PDA

View Full Version : Το σκίζω πολυ τώρα τελευταία..



007mastras
07/08/2015, 11:42
καλημέρα παίδες..
Κατι με εχει ποιάσει τώρα τελευταία και ψωφάω για αναποδα τιμόνια μέσα στην πολή...τι ειναι αυτο το πράμα..δεν μπορώ να κρατηθώ στης σροφές που έχει γιαλιτερη ασφαλτο..
ειμαι κακος το ξερω

taisteal
07/08/2015, 11:47
Ε ειναι πολυ βρωμογκαζο αυτο το γιαμαχα και σε πριζωνει μωρε..
Σε καταλαβαινω.. :lol:

dimmie_72
07/08/2015, 11:52
.δεν μπορώ να κρατηθώ στης σροφές που έχει γιαλιτερη ασφαλτο..


κρατήσου απ τις οροφές, είναι σαγρέ κι έχουν καλό κράτημα...

spyro
07/08/2015, 11:53
...ειμαι κακος το ξερω

:bawl:

s&m thread alert

zannisvel
07/08/2015, 11:58
:ninja::ninja:

theofilos888
07/08/2015, 12:03
Λιωστο τωρα που προλαβαινεις.....

Ζεύκας
07/08/2015, 12:38
Ε ειναι πολυ βρωμογκαζο αυτο το γιαμαχα και σε πριζωνει μωρε..
Σε καταλαβαινω.. :lol:

μηχανάκια που δεν έχουν τόσα άλογα και φαινομενικά δεν βάζουν φωτιά στην άσφαλτο τα χαίρεσαι
περισσότερο απο κάτι άλλα πιο δυνατά. δεν φοβάσαι να ανοίξεις το γκάζι και να φας κανά highside
από παντιλίκι η να μη προλάβεις να φρενάρεις εάν σου πεταχτεί κάποιος κάθετα.

εγώ πιο πολύ χαιρόμουν το crm250 ή το dr650 μου μέσα στην πόλη παρά το tuono

taisteal
07/08/2015, 12:44
μηχανάκια που δεν έχουν τόσα άλογα και φαινομενικά δεν βάζουν φωτιά στην άσφαλτο τα χαίρεσαι
περισσότερο απο κάτι άλλα πιο δυνατά. δεν φοβάσαι να ανοίξεις το γκάζι και να φας κανά highside
από παντιλίκι η να μη προλάβεις να φρενάρεις εάν σου πεταχτεί κάποιος κάθετα.

εγώ πιο πολύ χαιρόμουν το crm250 ή το dr650 μου μέσα στην πόλη παρά το tuono

Ειχα το ΧΤΧ και γκαζι δεν ειχε,και δεν το χαιρομουν ιδιαιτερα στη πολη γιατι ηταν βαρυ και δεν ειχε επαρκη φρενα.
Εκεινο το Ktm το competition 660 το ευχαριστηθηκα ομως..
Το τουονο ειναι αλλη κατηγορια

STOYBI
07/08/2015, 12:48
Ειχα το ΧΤΧ και γκαζι δεν ειχε,και δεν το χαιρομουν ιδιαιτερα στη πολη γιατι ηταν βαρυ και δεν ειχε επαρκη φρενα.
Εκεινο το Ktm το competition 660 το ευχαριστηθηκα ομως..
Το τουονο ειναι αλλη κατηγορια

brembo με μια δισκαρα να.... και δεν ειχε καλα φρενα το χτχ...??? :confused:

Για το xtr το καταλαβαινω......!

taisteal
07/08/2015, 12:51
brembo με μια δισκαρα να.... και δεν ειχε καλα φρενα το χτχ...??? :confused:

Για το xtr το καταλαβαινω......!

Οχι,δεν μου αρεσε το φρενο του.
Και το 650 gs ειχε μονο δισκο brembo αλλα σταματουσε καλυτερα.

bros400pgm
07/08/2015, 13:44
εγώ πιο πολύ χαιρόμουν το crm250 ή το dr650 μου μέσα στην πόλη παρά το tuono



Θα προσθετα το βαρος να ειναι κυριως ανασταλτικος παραγοντας. Οπως δεν μπορεις να κανεις χωμα με το 990, ενω με το 640 adv μπορεις ;)

STOYBI
07/08/2015, 13:51
Θα προσθετα το βαρος να ειναι κυριως ανασταλτικος παραγοντας. Οπως δεν μπορεις να κανεις χωμα με το 990, ενω με το 640 adv μπορεις ;)

Αναλογα πως υιοθετει ο καθενας την δραστηριοτητα χωμα.......

