PDA

View Full Version : Ξεβιδωνεται το παξιμαδι στο κεντρο του τιμονιου



giannispav
25/08/2015, 19:15
καλησπερα σας.το παξιμαδι στο κεντρο του τιμονιου μου ξεβιδωνετε συχνα πηγα στον μαστορα μου το βιδωσε αλλα παλι το ιδιο ξερετε για ποιο λογο?

agamoi-thytai
26/08/2015, 08:17
Χωρίς να είμαι μηχανικός, αν βάλεις κόλλα σπειρωμάτων μήπως το κρατήσει εκεί ;

GFawkes
26/08/2015, 08:53
καλησπερα σας.το παξιμαδι στο κεντρο του τιμονιου μου ξεβιδωνετε συχνα πηγα στον μαστορα μου το βιδωσε αλλα παλι το ιδιο ξερετε για ποιο λογο?

Eιναι σχεδιασμενο να ξεβιδωνει.

μολις χαλαρωσει, το ξανασφιγγεις.

Αν βαριεσαι βαλε λοκταητ σπειρωματων και τελειωσες.

geez996
26/08/2015, 13:19
Σταματα τις σουζες...

costas_versys
26/08/2015, 14:21
Και στο δικό μου μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό το πρόβλημα. Κάθε 2-3 μήνες έπρεπε να το ξανασφίγγω.

Εβαλα κόλλα σπειρωματων - Μπλε και ένα χρόνο τώρα έχω ησυχάσει

340001

amyroukai
26/08/2015, 15:23
Ναι...
Αρκετά Yamaha είχαν το ίδιο πρόβλημα γιατί δεν ήταν στις σωστές ροπές από το εργοστάσιο με πιο πρόσφατο παράδειγμα που θυμάμαι το σουπερ τενερέ στο οποίο πριν το πρώτο σέρβις κιόλας πολλοί παραπονιούνταν για το ίδιο ζήτημα που αναφέρεις και εσύ.

Βάλε το μία φορά σωστά με ροπόκλειδο και όχι με το χεράκι του μάστορα και παρακολούθησέ το.

DrIoannis
26/08/2015, 16:37
Ναι...
Αρκετά Yamaha είχαν το ίδιο πρόβλημα γιατί δεν ήταν στις σωστές ροπές από το εργοστάσιο με πιο πρόσφατο παράδειγμα που θυμάμαι το σουπερ τενερέ στο οποίο πριν το πρώτο σέρβις κιόλας πολλοί παραπονιούνταν για το ίδιο ζήτημα που αναφέρεις και εσύ.

Βάλε το μία φορά σωστά με ροπόκλειδο και όχι με το χεράκι του μάστορα και παρακολούθησέ το.
Όπως αναφέρθηκε ροποκλειδο και παρακωλουθηση.