PDA

View Full Version : επιχειριμα..... suzuki rg 250 gamma /84



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
19/08/2015, 11:31
339664επιχειριμα..... suzuki rg 250 gamma /84, δεν εχω πλαστικα οργανα κλπ οποτε αρχιζουμε της πατεντες να ξαναζηση το μοτορι.
οι πρωτες εικονες όπως θα γινει, το μοτερ πηρε μπροστα αλαχτικαν ζιγλερ, φιλτροχοανες, μπουζι, δισκοι συμπλεκτη , και τοποθετιθικαν ηλεκτρονικο κοντερ - στροφομετρο κλπ, ενδειξη θερμοκρασίας, και βιντιλατερ στο ψυγειο που δεν εχει απο μαμα αν και υδροψυκτο . τωρα θα το παω και ένα γερο πλησιμο και σιγα σιγα θα ασχολιθω με το πισω μερος του και τα υπολιπα καθως και και ρυθμισω καλυτερα τα καρμπιλατερ να κραταει ρελαντί. επισεις εβγαλα εκτος την αντλια λαδιου και το δουλευω με μιξ στο ρεζερβουαρ

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
19/08/2015, 11:32
339665

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
19/08/2015, 11:32
339666

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
19/08/2015, 11:33
339667

Tedvj23
19/08/2015, 12:29
ΚΑλη αρχη θα το φερεις σε εργοστασιακη μορφη?Καπου το εχει παρει το ματι μου παλιοτερα σε αγγελιες..

Υ.γ.Εχω πραγματα αν θες κατι στειλε πμ..

GFawkes
19/08/2015, 14:28
Καλη αρχη και καλα κουραγια....

πρεπει να το φυσσας τον παρα....μιας και το συγκεκριμενο πινει την βενζινη πιο γρηγορα και απο Βιζιτου σε κ@λομπαρο την βοτκα πορτοκαλι.....

Γενικα ειναι ενα ασχημο μηχανακι, και τωρα και στην μαμα μορφη.

Αν δεν το ειχες καημο οταν ησουν νεος...

Και παλι καλα κουραγια, και με γεια σου.

kostaskk
19/08/2015, 16:22
Καλη αρχη και καλα κουραγια....

πρεπει να το φυσσας τον παρα....μιας και το συγκεκριμενο πινει την βενζινη πιο γρηγορα και απο Βιζιτου σε κ@λομπαρο την βοτκα πορτοκαλι.....

Γενικα ειναι ενα ασχημο μηχανακι, και τωρα και στην μαμα μορφη.

Αν δεν το ειχες καημο οταν ησουν νεος...

Και παλι καλα κουραγια, και με γεια σου.

το αν καιει θα το διαπιστώσει ο ιδιος.. τα αλλα ειναι αστικοι μύθοι απο ατομα που δεν ηξεραν να ρυθμισουν,επισκευασουν τα καρμπ τους..
και εμενα μου ελεγαν οτι θα θελω 50 ευρω για μια βολτα με το nsr μου
ή οτι καθε γκαζια θα ειναι και ευρω
και οταν μετρισα κατανάλωση το νουμερο ηταν 5,5 λιτρα στα 100 χιλιομετρα με σχετικα γρηγορη οδήγηση.

αν θες ανταλακτικα εχω βρει ενα που τα εχει ολα και φερινκ,ντεποζιτο σε μαμα χρωματα
και κανονιζω αν ειναι να το παρεις για κανα 250 ευρω

buckley
19/08/2015, 18:53
Καλη αρχη και καλα κουραγια....

πρεπει να το φυσσας τον παρα....μιας και το συγκεκριμενο πινει την βενζινη πιο γρηγορα και απο Βιζιτου σε κ@λομπαρο την βοτκα πορτοκαλι.....

Γενικα ειναι ενα ασχημο μηχανακι, και τωρα και στην μαμα μορφη.

Αν δεν το ειχες καημο οταν ησουν νεος...

Και παλι καλα κουραγια, και με γεια σου.

Ναι ναι όταν βγήκε όμως πριν 30 χρονάκια σου (μας) τρέχανε τα σάλια...
Καλά μαστορέματα "γιαγιά"

339684
Καλά εμένα ακόμα μ' αρέσει.

GiorgosLa
19/08/2015, 19:39
Ναι ναι όταν βγήκε όμως πριν 30 χρονάκια σου (μας) τρέχανε τα σάλια...
Καλά μαστορέματα "γιαγιά"

339684
Καλά εμένα ακόμα μ' αρέσει.

Ιδικά αυτό που βγήκε λίγο μετά το 90(?) ήταν απ τα πιο όμορφα μηχανάκια για μένα.
339686
Κάτι τέτοιο νομίζω.

Takata Dome
19/08/2015, 20:20
Το πρώτο ευρείας παραγωγής με αλουμινένιο πλαίσιο,και απ'ό,τι θυμάμαι από όσα διάβαζα στη Μοτοτεχνική,σε επιδόσεις "σκότωνε".Η ουρά-παγόδα,ειδικά με το μονόσελο,είναι κλασσική περίπτωση ασχήμιας που καταντάει cult,παρ'όλα αυτά νομίζω ότι αξίζει να επιστρέψει στην αρχική του μορφή,και απ'ο,τι βλέπω θα χρειαστείς μια ακόμα για ανταλλακτικά για να τη φέρεις εκεί.Καλή συνέχεια. :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
19/08/2015, 21:22
το αν καιει θα το διαπιστώσει ο ιδιος.. τα αλλα ειναι αστικοι μύθοι απο ατομα που δεν ηξεραν να ρυθμισουν,επισκευασουν τα καρμπ τους..
και εμενα μου ελεγαν οτι θα θελω 50 ευρω για μια βολτα με το nsr μου
ή οτι καθε γκαζια θα ειναι και ευρω
και οταν μετρισα κατανάλωση το νουμερο ηταν 5,5 λιτρα στα 100 χιλιομετρα με σχετικα γρηγορη οδήγηση.

αν θες ανταλακτικα εχω βρει ενα που τα εχει ολα και φερινκ,ντεποζιτο σε μαμα χρωματα
και κανονιζω αν ειναι να το παρεις για κανα 250 ευρω
να εισαι καλα φιλε αλλα δεν υπαρχουν χρηματαα πια. μονο τα επιθεματα για το ποδι της κατερινας εκαναν τα 50 επιθεματα 800 ευρω + επιδεσμους, αποστιρωμενες γαζες, φουσιντιν, μπεταντιν κλπ για αλλαγες
κάθε μερα δεν σου λεω τιποτε ... εάν πανε καλα τα πραγματα από σεπτεμβριο και είναι καλυτερα και μπορέσουμε να δουλεψουμε γιατι χωρις την κατερινα στο μαγαζι.... αστα περνουν οι πελατες και δεν ξερουμε που μας πανε τα τέσσερα......

GFawkes
20/08/2015, 09:31
Ναι ναι όταν βγήκε όμως πριν 30 χρονάκια σου (μας) τρέχανε τα σάλια...
Καλά μαστορέματα "γιαγιά"

339684
Καλά εμένα ακόμα μ' αρέσει.

Εσυ εισαι βαμενος SuTzukakias....

Ειδες ότι ημουν προσεκτικος στην διατυπωση μου…

Δεν ειπα ότι είναι κακο, ουτε ότι δεν αξιζει….

Απλα το styling του ξεπεραστηκε πολύ γρηγορα…..

Ειδικα το πισω μερος.

Εφοσσον αρεσει στον φιλο, να το χαρει με την ψυχη του…

:beer:

Y.Γ.

Replica του GSX-R ηθελαν να κανουν, και μοιαζει απ το πλαι...αλλα αυτος ο κωλος ρε φιλε....

339715

GFawkes
20/08/2015, 09:32
Ιδικά αυτό που βγήκε λίγο μετά το 90(?) ήταν απ τα πιο όμορφα μηχανάκια για μένα.
339686
Κάτι τέτοιο νομίζω.


Αυτο ηταν και ειναι ....ΝΑΡΑ.....

πολυ θα γουσταρα ενα.!!!

GFawkes
20/08/2015, 09:33
να εισαι καλα φιλε αλλα δεν υπαρχουν χρηματαα πια. μονο τα επιθεματα για το ποδι της κατερινας εκαναν τα 50 επιθεματα 800 ευρω + επιδεσμους, αποστιρωμενες γαζες, φουσιντιν, μπεταντιν κλπ για αλλαγες
κάθε μερα δεν σου λεω τιποτε ... εάν πανε καλα τα πραγματα από σεπτεμβριο και είναι καλυτερα και μπορέσουμε να δουλεψουμε γιατι χωρις την κατερινα στο μαγαζι.... αστα περνουν οι πελατες και δεν ξερουμε που μας πανε τα τέσσερα......

Περαστικα.....

και την μοτο την μαζευεις και του χρονου....
Η γυναικα να γινει καλα....

GFawkes
20/08/2015, 09:41
το αν καιει θα το διαπιστώσει ο ιδιος.. τα αλλα ειναι αστικοι μύθοι απο ατομα που δεν ηξεραν να ρυθμισουν,επισκευασουν τα καρμπ τους..
και εμενα μου ελεγαν οτι θα θελω 50 ευρω για μια βολτα με το nsr μου
ή οτι καθε γκαζια θα ειναι και ευρω
και οταν μετρισα κατανάλωση το νουμερο ηταν 5,5 λιτρα στα 100 χιλιομετρα με σχετικα γρηγορη οδήγηση.


Κωστα το Γ δεν εχει power valve του 83 τουλαχιστον....μονο ενα reed της πλακας...

Αποτελεσμα με μετρια χρηση η καταναλωση παει στα 12+λτ/100

http://community.ebay.com/t5/Archive-Motorcycle-Boulevard/Suzuki-RG250-Gamma/td-p/2359623

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
29/08/2015, 16:17
340114
ψαχνω για αυτές 2 ζευγη μου ειπαν ότι θα βρω στον δρακο ξερει κανεις και πουθενα αλλου?

Tedvj23
29/08/2015, 17:00
Ebay εχει ωραια σετακια κοπμλε για ολο το μοτερ μαζι και με αυτες που θες..:beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
29/08/2015, 17:04
πως τα φερνουν που δεν μπερεις να ψωνισεις από εξωτερικο?

Tedvj23
29/08/2015, 17:23
πως τα φερνουν που δεν μπερεις να ψωνισεις από εξωτερικο?
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146231&highlight=paypal

kostaskk
29/08/2015, 20:10
την κατω φλαντζα αγορασε βελανιδοχαρτο στο ιδιο παχος και κοψε την μονο σου.
το κοστος θα ειναι αστειο

η πανω πρεπει να αγοραστει καινουρια

byron
29/08/2015, 22:35
Το νου σου στο τρίγωνο του σκελετού στο ύψος της σέλας γιατί στο μοντέλο αυτό έκανε κρακ..