PDA

View Full Version : τα νευρα μου



Σελίδες : [1] 2

Dalt0n
12/08/2015, 03:23
Σημερα για πολλοστη φορα γυρισα σπιτι εγω την καλη μου αντι να με γυρισει αυτην..
Ας πιασουμε το πραγμα απ την αρχη...η μοτο μεχρι το απογευμα ηταν μια χαρα (μαλιστα προσφατα εχω κανει επισκευη καρβουνακια μιζας και πριν λιγες μερες αλλαξα μπουζι...ανορθωτη αλλαξα πριν 7-8 μηνες περιπου....)
Μετα απο βολτα περιπου 100χιλιομετρων πηγα για δουλεια...λιγα μετρα πριν φτασω στην δουλεια γυρναω το ρουμπινετο στο off γιατι μου κατεβαζουν λιγη βενζινη τα καρμπυρατερ στους κυλινδρους και στουπωνουν τα μπουζι.......σχολασα γυρναω το ρουμπινετο στην ρεζερβα μιας και δεν εχω και παρα πολλη βενζινη μεσα (παντα στην ρεζερβα βαζω το ρουμπινετο,ποτε στο ON) βαραω μιζια παιρνει κανονικα,αναβω φωτα και ξεκιναω για το σπιτι....ολα πηγαιναν ρολοι ειχα διανησει περιπου ενα χιλιομετρο και ξαφνικα κανει σαν να μενει απο βενζινη,κοιταω ρουμπινετο (μηπως το ξεχασα στο off γιατι την εχω παθει πολλες φορες) λεω θα εμεινα,ανοιγω το τεποζιτο βενιζνη εχω...wtf?? βαρω μιζιες τιποτα παει να παρει αλλα κανει σαν να μην εχει βενζινη....περναει κνν δεκαλεπτο την ταρακουνουσα εγω πανω κατω περα δοθε κουνησα λιγο το σωληνακι που παει απ το τεποζιτο στα καρμπς (αυτο που εχει το ρουμπινετο πανω)...βαραω μιζιες τιπτα αγκομαχαει να παρει..παιρνει λιγο και σβηνει δεν ανταποκρινεται στο γκαζι (σαν να μην εχει βενζινη οχι σαν να εχει βραχυκθκλωσει μπουζι)...το βαζω σκαστω παιρνει λιγο αλλα δεν δουλευε σωστα πηγαινα τσουλοντας εδινα γκαζι με νεκρο αλλα δεν ανεβαζε καλα και μετα εσβησε...πιανω την πολλαπλη να δω αν εχουν δουλεψει το ιδιο ολοι οι κυλινδροι και ηταν ολοι το ιδιο ζεστοι......τι σκατα εγινε παλι????????

Dalt0n
12/08/2015, 03:27
υποψιαζομαι αντλια βενζινης ...εχω ακουσει πως η αντλια μ δουλευει οταν η βεζνινη που εχω μεσα στο τεποζιτο φτασει απο ενα συγκεκριμενο σημειο και κατω...αν εγω αυριο φουλαρω το τεποζιτο και βαρεσω μιζα θα κατεβασει βενζινη ?

George_Sp
12/08/2015, 05:01
τα νευρα σου, τα χαπια μας, και ενα ταξι να φυγουμε. :D

nickald
12/08/2015, 07:41
υποψιαζομαι αντλια βενζινης ...εχω ακουσει πως η αντλια μ δουλευει οταν η βεζνινη που εχω μεσα στο τεποζιτο φτασει απο ενα συγκεκριμενο σημειο και κατω...αν εγω αυριο φουλαρω το τεποζιτο και βαρεσω μιζα θα κατεβασει βενζινη ?

με τοση μοντα δεν θα παραξενευτω αν κατεβασει και γαλα.....

poldo
12/08/2015, 08:13
Καλημερα φιλε , απο τεχνικά δεν ξερω για να σε βοηθήσω αλλα και επειδή το δικό μου καποιες φορές έτσι μου σβήνει μήπως θελει λαδι να ελέγξεις.

bulmont
12/08/2015, 08:21
.....περναει κνν δεκαλεπτο την ταρακουνουσα εγω πανω κατω περα δοθε .......



Ε, τι περιμένεις, την ζάλισες την κακομοίρα, την ταλαίπωρη...........



Πέρα από πλάκα δεν θέλει έτσι κούνημα, μόνο μπρός - πίσω με πατημένο το εμπρός φρένο (,αν εχει......)

lykourgi
12/08/2015, 08:39
με τοση μοντα δεν θα παραξενευτω αν κατεβασει και γαλα.....
:lol:

Να δεις που αυτό θα φταίει........................................................................................ ............θέλει άρμεγμα.

spyrakos35
12/08/2015, 08:44
ο μηχανικάρας σου τι λέει?

notakos600
12/08/2015, 09:04
Ωχχχχχχ.....

vaska
12/08/2015, 09:15
Λάδια βάλε όπως λέει και ο φίλος παραπάνω. Άμα δεν έχει λάδια δεν παίρνει μπροστά για προστασία του μοτέρ.

Καλού κακού τσεκάρισε και τα κύλινδρα αν είναι όλα στη θέση τους μήπως αποφάσισε να αυτομολήσει κανένα με τόσα που έχουν περάσει στα χεράκια σου.

teogtp
12/08/2015, 10:30
Δηλαδή για να καταλάβω. .........
Θες να μας πεις ότι το μηχανάκι πέθανε;

































ΌΝΕΙΡΟ ΖΩ! !!!!!
Μην με ξυπνάτε! !!!!!!!!
Βρε μέχρι και σεξ με την γυναικα μου θα κάνω σήμερα!

Bob_o_mastoras
12/08/2015, 11:01
Επιτελους ησυχασε το καημενο το cbr!! Γιουπιιιιι!!!! :a08:

Αιωνια του η μνημη!!

spyrakos35
12/08/2015, 11:07
Δηλαδή για να καταλάβω. .........
Θες να μας πεις ότι το μηχανάκι πέθανε;



Επιτελους ησυχασε το καημενο το cbr!! Γιουπιιιιι!!!! :a08:

Αιωνια του η μνημη!!

Γ@μώ τη χονΔα με τα αναξιόπιστα τριμπούρδελά της

:D


υγ..... ΣΟΥΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, έλα, κράξιμο σε χονΔα :lol:

7Tolis
12/08/2015, 11:08
-Εννοείς Γιάγκο πως το μηχανάκι χάλασε;
-Ναι Βίρνα,το μηχανάκι χάλασε.
-Δηλαδή Γιάγκο αλήθεια λες πως το μηχανάκι χάλασε;
-Ναι Βίρνα,αλήθεια το μηχανάκι χάλασε.
-Μα είσαι σίγουρος Γιάγκο Δράκο πως το μηχανάκι χάλασε;
-Ναι Βίρνα,ειμαι απόλυτα σίγουρος πως το μηχανάκι χάλασε.
-...........
-.............
-................
-...................

DrEvil
12/08/2015, 11:24
Τσεκαρε φιλτρο αερα και την εισαγωγη του

toyar
12/08/2015, 11:57
δεν εχει τιποτα, αποψυξη κανει γιατι επιασε παγο το μεγαλυτερο ψυγειο;)

Tedvj23
12/08/2015, 12:07
Βρε μέχρι και σεξ με την γυναικα μου θα κάνω σήμερα!

Μην λες μεγαλες κουβεντες....:bawl::beer:

Υ.γ.Εγω πιστευω ηρθε η ωρα ο dalton να παρει αλλο μηχανακι να του δωσει την ιδια αγαπη οπως και σε αυτο..Θυμησε μου τι μηχανακι εχεις τωρα..?:a014:

teogtp
12/08/2015, 12:26
Μην λες μεγαλες κουβεντες....:bawl::beer:

Υ.γ.Εγω πιστευω ηρθε η ωρα ο dalton να παρει αλλο μηχανακι να του δωσει την ιδια αγαπη οπως και σε αυτο..Θυμησε μου τι μηχανακι εχεις τωρα..?:a014:

Μια μαλακια νον αντβεντσουρ έχω. .........
Δεν μου το βγάζεις από το μυαλο ότι αυτός ο Ζεύκας το σαμποταρισε για να το παρει κοψοχρονια........

Dalt0n
12/08/2015, 12:36
Δεν νομιζω να πεθανε στο ρελαντι...αυτο κανει σαν να εχει λιγοστη βενζινη...το απογευμα θα το φουλαρω για να μην χρειζεται να δουλεψει η αντλια για να κατεβασει βενζινη...αλλαγη λαδιων εκανα πριν 2-3 μηνες και εβαλα motul φουλ συνθετικο

Ζεύκας
12/08/2015, 12:40
Μια μαλακια νον αντβεντσουρ έχω. .........
Δεν μου το βγάζεις από το μυαλο ότι αυτός ο Ζεύκας το σαμποταρισε για να το παρει κοψοχρονια........

1100 ευρώ σου φαίνονται κοψοχρονιά;;

teogtp
12/08/2015, 12:55
1100 ευρώ σου φαίνονται κοψοχρονιά;;

Κλέψιμο.
Το μηχανακι φοράει αμστελναουμ μπροστινό. ......

pipe_smoker
12/08/2015, 13:23
Τσεκαρε φιλτρο αερα και την εισαγωγη του

Σφυγμό να τσεκάρει να σιγουρευτούμε οτι φλαταρησε το μηχανάκι να ησυχάσουμε....

Bowleno
12/08/2015, 13:43
Βρε μέχρι και σεξ με την γυναικα μου θα κάνω σήμερα!

Κάνεις τέτοια πράγματα;;;; :uplate:

GFawkes
12/08/2015, 13:52
"εφυγε" και ησυχασε το κακομοιρο

339483

https://www.youtube.com/watch?v=G-s5aEHDOsI

teogtp
12/08/2015, 13:53
Κάνεις τέτοια πράγματα;;;; :uplate:

Είπαμε.
Γιορτή σήμερα!

DrEvil
12/08/2015, 13:58
Σφυγμό να τσεκάρει να σιγουρευτούμε οτι φλαταρησε το μηχανάκι να ησυχάσουμε....

Γινεσαι κακος και οχι με τον Αβρελ, αλλα με μενα.
Δαμε στα ξενα μια παρηγορια και αγωνια ειχα, τα ποστ του! και σεις θετε να ψοφησει η Ντολυ;;;

spyrakos35
12/08/2015, 14:09
.... και σεις θετε να ψοφησει η Ντολυ;;;

μα δεν ήταν πια η Ντόλυ....

ο Ραν Ταν Πλαν είχε καταντήσει.....

DrEvil
12/08/2015, 14:20
μα δεν ήταν πια η Ντόλυ....

ο Ραν Ταν Πλαν είχε καταντήσει.....

Συμφωνοι...
Ηταν ενα Μπρογκ των μηχανων και ο Αβερελ του ελεγε "resistance is futile"....
Μα εγω εχω λυσει στο γελιο τοσο πολυ που θελω να ζησει.....

Πες με ανωμαλο, εχει την πλακα του οπως κι να το κανεις.

teogtp
12/08/2015, 14:43
Στο πνευμα των ημερων.....................




339485

Ελεηcoν...........

makaros33
12/08/2015, 19:55
:priest::priest: R.I.P. :priest::priest:


άντε και σε άλλο με υγεία

dimmie_72
12/08/2015, 20:18
μεχρι το απογευμα ηταν μια χαρα

έτσι χάσαμε και μια θειά μου...

καρδιά θα ήταν, φίλος.

dimmie_72
12/08/2015, 20:24
περναει κνν δεκαλεπτο την ταρακουνουσα εγω πανω κατω περα δοθε

είχε και άδεια αυτός ο Τόλης με τον απινιδωτή.... :D

foogr01
12/08/2015, 23:53
Είχαμε θάνατο, το θάψαμε το ρημάδι...





αύριο θα έχουμε κι ανάσταση ;

Bob_o_mastoras
13/08/2015, 00:15
Μπαα, μαλλον θα συνεχισει τη δυσκολη ζωη του το αμοιρο..
Κατι ηλεκτρικο θα φταιει σιγουρα αλλα ας μεινει λιγο σε ακινησια να ξεκουραστει το καημενο το cbr μεχρι να βρει τη μπινια ο Δαλτωνας.. (και να ανοιξει νεο thread για το πως να το διορθωσει :lol:)

Dalt0n
13/08/2015, 01:33
Μπαα, μαλλον θα συνεχισει τη δυσκολη ζωη του το αμοιρο..
Κατι ηλεκτρικο θα φταιει σιγουρα αλλα ας μεινει λιγο σε ακινησια να ξεκουραστει το καημενο το cbr μεχρι να βρει τη μπινια ο Δαλτωνας.. (και να ανοιξει νεο thread για το πως να το διορθωσει :lol:)

ηλεκτρονικό λες?
εγώ εστιάζω σε τροφοδοσία

George_Sp
13/08/2015, 01:35
ηλεκτρονικό λες?
εγώ εστιάζω σε τροφοδοσία

ηλεκτρικο ηλεκτρονικο ηλεκτροφορο.....κατι με το ρεύμα παίζει πάντως. δε του βάζεις κάνα αλεξικέραυνο να φάει κάνα αστροπελέκι μπας και πάνε τέρμα τα ρεύματα?

spyrakos35
13/08/2015, 07:13
Μη λετε ο,τι να'ναι..... Αλλο ειναι το θεμα μας πλεον......



ΚΑΦΕΤΖΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΕΞ ΕΧΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ;


:bawl:

GFawkes
13/08/2015, 08:08
Μη λετε ο,τι να'ναι..... Αλλο ειναι το θεμα μας πλεον......



ΚΑΦΕΤΖΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΕΞ ΕΧΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ;





:bawl:

Νταξει ρε φιλε


μην γινεσαι και εσυ κακος, διοτι ειπε μια κουβεντα παραπανω εν την ρυμη του λογου.....

:bawl:

teogtp
13/08/2015, 08:34
Μη λετε ο,τι να'ναι..... Αλλο ειναι το θεμα μας πλεον......



ΚΑΦΕΤΖΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΕΞ ΕΧΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ;


:bawl:

Ενα θα σας πω. ............


https://youtu.be/q78Q8wiqCD4

:D

teogtp
13/08/2015, 10:00
Μπαα, μαλλον θα συνεχισει τη δυσκολη ζωη του το αμοιρο..
Κατι ηλεκτρικο θα φταιει σιγουρα αλλα ας μεινει λιγο σε ακινησια να ξεκουραστει το καημενο το cbr μεχρι να βρει τη μπινια ο Δαλτωνας.. (και να ανοιξει νεο thread για το πως να το διορθωσει :lol:)


ηλεκτρονικό λες?
εγώ εστιάζω σε τροφοδοσία

Είναι σίγουρα θέμα ηλεκτρονικής.
Αυτό το μηχανάκι φοράει pgm εγκέφαλο ο οποιος προσαρμόζει την ανάφλεξη αναλογα με το στυλ οδήγησης.
Το θέμα είναι ότι δεν την πρόλαβες PrinGrapsiMalakies......

dimmie_72
13/08/2015, 10:15
Είναι σίγουρα θέμα ηλεκτρονικής.
Αυτό το μηχανάκι φοράει pgm εγκέφαλο ο οποιος προσαρμόζει την ανάφλεξη

να τούσιαχνες καμιά χειροποίητη αντίσταση με κείνα τα συρματάκια που πήρες... :rolleyes:

pipe_smoker
13/08/2015, 11:06
...αυτο κανει σαν να εχει λιγοστη βενζινη...το απογευμα θα το φουλαρω για να μην χρειζεται να δουλεψει η αντλια για να κατεβασει βενζινη...

Έλα ναι ποιός? Τί έγινε?

Πέρσι ψόφησε, φέτος βρώμησε.

Το φούλαρες να μας πεις κι εμάς τί έγινε τελικά?

Τις τίναξε τις ζάντες του να ησυχάσει ή έχει να φάει ξύλο ακόμα?

GiorgosLa
13/08/2015, 11:37
Έλα ναι ποιός? Τί έγινε?

Πέρσι ψόφησε, φέτος βρώμησε.

Το φούλαρες να μας πεις κι εμάς τί έγινε τελικά?

Τις τίναξε τις ζάντες του να ησυχάσει ή έχει να φάει ξύλο ακόμα?

Μάλλον προσπαθεί να μοντάρει ψηλότερες βάσεις στο ντεπόζιτο, για να σηκωθεί πιο πάνω, μπας και κατέβει και η υπόλοιπη βενζίνη δια της βαρύτητας. (Αφού το πρόβλημα είναι η χαμηλή στάθμη βενζίνης, μπορούμε έτσι να ανεβάσουμε την υπάρχουσα χωρίς να προσθέσουμε κι άλλη.) Που να τρέχει στα βενζινάδικα τώρα!

poldo
13/08/2015, 11:48
αν εχεις δει τα λάδια και ειναι ενταξει να ελεγξεις τα καλωδια , εμενα ειχε τσαλακωθει ενα πισω απο το φαναρι και εσβηνε καθε λιγο , το ειδε ο μαστορας και με λιγη μονωτικη τορα ειναι εντάξει

pipe_smoker
13/08/2015, 11:55
Μάλλον προσπαθεί να μοντάρει ψηλότερες βάσεις στο ντεπόζιτο, για να σηκωθεί πιο πάνω, μπας και κατέβει και η υπόλοιπη βενζίνη δια της βαρύτητας. (Αφού το πρόβλημα είναι η χαμηλή στάθμη βενζίνης, μπορούμε έτσι να ανεβάσουμε την υπάρχουσα χωρίς να προσθέσουμε κι άλλη.) Που να τρέχει στα βενζινάδικα τώρα!

Που σκατά μένει να πεταχτώ να του δώσω εγώ ένα μπιτόνι?




το ειδε ο μαστορας και με λιγη μονωτικη τορα ειναι εντάξει

Ρε λες από αυτή την ίδια μονωτική την "τορα" να βάζει κι ο δικός του, και κάπως έτσι να ξεκίνησε η μπινιά?

Dalt0n
13/08/2015, 16:29
Θα κοιτάξω λάδια και μετά σπινθηρα στα μπουζί

pipe_smoker
13/08/2015, 16:53
Θα κοιτάξω λάδια και μετά σπινθηρα στα μπουζί

Τζίνα έβαλες?

teogtp
13/08/2015, 16:58
Τζίνα έβαλες?

Μη σου πω και τζιβανα...........

pipe_smoker
13/08/2015, 17:03
Μη σου πω και τζιβανα...........

Να σου πω την αληθεια....

Ετσι οπως το εχει καταντησει το μηχανακι ενας θεος ξερει τι σοι καυσεις λαμβανουν χωρα εκει μεσα.
Ας στουμπωσει μια στην εξατμα μπας και κοψει τιποτα, να μη μας σκανε τα ντουμανια μες στα μουτρα:lol:

wthanasis
13/08/2015, 17:14
Τζίνα έβαλες?

Μπα ...
Ξεκίνησε να βάλει, αλλά το μετάνιωσε και την εισέπνευσε μάλλον..... :cry:

amyroukai
13/08/2015, 17:27
αν είναι στουμπωμένη η εξάτμιση,.πμ στον ορίζοντα ξέρει το κόλπο.

χοντα ρπμ, κόβεται το καλώδιο πισω φαναριου, κάνει διακοπές το μοτέρ και θέλει λύση τΟρα...

Dalt0n
13/08/2015, 18:19
Τώρα είμαι στην δουλειά. .Τζίνα δεν έβαλα θα βάλω αύριο (ξέρει κανείς πόσα λίτρα είναι η ρεζέρβα. .το τεπόζιτο όλο είναι 15 λίτρα )
άνοιξα την ταπα λαδιού και είδα λάδια. .λογικό. .Πάντως στεγνό δεν είναι. .αύριο θα ξεβιδωσουμε την ταπα του Κάρτερ να δω ακριβώς πόσα έχω μέσα

George_Sp
13/08/2015, 18:43
Τζίνα βάλε μέχρι να ξεχειλίσει μπας και καρδαμώσει και πάρει τα πάνω του. ρε τι διαβάζουμε αυγουστιάτικα! :D

pipe_smoker
13/08/2015, 18:55
(ξέρει κανείς πόσα λίτρα είναι η ρεζέρβα. .

Θα μάθεις εσύ σήμερα που θα ζμπρώχνεις και θα μας πεις και μας.



άνοιξα την ταπα λαδιού και είδα λάδια. .λογικό. .

Ε ναι, όσο να πεις.

Κι άμα ανοίξεις την τάπα της βενζίνης το λογικό είναι να δεις βενζίνη.

Βέβαια για το δικό σου μηχανάκι μιλάμε, οπότε δεν αποκλείεται ανοίγοντας την τάπα βενζίνης να είχε φρέντο εσπρέσο, και του λαδιού να είχε αφρόγαλο (στην περίπτωση που προτιμάς φρέντο καπουτσίνο).



...αύριο θα ξεβιδωσουμε την ταπα του Κάρτερ να δω ακριβώς πόσα έχω μέσα

Ναι....

Δεν του βάζεις βενζίνη πρώτα μπας και γλιτώσει το κατσαβίδιασμα κι ο Κάρτερ?


339522

bros400pgm
13/08/2015, 18:59
και του λαδιού να είχε αφρόγαλο (στην περίπτωση που προτιμάς φρέντο καπουτσίνο).






Αυτο παιζει, αμα περναει νερα :lol:

pipe_smoker
13/08/2015, 19:02
Αυτο παιζει, αμα περναει νερα :lol:

Έχει σύστημα το δικό του που περνάνε και νερά.

Είναι αυτοπλενόμενο το μηχανάκι λέμε:lol:

teogtp
13/08/2015, 19:17
Πάντως στεγνό δεν είναι. .αύριο θα ξεβιδωσουμε την ταπα του Κάρτερ να δω ακριβώς πόσα έχω μέσα




Δεν του βάζεις βενζίνη πρώτα μπας και γλιτώσει το κατσαβίδιασμα κι ο Κάρτερ?


339522

Τι λε ρε παιδιμ!
Ειχα ακούσει για τον Χουβερ οτι το πήγαινε το γράμμα ,αλλα για την "ταπα"του Καρτερ πρώτη φορά ακουω!
Πστδς Αμερικάνοι. ........

spyrakos35
13/08/2015, 19:55
Τι λε ρε παιδιμ!
Ειχα ακούσει για τον Χουβερ οτι το πήγαινε το γράμμα ,αλλα για την "ταπα"του Καρτερ πρώτη φορά ακουω!
Πστδς Αμερικάνοι. ........

μου φαίνεται οτι τσάμπα πήδησες εσύ..... μάλλον δουλεύει ακόμα το μεκανάκι.....

amyroukai
13/08/2015, 20:19
Τι λε ρε παιδιμ!
Ειχα ακούσει για τον Χουβερ οτι το πήγαινε το γράμμα ,αλλα για την "ταπα"του Καρτερ πρώτη φορά ακουω!
Πστδς Αμερικάνοι. ........

Αφού ήταν "fist-ικ-ass" o τζιμης, έτσι δεν ήταν το παρατσούκλι; Άμα το ψήνεις το φιστίκι, δεν ξες τι χούγια θα βγουν...

pipe_smoker
13/08/2015, 20:21
Τι λε ρε παιδιμ!
Ειχα ακούσει για τον Χουβερ οτι το πήγαινε το γράμμα ,αλλα για την "ταπα"του Καρτερ πρώτη φορά ακουω!
Πστδς Αμερικάνοι. ........

Ειδες τι μαθαινεις εδω μεσα?

"Ελευθερας" φοραγε κι ο Καρτερ:bawl:



μου φαίνεται οτι τσάμπα πήδησες εσύ..... μάλλον δουλεύει ακόμα το μεκανάκι.....

Ασ'τον αθρωπα μωρε.

Πηδατε γιατι χανομαστε λεμε:lol:

toyar
13/08/2015, 20:24
με το ''ανοιγμα της ταπας για να μετρθουν τα λαδια'' σταματαει το μυαλο του ανθρωπου:(

Dalt0n
14/08/2015, 02:44
γύρισα σπίτι άδειασα το τεπόζιτο και είδα πως η ρεζέρβα μου είναι περίπου στα 2 λίτρα. .Εγώ είχα κάπου 4 μέσα. ....

Dalt0n
14/08/2015, 16:42
ξέρουμε τρόπο να μετρήσουμε την ηλεκτρονική αν δουλεύει σωστά?

George_Sp
14/08/2015, 16:54
λεφτά για κανιβαλλισμούς στο μηχανάκι έχεις.....ψυγεία-μπροστινά-ουρές κλπ.......λεφτά να το πας σε ένα μηχανικό να το μαζέψει δεν έχεις;

pipe_smoker
14/08/2015, 17:05
ξέρουμε τρόπο να μετρήσουμε την ηλεκτρονική αν δουλεύει σωστά?

Άνοιξε την τάπα.

amyroukai
14/08/2015, 18:22
μπορώ να ρωτήσω γιατί οι τρολιές του δάλτωνος ευρίσκονται εις τα τεχνικά και όχι στα ανέκδοτα ή θα επιπληχθώ διά άσκηση μινιμοντινγκ;

pipe_smoker
14/08/2015, 18:29
μπορώ να ρωτήσω γιατί οι τρολιές του δάλτωνος ευρίσκονται εις τα τεχνικά και όχι στα ανέκδοτα ή θα επιπληχθώ διά άσκηση μινιμοντινγκ;

:eek:

Τί διάλο?

Νόμιζα ότι το είχα μετακουνήσει.

Τελικά το προηγούμενο ήταν.

Το μεταφέρω αμέσως. Έιφτασέειιιιιι!!!!

vaska
14/08/2015, 18:33
Πάω κι εγώ το πρωί να γράψω και μου λέγει μη έγκυρο θέμα. Θα το σφαξανε υπέθεσα και δεν ασχολήθηκα αλλά απ ότι βλέπω ζει ακόμα

Tedvj23
14/08/2015, 18:34
ΠΕριεργο κρατησε πολυ η πλακα ε?:bawl:

AUFGEBRACHT
14/08/2015, 18:39
ξέρουμε τρόπο να μετρήσουμε την ηλεκτρονική αν δουλεύει σωστά?


339554

wthanasis
14/08/2015, 18:40
:eek:

Τί διάλο?

Νόμιζα ότι το είχα μετακουνήσει.

Τελικά το προηγούμενο ήταν.

Το μεταφέρω αμέσως. Έιφτασέειιιιιι!!!!

Έλα τώρα που κάνεις και τον έκπληκτο !
Αφού ξέρουμε ότι τα κάνεις επίτηδες αυτά τώρα που απουσιάζει ο μεγάλος, για να ανεβαίνει η αδρεναλίνη σου και να δοκιμάζεις τα όρια (του oldman)..... :lol:
Ένας ακόμη τρόπος να λέγεται κάποιος true adventure.... :lol:

poldo
14/08/2015, 18:41
Ποια ταπα

Bob_o_mastoras
14/08/2015, 18:45
Ποια ταπα

Tης ηλεκτρονικης. Εχει μια ταπα για να ανοιγεις οταν θελει στραγγισμα και να βλεπεις μεσα τι παιζει.

poldo
14/08/2015, 18:50
Το μπρος έχει τέτοια ταπα;

amyroukai
14/08/2015, 18:54
Το μπρος έχει τέτοια ταπα; και το πίσω μη σου πω.

toyar
14/08/2015, 18:54
οι ταπες ειναι για πισω κι οχι για μπρος
θα εβαζα σχετικη φωτο αλλα θα μου την κοψουν:(

poldo
14/08/2015, 19:03
Αν έχει το δικό μου και τηνανιξω τι πρέπει να δω και να κάμω ελεγχο;

amyroukai
14/08/2015, 19:13
Αν έχει το δικό μου και τηνανιξω τι πρέπει να δω και να κάμω ελεγχο;
Την παναγιά την εγκεφαλιωτισσα, χρονιαρες μέρες που είναι.

βρε πάτε καλά;

taisteal
14/08/2015, 20:58
Την παναγιά την εγκεφαλιωτισσα, χρονιαρες μέρες που είναι.

βρε πάτε καλά;

:cry::lol::cry::lol:

theofilos888
14/08/2015, 23:05
Αν έχει το δικό μου και τηνανιξω τι πρέπει να δω και να κάμω ελεγχο;

Πηγαινε και παρε 2 κιλα αβανς και ριχτα μεσα! Μετα πρεπει να παρει και 12 αλογα.

Bob_o_mastoras
14/08/2015, 23:08
Αν έχει το δικό μου και τηνανιξω τι πρέπει να δω και να κάμω ελεγχο;

Αν λειτουργει σωστα το μηχανακι δεν χρειαζεται ελεγχος των κυκλωματων. Χρειαζεται ομως καθαρισμο και συντηρηση ωστε να συνεχισει να δουλευει σωστα.

H δικια σου ηλεκτρονικη ειναι κατω απο τη σελα. Την βγαζεις με προσοχη απο τη φυσα της (ψεκασε τις φυσες με σπρεϋ επαφων η wd40 για συντηρηση κατα της οξειδωσης των επαφων).
Απο κατω εχει μια ταπα παρομοια με αυτη του νηπτιρα ή της μπανιερας αλλα μικροτερη και χωρις το αλυσιδακι.
Ανοιξε την με προσοχη. Στραγγιξε οσο νερο εχει μεσα. Ασε την ανοιχτη να στεγνωσει καλα.
Γενικοτερα αυτη η διαδικασια πρεπει να γινεται καθε ενα δυο μηνες ειδικα αν κυκλοφορεις στη βροχη.
Επειτα αφου εχει στεγνωσει τσεκαρεις μεσα. Κανονικα εχει μια ηλεκτρονικη πλακετα μονο. Αφαιρεις οτι τυγχον ξενα σωματα εχουν εισχωρησει. Τριχες, χωματα, αμμο, γοπες απο τσιγαρα (αλλα και κανονικες), ακαθαρσιες ζωων, πτηνων κλπ κλπ.
Μολις την καθαρισεις καλα, ψεκαζεις μεσα σπρεϋ επαφων και κλεινεις ξανα καλα την ταπα.

Ειναι μπελαλιδικη διαδικασια αλλα πρεπει να γινει..
Παλαιοτερα, θυμαμαι, η denso ειχε βγαλει καποιες ηλεκτρονικες κλειστου τυπου, χωρις ταπα, αλλα ηταν αποτυχια διοτι χαλουσαν αμεσως..

teogtp
14/08/2015, 23:14
Αν λειτουργει σωστα το μηχανακι δεν χρειαζεται ελεγχος των κυκλωματων. Χρειαζεται ομως καθαρισμο και συντηρηση ωστε να συνεχισει να δουλευει σωστα.

H δικια σου ηλεκτρονικη ειναι κατω απο τη σελα. Την βγαζεις με προσοχη απο τη φυσα της (ψεκασε τις φυσες με σπρεϋ επαφων η wd40 για συντηρηση κατα της οξειδωσης των επαφων).
Απο κατω εχει μια ταπα παρομοια με αυτη του νηπτιρα ή της μπανιερας αλλα μικροτερη και χωρις το αλυσιδακι.
Ανοιξε την με προσοχη. Στραγγιξε οσο νερο εχει μεσα. Ασε την ανοιχτη να στεγνωσει καλα.
Γενικοτερα αυτη η διαδικασια πρεπει να γινεται καθε ενα δυο μηνες ειδικα αν κυκλοφορεις στη βροχη.
Επειτα αφου εχει στεγνωσει τσεκαρεις μεσα. Κανονικα εχει μια ηλεκτρονικη πλακετα μονο. Αφαιρεις οτι τυγχον ξενα σωματα εχουν εισχωρησει. Τριχες, χωματα, αμμο, γοπες απο τσιγαρα (αλλα και κανονικες), ακαθαρσιες ζωων, πτηνων κλπ κλπ.
Μολις την καθαρισεις καλα, ψεκαζεις μεσα σπρεϋ επαφων και κλεινεις ξανα καλα την ταπα.

Ειναι μπελαλιδικη διαδικασια αλλα πρεπει να γινει..
Παλαιοτερα, θυμαμαι, η denso ειχε βγαλει καποιες ηλεκτρονικες κλειστου τυπου, χωρις ταπα, αλλα ηταν αποτυχια διοτι χαλουσαν αμεσως..

Αν τίποτα από όλα αυτά δεν δουλέψει, έλα να σου δώσω εναν εγκέφαλο από ένα aeg lavamat που μου περισσεύει. .....

Bob_o_mastoras
14/08/2015, 23:25
Αν τίποτα από όλα αυτά δεν δουλέψει, έλα να σου δώσω εναν εγκέφαλο από ένα aeg lavamat που μου περισσεύει. .....

Eχω και 'γω εναν απο Bosch (ντεμεκ επαγγελματικο) που μας χαλασε και ζητανε οι φουστηδες για την καινουργια πλακετα 400 €... :a37: Νταβατζιλικι..

Και η ερωτηση μου ειναι μπορω να βαλω την ηλεκτρονικη απο το Dominator για κανα μηνα μεχρι να τελειωσει η σεζον γιατι χρειαζομαι ολα τα πλυντηρια;;;
Επισης επισκευαζεται ο χαλασμενος εγκεφαλος;;;

Bob_o_mastoras
14/08/2015, 23:35
Πηγαινε και παρε 2 κιλα αβανς και ριχτα μεσα! Μετα πρεπει να παρει και 12 αλογα.