Μια βολτα στο χωμα (οσο γρηγορη και να ειναι αυτη) λοιπον μπορουν να πανε ολα ....

Και μαλιστα ποιο ανετα τα μεγαλα......

Εαν εννοειτε τιποτα extreme καταστασεις .... Τοτε δεν μπορουν κανενα απο τα παραπανω ( καθως και οτι ζυγιζει περα απο τα 120 κιλα...) με ελαχιστες εξαιρεσεις αναβατων που μπορουν να τα πανε....

bros400pgm
07/08/2015, 13:57
Αναλογα πως υιοθετει ο καθενας την δραστηριοτητα χωμα.......

Μια βολτα στο χωμα (οσο γρηγορη και να ειναι αυτη) λοιπον μπορουν να πανε ολα ....

Και μαλιστα ποιο ανετα τα μεγαλα......

Εαν εννοειτε τιποτα extreme καταστασεις .... Τοτε δεν μπορουν κανενα απο τα παραπανω ( καθως και οτι ζυγιζει περα απο τα 120 κιλα...) με ελαχιστες εξαιρεσεις αναβατων που μπορουν να τα πανε....



Εγω διαφωνω. Για μενα ειναι διαφορετικο να κουμανταρω 150 κιλα και διαφορετικα 220+. Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω σε οποιοδηποτε τεραιν. Μιλαω παντα για διαδρομες με αλλαγες κατευθυνσης. ;)
Ακομα και στο χωμα, οχι extreme, δασοκατασταση, το SXV μου ειναι πιο μανιτζεβελο απο το caponord RR μου.

STOYBI
07/08/2015, 14:07
Εγω διαφωνω. Για μενα ειναι διαφορετικο να κουμανταρω 150 κιλα και διαφορετικα 220+. Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω σε οποιοδηποτε τεραιν. Μιλαω παντα για διαδρομες με αλλαγες κατευθυνσης. ;)
Ακομα και στο χωμα, οχι extreme, δασοκατασταση, το SXV μου ειναι πιο μανιτζεβελο απο το caponord RR μου.


Το SXV σου ειναι μια καθαροαιμη εντουρο κατασκευη 125 κιλων με μια σανιδα για σελα.....

Τι σχεση εχει με το 640 που αναφερες παραπανω των 170φευγα...??? :confused:

Και πολυ περισσοτερο με το caponord ...???


Σε μια βολτα ( χαλαρη ελπιζω ) σε δασοκατασταση...???

Tycho Moon
07/08/2015, 15:02
Τα ΧΤ και λοιπά γιαπωνέζικα με σιδεριές αντί για ψαλίδια και δισκόπλακες της πλάκας, ήταν και είναι σκουπίδια.

bros400pgm
07/08/2015, 15:12
Το SXV σου ειναι μια καθαροαιμη εντουρο κατασκευη 125 κιλων με μια σανιδα για σελα.....

Τι σχεση εχει με το 640 που αναφερες παραπανω των 170φευγα...??? :confused:

Και πολυ περισσοτερο με το caponord ...???


Σε μια βολτα ( χαλαρη ελπιζω ) σε δασοκατασταση...???



To sxv ειναι supermoto :lol:
Eνταξει, αυτη η αποψη μου, οτι οσο πιο ελαφρυ τοσο καλυτερα "παιζεις" μαζι του και αναφερθηκα στο ποστ του συνοδοιπορου Ζευκας που ειπε οτι με τα DR εκανε περισσοτερο χαζι αποτι με το tuono.


ps. Προφανως σου εθιξα το ΚΤΜ 990 αλλα η αποψη μου ειναι οτi ειναι μαουνα και δεν κανει για χωμα, οπως και το RallyRaid μου ;):beer:

STOYBI
07/08/2015, 15:50
To sxv ειναι supermoto :lol:
Eνταξει, αυτη η αποψη μου, οτι οσο πιο ελαφρυ τοσο καλυτερα "παιζεις" μαζι του και αναφερθηκα στο ποστ του συνοδοιπορου Ζευκας που ειπε οτι με τα DR εκανε περισσοτερο χαζι αποτι με το tuono.


ps. Προφανως σου εθιξα το ΚΤΜ 990 αλλα η αποψη μου ειναι οτi ειναι μαουνα και δεν κανει για χωμα, οπως και το RallyRaid μου ;):beer:

Πρoσωπικα δεν μου εθιξες τιποτα........

