PDA

View Full Version : SuperMoto Γαλατσίου (ή πως ντριφτάρει η "Γριά" μου)



Cpt. Haddock
01/11/2005, 14:05
:uplate:

Επιστροφή χθες βράδυ σπίτι. Δρόμοι ψιλοβρεγμένοι. Κινούμαι σε οδό με κλιση προς τα αριστερά λόγω κατηφόρας.

Στο οδόστρωμα βρεγμένα ίχνη από ρόδες,, κινούμαι στη μέση. Διασταύρωση με κατερχόμενο αυτοκίνητο (έχει στοπ), κόβω ταχύτητα, κορνάρω, σταματάει

ναι, αλλά...

όπως ελάττωσα ταχύτητα, λόγω κλίσης βρέθηκα αριστερά στο βρεγμένο (δεν το κατάλαβα φυσικά).

Γκαζάκι για να συνεχίσω και...


αρχιζει το πίσω να γλύστραει αριστερά!!!

:a4:

Γκαπ, γκουπ, ελιγμοί, έρχεται από την άλλη, κλείνω γκάζι, το ξανανοίγω (ασυναίσθητα όλα) , άγχος !!! ... τελικά μαζεύεται. Συνέχισα όρθιος

Δεν έκατσε η συμφωνία για αγορά οικοπέδου (δεν είναι εποχές για επενδύσεις είπαμε :a5: )

Ουφ !!!

:wave2:

makis206
01/11/2005, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γκαπ, γκουπ, ελιγμοί, έρχεται από την άλλη, κλείνω γκάζι, το ξανανοίγω (ασυναίσθητα όλα) , άγχος !!! ... τελικά μαζεύεται. Συνέχισα όρθιος

Πάλι καλά που τα κατάφερες και παρέμεινες όρθιος Καπετάνιο !

Θέλουνε τρομερή προσοχή και χειρουργικές κινήσεις τα χέρια μας πάνω στο τιμόνι στα φρεσκογιαλυσμένα παρκέ της Ελλάδας.

:beer:

cityfly
01/11/2005, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:uplate:


Γκαπ, γκουπ, ελιγμοί, έρχεται από την άλλη, κλείνω γκάζι, το ξανανοίγω (ασυναίσθητα όλα) , άγχος !!! ... τελικά μαζεύεται. Συνέχισα όρθιος




μια από τα ίδια χθες στην ομόνοια μόλις που είχε αρχίσει το ψιλόβροχο, γιατί πάτησα πάνω στη βρεγμένη διάβαση

Cpt. Haddock
01/11/2005, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
μια από τα ίδια χθες στην ομόνοια μόλις που είχε αρχίσει το ψιλόβροχο, γιατί πάτησα πάνω στη βρεγμένη διάβαση

Ναι ρε γαμώτο, αυτή την κωλοπλατεία δε φτάνει που την κάνανε σαν τα μούτρα τους, ποτίζουν και φεύγουν τα νερά διαρκώς στη στροφή προς Αγ. Κωνσταντίνου και είναι άστα να πάνε.

:a02: :a017: :a018: :a45: :a37: :a023:

Εγώ ούτε κατάλαβα πως έμεινα όρθιος πάντως....

:a9:

stavrogin
01/11/2005, 16:21
Kι εγω γλυστρησα στην διαβαση πεζων πηγαινοντας Δελεαρ χθες, ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα επεφτα, αλλα ευτηχως βρηκε προσφηση 2 μετρα πιο κατω και σωθηκε μονο του.
Τι εξυπνα αυτα τα Ζ ολα μονα τους τα κανουν:confused: