίγουρα σε αυτούς τους λίγους που θα έδιναν σχεδόν τα ίδια λεφτά για να αγοράσουν το αληθινό κράνος του Σάουρον....

Bowleno
28/07/2015, 15:22
Καλά αυτό το ξεχάσατε κιόλας?

http://bikeit.gr/component/jce/?view=popup&tmpl=component&img=images/stories/nea_kosmou/2013/tt300_kranos/1238329_534063073346484_920454856_n-web.jpg&title=

Μιλάμε για ανέκδοτο φάση. :lol:
Το είχα δεί κι απο κοντά στα Μεγαρα που το είχαν φέρει. Για διαφήμιση ή δυσφήμιση δεν καταλαβα ακριβως.
Μιλάμε για πολύ περα απο τα όρια του κιτς, ανοίγονται νέοι ορίζοντες!

Διαβάστε και τις λεπτομέρειες του λινκ, Σχεδιασμός, Χαρακτηριστικά κλπ!!

:uplate::lol: Η απορία μου είναι αν πούλησαν κανένα.... :bawl:

andgeo
28/07/2015, 16:07
τσάμπα 1200€ μόνο !

MG-KTiNoS
28/07/2015, 16:26
Ορθογραφικά λάθη είχε.Το κράνος μια χαρά ηταν.

:lol:

Φίλε μη λες τέτοια πράματα γιατί μπορεί να σε διαβάσει κανενας εδώ μέσα
και να το πάρει στραβά!
:lol:


δεν ειναι αυτο το προβλημα αλλα το οτι επειδη η ξενη ιστορια και μυθολογια σου φαινονται εξωτικα τα βλεπεις με αλλο ματι..

δηλαδη σε ενοχλει ο αλεξανδρος αλλα ενας Σαμουραι η ενας νιντζα ειναι Οκ, το union jack η το tricolore φαινονται αγωνιστικα ενω η Ελληνικη σημαια κιτς...

και ο Βιατζι ειχε στα κρανη του παντα σχεδια με επειροες απο την Ρωμαικη αυτοκρατορια, κιτς?

Ο Μπιάτζι είναι φασισταργιό και στην Ιταλία έχει ανάνάλογους οπαδούς....
Κιτς το κράνος δεν το λες (γιατί κιτς σημαίνει κάτι που το κράνος αυτό δεν είναι)
Τώρα αν κάποιος σε πληρώνει για να τα φτιάχνεις και του αρέσουν εμένα λόγος δεν μου πέφτει...
Κάθε άλλο και καλοφάγωτα !
Εγώ πάντως αυτό δεν το φόραγα που να με πλήρωνες !
:p

pipe_smoker
28/07/2015, 16:36
:uplate::lol: Η απορία μου είναι αν πούλησαν κανένα.... :bawl:


τσάμπα 1200€ μόνο !


Πεδιά μιλάμαι για γαμό τα κράνοι!

Πείρα εγώ ένα!

Ούτε θώρυβο ούτε τήποτα. Αρεαγογοί γαμάτοι.

Μια φορά με σταμάτισαι ένας αστηνομικός και κάττι πύγε να μου πη.

Του λέω "Φίλαι το κράνος είνε ρίαλ καρμπόν φίμπερ, χαντ μέιντ μπάι σιεφσι, και γκρίκ μουσέουμ κουάλυτη προντούκτ!"

Γούρλοσαι τα μάτια, άπλωσε τα χέρια με ανηχτές τοις παλάμες για να δείξη ότι έχει ειρυνυκές προθέσεις, κι άρχισε να φεύγη σιγά σιγά με πήσω βήματα.

astroman76
28/07/2015, 18:25
:lol:

Φίλε μη λες τέτοια πράματα γιατί μπορεί να σε διαβάσει κανενας εδώ μέσα
και να το πάρει στραβά!
:lol:



Ο Μπιάτζι είναι φασισταργιό και στην Ιταλία έχει ανάνάλογους οπαδούς....
Κιτς το κράνος δεν το λες (γιατί κιτς σημαίνει κάτι που το κράνος αυτό δεν είναι)
Τώρα αν κάποιος σε πληρώνει για να τα φτιάχνεις και του αρέσουν εμένα λόγος δεν μου πέφτει...
Κάθε άλλο και καλοφάγωτα !
Εγώ πάντως αυτό δεν το φόραγα που να με πλήρωνες !
:p


Καλα εσυ κατι παραπανω θα ξερεις για τον Μπιατσι


το κρανος το εκανα γιατι γουσταρα δεν πληρωθηκα οπως και τα γραφικα της μηχανης του...

astroman76
28/07/2015, 18:27
και κατι αλλο οι δουλειες μου εχουν διαφορετικο στιλ δεν ειναι αυτο που ειναι στο κρανος αυτοι που ξερουν τι εχω κανει... καταλαβενουν.... ;)

andgeo
28/07/2015, 18:32
Πεδιά μιλάμαι για γαμό τα κράνοι!

Πείρα εγώ ένα!

Ούτε θώρυβο ούτε τήποτα. Αρεαγογοί γαμάτοι.

Μια φορά με σταμάτισαι ένας αστηνομικός και κάττι πύγε να μου πη.

Του λέω "Φίλαι το κράνος είνε ρίαλ καρμπόν φίμπερ, χαντ μέιντ μπάι σιεφσι, και γκρίκ μουσέουμ κουάλυτη προντούκτ!"

Γούρλοσαι τα μάτια, άπλωσε τα χέρια με ανηχτές τοις παλάμες για να δείξη ότι έχει ειρυνυκές προθέσεις, κι άρχισε να φεύγη σιγά σιγά με πήσω βήματα.

ΗΣΕ ΑΛΙΘΙΝΟΣ ΣΙΝΑΙΛΙΝΝΑΣ ΠΑΤΡΗΟΤΥΣ

taisteal
28/07/2015, 22:32
Πεδιά μιλάμαι για γαμό τα κράνοι!

Πείρα εγώ ένα!

Ούτε θώρυβο ούτε τήποτα. Αρεαγογοί γαμάτοι.

Μια φορά με σταμάτισαι ένας αστηνομικός και κάττι πύγε να μου πη.

Του λέω "Φίλαι το κράνος είνε ρίαλ καρμπόν φίμπερ, χαντ μέιντ μπάι σιεφσι, και γκρίκ μουσέουμ κουάλυτη προντούκτ!"

Γούρλοσαι τα μάτια, άπλωσε τα χέρια με ανηχτές τοις παλάμες για να δείξη ότι έχει ειρυνυκές προθέσεις, κι άρχισε να φεύγη σιγά σιγά με πήσω βήματα.

Κλαιω ρε μλκ
Επυκ θραιντ

:lol::lol:

pipe_smoker
28/07/2015, 22:50
Κλαιω ρε μλκ
Επυκ θραιντ

:lol::lol:

Ναι ναι....
Γέλα εσύ φίλαι!

Εγώ ξέρω ότι είμαι ένας από τους 300!:a17:

(οι οποίοι τελικά αν δεν κάνω λάθος δεν τρέξανε καν? Δεν το λέω ειρωνικά αλλά κάτι τέτοιο θυμάμαι...)