Κατοχος Ζ 660 ειμαι....και πριν απο αυτο κατοχος caponord 1000 χωρις rr :lol:

Κατα τα αλλα ...Αλλο τα οφφ....!

Αλλο τα μεσαια - μεγαλα ονν off ......Κουβεντα να γινετε....:)

Και το sxv σου... Δεν ειναι supermoto....!

Τι σημαινει supermoto..?? moto με μπερτα ( S )...??? :lol:

Μεταποιημενο καθαροαιμο εντουρο μηχανακι ειναι για χρηση σε μικρα ασφαλτινα κομματια - πιστες...!



:beer::beer:

congate7
07/08/2015, 15:56
Το sxv είναι ο ορισμός του fun bike

BLiTzER
07/08/2015, 16:24
Μόνο αν το οδηγείς και το συντηρεί άλλος.

nicksior
07/08/2015, 18:23
Μόνο αν το οδηγείς συντηρείτικώς

:lol:

bros400pgm
08/08/2015, 10:37
Πρoσωπικα δεν μου εθιξες τιποτα........

Κατοχος Ζ 660 ειμαι....και πριν απο αυτο κατοχος caponord 1000 χωρις rr :lol:

Κατα τα αλλα ...Αλλο τα οφφ....!

Αλλο τα μεσαια - μεγαλα ονν off ......Κουβεντα να γινετε....:)

Και το sxv σου... Δεν ειναι supermoto....!

Τι σημαινει supermoto..?? moto με μπερτα ( S )...??? :lol:

Μεταποιημενο καθαροαιμο εντουρο μηχανακι ειναι για χρηση σε μικρα ασφαλτινα κομματια - πιστες...!



:beer::beer:



Ναι ρε συ, ετσι το ειπα. Σιγα μην θιχτουμε για τα μηχανακια που καβαλαμε ;)
Απλα λεω το SXV, εχει σλικ λαστιχο και ενα μπροστινο φρενο παναγια μου βοηθα στο χωμα μην μπλοκαρει. Απλα λεω οτι ακομα και αυτο, ειναι πιο fun bike απο το μαμουθ (και καθε μαμουθ) λογω κιλων. Οσο πιο ελαφρυ τοσο σε διευκολυνει για μαλακιες (σε κλειστους δρομους, ετσι?μην παρεξηγηθω :D)

bros400pgm
08/08/2015, 10:38
Μόνο αν το οδηγείς και το συντηρεί άλλος.



Δεν ειναι χειροτερο στην συντηρηση αποτι ενα CRF ας πουμε. Φυσικα θελει συγκεκριμενη συντηρηση και οτι παθει ειναι λογικα Χ2.:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

BLiTzER
08/08/2015, 10:42
Όλα αυτά τα μηχανάκια, δυστυχώς, δεν είναι για καθημερινή χρήση, εκτός αν έχεις όρεξη για σέρβις μετά από κάθε βόλτα. Και λέω "δυστυχώς", γιατί ένα τέτοιο θα ήθελα στο γκαράζ μου :P

bros400pgm
08/08/2015, 10:51
Όλα αυτά τα μηχανάκια, δυστυχώς, δεν είναι για καθημερινή χρήση, εκτός αν έχεις όρεξη για σέρβις μετά από κάθε βόλτα. Και λέω "δυστυχώς", γιατί ένα τέτοιο θα ήθελα στο γκαράζ μου :P


A, εννοειται αυτο.

Bowleno
08/08/2015, 15:03
Εδώ είναι που σκίζουμε κιλότες και γάτες; :smokin:

Bob_o_mastoras
08/08/2015, 15:50
Εδώ είναι που σκίζουμε κιλότες και γάτες; :smokin:

Και καλσον! :lol:

Nostradamus
08/08/2015, 21:00
Και καλσον! :lol:

μολις αρχισετε να σκιζετε και μνημονια περαστε και απο το αλλο θρεντακι... :lol:

αυτα τα μαμημενα τα SXV ποσοι τα φαντασιωνονται ρε πστ μου!

noodles
10/08/2015, 10:21
επισης τους ιδιοκτητες των sxv τους φαντασιωνται οι μηχανικοι:lol:

bros400pgm
10/08/2015, 10:37
επισης τους ιδιοκτητες των sxv τους φαντασιωνται οι μηχανικοι:lol:



Καπως ετσι φιλε........ :lol: