PDA

View Full Version : Τότε που η μηχανή χάλασε πριν καν το πλοίο αράξει στην Πάρο..



o teos
10/08/2015, 19:35
Πολυ ωραιο αρθρο που μου θιμιζει εμενα και τα πρωτα μηχανακια που σκαλισα μονος :cry:...ωραιος ο τυπος RESPECT γιατι οπως λεει ''μία καλή μέρα με τη μοτοσικλέτα είναι καλύτερη από δέκα χωρίς''..:beer:


http://provocateur.gr/backpack/10283/notes-on-2-wheels-tote-poy-h-mhxanh-xalase-prin-kan-to-ploio-araksei-sthn-paro

Bob_o_mastoras
11/08/2015, 14:03
χααχα! Ωραιο αρθρο! Μπραβο στο παλικαρι για την υπομονη και την αφοσιωση του. Εγω θα την εβαφα μπλε και θα την εριχνα απο την προβλητα της Παροικιας.

Ρε τι τραβανε αυτοι με τα Ευρωπαϊκα... :tooth:

devil's animal
11/08/2015, 14:16
:beer::beer::beer:

Ζεύκας
11/08/2015, 15:13
χααχα! Ωραιο αρθρο! Μπραβο στο παλικαρι για την υπομονη και την αφοσιωση του. Εγω θα την εβαφα μπλε και θα την εριχνα απο την προβλητα της Παροικιας.

Ρε τι τραβανε αυτοι με τα Ευρωπαϊκα... :tooth:

ευρωπαϊκή η royal enfield. μάλιστα :rolleyes:




κατα τ'άλλα για χιπστέρι μια χαρά το άρθρο

Bob_o_mastoras
11/08/2015, 15:16
Αγγλικη δεν ειναι η Enfield;;; :confused:
Τεσπα, το Ευρωπαιοι ειναι σαν το βαρβαροι των αρχαιων Ελληνων. Αναφερεται σε οτι δεν ειναι Ιαπωνικο! :D:tooth:

catmaster
11/08/2015, 15:33
ευρωπαϊκή η royal enfield. μάλιστα :rolleyes:


μάλλον εννοεί ότι η τεχνογνωσία (καθώς και οι πρωτόλειες κατασκευές στις αρχές του 60) ήταν βρετανικές ...




κατα τ'άλλα για χιπστέρι μια χαρά το άρθρο

έτσι ακριβώς ... μια ματιά του έριξα και συμφωνώ απόλυτα

δεν αγοράζεις -πόσο μάλλον να είσαι χρόνια κάτοχος R.E. - χωρίς να γνωρίζεις να βάζεις λίγο χέρι από μόνος σου και τα βασικά της "δομικά" στοιχεία

πάντως μιας και μιλάμε για ινδικές η Continental Gt καθόλου δε θα με χαλούσε αν έβγαινε σε μια νορμάλ τιμή στην ελλάδα

mikes
11/08/2015, 23:19
....... η Continental Gt καθόλου δε θα με χαλούσε αν έβγαινε σε μια νορμάλ τιμή στην ελλάδα

το φυσας το χρημα ρε μπαγασα εε??? :p :lol:

339446

catmaster
12/08/2015, 00:16
το φυσας το χρημα ρε μπαγασα εε??? :p :lol:

339446

το κουτί έβαλε ο χαλέας ... :bawl:

νταξει αμα μου καθότανε και το είχα ... θα το πούλαγα στο πεντάλεπτο (χάλια μου φαίνεται εμένα )

7Tolis
12/08/2015, 12:37
δηλαδή αυτός πέρασε καλά στις διακοπές τωρα;Θα είχα νοικιάσει ένα σκουτερ στη τελική και θα το πέταγα απο κανα γκρεμό.αντε με τα χρέπια πΧιά.

vaska
12/08/2015, 14:04
ωραίο να το θυμάσαι και να λες τι μλκς ήμουνα που ενώ όλοι οι φίλοι μου είχαν ΧΤ και όργωναν από άκρη σ' άκρη όλα τα νησιά, εγώ πήγα και πήρα το χάρχαλο.

Νταξ, τραυματικές εμπειρίες που μένουν ανεξίτηλες για πάντα αλλά κάπως πρέπει να ομορφύνεις την πατάτα που έφαγες.

Τελικά όμως όσο βασιλικό, κρεμυδάκι και ρίγανη να βάλεις, πάλι πατάτα είναι.

Panos76
12/08/2015, 14:16
Εμ για αυτό σας λέω glx κ πας όπου θες :lol:

Πάντως, το φάγατe το παλικάρι. Αυτό γούσταρε, αυτό πήρε. Εμένα, μου αρέσει το μηχανάκι και ας μην είναι το ''real thing''.

catmaster
12/08/2015, 14:21
ωραίο να το θυμάσαι και να λες τι μλκς ήμουνα που ενώ όλοι οι φίλοι μου είχαν ΧΤ και όργωναν από άκρη σ' άκρη όλα τα νησιά, εγώ πήγα και πήρα το χάρχαλο.



καλά μην ορκίζεσαι στα ΧΤ ειδικά , γιατί έχουμε φάει κάτι ψωλές ιπτάμενες με πηνία , μάτια βολάν ανορθωτές και τα ρέστα σε γαμοραχούλες στζι Κρήτη προ αμνημονεύτων ετών :lol::lol:




Νταξ, τραυματικές εμπειρίες που μένουν ανεξίτηλες για πάντα αλλά κάπως πρέπει να ομορφύνεις την πατάτα που έφαγες.

Τελικά όμως όσο βασιλικό, κρεμυδάκι και ρίγανη να βάλεις, πάλι πατάτα είναι.

Συμφωνώ ... βασικά εγώ κατάλαβα ότι την έφαγε από μαλακία του μάστορα(πρώτα) και της δικής του ασχετοσύνης(κατόπιν) και ταλαιπωρήθηκε άσχημα

Panos76
12/08/2015, 14:22
την έφαγε από μαλακία του μάστορα(πρώτα) και της δικής του ασχετοσύνης(κατόπιν) και ταλαιπωρήθηκε άσχημα

Ακριβώς αυτά!

και μάλιστα τον φάγατε τόσο πολύ, που μετά από τα υπέροχα km που έκανε μαζί της, την δίνει (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6790425/) :D

catmaster
12/08/2015, 14:29
Ακριβώς αυτά!

ε ο άγραφος κανόνας που λέει ότι ποτέ δεν φεύγουμε για ταξίδι καπάκι μόλις πάρουμε τη μηχανή από σέρβις - όταν είναι κάτι χρόνια σε ακινησία - ισχύει πάντα

vaska
12/08/2015, 14:56
καλά μην ορκίζεσαι στα ΧΤ ειδικά , γιατί έχουμε φάει κάτι ψωλές ιπτάμενες με πηνία , μάτια βολάν ανορθωτές και τα ρέστα σε γαμοραχούλες στζι Κρήτη προ αμνημονεύτων ετών :lol::lol:





Συμφωνώ ... βασικά εγώ κατάλαβα ότι την έφαγε από μαλακία του μάστορα(πρώτα) και της δικής του ασχετοσύνης(κατόπιν) και ταλαιπωρήθηκε άσχημα

Τυχαίο το ΧΤ, βασικά εγώ είχα DR 250 και με είχε πάει παντού ;) αν και αυτά είχαν τα θεματάκια τους με τις ηλεκτρονικές αλλά ήταν Ιάπωνας βρε παιδί μου και ανταλλακτικά είχε και στα περίπτερα άσε που όλοι οι μάστοροι πάνω σ' αυτά είχαν μάθει. Που να μπλέκεις τώρα με ίντσες και ανάποδα σπειρώματα.

Ζεύκας
12/08/2015, 15:30
Ακριβώς αυτά!

και μάλιστα τον φάγατε τόσο πολύ, που μετά από τα υπέροχα km που έκανε μαζί της, την δίνει (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6790425/) :D

και γράφει στην αρχή του άρθρου ότι 2 πράγματα λησμονούσε στην Αστραλία, τα στροφιλίκια με ιδανικό καιρό και τη μοτοσυκλέτα του!
ούτε μάνα ούτε πατέρα ούτε κολλητάρια τίποτα.

ρε άει στο διάολο

amyroukai
12/08/2015, 20:39
Ακριβώς αυτά!

και μάλιστα τον φάγατε τόσο πολύ, που μετά από τα υπέροχα km που έκανε μαζί της, την δίνει (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6790425/) :D

2200 Δεν είναι πολλά για ενφιλντ; μου αρέσει σαν μηχανακι, δεν νομίζω να έδινα τόσα, ακόμα και με την ωραία σέλα που φοράει αυτό.

Bob_o_mastoras
12/08/2015, 20:57
2200 Δεν είναι πολλά για ενφιλντ; μου αρέσει σαν μηχανακι, δεν νομίζω να έδινα τόσα, ακόμα και με την ωραία σέλα που φοράει αυτό.

Aσε που φημες λενε οτι χανει λαδια απο το σασμαν! :lol::p
250€ τελικη τιμη! :D

o teos
12/08/2015, 23:54
Aσε που φημες λενε οτι χανει λαδια απο το σασμαν! :lol::p
250€ τελικη τιμη! :D

Και εχει ενα θεμα με το κολοφαναρο μην ξεχνιομαστε εε:smokin:

noodles
13/08/2015, 13:05
ωραιο αρθρο... η κοπελα ακομα πρεπει να ριχνει καντηλια παντως:lol: ελπιζω πριν την πωληση να μην το επισκευασε ο μηχανικος που το πηγε στην αρχη ;)

Tycho Moon
13/08/2015, 13:09
Αυτά τα μηχανάκια μάστορα μέχρι να πεθάνουν, κουσούρια έχουν. Ποτέ δεν επισκευάζονται. Φτιάχνεις το ένα, χαλάει το άλλο, κοκ