1,5 κιλο ειναι αρκετο για το Μπρος. Με 2 κιλα θα κανει πυρρακια σιγουρα!

poldo
14/08/2015, 23:36
Θα κοιτάξω κάτω από τη σέλα αύριο να τη βρω, αυτό μετά ξένα γραματα και το σαράντα τι είναι ?

poldo
14/08/2015, 23:39
Τη μπαταρία να τη βγάλω η όχι,δεν παίζουμε με τα ρευματα και χαλάσει τίποτα.

Bob_o_mastoras
14/08/2015, 23:39
Το wd40 ειναι αντισκωριακο σπρεϋ.
Κοιτα αυριο για την ηλεκτρονικη και ποσταρε ομως ξανα εδω για να μην ανοιγουμε κι αλλα θρεντ. Οικονομια!

Bob_o_mastoras
14/08/2015, 23:42
Αν δουλευει σωστα και δεν το 'χεις πολυ με το μαστορεμα ασ'την στην ησυχια της καλυτερα την ηλεκτρονικη μην κανεις καμια ζημια και θα στην καθαρισει ο μηχανικος σου οταν το πας για service.

bulmont
15/08/2015, 06:49
Επισης επισκευαζεται ο χαλασμενος εγκεφαλος;;;




Yπάρχει ένα ίδρυμα στην Τρίπολη που ασχολείται μ' αυτά, αλλά με αμφίβολα αποτελέσματα............

lykourgi
15/08/2015, 10:20
Επιστροφή στα τεχνικά, τώρα!

pipe_smoker
15/08/2015, 10:24
Επιστροφή στα τεχνικά, τώρα!

Άσε μας καημένε.

Άμα έχεις άχτι εσύ τον παλιάνθρωπο βρείτε τα μεταξύ σας:p

lykourgi
15/08/2015, 10:41
Γι' αυτό το πρότεινα εγώ. Για να σε βγάλω από τη δύσκολη θέση.
Λαική απαίτηση κι έτσι.

:D

Bowleno
15/08/2015, 10:44
Γι' αυτό το πρότεινα εγώ. Για να σε βγάλω από τη δύσκολη θέση.
Λαική απαίτηση κι έτσι.

:D

Και νομίζεις ότι έτσι θα την βγάλουμε καθαρή όλοι;; :uplate:

Αμ δε :p

pipe_smoker
15/08/2015, 10:54
Γι' αυτό το πρότεινα εγώ. Για να σε βγάλω από τη δύσκολη θέση.
Λαική απαίτηση κι έτσι.

:D

Καλά κάθεται εδώ.

Μόλις ανοιχτούν όλες οι τάπες και δει ο καθένας την καθεμιά του τί έχει μέσα, θα το πάω στις αντιπαραθέσεις:lol:


@Ντάλτον

Μαρτύρα μόνος σου αν είναι δικό σου κλωνάρι ο poldo και θα σου φερθώ με επιείκεια.

foogr01
15/08/2015, 11:10
Καλά κάθεται εδώ.

Μόλις ανοιχτούν όλες οι τάπες και δει ο καθένας την καθεμιά του τί έχει μέσα, θα το πάω στις αντιπαραθέσεις:lol:


@Ντάλτον

Μαρτύρα μόνος σου αν είναι δικό σου κλωνάρι ο poldo και θα σου φερθώ με επιείκεια.

Αυτός δεν ήταν που κατέβαζε τα hamburger στον Popeye ; Απέκτησε και bros τώρα ; :lol:

teogtp
15/08/2015, 11:25
@Ντάλτον

Μαρτύρα μόνος σου αν είναι δικό σου κλωνάρι ο poldo και θα σου φερθώ με επιείκεια.

Σαν να άκουσα φερμουάρ να κατεβαίνει. ..........
:D

pipe_smoker
15/08/2015, 11:43
Αυτός δεν ήταν που κατέβαζε τα hamburger στον Popeye ; Απέκτησε και bros τώρα ; :lol:


Καλά κι ο Dalton τράπεζες λήστευε στον Λούκι Λουκ, και πήρε τουρλοκώλικο cbr και το γ@μησε τη μάνα:lol:



Σαν να άκουσα φερμουάρ να κατεβαίνει. ..........
:D

Πφφφ...
Ερασιτέχνες:smokin:

roukos_x
15/08/2015, 11:46
o Joe Dalton κανονιζε τις ληστειες...
εδω εχουμε τον Averell.

foogr01
15/08/2015, 13:18
o Joe Dalton κανονιζε τις ληστειες...
εδω εχουμε τον Averell.

:bawl:

makaros33
15/08/2015, 23:23
Τι λε ρε παιδιμ!
Ειχα ακούσει για τον Χουβερ οτι το πήγαινε το γράμμα ,αλλα για την "ταπα"του Καρτερ πρώτη φορά ακουω!
Πστδς Αμερικάνοι. ........

Και μετά σου λέει ότι είναι όλοι φουστιδες στην Αγγλία
Ρε ουστ και σε δαύτους ειδια φουστικι ράτσα είναι και αυτή